PDA

Zobacz pełną wersję : ROCA -ceramika łazienkowa, umywalka, miska: opinie, uwagi, modele



Strony : [1] 2 3

mika30
09-04-2003, 18:22
Kupilam ceramikę do 3 łazienek hiszpanskiej firmy "Roca", aktualnie jestem w trakcie reklamacji 7 z 14 kupionych sztuk.
Czy ktos miał podobne doświadczenia z tą firmą ,czy nademną ciąży jakieś fatum ???

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: mika30 dnia 2003-04-11 08:25 ]</font>

10-04-2003, 14:20
a jaka serie wzialas? ja przymierzam sie do sidney

pozdrawiam

ania

mika30
11-04-2003, 07:21
Mam serię: Sydney, Georgia i Giralda - w każdej jakiś element poszedł do wymiany w sydney; umywalka i kompakt ze zbiornikiem na wodę.Towar oddałam do sklepu , a tam ma przyjechać rzeczoznawca.

ruda78
11-04-2003, 08:00
Takie posty mnie załamują, tez kupiłam Rocę, umywalki blatowe Rodeo i miskę meridian, jeszce nie zamontowane, więc mam nadzieję że u mnie bedzie OK,

Alanta
11-04-2003, 08:28
A jakie wady stwierdziłaś ?

mika30
11-04-2003, 11:18
Kompakt "Sydney" (1167zł)niedolane szkliwo na pokrywie zbiornika wody, wyszczerbiona muszla w dodatku zaklajstrowana jakimś korektorem żeby nie było widać, brak szkliwa w trzech widocznych miejscach na umywalce, ciemne plamki pod szkliwem w większości elementów - może niezbyt wielkie ale jak placisz tyle to chcesz mieć ok.W bidecie Georgia dopiero w trakcie przymiarek do montażu po odwróceniu go do góry nogami zobaczyliśmy duże pęknięcia ceramiki zasmarowane akrylem. Dzwonilam do działu jakości Roca w Gliwicach i bardzo miły pan powiedział że tak nie może być i mam prawo do wymiany.

mika30
11-04-2003, 11:21
Kompakt "Sydney" (1167zł)niedolane szkliwo na pokrywie zbiornika wody, wyszczerbiona muszla w dodatku zaklajstrowana jakimś korektorem żeby nie było widać, brak szkliwa w trzech widocznych miejscach na umywalce, ciemne plamki pod szkliwem w większości elementów - może niezbyt wielkie ale jak placisz tyle to chcesz mieć ok.W bidecie Georgia dopiero w trakcie przymiarek do montażu po odwróceniu go do góry nogami zobaczyliśmy duże pęknięcia ceramiki zasmarowane akrylem. Dzwonilam do działu jakości Roca w Gliwicach i bardzo miły pan powiedział że tak nie może być i mam prawo do wymiany.

11-04-2003, 11:48
to faktycznie strasznie pechowo, wspolczuje :sad:

ania

Snowdwarf
14-04-2003, 06:27
spytam sie kumpla - pracuje w gliwicach w ich fabryce - spytam sie jaki to chłam sprzedają...:smile::smile::smile:
snow

mika30
14-04-2003, 09:35
SNOW - liczę na ciebie, może kumpel uchyli rąbka tajemnicy

mika30
25-04-2003, 10:36
Dalsze przygody z rocą są wielce pouczające, gdyż pan z serwisu który przyjechał oglądać wadliwe produkty powiedzial ze są to drobiazgi które firma dopuszcza jako możliwe (w umywalce za 360 zł może brakować szkliwa na 2 cm, fakt że od spodu ale tam tez się brudzi) Nie wiem czemu to ja muszę udowadniać że nie jestem wielbłądem?:???: :???:
wniosek jest jeden, jeśli już ktoś chce kupić ten wyrób, powinien na miejscu w sklepie przeglądać dokładnie każdy element, jeśli będzie wadliwy nie brać i czekać aż dowiozą dobry.
Ja kupiłam łącznie 21 sztuk - ceramika i deski na bidety i kompakty, FIRMA JEDNAK POSTANOWIŁA MNIE OLAĆ BO ONI DOPUSZCZJĄ BŁĘDY !!!!NA SWOJEJ STRONIE http://www.roca.pl PISZĄ JEDNAK ŻE ICH WYROBY SĄ WRĘCZ GENIALNE I BEZ SKAZY

Jezier
25-04-2003, 16:48
Nic Ci nie wymienili? Co za chamstwo. Też mam zamiar kupić ich produkty ale po twoich doświadczeniach to się jeszcze zastanowię. Gdyby mi zrobili podobny numer to zgłosiłbym się do którejś z tych organizacji:
* Państwowa Inspekcja Handlowa. Tel. (0-22) 826 18 30. Kontroluje jakość towarów i usług, przestrzeganie przepisów obrotu towarowego i świadczenia usług, ujawnia i zwalcza oszustwa wobec kupujących.

* Polubowny sąd konsumencki. Tel. (0-22) 826 18 30, przy Państwowej Inspekcji Pracy i przy Państwowym Związku Inżynierów i Techników Budowlanych, tel. (0-22) 827 25 76 lub 827 75 73; 624 97 86.

* Federacja Konsumentów. Tel. (0-22) 827 90 59. Edukacja konsumencka, poradnictwo prawne; wytacza sprawy w sądzie na rzecz konsumentów.

* Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Tel. (0-22) 825 15 28. Edukacja konsumencka, arbitraż i poradnictwo prawne.

* Konsumencki Instytut Jakości. Tel.(0-22) 811 12 30. Bada jakość towarów. Tym samym zajmuje się też

* Polskie Towarzystwo Ekono-miki Gospodarczej. Tel. (0-22) 621 36 51.

mika30
26-04-2003, 16:54
Jezier - dziękuję bardzo, ponieważ mieszkam niedaleko stolicy bardzo mi się te telefony przydadzą, chyba że ROCA do poniedziałku zmieni zdanie - taki dostali czas do namysłu.
Pozdrawiam Kasia

11-05-2003, 21:51
korzystam z produktow Roca (seria Sydney, umywalka i kompakt)od ponad roku i nie mam i nie mialem zadnych klopotow. brak zadnych wad produkcyjnych i naprawde jestem zadowolony. niestety, jeszcze raz sprawdza sie stara prawda, ze nie wazne co i za ile i gdzie kupujesz, zawsze traktuj sprzedawce jak swego najwiekszego wroga, nie wierz jego slowom i sprawdzaj wszystko sama... Powodzenia.


On 2003-04-09 19:22, mika30 wrote:
Kupilam ceramikę do 3 łazienek hiszpanskiej firmy "Roca", aktualnie jestem w trakcie reklamacji 7 z 14 kupionych sztuk.
Czy ktos miał podobne doświadczenia z tą firmą ,czy nademną ciąży jakieś fatum ???

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: mika30 dnia 2003-04-11 08:25 ]</font>

magero
13-05-2003, 15:21
Miałam kompakt Roca i zepsuła się spłuczka. Powinna mieć opcję wyłączania spuszczania wody poprzez ponowne wciśnięcie guziczka - niestety nie miałam tyle siły (mąż też), żeby go wciśnąć po raz drugi. Poza tym w ogóle mechanizm się popusł (chyba woda ciągle leciała - nie pamiętam dokładnie co było), w każdym razie po roku czau wymieniliśmy środek na zwykły polski za 10 zl i działało. Nie jestem pewna czy teraz się zdecyduję na Rocę, choć nie powiem podoba mi się. Z umywalką nie miałam problemów.
magero

lafcadio
05-04-2005, 08:52
Trzeba było kupić serię Victoria lub Polo te śa robione w Polsce a reszta w Hiszpanii - a wiadomo POLAK POTRAFI...

em_p
06-04-2005, 13:00
jest Roca do sklepów i Roca do marketów - uważajcie kupując te atrakcyjne cenowo egzemplarze. Mają prawo mieć więcej wad i odprysków, robione są z przemiału ceramiki. Źródło informacji - sympatyczny pracownik Roca Polska poznany w pociągu Intercity na trasie Warszawa Poznań :D

Teska
06-04-2005, 13:26
Ja mam sydney i poki co jest ok.

xavi
07-04-2005, 07:38
Mała dygresja:
tak se czytam posty na forum i zauważyłem że teska ma prawie wszystko i u niej wszystko jest OK. Szczęśliwa kocica!

ale to tak na marginesie.

Odnośnie wątku- u siebie, ze względu na cenę kupiłem cersanita z nomi i nie narzekam :lol:

lafcadio
07-04-2005, 09:40
Mała dygresja:
tak se czytam posty na forum i zauważyłem że teska ma prawie wszystko i u niej wszystko jest OK. Szczęśliwa kocica!

ale to tak na marginesie.

Odnośnie wątku- u siebie, ze względu na cenę kupiłem cersanita z nomi i nie narzekam :lol:
Jaki model Cersanit'u kupiłeś i za ile?
Ja się przymierzam do Libry (Koło za żółte...)

xavi
07-04-2005, 10:50
Kible i bidet mam z Delfi, a umywalkę Lotos
cen dokładnie nie pamiętam ale się posytaram:
- umywalka 60cm - 70zł,
- bidet 280zł
- kibel 260zł
- deska antybakteryjna 80zł

kupowałem ok 1 rok temu.

lafcadio
07-04-2005, 13:16
Nieźle, nieźle...
Umywalka Lotos bardzo fajna a nie jest wcele z tych najdroższych.
A inni?

Teska
07-04-2005, 19:00
xavi


nie mam prawie wszystkiego ,jak sam zauwazyłes, mam ceramike roci, kabiny hopego, porzadne sprzety w kuchni...mam i pisze jesli ktos pyta...na ile mnie stac nie kupuję badziewia.....tyle tylko.
Miłego dnia.

kasiapro1
07-04-2005, 20:24
U mnie Roca bez zarzutow za to zlew jaki kuplam pod szafke f-my Devo,quadro cos tam ma takie nacieki,jakby niedociagniecie.Wytlumaczono mi to,ze jest jakas granica tolerancjii i moj zlew sie w niej zmiescil.Na szczescie jest to pod taka klapa i nie widac,ale jakbym miala tyle problemow to bym nie odpuscila,biorac pod uwage ze to DOBRA firma

08-04-2005, 08:58
U mnie też Roca bez zarzutu ,a mam 3 serie -Sidney,Meridian i Dama Senso.Wcześniej w mieszkaniu w bloku też miałam Rocę Meridian i jakąś wannę z Roci tyle że nie pamiętam nazwy-używałam toto z 7 lat i nie było najmniejszego problemu,dlatego do domu też kupiłam tę firmę-mam nadzieję,że będzie podobnie:)

duch07
10-04-2005, 10:45
jest Roca do sklepów i Roca do marketów - uważajcie kupując te atrakcyjne cenowo egzemplarze. Mają prawo mieć więcej wad i odprysków, robione są z przemiału ceramiki. Źródło informacji - sympatyczny pracownik Roca Polska poznany w pociągu Intercity na trasie Warszawa Poznań :D
Może coś w tym jest.Ja kupiłem serie Meridian w salonie ceramiki.Kazdy element sprawdziłem przed odbiorem i eszystko jest ok.Oby tak dalej :lol:

xavi
11-04-2005, 06:36
xavi


nie mam prawie wszystkiego ,jak sam zauwazyłes, mam ceramike roci, kabiny hopego, porzadne sprzety w kuchni...mam i pisze jesli ktos pyta...na ile mnie stac nie kupuję badziewia.....tyle tylko.
Miłego dnia.

Drogie nieznaczy, że dobre...

Tanie nieznaczy, że badziewie...

Stawiam na Teraz Polska !!!

Teska
11-04-2005, 07:58
xavi



to sie chwali......a masz malucha czy poloneza??? tanie i pewnie dobre :lol: no i POLSKIE :lol:



Miłego dnia :cry:

Teska
11-04-2005, 07:59
miało być..... :lol: :lol:



nie wiem....jakos te porzadne rzeczy dłuzej służą.....cokolwiek bys nie kupił....

xavi
11-04-2005, 08:23
a masz malucha czy poloneza??? tanie i pewnie dobre no i POLSKIE

Zawiodę cię bo mam Trabanta - teraz są modne nowoczesne materiały :wink:


nie wiem....jakos te porzadne rzeczy dłuzej służą.....cokolwiek bys nie kupił....

no to fakt: zachodni gwóźdź pewnie dłużej rdzewieje :lol:

Sonika
11-04-2005, 08:50
Nie wiem o co ta sprzeczka.
Przecież powiedzenie "co tanie to drogie", nie wzięło sie znikąd.

lafcadio
11-04-2005, 09:03
Różnie z tym bywa...
3 lata temu kupiłem Phillipsa z płaskim kineskopem 100 Hz za trochę kasy i teraz muszę go wywalić na śmietnik bo się nie opyla naprawić :wink:
A niby robiony made in Europe a nie made in China...

