PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy dział



Redakcja
09-04-2003, 11:20
Na użytek budowy zwykle powstają jakieś ważne prywatne dokumenty: a to spis treści ciekawych artykułów, a to spis interesujących stron www; a to umowa najlepsza na świecie - wypis z wielu umów; czy plan zadań - na podstawie lektur; lub średni lokalny cennik - z wielu porównywanych; i tak dalej, i tym podobne...
Jeśli macie takie materiały, a wierzymy, że tak, i chcecie udostępnić je innym, to zapraszamy.

Zbyszek_S
09-04-2003, 11:31
Pomysł jest b. dobry, miałbym do zamieszczenia kosztorysy i umowy, ale większość takich rzeczy powstaje w edytorach tekstu lub arkuszach kalkulacyjnych, ewentualnie skany TIF dokumentów papierowych, a do wiadomosci nie mozna dołączać plików.
Nie wyobrażam sobie przepisywania czy kopiwania takiej zawartości do tekstu wiadomości. Co Redakcja na to?

Arkadly
09-04-2003, 12:05
Dział rzeczywiście potrzebny, ale niestety ograniczenia wyżej wymienione ograniczą bardzo funkcjonalność działu.

Arkadly

Bartt
09-04-2003, 16:34
Zmieniłbym tytuł działu - materiały - sugerują cegły, piach itp...
Może "Dobre rozwiązania" albo "Podpowiedzi" :smile:

gaga2
09-04-2003, 16:49
Zgadzam się z przedmówcami. Przykładowo nasz tekst umowy z architektem to 10 stron. Rozwiązanie takie jak w wątku - "szukam Karoliny" chyba też jest trudne w realizacji, bo nie wszyscy chętni do podzielenia się materiałami często bywają na forum, albo też zniechęcą się bardzo szybko, gdy zostaną zasypani setkami próśb o udostępnienie materiałów. Nie każdy też che udostępnić swoj adres e-mail.
Dodam, że sama idea nowego działu bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam,
Gaga2

Redakcja
10-04-2003, 12:10
Możliwości techniczne tego forum są jakie są, ale nie rezygnujcie. Dokumenty z edytorów można kopiować i przenosić do nowych wiadomości, z Excela - można przenieść zawartość do Worda, a stąd na forum. Jednym słowem - zachęcamy. Wiemy, że macie często wspaniałe zbiory, dzieła godne wydania, a na pewno bardzo przydatne i pomocne budującym. Jak widzicie namawiamy Was do dobrego uczynku.

P.S. Pierwszych dziesięciu Altruistów redakcja ma zamiar popsuć drobnym upominkiem.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Redakcja dnia 2003-04-10 13:18 ]</font>

Alanta
10-04-2003, 13:52
Lepiej pomyślcie jak ten dział dobrze zorganizować, bo już widzę oczyma duszy mojej okrutny bałagan. Mam jeszcze sporo takiej twórczości, czy wrzucać to jako osobne wątki ? A może pogrupować tematycznie jakoś ???

Redakcja
10-04-2003, 14:08
Odwołujemy się do Waszej rozwagi. Nie każdy zapis przyda się innym. Chodzi tu - myślimy - o zasadnicze materiały własne, jakie, oceńcie sami.

inwestor
10-04-2003, 15:58
Droga Redakcjo



On 2003-04-10 13:10, Redakcja wrote:
Możliwości techniczne tego forum są jakie są, ale nie rezygnujcie. Dokumenty z edytorów można kopiować i przenosić do nowych wiadomości, z Excela - można przenieść zawartość do Worda, a stąd na forum. Jednym słowem - zachęcamy. Wiemy, że macie często wspaniałe zbiory, dzieła godne wydania, a na pewno bardzo przydatne i pomocne budującym. Jak widzicie namawiamy Was do dobrego uczynku.

