PDA

Zobacz pełną wersję : Wydaje mi sie ,ze piec sie dziwnie zachowuje



Afgan
27-09-2006, 08:16
Witam wszystkich,
Posiadam dwu-funkcyjny piec vailanta.Wisi w lazience wiec moge slyszec i obserwowac jego prace podczas np. mycia rak i tak:
Gdy odkrecam wode to slysze zadzialanie iskrownika i gluchy dzwiek zapalajacego sie gazu- i to jest w porzadku, ale pozniej podczas gdy woda caly czas leci piec praca pieca powoli zanika i za chwile slysze zadzialanie iskrownika i znowu gluchy dzwiek zapalajacego sie gazu.I tak potrafi kilka razy w ciagu zwyklego mycia rak.
Wydawalo mi sie ze zwykla praca pieca wyglada tak,ze nastepuje zadzialanie iskrownika ,zaplon i ustrojstwo dziala dopoki nie zakrece wody. Czy mam racje?Czy powinienem wzywac serwis?Jak to jest u was?
Pawel

SławekD
27-09-2006, 08:45
Podaj konkretny model i zwróć się z pytaniem do VPS'a na bank pomoże :wink:

ania
27-09-2006, 09:00
To najzupełniej normalne. W przerwach między kolejnymi załączeniami piec wykorzystuje zgromadzone ciepło. W ten sposób spalasz mniej gazu.
Nie wołaj serwisu, nie ma potrzeby.

a-kra
27-09-2006, 09:12
u mnie z piecem jest tak samo. tzn teraz w porze letniej. gdy odkręcam wodę, to widzę jak sie on co chwilę włącza i wyłacza.
Czasami sie boje że sie on przepracuje albo co...ale widocznie tak już on ma.

zgudi
27-09-2006, 09:40
mam podobny problem --vailant z zasobnikiem 20 l zintegrowany

u mnie iskrownik prycha nawet przy odkręcaniu kurka z ZIMNĄ wodą

niepokoi mnie to , myślałem o założeniu zaworu zwrotnego na zimnej wodzie , który puszczałby zimna wode tylko do pieca i nie było by tzw. cofki , co moim skromnym zdaniem ma wpływ na takie zjawisko :roll:

Arek99
27-09-2006, 13:33
u mnie tak samo jak u zgudi - vaillant z wbudowanym zas 20l i tez się włącza i wyłącza jak nawiedzony, i też również przy poborze zimnej wody.
Ponoć jest to normalne, ale czy iskrownik nie zuzywa się przez to szybciej i czy jego ewenualna wymiana/naprawa nie bedzie droższa niż zuzycie gazu który paliłby sie stale przy poborze wody ;-)

lukol-bis
27-09-2006, 14:51
Powiedziałbym, że to tak całkiem normalne to nie jest. Na pewno można zmniejszyć moc grzania CWU, żeby zmniejszyć ilość załączeń palnika.
Nie jest to zjawisko całkiem obojętne dla trwałości kotła. Zyżycie gazu, aczkołwiek nie są to duże kwoty, ale procentowo też znacznie wzrasta.
Pozdrawiam

zgudi
27-09-2006, 19:34
u mnie tak samo jak u zgudi - vaillant z wbudowanym zas 20l i tez się włącza i wyłącza jak nawiedzony, i też również przy poborze zimnej wody.
Ponoć jest to normalne, ale czy iskrownik nie zuzywa się przez to szybciej i czy jego ewenualna wymiana/naprawa nie bedzie droższa niż zuzycie gazu który paliłby sie stale przy poborze wody ;-)
jest tu paru speców od pieców :D
może , którys by częściowo objasnił to zjawisko :wink:

ale teraz poważnie , wk...wia mnie to ciągłe załączanie iskrownika , tymbardziej ,że nie jest to wcale takie ciche i tez mi się wydaje ,że iskrownik się szybciej zużywa

Arek99
28-09-2006, 07:30
to tak jak rozpędzenie auta i wrzucenie na luz, potem znowu rozpędzenie i znowu wrzucenie na luz - tyle że tutaj odbywa się to kosztem maltretowania iskrownika, który też nie pracuje za darmo

Afgan
28-09-2006, 09:24
Sluchajcie,
Jak sie patrzy na piec z otwartym plomieniem to plomien sie powieksza w momencie odkrecenia wody i trwa ten stan do czasu zakrecenia wody.Nie gasnie,nie zmniejsza sie,nic sie z nim nie dzieje.To co z naszymi piecami?
Jest to w koncu normalne czy nie?I gdzie tu oszczednosc,skoro za kazdym razem musi zaciagnac gaz do zaplonu.To tak jak samochod na ssaniu nie?Sam juz nie wiem.
Pawel

Arek99
28-09-2006, 09:32
jak napisałem meila do vaillanta z opisanym szczegółowo problemem i moimi wątpliwościami to udzieili mi bardzo wyczerpującej i szczegółowej odpowiedzi, cytuję: "Szanowny Panie. Praca jest prawidłowa".
Pisałem na priva na tym forum do VPS, ale bez odpowiedzi. Może wy spróbujcie i dajcie znać ;-)

zgudi
28-09-2006, 14:48
chyba przyjdzie nam wyjasniać to zjawisko pomiędzy sobą :D :D :D

Arek99
04-10-2006, 10:53
czytam właśnie instrukcje od kotła i, co ciekawe, w przypadku pracy kotła na potrzeby ogrzewania istnieje coś takiego jak blokada ponownego włączenia palnika w trybie ogrzewania, własnie ze względu na ograniczenie zuzycia energii. A już jeśli chodzi o ciepłą wodę, takiego ograniczenia nie ma i palnik włącza się i wyłącza jak crazy.

"7.2 Blokada ponownego włączenia pracy w trybie ogrzewania
Aby nie dopuścić do zbyt częstego włączania
i wyłączania się palnika (straty energii), po każdym
wyłączeniu palnik jest elektronicznie blokowany
na pewien określony przedział czasu."