PDA

Zobacz pełną wersję : halogeny w sufitach podwieszanych.



bobiczek
09-04-2003, 10:26
Witajcie.
Kto wie jak dobrze to zrobić.
Chodzi mi o to jak je zabezpieczyć. Na płytach mam ocieplenie 7cm i zastanawiam się jak te halogeny odizolować, żeby temperatura przez nie wytwarzana nie narobiła bałaganu.
Podobno daje się jakieś rurki, ale nie wiem jakie i jakie wysoki.Czy mogą być zamknięte od góry i na tym druga warstwa ocieplenia (poddasze nieużytkowe) czy może takie kominy otwarte(wtedy mam przez te otwory zimno). Jak to zrobić dobrze i bezpiecznie?

przmslw
09-04-2003, 10:29
Też się nad tym głowię. Przez sufit podwieszany rozumiesz warstwę płyt g-k bezpośrednio pod folią poroizolacyjną i ociepleniem?
Jedyne co mi przyszło do głowy to podwiesić kolejna warstwę płyt g-k :sad:.

Alanta
09-04-2003, 10:34
Ja się kiedyś zastanawiałam, czy można dać puszki po owocach (konkretnie po brzoskwiniwch 850g) :smile:
są aluminiowe, więc rdza im nie grozi, tylko co z otwarciem od góry ?

Jasiu
09-04-2003, 10:34
W domu mam meblowe (18mm wysokości) i dosyć często muszę wymieniać żarniki - bo się przgrzewają :sad: Więc wentylacja by się przydała.

Z drugiej strony u znajomych przez takie lamki w wietrzne dni dosłownie wieje.

Sądze, że powinieneś nakryć to jakimś niepalnym pudełkiem, żeby była nad lampką przestrzeń, ale koniecznie przykryj wełna bo będzie wiało

przmslw
09-04-2003, 10:41
Jasiu:
Ja z kolei mam meblowe zamocowane w kuchni na gzymsie a w łazience na kawałku płyty wiórowej podwieszonej do sufitu. W obu przypadkach otwarte od góry, chłodzenie jest zapewnione.
Od 5 lat nie przepaliła się ani jedna żarówka. Czyli chłodzenie ma znaczenie dla trwałości.

bobiczek
09-04-2003, 10:54
Alanta, Twój pomysł jest najlepszy.Mając w perspektywie zjedzenie ok 20 puszek brzoskwiń, chyba spróbuję. I od dziś o porady zwracam się tylko do Ciebie - bo są najsmaczniejsze.

Jasiu
09-04-2003, 10:59
On 2003-04-09 11:41, przmslw wrote:
Jasiu:
Ja z kolei mam meblowe zamocowane w kuchni na gzymsie a w łazience na kawałku płyty wiórowej podwieszonej do sufitu. W obu przypadkach otwarte od góry, chłodzenie jest zapewnione.
Od 5 lat nie przepaliła się ani jedna żarówka. Czyli chłodzenie ma znaczenie dla trwałości.


Otóż to - moje są w blendzie, a nad nimi są książki (nie ma wentylacji) i przepalają się co parę m-cy.

Bobiczek - brzoskwinie są świetne z lodami waniliowymi lub z kompotem wiśniowym. Świetnie też nadają się do biszkoptów (pod galaretkę) chociaż lepsze są owoce bardziej kwaskowe - np.: truskawki :smile:

Alanta
09-04-2003, 11:39
Cieszę się, ze mój pomysł przypadł wam do gustu (a raczej do smaku :smile: )
Tylko co z tym wieczkiem górnym, chyba go nie odcinać, bo będzie wełna mineralna wpadać do środka, nieprawdaż ?