Pollyann
14-04-2005, 09:40
roca, ma bardzo ladna stylistyke, zwlaszcza te drozsze modele,ale jakos nie moge,,, pewnie dlatego,ze jakis czas mieszkalam w Hiszpanii,a tam w kazdej dziurze, szalecie i byle jakim tapas barze maja wlasnie Roce, :-?

lafcadio
14-04-2005, 13:14
Nic w tm dziwnego bo to jest hiszpański potentat.
U nas w każdym miejscu użyteczności publicznej też znajdziez Koło lub Cersanit a nie Dorn Bracht czy Flamina czy Jado
:wink:

Pollyann
15-04-2005, 12:12
wiem , wiem, ale jak widze ten napis , to od razu mi sie przypominaja wszystkie bary barcelony, a wiecie,ze hiszpanie to nie sa czyscioszki :D

skojarzenia to przeklenstwo:(

Teska
15-04-2005, 13:07
Pollyann

no to masz problem z głowy...kup cerssanita :lol:

Teska
15-04-2005, 13:08
Xavi



tak myślałam...kurcze ale to nie polski wyrób........ :lol:

Miłego dnia....

Teska
15-04-2005, 13:09
Sonika


masz rację.....ale My sie nie kłócimy, bo też i nie ma o co.....

xavi
15-04-2005, 13:45
Teska

widzę, że idziesz na ugodę, ale dalej z pazurkiem :wink:

P.S. cersanit jest polski:

http://www.cersanit.com.pl/content.php?cms_id=18

Miłego łikendu :wink:

NatkaB
16-04-2005, 10:57
Ja mam sydney i poki co jest ok.
ja mam Victorię i narazie też bez zarzutu

16-04-2005, 13:39
Kupilam ceramikę do 3 łazienek hiszpanskiej firmy "Roca", aktualnie jestem w trakcie reklamacji 7 z 14 kupionych sztuk.
Czy ktos miał podobne doświadczenia z tą firmą ,czy nademną ciąży jakieś fatum ???
Miałam umywalkę Roca, i po mniej więcej dwóch latach użytkowania pojawiły się pajączki... :(
Po prostu popękała.
Nie reklamowałam, bo sprzedałam całą nieruchomość, łącznie z felerną umywalką...

Pozdrawiam. :)

Teska
16-04-2005, 15:01
Xavi


:lol: :lol: :lol: bo czasem polskie nie znaczy lepsze, tansze tez nie znaczy dobre...a zreszta, xavi kazdy kupuje co mu sie podoba i na co go stac...

Teska
16-04-2005, 15:01
a moja sasiadka ma dama senso i tez jest ok

Leszek B
18-04-2005, 15:03
Też mam w domu Rocę (3 umywalki, 2 WC i wannę). Z jakością wszystko OK, ale z wanną była gehenna. Po informacji od firmy budowlanej, że można juz zamawiać wannę pojechaliśmy do dużego dystrybutora i zamówiliśmy wannę żeliwną z katalogu. Po dwóch dniach telefon, że to artykuł specjalny i czas oczekiwania do 8 tygodni. W katalogu ani podczas wizyty u dystrybutora nie było o tym mowy. Można sobie tylko wyobrazić naszą wściekłość kiedy, co prawda po 6 tygodniach, przyjechała z Hiszpanii nasza wanna ale z rysami i odpryskami. I kolejne 8 tygodni oczekiwań. Na e-maile napisane do Gliwic i zakładu w Hiszpanii nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Zamówiona w początkach listopada wanna wkońcu do nas dotarła pod koniec lutego.
Dobra, choć spóźniona rada co do firmy Roca. Dobrze sprawdzić przed zakupem, bo potem mają cię w nosie.

julcik
20-07-2005, 19:38
Kto ma tą ubikację?Chodzi mi o sedes stojący tej serii.Beznadziejnie się spłukuje ,wody tyle co pies napłakał i nie spłukuje porządnie.Nie wiem czy to wina tego sedesu,czy może mi coś źle zamontowali?
Mam wc tej firmy podwieszane w drugiej łazience seria chyba Polo i jest rewelacyjne.

lw73
21-07-2005, 09:39
Witam
Sprzedaję wyroby firmy Roca i jeszcze nie miałem z nimi takiego problemu jaki Ty opisujesz. Może faktycznie coś źle zamontowali albo jakiś Ci się trafił wadliwy model.
Wezwij tego kto Ci montował niech sprawdzi jeśli to nie pomoże idź do sklepu gdzie go kupiłeś i powinni przyjechać specjaliści z Rocki.
Jeśli jest to wada fabryczna to na pewno wymienią bo jest to poważna firma.
Pozdrawiam
Marek

julcik
21-07-2005, 10:34
Dzięki za radę.Tak właśnie zrobię!

julcik
23-07-2005, 21:10
Naprawdę nikt nie ma tego sedesu?Skorzystam z rady lw73 w tym tygodniu,ale jestem ciekawa,czy ktoś też ma podobny problem?

Magdalenka
25-07-2005, 07:55
Ja mam dokładnie ten model Dama Senso Compacto ta przylegająca do ściany i spłukuje się w niej bez żadnych problemów. Fakt, że wody nie leci dużo ale "siła wodospadu" robi swoje :D

lw73
25-07-2005, 09:03
Ja mam dokładnie ten model Dama Senso Compacto ta przylegająca do ściany i spłukuje się w niej bez żadnych problemów. Fakt, że wody nie leci dużo ale "siła wodospadu" robi swoje :D
Witam
Dama Seno, a Dama Senso Compacto to są dwa inne modele aczkolwiek oba są bardzo dobre (może z małymi wyjatkami)
Pozdrawiam
Marek

~witek
25-12-2005, 17:53
Witam,Prosze o porade z jakiej lini wybrać wc i bidet do umywalki BOL firmy ROCA.Może z innej firmy coś pasuje.

Żelka
25-12-2005, 22:52
http://www.roca.pl/katalog/medium/327876_s.jpg
Czy o taka chodzi?

Żelka
25-12-2005, 23:03
http://www.hybner.com.pl/_img_products/102_2.jpg
Miska ustępowa lejowa wisząca AGA
bidet tez jest
www.hybner.com.pl
Poszukam jeszcze cos, tylko może lepjej bylo by tej samej firmy.., bo moga sie roznic kolorami... nie wszedzie biel jest taka sama
Jeszcze tutaj mozna poszukac www.lazienki.pl

lw73
26-12-2005, 00:36
Witam
Z Koła coś z kolekcji "ego"
Pozdrawiam

~witek
28-12-2005, 12:03
Dziękuję za odpowiedż, AGA faktycznie pasuje tylko ten kolor bieli może się różnić musze sprawdzić .

pozdrwiam

milka-nowa
06-11-2006, 12:38
Ja również kupiłam Dame senso compacto i mam problem z jej podłączeniem, ponieważ pasuje do niej tylko firmowe kolanko, na które teraz czekam. Czy wy teżtam mieliście czy tylko mój fachowiec ma z nim problemy?

lagerfeld
06-11-2006, 13:50
ja mam damę senso by roka (miska wc i deska) sprawuje się okej. nie montowałem osobiście :lol: ale też nie pamiętam narzekań fachowca na ten temat 8)

Kanton
16-11-2006, 15:58
lw73 zmień fachowca,
a'propos tematu to jeszcze jest kwestai fizjologii jak mawiają starzy "kiblarze" (zmień dietę), zrób próbę: urwij z metr papieru toaletowego i zwiń w kulkę jeżeli ci spłucze za jednym razem to jednak fizjologia jezeli nie to może być problem z miską w co wątpię, najlepszy kształt odpływu do spłukiwania z punktu widzenia hydrauliki to kształt podkowy, z badań wynika że idealny ma np "Victoria" z Roca lub podobne

lw73
16-11-2006, 19:47
Witam
Nie zamierzam się sprzeczać na forum bo to jest bez sensu!
Ja mam takie zdanie i go nie zmienie, Ty masz swoją opinie i przy niej zostaniesz.
mika-nowa -Sprzedawca powiniem poinformować co jest potrzebne do zamontowania takiego kompaktu
Pozdrawiam

abromba
17-11-2006, 09:08
z badań wynika że idealny ma np "Victoria" z Roca lub podobne
O, to mi ulżyło bo mam Victorię.

UKF
17-11-2006, 09:24
No to i ja dorzucę swoje "trzy grosze" w kwestii sedesowej:
Od 2000 roku jesteśmy użytkownikami sedesów Roca Meridian (trzy miejsca zamieszkania, trzy sedesy) i uważamy że mają one świetny system spłukiwania. Połowa wody ze spłuczki daje sobie bardzo często radę, gdy zalecane jest użycie całej wody.
Od blisko dwóch m-cy użytkujemy sedes Dama Senso i jest (jak do tej pory) podobnie.
A kolanko powinno być w komplecie - u nas zapomnieli dołożyć, ale upomnieliśmy się: przekopali magazyn i okazało się, że jest.
A z Damą Senso mamy inny problem: skrzypiąca deska sedesowa...i nie pomaga smarowanie...

Maria

Kanton
17-11-2006, 10:46
sorry LW to milka nowa powinna zmienic fachowca z toba sie zupelnie zgadzam, tez uwazam za roca jest ok (tez sprzedaje), a propos skrzypiącej deski to mozna wymienic zawiasy ale najpierw lepiej znalezc przyczynę bo może sie okazac ze skrzypi dla tego ze otwory montażowe nie są w linii (bo jak mawiają kiblarze " kibel jest z gliny i musi być krzywy"), i wystarczy troche podgiąć zawias albo po prostu sprobowac rozebrac zawioasy i nasmarować smaram silikonowym,

milka-nowa
20-11-2006, 11:02
Tak jak mówiliście zmieniłam fachwca na własnego męża i dama compacto działa super. Kolano kupiliśmy oryginalne roci, choś sprzydawca dla nas pierwszych je sprowadzał, bo nie było ono w komplecie. Jako laik w kwesti montowania wc mam jeszcze jedno pytanie. Czy spłuczka jest przyklejana na miskę silikonem czy tylko przykręcana? Pytam bo pomimo przykręcenia spłuczka się rusza.

Kanton
13-01-2007, 15:03
Mam trocję doświadczenia w wyposażaniu łazienek produktami tej firmy, i w razie czego wiem kogo zapytać, jeżeli macie jakieś pytania walcie jak w dym, w miarę możliwości czasowych odpowiem.

dodi
13-01-2007, 18:41
Co powiesz na temat kibelka dama senso?

dodi

zofia
13-01-2007, 23:06
No właśnie. Kompakt Dama Senso, Georgia. A o wannie Georia?
zosia

kiwal
14-01-2007, 11:26
U mnie właśnie zostały zamontowane sedesy Roca Giralda, powieszone na Gebericie. I jak dla mnie to coś nie gra bo jak wrzuce kilka kawałków papieru toaletowego to strumień wody nie spłukuje go do kanału tylko zostawia w muszli! Konieczne jest kolejne spłukanie żeby papier spłynął. I teraz ten typ tak ma czy coś nie tak?

Kanton
14-01-2007, 17:05
Po kolei:
dama senso jest super zwłaszcze w wersjii compacto jeżeli komuś zależy na oszczędności miejsca. Malinię pięknych umywalek i przy rozsądnej cenie wygląda na prawdę nowocześnie.
Wanna akrylowa Georgia jest wanną, która może być montowana jako wolnostojące ale wtedy trzeba dokupić 2 panele i tu jest problem bo cały efekt psuje łączenie tych 2 paneli za pomocą listew w kolorze chromu. generalnie rzecz biorąc wanny akrylowe roca pod względem marki i zaawansowania technicznego plasują się w średniej półce ale cenowo są trochę zbyt drogie jak na średnią półkę,. Poza tym wanna ta nie jest zbyt popularna i niewykluczone, że trzeba będzie czekać na sprowadzenie jej z Hiszpanii. Po prostu mało kto trzyma ją na stanie magazynowym. Może być też zamontowana do ściany - robi się do niej specjalną zabudowę (tak jak umywalki półblatowe).
Jeżeli chodzi o niewłaściwe spłukiwanie wody to nie powinno sie zdarzać, ale czasami się zdarza. Zrób prosty test: wykonaj ok 5 kulek z papieru toaletowego wielkości jajka niezbyt ścisłych i wrzuc do miski, jeżeli nie spłukuje to znaczy że coś jest na rzeczy. Może złożyc reklamację u sprzedawcy (niezdodność towaru z umową) prościej będzie zadzwonić do roca do działu technicznego (Piotr Kościsz), powinien wysłać serwisanta. Uwaga ostatnio Roca usztywniła swój stosunek do reklamacjii i być może będziesz musiał się trochę nagimnastykować zanim citę miskę wymienią. Rada: im wieksza zadymę zrobisz tym skuteczniejszy efekt.