P.S. Pierwszych dziesięciu Altruistów redakcja ma zamiar popsuć drobnym upominkiem.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Redakcja dnia 2003-04-10 13:18 ]</font>


Za Waszą namową w wątku "UMOWA z wykonawcą budowy- SZUKAM PILNIE KAROLINY!!!!!" zamieściłem link do prawie pełnego tekstu mojej umowy. Tekst umowy zamieściłem na forum w dziale Prawo i pieniądze. Mam propozycję aby Szanowna Redakcja poszukała trochę na forum i poprzenosiła do niniejszego działu wątki zawierające tego typu wzory dokumentów które się mogą przydać innym. Myślę że pomogą w tym Forumowicze i podadzą linki do wątków w których publikowali swoje dokumenty.
Myślę że za jakiś czas możemy wspólnie dopracować się pokaźnego zbioru cennych "gotowców".

Pozdrawiam


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: inwestor dnia 2003-04-10 16:59 ]</font>

gaga2
10-04-2003, 17:25
Czy ktoś z was może podpowiedzieć jak zamieścić w innym miejscu w necie (czy potrzebna jest własna strona www?) długie teksty a na forum podać tylko link?
Dla zainteresowanych - mam umowę z architektem na projekt indywidualny, bardzo obszerna, jest tylko małe ale - nasz architekt po piewrszej wersji odmówił dalszej współpracy, druga wersja jest "łagodniejsza". :smile:
Piszcie na priva.
Pozdrawiam,
Gaga2
PS: aktualnie pracujemy nad umową z inspektorem nadzoru...

loniu
16-04-2003, 16:41
O to mój harmonogram prac wykończeniowych

http://loniuk.w.interia.pl/harmonogram.htm

Normalnie działa to tak, że po naciśnięci koloru przechdzi się do arkusza z wykonawcą, jego danymi i ceną

W tej chwili jak najedziecie myszą na kolor to pojawi się opis

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: loniu dnia 2003-04-16 18:06 ]</font>

HenoK
08-07-2003, 12:18
Przeniosłem tu moje "wypociny" z wątku http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=9980&highlight=
Przepisy o planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na budowie (w skrócie planie bioz) obowiązują już ponad rok czasu (konkretnie od 13-02-2002 r., z czego od 18-10-2002 r. weszły w życie przepisy wykonawcze określające "szczegółowo " jak taki plan powinien wyglądać).

Jestem kierownikiem budowy na kilku obiektach budowlanych.
Sporządziłem dla nich stosownie do swojej wiedzy i zdolności literackich plany bioz, jednak mam wątpliwości, czy udało mi się zawrzeć w nich wszystkie zagrożenia bioz, które mogą czyhać na budowie .

Ja swoje plany "bioz" opieram na :
1. Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. Nr 47, poz. 401),
2. Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 sierpnia 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz szczegółowego zakresu rodzajów robót budowlanych, stwarzających zagrożenia bezpieczeństwa i zdrowia ludzi. (Dz. U. Nr 151, poz. 1256).,
3. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 3 listopada 1992 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. (Dz. U. 1992 nr 92 poz. 460 oraz Dz.U. 1995 nr 102 poz. 507)
4. instrukcjach producentów materiałów, wyrobów, substancji oraz preparatów niebezpiecznych,
5. dokumentacji projektowej.
Cytuję w nim co ciekawsze fragmenty (chyba ministrowie nie posądzą mnie o plagiat). Zakładam, że osobom, które z tymi dokumentami się nie zapoznały (lektura na co najmniej jedno popołudnie) i nie podpisały się, że będą je przestrzegały, na budowę wstęp wzbroniony.

Czy może się ktoś pochwalić, jakąś ciekawszą formą planu bioz ?

HenoK
29-07-2003, 06:32
W servisie BudInfo (http://www.budinfo.pl/?arch07-28) zamieszczono propozycję planu bioz (http://www.budinfo.pl/?view=informacje&id=2965&arch07-28).