A brzoskwinie lubię najbardziej w sosie własnym z odrobiną wódki :smile: ( i na tym właśnie kończy się zastosowanie wódki w moim domu :grin: )

Jasiu
09-04-2003, 12:09
On 2003-04-09 12:39, Alanta wrote:
Cieszę się, ze mój pomysł przypadł wam do gustu (a raczej do smaku /bb/images/smiles/icon_smile.gif )
Tylko co z tym wieczkiem górnym, chyba go nie odcinać, bo będzie wełna mineralna wpadać do środka, nieprawdaż ?

A brzoskwinie lubię najbardziej w sosie własnym z odrobiną wódki /bb/images/smiles/icon_smile.gif ( i na tym właśnie kończy się zastosowanie wódki w moim domu /bb/images/smiles/icon_biggrin.gif )



Alanto !!!

Nikomu z nas nie przyszłoby do głowy, że używasz wódki do czegkolwiek innego !

Jesteś Prawdziwą Damą, a Prawdziwe Damy piją tylko czysty spirytus :grin:

pitbull
09-04-2003, 12:13
Alanto ... no niezle ... czlowiek zawsze sie wiele Ciekawych rzeczy moze o bliznim dowiedziec :grin:

Alanta
09-04-2003, 12:21
Jesli chodzi o czysty spirytus to pijam tylko góralską śliwowicę, a i to rzadko, bo jeszcze mi życie i przełyk miłe :grin:

pitbull
09-04-2003, 12:25
Zawsze mozna dozylnie :grin:

Alanta
09-04-2003, 12:29
Ale ile się wtedy doznań traci :smile:

pitbull
09-04-2003, 12:32
Tak zdecydowanie masz racje. To calkowicie zubaza przezycia psycho-fizyczne :grin:

09-04-2003, 12:36
Czy są kolorowe halogeny do podwieszenia? Takie o ciepłym świetle (niech będzie ,że brzoskwiniowym :wink:

tczarek
09-04-2003, 12:42
Coś ta dyskusja schodzi na inny ale jak interesujący temat. Jeśli mogę to kilka uwag do orginalnego tematu wątku. Żarniki halogenowe muszą być chłodzone, gdzyż podczas pracy wydzielają dużo ciepła. Każdy wie, że ciepłe powietrze unosi się do góry. Więc halogen od góry powinien mieć zapewniony przepływ powietrza. Dlatego nie powinno się zamykać halogenów w ociepleniu poddasza nawet ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Jeśli już to od góry przy nich nie powinno być ocieplenia tylki wolna przestrzeń.
Pozdrawiam

Jasiu
09-04-2003, 12:46
Żarniki jako takie nie są kolorowe. Ale zawsze mozna za pomoca szybki.

Halogenki mają różne moce. Jeśli w suficie dasz 10W to będziesz miała dosyć słabe i ciepłe światło (10 daje się zazwyczaj do lampek na biurko).

PS. A z tym napitkiem to zrobiłem żaluzje do balu u szatana, na którym Asasello nalał Małgorzacie szklankę przezroczystego płynu... :smile:

tom soyer
09-04-2003, 12:54
jesli oprawa nie bedzie zbyt nisko to polecam oprawy downlight na lampy wyladowcze - oszczedniej, dluzej i zimniej. oprawa jest dwa razy wieksza wiec tez nie mozna jej wszedzie wstawic ale dla mnie to jest duzo lepsze rozwiazanie od puszek ... oczywiscie brzoskwinie bardzo lubie :smile:

09-04-2003, 14:15
Niestety stosowanie w domach opraw na lampy wyładowcze (metalohalogenkowe) nie ma sensu. Źrodeł tych nie można często włączać (skraca ich trwałość), poza tym maksymalny strumień swiatła uzyskują dopiero po ok. 1 minucie. Bardzo drogie są układy zapłonowe. Jeśli chodzi o halogeny to odradzam kupowanie dużo tańszych (chińskich) w supermarketach. Są firmy zachodnie produkujące halogeny promieniujące większą część podczerwieni w górę lub do dołu i wśród nich można wybrać. Nie są produkowane halogeny w różnych barwach.

pawel_l
09-04-2003, 14:28
Po przejrzeniu tego wątku skutecznie wyleczyłem się z bardzo modnych tematów: "sufit podwieszony" i "Oświetlenie halogenowe"
Na pewno nie założę, chyba że w kuchni przy szafkach

tom soyer
09-04-2003, 15:32
to moze pseudo downlight z zarowka energooszczedna - jeszcze zimniej, dluzsza zywotnosc, mniejsze koszty ...?