Kanton
14-01-2007, 17:07
telefon do Roca 032 339 41 00

kiwal
14-01-2007, 18:27
Kanton - dziękuje za podpowiedz!!

KasiaSzyBa
14-01-2007, 18:50
To może jeszcze ja zapytam:
planuję zakup kibelka podwieszanego Polo Plus, umywalki Fontana i barerii umywalkowej i wannowo-prysznicowej z serii Targa. Czy sądzisz, że to dobry wybór? Pod względem niezawodności, funkcjonalności i estetyki?
Dzięki za odzew z góry :D
Pozdrawiam,
Kasia

dodi
14-01-2007, 19:08
Kanton a czy jak "kupa" wpadnie do dama senso (wersja wisząca) to nie bedzie chlapac po d... ? :)

pytam jak najbardziej powaznie

dodi

Kanton
15-01-2007, 08:19
Kasiu Bardzo dobry wybór, baterie Roca co prawda nie są zbyt dobrze wypromowane ale produkt jest na prawdę dobry (10 lat gwarancji) w Hiszpanii dają nawet 20 lat, a części zamienne bedą dostępne nawet przez 25 lat od zakończenia produkcjii baterii, wiem bo 10 lat temu załatwiałem klientowi zawory do baterii, która była kupiona w Pewxie w latach 70-tych. Poza tym mogę tylko doradzić żebyś do miski podwieszanej kupiła deskę Polo/Wictoria z zawiasem nierdzewnym - jest droższa ale ta tańsza się do niczego nie nadaje.
Poważna odpowiedż dla Dodi - na 90 % nie chlapie, ale te 10 % marginesu zostawiam sobie na uwarunkowania związane z dietą i fizjologią - jeżeli chlapie to dobrze jest "przed" wrzucić kawałek papieru toaletowego aby zamortyzować pierwsze uderzenie. Nota bene w toaletach publicznych powinno się to robić zawsze bo zwykle staje sie nogami na misce i chlapie zawsze.

Kanton
15-01-2007, 08:26
Kasiu jeszcze jedno:
przy odbiorze towaru rozpakuj fontanę i sprawdż czy jesy równa powierzchnia styku umywalki z szafką, i czy odpływ nie jest jajowaty. Umywalka ta nie jest najłatwiejsza w produkcjii i czasami trafiaja się krzywe czego może nie wyłapać kontrola jakości.

KasiaSzyBa
15-01-2007, 11:42
Bardzo dziękuję za odpowiedź i wskazówki :D Będe uważać przy zakupie.
Pozdrawiam,
Kasia

dodi
15-01-2007, 14:25
Dzieki Kanton ,przekonałeś mnie :) kupuje ten kibelek....zastanawiam sie jeszcze na ta fajna klapa z "hamulcem"


dodi

SAVAGE7
15-01-2007, 18:37
witam. pytanko. czy baterie termostatyczne godne są uwagi? przyznam że jestem namawiany na hansgrohe (podobno ma 5 powłok chromu). i mają jakiś inny termostat(bodajrze woskowy). u nas jest b. twarda woda i nie wiem w ogóle czy taki termostat długo pociągnie. i na koniec pytanie o perlator. czy to jest faktycznie tak jak mówią czy to jakiś bajer?
dzięki pozdro.

Kanton
15-01-2007, 20:04
Bateria termostatyczna służy do tego aby nie kręcic gałkami w celu nastawienia temperatury wody.... i wszystko.
Można do tego teraz dorobic ideologię: oszczędnośc wody, bezpieczeństwo - nie poparzysz się, ale przede wszystkim wygoda 1 gałka kręcisz i jest spokój zwłaszcza przy zmianach ciśnienia wody ciepłej i zimnej. mam u siebię baterię termostatyczną i bardzo sobie chwalę (Amura T - Roca), Hansgrohe jest bardzo dobrą firmą - jedna z najlepszych na rynku i na prawdę warto wydac te pieniadze, natomiast osoba namawiajaca przesadzila z ilością chromu. Samo chromowanie jest dosyc kosztowną operacją (materiał i sam proces) i wykonuje się je tylko raz - i tu zaskoczenie bo im firma jest bardziej zaawansowana technologicznie tym tego chromu jest mniej (diabeł tkwi w polerowaniu odlewu - na dobrze wypolerowany odlew mozna polozyc cienszą warstwę chromu) co oczywiscie nie pogarsza walorow uzytkowych i trwalosci powloki. Natomiast 2 krotne polozenie chromu jest nie mozliwe z przyczyn chemicznych a wlaściwie elektrochemicznych. (patrz w gugla => chromowanie metali; wanna galwaniczna)
Zawory termostatyczne zawsze maja element woskowy (nawet takie zwykłe kaloryferowe) wosk pod wpływem temperatury się rozszerza i albo otwiera albo zamyka przeplyw wody.
jezeli chodzi o twardośc wody to nie wiem co ci powiedziec ja od 3 lat mam ten termostat na wodzie warszawskiej i jakos nie mam problemow, w razie czego mozna zawsze rozebrac zawor i przeczyscic lub go wymienic, nie wiem jak w hansgrohe ale w roce kosztuje jakies 80 zlotych (ale nie jestem pewny)
Perlator jest elementem ktory posiada kazda bateria z wylewka (doslownie kazda jezeli nie to znaczy "że jakiś obuz ukrad"), oczywiście są lepsze i gorsze. Rolą perlatora jest napowietrzenie strumienia wody, przez co zwiększa się ciśnienie wypływajacej przy jednoczesnym zmniejszeniu wydatku (prościej niby leci więcej ale w rzeczywistości oszczędzasz wodę),

Kanton
15-01-2007, 20:10
Dodi tzw. deska wolnoopadająca to fajny bajer, ale ma jedną wadę, sama się nie zamknie a wiem ze panie są bardzo wrażliwe na punkcie nie zamkniętej deski, a tak poważnie jak ją juz będziesz miała musisz nauczyc domownikow żeby jej nie "popychali" jak będzie wolno opadała, najwięcej reklamacji jast spowodowanych uszkodzeniem mechanizmu wolnoopadajacego, który został zniszczony przez uzytkowników. :D

Kanton
15-01-2007, 20:13
w sumie nie wiem na pewno czy Dodi jesteś męższyzną czy kobietą tak mi jakoś pasuje ze kobietą ale jeżeli nie to nie miej urazy.

dodi
15-01-2007, 20:24
nie jestem i nie czuje :) ale zauważ że to facecie częściej podnoszą i opuszczają deske. A powiedz mi na jakiej zasadzie dziala ten zawias?

dodi

Korciula
16-01-2007, 08:24
Zakupiłam sreię Grialda (wc podwieszane i umywalka wpuszczana w blat). Mam nadzieję , że wszystko bedzie ok ze spłukwaniem ... Czy trzeba jakoś specjalnie dbac o tą ceramikę?

Faalka
16-01-2007, 10:31
Będe miała umywalkę Roca Bol i chciałabym dobrać do niej muszelkę podwieszaną. Czy mógłbyś polecić jakiś model, który będzie dobry jakościowo (będzie się spłukiwał! :) ) i będzie pasować do umywalki?

Kanton
16-01-2007, 13:58
Dodi zawias wolnoopadający jest zbudowany trochę jak amortyzator w samochodzie: zbiornik - tuleja w której jest sprężyna i płyn który pod wpływem nacisku jest przepychany przez mały otworek z jednej części zbiorniczka do drugiej, jak się naciska to ta przegroda pęka i po ptokach.

dodi
16-01-2007, 18:29
Dodi zawias wolnoopadający jest zbudowany trochę jak amortyzator w samochodzie: zbiornik - tuleja w której jest sprężyna i płyn który pod wpływem nacisku jest przepychany przez mały otworek z jednej części zbiorniczka do drugiej, jak się naciska to ta przegroda pęka i po ptokach.

i wtedy pewnie w przypadku reklamacji wina uzytkownika i naprawa :) ciekawe ile kosztuje taka impreza

dodi

Kanton
16-01-2007, 19:30
Korciula nic specjalnego nie trzeba robic z tą ceramiką
Faalka umywalka Bol jest umywalką "nieseryjną" i nie ma do niej kompletu, z drugiej strony najlepiej spłukującym kompaktem jest Victoria, która raczej nie pasuje do Bola, z trzeciej strony możesz mi wierzyc na slowo ze okragly kibelek jest bardzo niewygodny. poszukam coz w Hatrii zdaje sie ze tam cos jest.
Dodi zgadza sie wtedy jest wina uzytkownika pod warunkiem ze w instrukcjii obslugi jest napisane albo narysowane zeby nie naciskac

Faalka
17-01-2007, 06:56
Dzięki Kanton :) Kibelek nie musi być idealnie okrągły. Może byłoby lepiej, gdyby kształt był dobrany do wanny - model Lima Riho - czyli na zawnątrz prostokąt wewnątrz owal. Urządzenia nie będą z jednej serii - nie zakładam idealności w doborze. Chciałabym natomiast, żeby ceramika byla z jednej firmy, żeby nie wystąpiły różnice w odcieniach bieli.

Kanton
18-01-2007, 09:25
z Roca będzie tyrudno dobrać coś okrągłego, zajrzyj na stronę frmy Hatria i miskam podwieszana "you and me" biel mają podobną choć nie identyczną, naromiast z roca wszystko bedzie pasowało bielą ale klimatem i wyglądem to chyba miska podwieszana Meridian ale trochę na siłę

lw73
18-01-2007, 23:25
Witam
Ja sprzedaję produkty tej firmy od ładnych kilku lat, sam jestem szczęśliwym posiadaczem i serdecznie polecam. Jeszcze nigdy nie miałem reklamacji !!!Ceny są przyzwoite jakość ok tak więc z pełną odpowiedzialnością mogę ich polecić
Pozdrawiam
Marek

Kanton
19-01-2007, 10:26
Panie Marku :wink:

agnieszkakusi
19-01-2007, 14:34
a mnie interesuje taka wanna http://www.roca.pl/?id=produkt&idd=6&idg=&idp=141&ida=787
ale bez stelażu, cena katalogowa 3100, ale dostanę niezły rabat. Mam jednak pytanko dotyczące tej wanny. Czy jej boki są tak wyprofilowane, że można się spokojnie w niej położyć i wygodnie oprzeć? Czy odpływ zamontowany na środku nie przeszkadza i nie zahacza się o niego tyłkiem?

Kanton
19-01-2007, 18:59
o przeszkadzaniu nie może być mowy ponieważ jest ona tak szeroka że nie musisz siedzieć na korku, jeżeli we dwoje to trochę będzie przeszkadzał ale i tak gdy odpływ jest zamknięty to nie ma tragedii. natomiast jeżeli chodzi o wygodę to jest to b duża wanna i siedząć raczej nie będziesz mogła zablokowć nogami ześlizgiwania się do środka wanny (chyba że masz nogi długości 150 cm (to poproszę o telefon) :lol:, natomiast we dwoje najprawdopodobniej będzie wystarczająco ciasno żeby się nie potopić :D tak jest z dużymi wannami, ale kto powiedział że design musi zawsze iść w parze z funkcjonalnością - poza tym wanna jest super jeżeli chodzi o jakość i design - no i w tej cenie nic innego nie znajdziesz. jak to się mówi bardzo korzystny stosunek ceny do jakości.
PS. to tylko teoria, ja osobiście nie zażywałem w takiej wannie ale klienci nię nie zkarżyli, a ja z reguły kontaktuje się z klientami po sprzedaży także.

agnieszkakusi
19-01-2007, 21:25
Kanton, a czy na taka wannę można kupić zagłówki?

monieq
20-01-2007, 18:44
Dodi tzw. deska wolnoopadająca to fajny bajer, ale ma jedną wadę, sama się nie zamknie a wiem ze panie są bardzo wrażliwe na punkcie nie zamkniętej deski, a tak poważnie jak ją juz będziesz miała musisz nauczyc domownikow żeby jej nie "popychali" jak będzie wolno opadała, najwięcej reklamacji jast spowodowanych uszkodzeniem mechanizmu wolnoopadajacego, który został zniszczony przez uzytkowników. :D

co to znaczy, że sama się nie zamknie? czy to znaczy, że trzeba ją jednak w początkowej fazie zamykania popchnąć? czy jak?

Kanton
23-01-2007, 12:59
Monieq trzeba zainicjowć opadanie poprzez pocięgnięcie tudzież popchnięcie :D
Nie ma zagłówka do tej wannu w Roce Agnieszko która kusi

agnieszkakusi
23-01-2007, 13:14
kusić to będę męża w...tej wannie bez zagłówków :oops:

dabell
23-01-2007, 13:53
Witaj Kanton,
powiedz proszę czy znajdę umywalkę szerokości 45 cm, którą mogę wpasować we wnękę (mam słup żelbetowy z jednej a ścianę na której będą drzwi z drugiej). Najlepiej prostokątną żeby nie było problemów z utrzymaniem czystości na trudno dostępnych bokach. A może masz inny pomysł na bazie ROCA oczywiście :-).
Pozdrawiam serdecznie
Dabell

ewa i aleksander
23-01-2007, 15:59
Czes Kanton
Czy rozstaw otworow do zamocowania na stelazu podtynkowym w bidecie jest taki sam jak jak rozstaw otworow do mocowania w misce WC ? Seria Dama.
Chodzi o to ,ze sedes juz mam a bidet jescze w sklepie .Panowie od glazury potzrebuja ta informacje teraz.
Dzieki

Skoll
23-01-2007, 16:20
Witaj Kanton

Bardzo intensywnie myślę nad zakupem umywalki nablatowej Dama Senso (http://www.roca.pl/?id=produkt&idd=1&idg=5&idp=17&ida=42) i w związku z tym mam pytanie:
Czy można dostać tą umywalkę w wersji z trzema otworami pod baterię? Np pod baterię trzyotworową Loft (http://www.roca.pl/?id=produkt&idd=2&idg=35&idp=126&ida=564)? Ewentualnie czy możliwe jest wycięcie w tej umywalce takich otworów? (słyszałem że robi się takie rzeczy)

Pozdrawiam,
Skoll

Kanton
24-01-2007, 14:30
Dabell w roce takiej nie będzie chyba że Foro blatowa 40 cm lub podblatowa 41 (ale nie są kwadratowe), w tych rozmiarach prostokąt lub kwadrat można znależć w umywalkach importowanych z Chin jeżeli mam ci coś znaleźć z Chin to napisz coś poszukam

Kanton
24-01-2007, 14:35
Ewa i Aleksander takie same 180 mm. według dokumentacjii technicznej, i powinny być zlokalizowane na wys 320 mm. od podłogi po ułożeniu płytek podłogowych czyli 320+25 mm. (25 mm wg normy powinna mieć grubość standardowej okładziny ceramicznej wraz z klejem na podłodze)

Kanton
24-01-2007, 14:43
Skoll umywalki blatowe Roca mają standardowo 1 otwór na baterie, ale po lewj - niewidocznej, stronie mają 2 okrągłe nacięcia które pomagają w odpowiedni sposób wybić 2 dodatkowe otwory (niewielu jest kozaków któży się na to zdecydują - mnie się to udaje w 90% bez potłuczenia umywalki - nie radzę więc próbować), natomiast szklarze i kamieniarze mają specjalne narzędzia do wykonywania otworów w ceramice, najwyższa cena o jakiej słyszałem to 60 PLN za otwór.

Skoll
24-01-2007, 16:53
Dzięki Kanton za odpowiedź :) . W takim układzie porozmawiam z jakimś szklarzem.

Pozdrawiam,
Skoll

Kanton
27-01-2007, 22:06
???

speek
27-01-2007, 23:37
Umywalka Sydney 93 -Jaka baterie do niej dobrać?

Kanton
28-01-2007, 12:45
no i trudne pytanie zadałeś Dobry Człowieku, dla tego że nie ma baterii, która w jakiś specjalny sposób nawiązywałaby do design'u Sidneya. Roca by chciała, żeby do Sidneya sprzedawać Monomado M2, ale jest ona bardzo charakterystyczną baterią i nie każdemu się podoba, czasami klienci wybierają "Amurę" natomiast na "moim" terenie :D czyli Wawa jak świat światem Sidney sprzedawał się z bateriami firmy "Grohe" np. Chiara

Kanton
01-02-2007, 16:57
:D :D :D

lena78
16-05-2007, 17:17
Poratujcie blondynkę :oops:

Wybrałam podwieszany kibelek Roca Dama Senso - i nie wiem jaki dobrać do niego stelaż... obydwa pasują ...
facet w sklepie usilnie namawia mnie na Grohe, jaki ma w tym cel???

Jak Wy poradziliśliście sobie z Rocą???

joola
16-05-2007, 17:31
Mam kibelek Roca Dama Senso i wybrałam stelaż Grohe, bo przyciski bardziej mi się podobały niż w Geberitach tzn. są takie jakieś delikatniejsze w wyglądzie, mają również funkcję STOP czyli w każdej chwili możesz zatrzymać wodę wciskając przycisk ponownie. Od dwóch lat użytkuję i działają idealnie. Generalnie nie ma chyba różnicy w użytkowaniu między jedną a drugą firmą. Wybierz ten, który ci się bardziej podoba.

Lucia
16-05-2007, 19:43
Poczytaj tutaj (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=95907) - był podobny dylemat. Może Ci sie przyda.

Dancer
16-05-2007, 21:48
Ja również mam Dama Senso i stelaż Grohe. Kupiłem Grohe, bo kolega mial taki stelaż i bardzo zachwalał. Podobno bezpieczniejszy w przypadku ewentualnego pekniecia wezyka niz Geberit. Ja kupiłem Grohe, bo dostałem dobrą cene, a poza tym podoba mi sie przycisk. Działa bez najmniejszego problemu.

Pozdrawiam

lena78
17-05-2007, 07:31
Dzięki serdecznie, w takim razie Grohe!
Pozdrawiam!

Diegoboss
17-05-2007, 18:26
I błąd, z kilku powodów:
1. Grohe ma mniejszą ilość przycisków a jak sądze jest to stelaż w promocji za 799 czy coś takiego i dają tylko jeden przycisk. W gebericie do najpopularniejszego stelaża Duofix jest coś z 6 modeli przyciskow.
2. Tylko Geberit daje 25 lat gwarancji na dostępność części po zakończeniu produkcji.
3. Geberit jest firmą specjalizującą się w tego typu rzeczach i ma o wiele większe doświadczenie niż Grohe w tym temacie.
Reasumując ja wybrałbym geberit

Renatka&Petronek
08-08-2007, 21:26
Chcę się podzielić opinią na temat ceramiki sanitarnej firmy Roca.
Uparłem się że w łazience na górze ma być kibelek firmy roca. Najbardziej mi odpowiadały ich deski. Drewniane, malowane. Mamy taką-użytkujemy 7 rok i nie widać śladów zniszczenia, a i przyjemnie usiąść na takiej desce.
No i chodziliśmy oglądaliśmy sanitariaty firmy roca. Trochę nam się nie podobały ich umywalki. Chodziło głównie o to, że najbardziej pod światło widać było nierówności powierzchni porcelany(w porównaniu do innych firm). Wybór padł:muszla i bidet roca hall, umywalka kohler escale. Nigdzie nie można było dostać kibelka. Wychodziliśmy. Kupiliśmy i w domu :o . Toż to jest jakiś drugi gatunek! Po pierwsze wc jest wiszący. Z założenia ma wisieć na ścianie. No to nie wpadliśmy na to aby plecy wc sprawdzać czy są równe. W roca linia prosta nie jest prosta. Plecy kibelka są łukowato wygięte tak, że po przystawieniu jednego boku do ściany przeciwległy bok odstaje na jakieś pół centymetra. Dalej na powierzchni miski widoczne są jakieś wgniecena. Przypomina to trochę drzwi samochodu powgniatane od uderzeń dzrzwi innych aut. A najgorsze jest to, że pod rantem, tam skąd wypływa dziurkami woda do spłukiwania nie ma powłoki z białej glazury. Toż to jest miejsce, którego nie widać ale zbiera się tam najgorszy syf.
Bidet ztej serii z kolei ma mikropęknięcia na powierzchni szkliwa. To są takie pajączki mało widoczne, ale świadczące o błędach wypalania tej glazury.
Najlepsze jest to , że w sklepie przerzuciliśmy całą paletę wc-tów i bidetów a wady są takie same we wszystkich modelach. Poczekaliśmy na kolejną dostawę wc- i to samo.
Najśmieszniejsze jest to , że jedna z najtańszych serii Roca robiona w Polsce pozbawiona jest tych wad. Niestety optycznie się nam nie spodobała.
Reasumując. Kupiliśmy kibelek i bidet taki jaki się nam z kształtu podobał. Niestety jakość wykonania jest zatrważająca. Umywalkę do tych muszli dobraliśmy z Kohlera i tu nie było żadnych problemów z jakością wykonania.
Na szczęście do drugiej łazienki wybraliśmy ceramikę z koła i mam nadzieję, że nie przeżyjemy takiego rozczarowania pozakupowego.

Kipcior
09-08-2007, 10:15
A my kupiliśmy do nowego mieszkanka miskę wiszącą i umywaleczkę właśnie firmy Roca i design oraz jakość wykonania są bez zarzutów. Jeśli chodzi o koło to nie podoba mi się odcień bieli w ich sanitariatach. Roca jednak ma ladniejszą.

kachna28
15-11-2007, 09:39
Może ktoś z Was ma taką umywalkę -Roca Hall (50x25cm)? Chodzi mi o sposób montażu. Wc na parterze jest bardzo wąskie -98cm szerokości. Dlatego zdecydowałam się na tę umywalkę (tylko 25cm "głębokości'). Chciałabym, żeby wyglądała dokładnie jak na foto -wisząca, i widoczny tylko ładny syfon. jednak hydraulik poinformował mnie dzisiaj, że jeśli bateria ma stac na umywalce -to niestety pod spodem będą jeszcze wisiały wężyki elastyczne doprowadzające wodę. Rozwiązaniem byłaby bateria montowana na ścianie -ale ja już kupiłam taką jak na foto -i innej nie chcę :-? czy ktoś z was ma tę umywalkę i jak zamontowaną? Od razu mówię że wszelkie postumenty i szafki odpadają -straszna ciasnota :roll:
http://www.roca.pl/thumbs/dt_4c2b1bfc2417256ca5d28a41b62a5111.jpg

lolomama
15-11-2007, 12:45
Ja też mam wąskie wc i tam daję identyczną umywalkę. W przyszłym tygodniu wchodzi kafelkarz i będzie robił wc. Jak zrobi to wkleję zdjęcia w albumie. MOje wc ma ok 1,3 m. Umywalka będzie położona na "półce" drewnianej szer. 60 cm. i gł. 30 cm. Baterię będę miała z prawej strony. Nie wiem, jak będzie to rzobione technicznie :roll: .

kachna28
15-11-2007, 14:11
Ja też mam wąskie wc i tam daję identyczną umywalkę. W przyszłym tygodniu wchodzi kafelkarz i będzie robił wc. Jak zrobi to wkleję zdjęcia w albumie. MOje wc ma ok 1,3 m. Umywalka będzie położona na "półce" drewnianej szer. 60 cm. i gł. 30 cm. Baterię będę miała z prawej strony. Nie wiem, jak będzie to rzobione technicznie :roll: .
To masz szeroko :( aż o 35cm więcej niż ja... A na fotki zerknę chętnie -będę tu na nie czekała :wink:

mika31
15-11-2007, 14:54
Witajcie w klubie. 98cm :(

Czy w to wogóle ręce wchodzą?

kachna28
15-11-2007, 16:33
Witajcie w klubie. 98cm :(

Czy w to wogóle ręce wchodzą?
pewnie tak -tylko trzeba się pogimnastykowac żeby nie uciapac całej podłogi :wink:
Ja dla urozmaicenia mam jeszcze w tym WC na wprost planowanej umywalki drzwi do kotłowni :D
http://www.projekty.z500.pl/projekty/45/rzuty/z45_rzut1_0.jpg

JoShi
15-11-2007, 17:44
hydraulik poinformował mnie dzisiaj, że jeśli bateria ma stac na umywalce -to niestety pod spodem będą jeszcze wisiały wężyki elastyczne doprowadzające wodę.
Wężyki elastyczne można albo pokochać albo zrobić bardzo krótkie, żeby bardzo nie zwisały (odpowiednio dobrana odległość między baterią a wyjściem wody w ścianie). Ostatecznie będzie te wężyki widać nieco owszem ale tylko kiedy się kucnie lub ewentualnie usiądzie na sedesie. Ale kto się wtedy przejmuje wężykami.

Możesz jeszcze rozpatrzyć gustowną prostokątną szafeczkę podwieszoną pod umywalką.

Mis Uszatek
15-11-2007, 23:23
Zamiast wężyków można dać sztywne rurki i kulturalne zaworki. Jeśli syfon też jest elegancki i hydraulik nie jest partaczem, to wszystko może pozostać niezasłonięte. Uwaga - trzeba uważać kupując baterię i zamówić od razu odmianę "pod rurki".

kachna28
16-11-2007, 07:51
Zamiast wężyków można dać sztywne rurki i kulturalne zaworki. Jeśli syfon też jest elegancki i hydraulik nie jest partaczem, to wszystko może pozostać niezasłonięte. Uwaga - trzeba uważać kupując baterię i zamówić od razu odmianę "pod rurki".
Bateria już kupiona -Roca Targa:
http://www.roca.pl/thumbs/dt_a0ba4b753e44965ee37c3516597a84f4.jpg
W pudełku są już wężyki :roll: ...

malmuc
16-11-2007, 09:05
mam te umywalkę, ale jestem pzred fugowaniem lazienki wiec jeszcze jej nie powiesiłam :roll:
jak tylko to zrobie pochwalę sie, a baterie kupilam Paffoni stick

kachna28
16-11-2007, 09:07
mam te umywalkę, ale jestem pzred fugowaniem lazienki wiec jeszcze jej nie powiesiłam :roll:
jak tylko to zrobie pochwalę sie, a baterie kupilam Paffoni stick
Czekam więc na foto -a planujesz jakąś szafkę czy "luzem"?

malmuc
16-11-2007, 09:27
mam te umywalkę, ale jestem pzred fugowaniem lazienki wiec jeszcze jej nie powiesiłam :roll:
jak tylko to zrobie pochwalę sie, a baterie kupilam Paffoni stick
Czekam więc na foto -a planujesz jakąś szafkę czy "luzem"?
byla w planach szafka, ale wolalabym bez, moze gdzies indziej powiesze taka wąską i płytką :roll: , na razie umywalka zawisnie bez szafki i juz sie martwie jak to mąż zrobi, umywalka ciezka i nie mam zadnego stelaza na którym mialaby zawisnąc.

JoShi
16-11-2007, 12:15
Uwaga - trzeba uważać kupując baterię i zamówić od razu odmianę "pod rurki".
Nigdy nie słyszałam o takiej odmianie baterii sztorcowej.

Ani@
16-11-2007, 16:54
Ja dla urozmaicenia mam jeszcze w tym WC na wprost planowanej umywalki drzwi do kotłowni :D

Kachna, troche poza glownym tematem, ale ta sicianka pomiedzy prysznicem a kibelkiem - nie mozna by jej ...wyburzyc? :lol: - wtedy problem z glowy 8)

Ja tez czekam na opinie od uzytkujacych takie malenstwa (tez poszukuje malej umywalki o gleb 25-30cm) - czy facet w ogole umyje sobie pod czyms takim dlonie, ja mam akurat bardzo male dlonie, wiec rozmiar jak dla mnie jest bomba :lol:

kachna28
16-11-2007, 17:26
Ja dla urozmaicenia mam jeszcze w tym WC na wprost planowanej umywalki drzwi do kotłowni :D

Kachna, troche poza glownym tematem, ale ta sicianka pomiedzy prysznicem a kibelkiem - nie mozna by jej ...wyburzyc? :lol: - wtedy problem z glowy 8)

Ja tez czekam na opinie od uzytkujacych takie malenstwa (tez poszukuje malej umywalki o gleb 25-30cm) - czy facet w ogole umyje sobie pod czyms takim dlonie, ja mam akurat bardzo male dlonie, wiec rozmiar jak dla mnie jest bomba :lol:
Odpada- po pierwsze tam wcale nie ma prysznica -wanna i prysznic są w dużej łazience na poddaszu. A tam jest kotłownia w której muszą zmieścic się: kocioł gazowy +zasobnik 300l, naczynie wzbiorcze, pompki, sterowniki do kominka wodnego i podłogowki, oraz późniejszych solarów, pralka i wanienka do przepierek, odkurzacz centralny :roll: Palca tam nie wetknę, jakby dało radę to jeszcze bym to wc zmniejszyła :)

Ani@
16-11-2007, 17:47
... jakby dało radę to jeszcze bym to wc zmniejszyła :)

Ale wiesz, ze mniejszych umywalek to juz raczej nie ma? :wink:
ps. znam tez bol z upchnieciem slonia w maluchu :roll:

Kanton
16-01-2008, 13:59
tak sobie napisałem żeby wskoczyło na góre

mikita
16-01-2008, 14:05
Kanton w sumie, to akurat dobrze się złożyło:)

Mam umywalkę blatową (kupowana dwa lata temu, nie pamiętam modelu), i ona ma odpływ przelewowy bardzo nieciekawy - źle odlany, czy jest jakiś estetyczny sposób, aby je przesłonić?

marcing1
17-01-2008, 08:01
mysle o misce WC Giralda i deska wolnoopadajaca do kompletu. Zastanawiam się tylko jak długo wytrzymuja mechanizmy przy właściwym użytkowaniu deski i czy warto dopłacać za ten bajer.

mikita
17-01-2008, 08:46
O deskach jest osobny wątek

Ja dokładnie ten zestaw, o którym piszesz użytkuję od dwóch miesięcy i deska, hmm dla mnie super, ale widzę, że już nie działa tak jak na początku (a naprawdę się pilnowaliśmy aby "nie pomagać". Za to sama miska jak dla mnie fatalna, bardzo bardzo niewygodna.

a-nita
17-01-2008, 12:21
a co myślisz o wc i bidecie happening podwieszane,bo bardzo mi sie podobają a umywalka chyba jakaś nablatowa hall bo od happeningu jest jakaś nie w moim typie?

marcing1
17-01-2008, 12:35
wiem, że jest oddzielny watek, ale liczę na odpowiedz Kantona i jego doświedzenie z produktami Roca

marcing1
17-01-2008, 17:31
mikita, czemu uważasz ze ta miska jest bardzo niewygodna? chodzi o kształt, wysokośc montażu?

Damro
17-01-2008, 21:35
A ja zapytam,mam kibelek podwieszany Roca Plus,jaki do tego mogę dobrać bidet aby co nie co pasowało?

pleg
17-01-2008, 22:22
Też mam pytanie do Kantona:
podoba mi się seria Cubic czy to dobry wybór jezeli chodzi o ewentualna jakość i jaką ewentualnie deszczownicę wybrać, bo mi te z Deante nie bardzo się podobają i dość lekkie co nie dobrze świadczy o tych urządzeniach ?

mikita
18-01-2008, 06:27
mikita, czemu uważasz ze ta miska jest bardzo niewygodna? chodzi o kształt, wysokośc montażu?

wysokość montażu to już sam sobie określaś:)

Dla mnie bardzo niewygodny jest kształt, teraz już się trochę przyzwyczaiłam, ale wcześniej bardzo mnie cisło w ....:) . Ta miska ma kształt bardziej owalny, i jest węższa od tych co wcześniej użytkowałam.

Kanton
21-01-2008, 12:32
cubic jak najbardziej ok, lekks deszczownica zła, sprubuj deszczownice z CIFIAL są stosunkowo tanie ale dobre, chyba najtańsze z markowych, cena nie umywa się do hansgrohe

editta
25-01-2008, 10:23
Katnon mam wielką prośbę. szkoda, że wcześniej nie wpadłam aby zapytać. zamówiłam rocę, mam być już niedługo:
1. miska wc hall a346627000
2. deska wc hall a801622004
3. umywalka hall-top nablatowa 52cm a327882000
4. umywalka hall nablatowa 50cm x 25cm a325883000
5. wanna vythos
masz jakieś wskazówki, opinie, mam zwrócić na coś szczególnego uwagę, możliwe jakieś wady ukryte :o :o (matko mam nadzieję, że nie)
dzięki pozdr

Kanton
25-01-2008, 12:01
przy tej serii trzeba po prostu sprawdzić czy powierzchnie sa proste, bo tego typu cweramikę najtrudniej się produkuje o wiele trudniej niż łuki, generalnie to co przytyka do prostego (ściana blat ) ma być proste, no i tradycyjnie odpływ nie powinien być jajowaty a jego górna krawędź i dolna mają być e jednrj linii

Kanton
25-01-2008, 12:04
A ja zapytam,mam kibelek podwieszany Roca Plus,jaki do tego mogę dobrać bidet aby co nie co pasowało?
jak masz polo plus podwieszane to bidet podwieszny victoria

Kanton
25-01-2008, 12:10
mysle o misce WC Giralda i deska wolnoopadajaca do kompletu. Zastanawiam się tylko jak długo wytrzymuja mechanizmy przy właściwym użytkowaniu deski i czy warto dopłacać za ten bajer.
moje prywatne zdanie: im mniej bajerów tym mniejsze przwdopodobieństwo że się będzie psuło

a-nita
26-01-2008, 17:03
a co myślisz o wc i bidecie happening?

editta
27-01-2008, 13:06
dzięki :wink:

agika
27-01-2008, 22:10
a ja mam pytanie o umywalke podwojna kalahari. Jest bardzo plytka, czy nadaje sie do uzytku, czy nawet przy myciu twarzy zachlapie pol lazienki?
pozdrawiam

Damro
27-01-2008, 22:21
A ja zapytam,mam kibelek podwieszany Roca Plus,jaki do tego mogę dobrać bidet aby co nie co pasowało?
jak masz polo plus podwieszane to bidet podwieszny victoria
Wielkie dzieki,lecę pooglądać :)

leli1
28-01-2008, 07:01
mam prośbę o polecenie wc kompakt i podwieszanej miski WC, ale o jak najmniejszych gabarytach.
Mam tak rozplanowana łazienke, zw geberit wisi zaraz przy bocznej scince, jak załoze moja ulubiona Dame Senso to bedzie sie prawie opierac na scianie. Ktory wc-cik jest najmniejszy (oczywiscie w wersji dla dorosłych :) ).
Z gory dzieki.

Kanton
28-01-2008, 09:21
a co myślisz o wc i bidecie happening?
z punktu widzenia technicznego jest ok,

Anisia3
28-01-2008, 10:15
Przepraszam za zaśmiecanie tego wątku, ale w innym nie mogę się doczekać odpowiedzi Kantona.
Pisałeś tam, żeby nie pakować baterii wannowej w półeczkę z płytek. Możesz wyjaśnić dlaczego?

Kanton
28-01-2008, 12:39
przeperaszam anisia ale mi trochę umknęło generalnie aby uzytkowac betrię musi by do niej łatwy dostęp (do bebechów) na półce obok wanny i jeszcze do tego od strony ściany jest to utrudnione chyba że glazurnik/hydraulik jest pomysłowy, ptoblem w tym że tego typu baterie sa na wężyki, które trzeba często wymieniac

Anisia3
28-01-2008, 14:01
W zabudowanej wannie, to chyba nie ma znaczenia, czy wpakujesz w półkę, czy wywiercisz dziury w wannie. Tak mi się wydaje.
Ale jeśli to jedyny powód, to Ok. Bo to akurat wiemy jak rozwiązać. :wink:
Ale dzięki.

Kanton
28-01-2008, 14:20
wg mnie to najważniejszy powód bo jak wannę zabudowujesz to rewizję też musisz zrobic zeby byl dostęp do baterii

kacha110
28-01-2008, 14:34
mam giraldę niepodwieszaną i nie możemy dokupić wężyka 80 cm i co z tego, ze mam kibel jak tylko stoi i świeci

Kanton
29-01-2008, 11:41
ale to jest typowy wężyk dla czego masz problem?

butterfly
29-01-2008, 15:19
Kanton, spodobała nam się seria Georgia (WC ibidet podwieszane, umywalka blatowa). Co o niej sądzisz, na co zwrócić uwagę.
Czy warto inwestować w deskę wolnoopadającą.
A co z "bajerami" do bidetu - siedzisko, deska, deska z siedziskiem - zdaje to egzamin i jak w praktyce?

Kanton
29-01-2008, 16:39
jest to jedna z niewielu serii w branży, która posiada tzw. półdeskę do bidetu (chomąto), dla tego głównie się sprzedaje, jest duża, okrągła, jedna z ładniejszych na rynku, wzór dosyc stary (ma juz jakies 30-40 lat), klasyczny pewnie w ciągu najblizszych 5 lat przestanie byc produkowana, ale nie nalezy sie tym przejmowac, uwazac nalezy jak zwykle przy seriach drozszych tej fabryki na powierzchnie: proste ma byc proste, łuki maja byc równe a nie elipsoidalne, odpływy jak powyzej pisałem, tam gdzie przylega do sciany ma przylegac, naprawdę dobry wybor - piekna seria, oczywiscie z tymi prostosciami bez przesady prosze suwmiarką nie mierzyc bo idealnie proste nigdy nie bedzie, chomąto jest bardzo przydatne bo jak czlowiek siada to mu w nogi nie jest zimno

JBB5
01-02-2008, 15:42
Kanton, pozwól, że raz jeszcze powrócę do Damy Senso -miski podwieszanej. Rzeczywiście - ciekawy design, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.
Dokładnie chodzi mi o wykończenie tego modelu (jak i podobnych modeli firmy Roca). W ostatnich dniach widziałem przynajmniej kilkanaście egzemplarzy tego modelu i w każdym ( w mniejszym lub większym stopniu ) powierzchnia miski pod kołnierzem jest chropowata i niestety zabrakło emalii (oszczędności???). Pomijając już czynnik estetyczny (niestety w niektórych egzemplarzach jest to widoczne z odległości 2- 2,5 m ), to takie urządzenie jest bardzo kłopotliwe w utrzymaniu czystości. Wiadomo, że na nierównej powierzchni łatwiej osadza się kamień. Dodam, że modele z firm Cersanit i Koło a nawet te tańsze z Roca nie posiadają takiej wady. Z tego co wiem, Dama Senso jest produkowana w Hiszpanii. Mam rozumieć, że do Polski trafiają wszystkie buble z Hiszpanii ?!? A może miałem nieszczęście trafić na partię wadliwego towaru ? Czy jest szansa znalezienia w Polsce tego modelu w I gatunku ( w pełnym rozumieniu tego określenia) ? Dama Senso naprawdę bardzo mi się podoba, ale boję się, że będą to wyrzucone pieniądze. A może to najnowsza technologia a ja się czepiam?

PS. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie z dłuższym użytkowaniem Damy Senso?

Dagne
01-02-2008, 17:06
Rewelacyjny temat:) Pół domu będę miała w ROCA, a jesteśmy jeszcze przed zamawianiem więc bardzo na czasie:) No więc mam następujące pytania:

1. WC Meridian podwieszane- jak się sprawuje?

2. Czy do ROCA Bol można zamontować baterie naścienne takie jak np. "element" albo "moai", czy są za krótkie i będzie niewygodnie użytkować taki zestaw, bo np umywalka będzie za bardzo dosunięta do ściany (problemy z czyszczeniem blatu), albo woda będzie chlapała poza umywalkę, itd? No i jak się sprawdza do "bola" bateria moai stojąca?

3. Co do malutkiego WC- naprawdę bardzo malutkiego? Zastanawiam się nad polo plus tą malutką, ale może jeszcze coś jest ciekawszego?

4. Jak się sprawuje ta bateria Victoria jednouchwytowa- ta najprostsza?

No i w końcu wyszły mi tylko 4 pytania... myślałam że będzie tego więcej:)

Pozdrawiam,
MDD

Kanton
02-02-2008, 11:32
a ja mam pytanie o umywalke podwojna kalahari. Jest bardzo plytka, czy nadaje sie do uzytku, czy nawet przy myciu twarzy zachlapie pol lazienki?
pozdrawiam
nie jestem pewien czy odpisywałem, kalahari jest bardzo płytka i raczej dizajnerska niż u zytkowa, wygląda b.ładnie ale majtej tam nie przepierzesz

Kanton
02-02-2008, 11:36
Kanton, pozwól, że raz jeszcze powrócę do Damy Senso -miski podwieszanej. Rzeczywiście - ciekawy design, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.
Dokładnie chodzi mi o wykończenie tego modelu (jak i podobnych modeli firmy Roca). W ostatnich dniach widziałem przynajmniej kilkanaście egzemplarzy tego modelu i w każdym ( w mniejszym lub większym stopniu ) powierzchnia miski pod kołnierzem jest chropowata i niestety zabrakło emalii (oszczędności???). Pomijając już czynnik estetyczny (niestety w niektórych egzemplarzach jest to widoczne z odległości 2- 2,5 m ), to takie urządzenie jest bardzo kłopotliwe w utrzymaniu czystości. Wiadomo, że na nierównej powierzchni łatwiej osadza się kamień. Dodam, że modele z firm Cersanit i Koło a nawet te tańsze z Roca nie posiadają takiej wady. Z tego co wiem, Dama Senso jest produkowana w Hiszpanii. Mam rozumieć, że do Polski trafiają wszystkie buble z Hiszpanii ?!? A może miałem nieszczęście trafić na partię wadliwego towaru ? Czy jest szansa znalezienia w Polsce tego modelu w I gatunku ( w pełnym rozumieniu tego określenia) ? Dama Senso naprawdę bardzo mi się podoba, ale boję się, że będą to wyrzucone pieniądze. A może to najnowsza technologia a ja się czepiam?

PS. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie z dłuższym użytkowaniem Damy Senso?
to nie jest najnowsza technologia tylko po prostu taka technologia, innej raczej nie znajdziesz, wszystkie sa takie,

Kanton
02-02-2008, 11:44
Dagne:
1. dobrze sie sprawuje tylko odpuść sobie deskę wolnoopadajacą,
2. w zasadzie roca robi baterie pod swoją ceramikę tak więc wynienine baterie muszą pasować, utrzymanie blatu nie będzie ani łatwiejsze ani trudniejsze niż przy innego rodzaju bateriach,
3. jezeli stojące to dama senso compacto z wiszacych trudno znaleść mała miskę podwieszaną,
4. mam od 12 lat i nie zepsuła się ani razu,
jak masz więcej to wal, tylko czasami z odpowiedzia mogę się spóźnić bo zmieniam robotę i troche zalatany jestem

a-nita
07-02-2008, 10:08
kanton czytałam, że nie zachwalasz baterii paffoni, jakie masz doświadczenia z deante?, no i co polecasz -kanciaste w przyzwoitej cenie?

Kanton
07-02-2008, 11:37
Deante jest ok, z kwadratowych baterii trudno wybrać coś taniego co nie byłoby chńskie, natomiast chińska bateria do 300 pln sie opłaca (kwadratowa) tylko jak ci się zepsuje to nie próbuj szukać części zamiennych bo nie znajdziesz po prostu kup nowaą

Krzysiak
11-02-2008, 22:40
Witam,

to mój 1. raz na forum:) Mam pytanko - co sądzisz o baterii termostatycznej podtynkowej Roca Loft? Czy jest wystarczająco trwała?

lbryndal
12-02-2008, 08:54
Witam

A ja powoli zaczynam rozglądać się za wszystkim co do łazienki mam narazie mętlik w głowie.
Ogladam sobie produkty firmy Roca i wszystko ok, jedne ładniejsze inne mniej kwestia gustu, ale napewno coś wybiorę sobie do łazienki.

Mam za to pytanie takie bardziej ogólne:

- czy stelaże do wc wiszących są uniwersalne i obojętnie jaki kupię stelaż to będzie mi pasował do jakiegokolwiek wc wiszącego ?

- lepiej dawać baterię nawannową zamocowaną na wannie czy na ścianie ? czy woda nie będzie wlewała się po wężu pod wannę ?

Kanton
12-02-2008, 18:11
tak w zasadzie uniwersalny, lepiej na wannie, po wężu nie będzie ciekło jeżeli się boisz to załuż secuflex lub coś w podobie

lbryndal
12-02-2008, 18:36
tak w zasadzie uniwersalny, lepiej na wannie, po wężu nie będzie ciekło jeżeli się boisz to załuż secuflex lub coś w podobie
dziękuję za odpowiedź
a tutaj to tylko na temat Roca jest mowa czy na temat Koło też coś powiecie ?

leli1
13-02-2008, 13:20
kupiłam serie hall, w tym największą z tego zestawu umywalke nablatową....i mam problem z doborem szafki pod nią. Kanton jeśli mógłbyś (ze swojego doświadczenia zawodowego) jakąś szafke podumywalkową polecić, z której hall by nie wystawał (wszystkie są za wąskie).
Z góry dziekuje.

Kanton
13-02-2008, 17:06
tak w zasadzie uniwersalny, lepiej na wannie, po wężu nie będzie ciekło jeżeli się boisz to załuż secuflex lub coś w podobie
dziękuję za odpowiedź
a tutaj to tylko na temat Roca jest mowa czy na temat Koło też coś powiecie ?
co cię boli w Kole?

Kanton
13-02-2008, 17:07
kupiłam serie hall, w tym największą z tego zestawu umywalke nablatową....i mam problem z doborem szafki pod nią. Kanton jeśli mógłbyś (ze swojego doświadczenia zawodowego) jakąś szafke podumywalkową polecić, z której hall by nie wystawał (wszystkie są za wąskie).
Z góry dziekuje.
niestety tylko na zamówienie, ale widziałem szafki firmy galla pod nietypówki - pomierzę i ci powiem

Lookita
13-02-2008, 20:13
Witaj,mam pytanie-
czy umywalka Kalahari z otworem pod baterie po prawej stronie-A327874..H lub A327878..H jest umywalka nablatowa czy tez mozna ja zamontowac na scianie bez blatu?

lidex
14-02-2008, 08:33
No to i ja mam pytanie: czy umywalka blatowa HAPPENING moze byc zamontowana na blacie o głębokości 29 cm? Sama umywalka nazywa się "blatowa" a jej głębokość wynosi 44,5 cm. Czy te 15 cm umywalki może wystawać poza blat, czy to nie przejdzie?

leli1
14-02-2008, 10:42
technicznie nie mam pojecia (pewnie Kanton sie wypowie), ale widziałam w naturze takie rozwiązanie i zdecydowanie nie wygląda ładnie.
Widze ze masz podobny problem, moja umywalka tez ma 44 cm a zwyczajowo standardowe szafki max 33 cm.
Widziałam mebelki Antando (rózne serie) i tam mają szafki dość głębokie-moze znajdziesz cos dla siebie.

a k a
14-02-2008, 13:22
mamy zamiar kupić wannę żeliwną continental roca, pani w sklepie zareagowała tak jakbyśmy zamawiali coś z kosmosu, czy naprawdę nikt tego nie kupuje ?
podobno okres oczekiwania to ok. 2 miesiące

lbryndal
14-02-2008, 20:07
tak w zasadzie uniwersalny, lepiej na wannie, po wężu nie będzie ciekło jeżeli się boisz to załuż secuflex lub coś w podobie
dziękuję za odpowiedź
a tutaj to tylko na temat Roca jest mowa czy na temat Koło też coś powiecie ?
co cię boli w Kole?
no nic mnie nie boli tylko myślałem że może ktoś napiszę, że oglądał Koło i Roca i porówna te 2 firmy

a-nita
21-02-2008, 10:46
kanton czy do montażu baterii podtynkowej pod prysznicem trzeba jakiś stelaż, jeśli ściana działowa ma 12cm?

yorki_man
21-02-2008, 13:53
kurcze ja się w Hall'a obkupiłem ale widzę, po lekturze wątku że z deskami wolnoopadającymi to wtopiłem - czym prędzej biegnę żonie pokazać bo to ona nalegała :D

Pytanko do Kantona - czy Kludi Zenta to dobry pomysł do serii Hall - myślę o bidetowej, wannowej, deszczownicy itd. Tak generalnie czy Kludi to dobry pomysł?

dzięi za odpowiedź

CaPuto
03-03-2008, 13:59
Witam

Kanton czy mozesz polecić jakies kabiny prysznicowe, kóre ustawia się na ścianie płaskiej a nie w narozniku - mam tu na mysli kabiny okrągłe, lub tez półokragłe jeżeki takowe mozna w ten sposób ustawiać...

