PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga na gruncie-piwnice



daxima
28-09-2006, 11:34
Mój wykonawca jak zostaje z robocizny betonu zalewa podloge w piwnicy. Fakt że ziemie tam można kopać kilofem. Twierdzie że na takim gruncie to chudziak styro i wylewka. Wszędzie czytam o zasypywaniu fundamentów problemach przy podłogach ale w domach bez piwnic (czyli odpowiednie zasywywanie i zagęszczanie)
A jak prawidłowo robi się podłogę na gruncie w piwnicy?

PrzemoBDG
28-09-2006, 12:17
Mój wykonawca jak zostaje z robocizny betonu zalewa podloge w piwnicy. Fakt że ziemie tam można kopać kilofem. Twierdzie że na takim gruncie to chudziak styro i wylewka. Wszędzie czytam o zasypywaniu fundamentów problemach przy podłogach ale w domach bez piwnic (czyli odpowiednie zasywywanie i zagęszczanie)
A jak prawidłowo robi się podłogę na gruncie w piwnicy?

Jeżeli nie wybierałeś ziemi z wykopu, a następnie jej nie uzupełniałeś, to możesz lać chudziaka bezpośrednio na grunt. W takiej sytuacji powinien mieć on właściwą nośność bez dodatkowego zagęszczania. Po wyrównaniu poziomu chudziaka z poziomem ław fundamentowych najlepiej zrobić izolację (papa termozgrzewalna) przeciwwilgociową posadzki połączoną z izolacją położoną na ławach fundamentowych, następnie styropian (ja dałem 5 cm i to winno wystarczyć, gdyż różnica temp. na głębokości 1,5m - tak to jest w moim wypadku - jest tak niewielka że grubsza warstwa styropianu niewiele zmieni). Na styropian folia budowlana i na to ostateczna wylewka.

daxima
29-09-2006, 12:40
Dzięki bardzo
Mam jeszcze jedno pytanko w temacie
Czy warto jeszcze w tym roku wylać samego chudziaka tzn przed wszystkim czy to technologicznie nie zaszkodzi . Bo nie wiem czy damy radę wstawić okna więc zostały by dechy. Największe obawy mam co do garażu to duże pomieszczenie i dwa duże otwory. Czy zalegający śnieg jest powodem by zostawiać te roboty na wiosne.

aru
29-09-2006, 13:08
nie widzę problemu