Jasiu
09-04-2003, 18:11
Czemu ?

Wystarczy zostawić trochę przestrzeni (5-10 cm ponad w zupełności wystarczy) i ocieplić wełną (wełna się nie pali).

Inna sprawa to czy to jest ładne.

Matilde1
09-04-2011, 08:16
Odgrzebuję stary wątek. Jakie macie doświadczenia z halogenami w warstwie ocieplenia? Czy lepiej jednak dodać kolejną warstwę sufitu i dopiero w niej montować halogeny? Tylko jak przymocować ten kolejny, niższy stelaż do profili CD?

pozdrawiam

Matilde1
09-04-2011, 21:22
Może jednak ktoś napisze co ma u siebie i jak się sprawdza? Tudzież co planuje.
pozdrawiam

Kuzi
01-03-2015, 19:48
witam

Czy można zostawić otwory w suficie pod halogeny (led) w zwykłym tradycyjnym tynku nie płycie GK?

dez
01-03-2015, 20:56
Ale że jak, w monolicie/terivie? Wkuwać się w strop chcesz?

beatagl
01-03-2015, 20:57
no można :) ale żarówka ma 7cm + oprawka 2cm to otynkuj na 10cm :)

Tak na poważnie, jaki gruby będzie tynk 2cm ? to jak tam zmieścisz żarówkę ?

beatagl
01-03-2015, 21:01
Ale że jak, w monolicie/terivie? Wkuwać się w strop chcesz?

Byłam przy takiej własnie pracy
gość wiercił i wykuł dziury na żarówki i oprawki i poprowadził kable w rowkach w tynku, potem wszystko zagipsował , wyszło ok

ja u siebie w holu kleiłam styropian do sufitu (pas 60cm) z rantem od góry na węża led a przez środek gu10 led na to siatka + klej i gładź i farba, wygląda jak K-G a pracy o wiele mniej

http://images10.fotosik.pl/4334/72c81b2ad18d080bgen.jpg

tak wyszło

http://images57.fotosik.pl/1264/d941a5aae8452310gen.jpg

Kuzi
02-03-2015, 20:40
Sufit mam zrobiony w tak zwanych garach, i chciałem w nich wywierać dziury i wstawić puszkę, zatynkowac. Według mnie dobra opcja bo gar jest pusty w środku

beatagl
02-03-2015, 21:07
Jeśli wywiercisz głęboką na 10 centymetrów dziurę to spokojnie da rady, bo przewody (2x 1,5) "puścisz" w płytkich rowkach w tynku

ra__f__al
02-03-2015, 21:15
halogeny LED praktycznie się nie nagrzewają także nie będzie problemu

beatagl
02-03-2015, 21:37
halogeny LED praktycznie się nie nagrzewają także nie będzie problemu

dokładnie, ja mam w styropianie i jest ok

halogeny led ? masz na myśli chyba żarówkę LED GU10

Kuzi
03-03-2015, 18:25
możliwe że żarówkę, na razie myślę jak zrobić i jakie otwory porobić, czyli mówicie że nie bedzie problemu?

bo moim zdaniem nie ma sensu robić podwieszanego sufitu skoro będzie to samo

beatagl
03-03-2015, 21:46
czyli mówicie że nie bedzie problemu?

Nie będzie problemu !!! moja koleżanka tak ma, byłam przy pracach i się przyglądałam, od 2 lat zero problemu