Bełatka
04-03-2008, 20:31
Poszukuję dużej wygodnej umywalki podblatowej. Chcę zamontować, taką umywalkę w łazience w piwnicy, która jest jednocześnie pralnią. Pod dużym blatem chcę schować kosze z praniem. Jaka umywalka z serii Roca spełniałaby moje wymagania ?

anjamen
13-03-2008, 16:28
Kanton a ja poszukuje umywalki nablatowej szerokość 90cm, kwadratowej takiej jak diverta, (bo diverta jest tylko 75cm, chyba)
i jaki model do tego wc i bidetu.
bede wdzieczna za odpowiedz

Natalia Stanko
15-03-2008, 15:20
To ja też mam kilka pytań. Po pierwsze muszę powiedzieć, ze w obecnym mieszkaniu mam Rocę i generalnie jestem zadowolona. Wyjątek stanowi WC Dama - ja mam 56kg wagi, a kibelek jest za mały :o A może to nieodpowiednia deska? Ale mniejsza z tym. Zaplanowałam i muszę lada moment kupić wannę żeliwną Akirę z obudową. I powstają pytania:
1. Czy ładnie żeliwo wygląda w plastikowej wszak obudowie?
2. Jaka seria WC i umywalek wpuszczanych w blat pasuje do tej wanny?

Bardzo chciałam mieć kwadratowa wpuszczaną w blat, ale Roca takiej nie ma. Ma za to firma Cavelle, ale boje sie różnicy w bieli...

Szukam do drugiej łazienki umywalki meblowej, ale Roca produkuje szafki w bieli, a ja chce machoniową lub orzechową. czy znasz firmę produkującą meble do armatury Roci?
Natalia

m@rtini
16-03-2008, 10:15
Pytanie do Kantona (i nie tylko)

Roca TOUCH-T bateria wannowa kolumnowa.



Czy sprzedawana kolumna zawiera również element montażowy (to co jest zatapiane w wylewce)? Na stronie ROCA nic na ten temat nie piszą.

Jak się sprawują takie wynalazki?
Najbardziej interesuje mnie jak bardzo skomplikowany jest montaż oraz czy takie kolumny są potem stabilne - już sobie wyobrażam bujające się na nich dzieci.

Pozdrawiam

http://www.mast-rtvagd.pl/images/A5A2747C00.jpg

hopki
17-03-2008, 21:39
Witam!!!
a ja mam pytanie,ktora z serii posiada wanne wolnostojącą prostokątna?która poleciłbyś?
pozdrawiam

ewoja
20-03-2008, 19:35
a ja mam pytanko co do produktów z fabryki ROCA w Polsce (Gliwice) konkretnie chodzi mi o produkty VIVA MADALENA co można powiedzieć o ich jakości ?

Natalia Stanko
20-03-2008, 19:52
Kanton wracaj!!!!

a-nita
21-03-2008, 20:42
kanton wracaj jak możesz najszybciej

artfilka
26-03-2008, 15:52
Poszukuję strony mebli łazienkowych firmy Galla. :-?
Mam wnękę w łazience 39 cm i pasował by mi słupek
o szerokości 35 cm..mam problem bo są 40-stki, 30-stki podobno firma Galla ma 35-tki.
Jeśli ktoś wie gdzie tej firmy szukać to proszę o adres.

pozdrawiam

anna-maria3
26-03-2008, 16:05
Poszukuję strony mebli łazienkowych firmy Galla. :-?
Mam wnękę w łazience 39 cm i pasował by mi słupek
o szerokości 35 cm..mam problem bo są 40-stki, 30-stki podobno firma Galla ma 35-tki.
Jeśli ktoś wie gdzie tej firmy szukać to proszę o adres.

pozdrawiam

Nie jest to Galla, ale maja słupki 35cm...
http://www.ton-mebel.pl/oksw.html
http://www.sklep.eurodom.pl/Supek+CATANIA+350x1900x300+mm+lewyprawy_p4684.html
http://www.plusa.pl/?act=figura&cen=3
http://www.elitameble.pl/oferta.html?id=36

pulkovnica
27-03-2008, 11:55
a ja mam pytanie o umywalkę Hall-Top 52x44 cm . Zgodnie ze opisem na stronie Roca nie ma ona otworu na baterię, a na ich zdjęciu bateria stoi jak byk. Czy więc ta umywalka występuje w dwóch wersjach czy też jest przygotowana na wycięcie otworu?

pozdrawiam,
pulkovnica

Ana27
27-03-2008, 19:04
Natalia Stanko

co do umywali z Roca to musi byc kwadratowa? :roll: ...a moze prostokat?

My mamy taka
http://www.roca.pl/thumbs/dt_782b47d1f2a5d3c8d98a48aeb33a116f.jpg

na zdjeciu jest diverta bez otworu na baterie ale my mamy z otworem i troszeczke mniejsza....

pulkovnica
28-03-2008, 11:46
Ana27, a jaki masz rozmiar tej umywalki? bardzo jest ładna, ale mnie nie wejdzie nic szerszego niż 38 cm :oops: :cry:

pozdrawiam,
pulkovnica

Natalia Stanko
28-03-2008, 16:57
Niestety nie doczekałam się Kantona, musiałam kupić/ zamówić armaturę Roci. Wanny na oczy nie widziałam, ale marzyła mi się taka jak w dzieciństwie( starzeje się?) żeliwna, więc zamówiłam Akirę, resztę serii Giralda. Kierowniczka hurtowni powiedziała mi, że widziała tę wannę w Hiszpanii :roll: i jest piękna. Zaufałam. Zobaczymy, czy słusznie.
Kabinę zamówiłam firmy Ronal gdyż jako jedyna firma ma piękne wypełnienie szkła - gotyk- spływające łezki wody. Po to żeby nie latać ze szmatka po kąpieli.

Ana27
28-03-2008, 19:23
pulkovnica, niestety mamy troszeczke wieksza niz 38.... nasze umywali maja wymiary 55x42,5

pulkovnica
29-03-2008, 06:12
dzięki, Ana27. strasznie szkoda, bo mi się te Roca Diverta bardzo spodobały. Niestety znaleźć prostokątną umywalkę na max 38 cm (z mocowaniem baterii) jest koszmarnie ciężko... :(

pozdrawiam,
pulkovnica

amatlea
10-04-2008, 19:43
Czy wc z serii Happening będzie podobny do wc Koło z serii Quattro?
Obawiam się deski wolnoopadającej z Koła- czy ta z Roca jest raczej bezawaryjna?

chopinetka
10-04-2008, 20:29
Witam

A ja właśnie zakupiłam wc Victorię podwieszaną ale nikt z was o tym modelu nie pisze. Czy to dobry zakup?

pozdrawiam

tomek i ania
10-04-2008, 20:50
Witam

A ja właśnie zakupiłam wc Victorię podwieszaną ale nikt z was o tym modelu nie pisze. Czy to dobry zakup?

pozdrawiam

Witaj, może Ty coś napisz :wink: , bo ja właśnie zamawiam przez internet Victorię a widziałem ją tylko na zdjęciu, podobała mi się zawsze umywalka nablatowa Dama Senso, ale WC juz nie, wiec biore Victorie.

chopinetka
10-04-2008, 21:26
Właściwie to miałam problem z kupieniem tego modelu a kupowała w Leroy Merlin. Patrząc od siebie musiałam jechać na drugi koniec Warszawy. Podoba mi się sposób spadku wody tz pod rantem masz takie dziurki którymi leci woda po całej muszli (może jest jakieś specjalistyczne nazewnictwo). Sama muszla kosztowała mnie nie całe 300 zł ale deska do tego już ponad stówkę. Uległam jednak namowom sprzedającego, który zaklinał się, że cena idzie w parze z jakością i nie będę musiała za 2 lata kupować nowej.

pozdrawiam

AgaWus
16-04-2008, 19:18
Witaj Kantonie,

Mam pytanie dotyczące tzw. umywalek półblatowych firmy Roca. W jednej z łazienek chcę taka zastosować - np. z serii Giralda. Pytanie tylko - jaka jest zasada montażu - do ściany czy na blacie? a może obie na raz?

No i kwestia umywalki blatowej z serii Giralda - czy jest tylko 60x47,5 - czy są gtez inne wymiary?

Z góry dzieki za odpowiedź i pozdrawiam :)
AgaWus

chopinetka
18-04-2008, 17:01
Witam

Kanton wracaj, gdzie ty się podziewasz?

pozdrawiam

cieszynianka
18-04-2008, 19:22
Co myślicie na temat firmy Ferro (bateria 3-otworowa na wannę) Padwa?
Już ją kupiłam, ale jeszcze nie jest zamontowana. :wink:

bzx
01-08-2008, 15:42
wybaczcie banalność pytania...

mam dylemat jaką baterię dobrać do podwieszanej umywalki Roca Hall:
http://roca.pl/produkt-hall-umywalka-55x48-5-cm/204/1/9

czy wysoka bateria bedzie miała zbyt duży rozrzut i bedzie ostro chlapać?
zastanawiam się nad czyms takim:
http://allegro.pl/item409012879_kludi_bozz_bateria_umywalkowa_382960 576.html

z kolei niska bateria moze byc niepraktyczna, bo nie bedzie mozna podstawić naczynia/wiaderka/miednicy do nabrania wody...

ktoś ma taką Roca Hall - jaką baterię macie?

pozdro..

leli1
04-08-2008, 11:59
ja do tejże umywalki mam baterie Roca Targa. Była z tą bateria w sklepie na wystawie i spodobała mi się od pierwszego wejrzenia :) - tyle że istotnie z racji płytkości samej umywalki nic sie pod nie nie podstawi, ale radzę sobie inaczej - mam wyciagną wylewkę w baterii zlewozmywakowej no i jest jeszcze bateria wannowa :lol:

vendea
04-08-2008, 12:13
druga bateria, ktora wkleilas jest przeznaczona do montazu w blacie obok umywalki nablatowej - dlatego jest tak wysoka.

twoja umywalka ma otwor na baterie stojaca.

moim zdaniem do serii hall idealnie pasuje bateria hansa stela:

http://www.hansa.pl/HANSASTELA.4200.0.html

bzx
04-08-2008, 13:08
dzieki za info

dzis zadzwonilem do sprzedawcy i mnie uswiadomił że rzeczywiście ta wysoka jest do montażu w blacie.. kupiłem BOZZ ale niską

Hansa ładna bardzo ale budżet jej nie przewidział

pozdro

elais
04-08-2008, 13:27
a ja do takiej umywalki, tylko trochę mniejszej 45x38 będę miała baterię Grohe Concetto
http://www.grohe.pl/t/91_17573.html, chyba będzie pasowała...

INWESTORKA71
04-08-2008, 21:05
a ja do takiej umywalki, tylko trochę mniejszej 45x38 będę miała baterię Grohe Concetto
http://www.grohe.pl/t/91_17573.html, chyba będzie pasowała...

Ja do tej samej umywalki mam tą samą baterie :lol: :lol: :lol:

yorki_man
05-08-2008, 07:27
ja do tejże umywalki mam baterie Roca Targa.
mam taką samą :)

georginka
05-08-2008, 12:49
Witam wszystkich!
Od dawna Was czytam i przyszedł czas na to żeby Was prosić o radę.
Chodzi mi o taką umywalkę (ta okrągła) http://www.roca.pl/aktualnosci-olimpijski-design-roca/45
Idealnie taki zestaw pasowałby mi do łazienki. Tylko jakoś nie mam wyobrażenia jak ukryć rurki i jak przymocować baterię. Czy nie jest to przypadkiem doś trudne do zainstalowania? A może jest jakiś specjalny stelaż do takiej umywalki? Ja niestety mimo długich poszukiwań nic nie znalazłam
Macie jakieś pomysły lub rady odnośnie instalacji takiej umywalki?

B O S Y
07-08-2008, 19:44
my mamy KLUDI ZENTA.

hba
08-08-2008, 20:13
mi sie podoba paffoni level jak dla mnie super

dabell
11-08-2008, 09:23
Ja kupiłam tez Kludi Zenta.
Niestety musiałam wymienić Halla na Koło Quatro (40*23), ale i tak bateria pasuje idealnie.

mpz
16-09-2008, 10:16
Witam! Jestem na etapie jdnej z łazienek i chciałbym zakupić wc Roca Hall z deską wolnoopadającą +stelarz Grohe czy ktoś ma coś takiego i ma jakieś doświadczenia w tym temacie bo mnie już gowa pęka i nie chce nawet wiedzieć co będzie z dalszymi wyborami!!!

kontradmiral86
16-09-2008, 10:49
Uzywam juz ponad rok. Wiszące wc Roca Hall wraz z wolnoopadajaca deska.
Stelaz geberita. Uzywa sie tego bardzo dobrze. Deska wolnoopadajaca to super sprawa.
Porównując z Kołem Ego w drugiej lazience to musze powiedziec, ze Hall sprawuje sie duzo lepiej. Ego nie ma wolnoopadajacej deski, przy splukiwaniu przy otwartej klapie chlapie i czekalo sie na to bardzo dlugo.
Zadnych takich problemow nie mam/miałem z wc Roca Hall.
Jak narazie jestem bardzo zadowolony.

mpz
17-09-2008, 23:18
Dzięki za info teraz będe spokojniejszy!!!
Pozdrawiam...

Julita2
18-09-2008, 09:04
Właśnie oglądałam Roca Hall. Hm... ma marne szkliwienie pod kołnierzem, jakoś tak bardzo tam chropowato (np. w porównaniu z Koło Ouattro, który jest gładziutki), obawiam się, że będzie się zatrzymywać brud, póki co nie kupiłam.

magdazet
18-09-2008, 09:39
Ja mam w domu 2 łazienki i w jednej ubikację Roca Hall z deską wolnoopadającą a w drugiej ubikację Koło (nie pamiętam nazwy) + deskę wolnoopadającą. Mieszkam od maja więc stosunkowo krótko, ale moje spostrzeżenia są następujące: Rosa sprawdza się super, deska działa jak nowa, co do ubikacji tez nie mam żadnych zastrzeżeń natomiast w Kole wolne opadanie przestało działać już po ok. miesiącu. W życiu bym tego drugi raz nie kupiła!

Pozdrawiam

mpz
18-09-2008, 21:56
Jeśli jest porowate pod kołnierzem to trzeba bedzie częściej przeczyścić , a wydaje mi się że firma roca jest chyba dość dobra wiec to szkliwienie powinno być porządne !!! Poza tym jutro odbieram kibelek bo jednak się zdecydowałem więc sam sie przekonam...

Gizela
29-09-2008, 14:05
Witaj Roca ma juz 3 lata i wszystko dziala jak nowe :D

renia70
29-09-2008, 16:37
U mnie też Roca jest ok. Mam tylko problem ,malarzowi spadło coś na deskę jak montował halogeny i mam dość duży odprysk( widać czarne) , czym to naprawić? Może ktoś wie?

dabell
30-09-2008, 09:21
U mnie też w mniejszej łazience jest Roca Hall z deską samoopadającą. Użytkuję ok. 7 miesięcy - jest super. W drugiej łazience mam też mam miskę Roca z taką deską i odczucia są podobne.
Deski samoopadające wyeliminowały konieczność zwracania dzieciom (małym :-) )uwagi - na delikatne opuszczanie, bez trzaskania :-). Świetne rozwiązanie.

remekb
30-09-2008, 12:49
Po roku uzytkowania stelarzy Grohe z aramtura Roca (Dama senso z deska opadajaca i Giralda ze zwykla deska) wszystko na razie sprawuje sie super.

anetts
03-11-2008, 14:35
Witam
jestem posiadaczka umywalki nablatowej Roca hall top 52x44 i mam problem z syfonem i korkiem. Jaki syfon powinien być do takiej umywalki bezprzelewowej? W jednym sklepie powiedziano mi, że nie moze byc to korek, który bedzie mozna zamknąc a w drugim, że nie ma problemu można taki korek zamykać tylko bateria wtedy jest bez tzw ciagadełka. Proszę o pomoc osoby, które maja taką umywalkę jak to mają u siebie rozwiazane.

Z góry serdecznie dziekuję za informację ;-)

Bobrowczyk
04-11-2008, 14:31
A ta umywalka jest z otworem na baterię stojącą czy bez? Bo są dwie umywalki Hall Top 52cm. My mamy z otworem na baterię. Do umywalki kupiliśmy baterię z korkiem automatycznym i cięgnem + półsyfon ozdobny. Trzeba tylko uważać żeby nie przelać wody bo nie ma przelewu - może dlatego sprzedawca powiedział że nie można stosować baterii z korkiem bo innych przeciwskazań nie widzę. :roll: A jeśli bateria jest bez korka automatycznego to można kupić syfon i korek klik-klak, albo syfon z sitkiem ale chyba lepiej wygląda z korkiem.

anetts
04-11-2008, 22:50
Umywalka jest z otworem na baterię. Baterie zakupiłam bez ciegna, także pozostaje chyba mi opcja syfon+korek
Dziekuje za informacje
:)

irysy
05-11-2008, 18:55
Jesteśmy prawie zdecydowani na zakup ceramiki firmy Roca. Chodzi konkretnie o linię Dama lub Dama senso. Jednak zanim to zrobimy chcielibyśmy poznać opinie użytkowników tej ceramiki.

iva_marti
05-11-2008, 20:24
Mam WC podwieszne Dama senso od 5 lat. Wygląda jak zaraz po kupieniu.

grave
05-11-2008, 22:16
ja wlasnie tez niedawno powiesiłem Dame Senso i bardzo mi sie podoba póki co...choć jeszcze nie uzywam! ;)

irysy
06-11-2008, 05:50
A czy mieliście jakieś zastrzeżenia co do jakości wykonania?

kazia25
06-11-2008, 06:32
.

zetka
06-11-2008, 09:03
U mnie od roku dama senso i hall. Nie mam zastrzeżeń do ceramiki roca :)

AMFI
06-11-2008, 09:10
U mnie od roku dama senso i hall. Nie mam zastrzeżeń do ceramiki roca :)
to bardzo się cieszę, bo dokładnie te dwie kolekcje wybrałam do moich przyszłych łazienek :-)

fato
06-11-2008, 19:08
U mnie Hall i jak na razie sprawuje się super.

mikolayi
07-11-2008, 08:26
moja dama senso ma świetną umiejętność dopasowywania się do wymagań użytkownika... 8)

jacekp71
08-11-2008, 13:44
dodam niestety łyzke dziegciu do tej beczki miodu ;-)

jakosc ceramiki jest dobra, to prawda, tyle ze nie na tyle zeby byla warta ceny,
design jest dyskusyjny, wg mnie dama senso jest mdła, ale to tylko moj gust,
do tego wyswiechtana niemilosiernie, zwlaszcza przez pseudodekoratorow wnetrz, ktorzy czy pasuje czy nie, starajac sie byc na czasie, wmontowuja nieszczesna damę w kazde wnetrza ....
wiec jesli chcesz sie w cudzej lazience czuc jak w swojej, kup sobie dame senso ....

mikolayi
08-11-2008, 16:32
dodam niestety łyzke dziegciu do tej beczki miodu ;-)

jakosc ceramiki jest dobra, to prawda, tyle ze nie na tyle zeby byla warta ceny,
design jest dyskusyjny, wg mnie dama senso jest mdła, ale to tylko moj gust,
do tego wyswiechtana niemilosiernie, zwlaszcza przez pseudodekoratorow wnetrz, ktorzy czy pasuje czy nie, starajac sie byc na czasie, wmontowuja nieszczesna damę w kazde wnetrza ....
wiec jesli chcesz sie w cudzej lazience czuc jak w swojej, kup sobie dame senso ....

sądzisz, że jakość jest niewspółmierna do ceny ? To Twoja opinia czy fakt poparty czymś ?
o gustach nie dyskutuję
współczuję Ci, że musisz bywać w miejscach, gdzie wszędzie wisi jeden typ kibla. :)
PS. Każdego dnia, zaglądam w oko co rusz do innego klopa (fizjologia jest niezbywalną cechą życia) taka praca, wciąż w innym miejscu, ale jakoś nie mam problemu, że czuję się gdzieś jak w domu. Ale może mam po prostu więcej szczęścia ? :roll:

Bobrowczyk
08-11-2008, 17:43
Uważam, że ceramika Roca ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Od 8 lat mamy ich produkty w łazience i wyglądają jak nowe. Nie ma problemów z czyszczeniem i użytkowaniem. Ceramika tego prodycenta ma jeszcze jedna zaletaę, jest śnieżnobiała!!! Koło ma kolor ecrie i powodzenia życzę z czyszczeniem ich ceramiki po kilku latach użytkowania. Nie zgadzam się również, że w każym WC jest dama senso. Urządziliśmy 3 łazienki u siebie i w żadnej nie ma tego produktu. Zdecydowaliśmy się na 2 Hall'e i 1 Element.

ryba7070
08-11-2008, 18:15
My mamy WC i bidet Roca Victoria, klasyka łatwa w utrzymaniu, natomiast umywalka w dużej łazience jest podwójna, nablatowa oczywiście też Roca Cosmos. Użytkujemy to wszystko od paru miesięcy ale do tej pory jestem bardzo zadowolona.

burifanek
09-11-2008, 18:11
Mam w obecnym domu już ponad 8 lat założoną ceramikę Roca miskę podwieszaną typu Giralda i umywalkę z serii Java i nie zauważyłam róznicy od czasu zamontowania i muszę przyznać że sprawuje się bardzo dobrze a specjalnie droga nie była więc można szczerze przyznać że jest dobrej jakości.

bzx
09-11-2008, 23:03
mam wc Dama Senso i umywalkę nablatową Hall - wg mnie bardzo dobry stosunek jakości do ceny, używam coprawda dopiero kilka miesiecy ale bez zastrzeżeń.

aha umywalka nablatowa Hall ma dość płaskie dno, woda spływa do środka ale jednak relatywnie sporo wody zostaje na tym dnie - więc jeśli nie lubisz takiego efektu i ciągłe wycieranie będzie dla Ciebie kłopotliwe, to przemyśl zakup.

oczywiście w umywalce z wklęsłym dnem też nigdy nie spływa 100% wody, ale już wiem że teraz nie kupiłbym tej którą mam.

tap
19-11-2008, 21:53
Kanton,
mam pytanko odnośnie dostępności umywalki blatowej Roca Diverta 55x42,5 z otworem pod baterię umywalkową... dostępna na bieżąco czy to raczej towar na specjalne zamówienie? (mam wrażenie, że kiedyś była dostępna, potem wycofano, a teraz niby nowość...) jak to wkońcu jest?

Karol N.
15-12-2008, 21:57
Witam, w sprawie deski wolnoopadajacej Dama Senso. No coz zona sie uparla i jest. Niestety przy opadaniu pierwsza deska ta z otworem spada delikatnie i jest ok natomiast druga rozpedza sie i klapie. Reklamowalem, ponoc wymieniono zawiasy (pisze ponoc bo wcale tego nie jestem pewny) i deska klapie dalej. Ogladalem produkty innej firmy i raczej takiego stukania nie zauwazylem.

Przy tej Damie Seno musi tak byc czy walczyc dalej z reklamacja?

Pozdrawiam

Karol N.

Elcia1
17-12-2008, 12:31
Witajcie.
Będę miała mały kibelek i chcę się zdecydować na miskę wiszacą Roca Hall, bo jest krótka (50 cm).

Mam pytanie: czy znacie pasujący do tej miski stelarz, któy jest równie wąski?
Macie w tym zakresie jakieś doświadczenia? Proszę o podzielenie się opiniami.

Pozdrawiam

karolcia14m
17-12-2008, 12:56
U mnie roca hall jest także w bardzo małej łazience. Zamontowany na gebericie.

kontradmiral86
18-12-2008, 10:17
U mnie Roca Hall wisi na gebericie duofix - szerokosc stelaza 50 cm

http://catalog.geberit.com/File_Container/Graphics/JPG/00135047.JPG

Na Kolo Ego jednak tez potrzebowalismy waskiego stelaza i wybralismy geberit kombifix - do montazu
na masywnej scianie i obmurowania

http://catalog.geberit.com/File_Container/Graphics/JPG/00146021.JPG

fato
18-12-2008, 11:57
U mnie też Roca hall na stelażu Geberita od 2 miesięcy i jak narazie jestem super zadowolony. Gdybym miał kupować postawił bym jeszcze raz na to samo. pozdrawiam :D

ewka1976
05-01-2009, 21:09
czy ktoś użytkuje wannę stalową ROCA Contesa.
Kanton gdzie jesteś? Napisz coś o jakości stalowej wanny Roca? Chcemy mieć prostą wannę dł 1,7 - 1,8, a jeśli nie stal to jaki model z akrylu?