PDA

Zobacz pełną wersję : Zamienię wylewkę na deski i ... czym ocieplić ?



p
29-09-2006, 06:41
Witajcie,

do tej pory planowalismy podłogę w ten sposób: wylewka + styropian + wylewka + panele. Ale ostatnio odwiedziliśmy rodzinę, u której jest podłoga drewniana i ... wpadlismy w zachwyt ! No i zmieniliśmy plany (budowa systemem gospodarczym więc żaden problem). Chcemy mieć podłogę drewnianą. Tylko potem zacząłem się zastanawiać czym ją ocieplić ? Deski będą leżeć na legarach/belkach a co pomiędzy nimi ? Czy możecie coś
polecić ? Coś co da ciepło i jednoczesnie nie będzie sprzyjać wilgoci ?

p

amdam
29-09-2006, 06:57
Wełna 25 cm najlepiej niepalna oczywiście do tego folia paroprzepuszczalna. Jeżeli sufit masz z regipsu nie kładź czasem styropianu. Często jest proponowany, ale istnieje ryzyko wilgoci.

p
29-09-2006, 07:07
Wełna 25 cm najlepiej niepalna oczywiście do tego folia paroprzepuszczalna. Jeżeli sufit masz z regipsu nie kładź czasem styropianu. Często jest proponowany, ale istnieje ryzyko wilgoci.

Zapomniałem dodać, że pisałem o podłodze, która jest na gruncie (czyli pierwszy wylewka, którą wymieniłem jest na gruncie). Czy to co piszesz tyczy się właśnie takiego przypadku ? Innymi słowy czy ma być tak:
- wylewka (już jest)
- folia paroprzepuszczalna (dlaczego właśnie taka ?)
- wełna + legary + rury od ogrzewania (tzn. wełna + rury pomiędzy legarami)
- deski podłogowe

Czy tak ?


p.

lontrel
29-09-2006, 14:12
Pomiedzy legary nie można wkładać wełny ,legary muszą mieć wentylacjeOciweplenie trzeba dac pod wylewkę a do wylewki przymocować legary

p
02-10-2006, 08:57
Pomiedzy legary nie można wkładać wełny ,legary muszą mieć wentylacjeOciweplenie trzeba dac pod wylewkę a do wylewki przymocować legary
Czyli:
- wylewka (już jest)
- folia paroprzepuszczalna (dlaczego właśnie taka ?)
- styropian + rury do ogrzewania
- wylewka
- legary
- deski podłogowe

Czy tak ?

p.