PDA

Zobacz pełną wersję : Panele klejone do podłoża -czy ktoś tak ma???



kasieńka
29-09-2006, 07:33
Może pytanie głupie, bo wiem że panel to z założenia "podłoga pływająca"...
Jednak słyszałam że stosuje się taką metodę kładzenia paneli w celu znacznej eliminacji nieznośnego ich stukotu. Czy ktoś z Was spotkał się z tym? Jeśli tak to jak się to sprawuje, jakiego kleju użyć i czy kleić na gołą posadzkę czy jak?
Właściwie co może się stać jeśli przykleimy panel do podłogi? -bo zjawisko rozszerzalności termicznej w przypadku laminatów chyba nie występuje.

Doradźcie,pliiis :-?

ubek
29-09-2006, 07:59
Termicznej chyba nie, ale wilgotnościowej na pewno (laminat jest tylko na górze panelu, rdzeń wykonany jest z HDF - to są drobiny drewna sprasowane).

HejSiup
29-09-2006, 08:38
Paneli się nie klei- gdyż z założenia jest to podłoga jak sam wspomniałeś pływająca.

w celu eliminacji ich stukotu należy zadbać o właściwy podkład- którym może być np. korek (najdroższe rozwiązanie), lub mniej wyciszająca- gąbka- 2 lub 5 mm.

kasieńka
29-09-2006, 08:45
Paneli się nie klei- gdyż z założenia jest to podłoga jak sam wspomniałeś pływająca.

No ok- to wiem z instrukcji,ale ja się pytam co się może dziać jeśli jednak się je przyklei?! Może ktoś tak ma położone i może się podzielić doświadczeniami?

kasieńka
29-09-2006, 10:17
up

Stefan Sz.
29-09-2006, 10:45
Paneli się nie kleji z uwagi na kurczenie i rozkurczanie się desek. Jeśli je przykleisz deski się powyginają, zrobią się szpary, popękają zamki itp. Ważna jest też dylatacja wokoło ściany i przy wejściu (min 1cm).
Daj podkład min 5mm i będzie ok. lub kup panele z systemem wyciszającym.

MYSIA103
29-09-2006, 11:46
można klejic panele do podłogi, jest wtedy stabilniejsza, żaden panel nie wyskoczy np. po środku pokoju:) wejdź sobie na strone www.multipodlogi.pl maja duży wybór i konkretne info, korzystałam z ich usług są wporzo :D

boorg
29-09-2006, 13:33
można klejic panele do podłogi, jest wtedy stabilniejsza, żaden panel nie wyskoczy np. po środku pokoju:) wejdź sobie na strone www.multipodlogi.pl maja duży wybór i konkretne info, korzystałam z ich usług są wporzo :D
Ale z MYSIA103 to bystrzacha. :wink: Wy tu gadacie o laminatach a on Wam nawija o drewnie. :lol: To jest profesjonalizm na miarę XXI wieku: być o krok przed potrzebami klienta!!! :lol: :lol: :lol:

A tak na marginesie: podłóg laminowanych nie kleimy do podłoża pod żadnym pozorem. Przy pierwszym załamaniu pogody (chodzi o gwałtowny wzrost wilgotności powietrza i jej wpływ na pracę poszczególnych paneli) laminat pokruszyłby się na łączeniach. :roll:

kasieńka
29-09-2006, 13:55
podłóg laminowanych nie kleimy do podłoża pod żadnym pozorem. Przy pierwszym załamaniu pogody (chodzi o gwałtowny wzrost wilgotności powietrza i jej wpływ na pracę poszczególnych paneli) laminat pokruszyłby się na łączeniach. :roll:

No i o taką konstruktywną odpowiedź mi chodziło :D -teraz wiem że kleić paneli do podłogi nie będę!
Dziękuję uprzejmie :oops: