PDA

Zobacz pełną wersję : Stare podkłady kolejowe Kraków - gdzie ?



29-09-2006, 11:25
czy ktoś wie może, gdzie w okolicach Krakowa/Wieliczki mogę kupić stare podkłady kolejowe ??? Jeśli tak, to proszę o info

alec
29-09-2006, 14:09
Nie wiem po co Ci podkłady (drewniane, jak się domyslam), ale czytałem :o gdzieś kiedyś, że ich stosowanie np. w ogródkach nie jest wskazane ze względu na środki chemiczne jakimi się je impregnuje...I chyba z tego też powodu ich popularność spadła.

29-09-2006, 14:23
O! Nawet w starych, z rozbiórki? Czytałem, że po kilkunastu latach olej kreozotowy, którym są nasączone przestaje z nich wychodzić, a potrzebneby mi były do umocnienia skarpy na naszej działce. Nie lubię jakoś betonu, a innego pomysłu ni mom.
Chba, że ktoś wie, jak mozna zabezpieczyć przed niszczeniem np stemple sosnowe - mógłbym je wykorzystać, bo mi zostały... Tylk co zrobić, żeby wkopana z nich palisada nie przegniła?

Geno
29-09-2006, 14:24
olej kreozotowy - silnie toksyczny

bladyy78
29-09-2006, 18:18
A ja widzialem dom wykonany z takich podkladów. Stoi juz kilkanascie lat.Teraz jest otynkowany i niewidac z czego jest postawiony ale nie zycze nikomu pózniej takiego domu kupic.

Świerzak
29-09-2006, 19:23
radi...
jak zamierzasz rozwiązać problem wkopania ich w ziemię...
mnie tez interesuje ten temat.. bo też mi sie podkłady podobają....
ale jestem zdania że w ziemi to zgnija za 5 lat... zauważ że na torach leżą na kamieniach...
chyba że chcesz je osadzić właśnie na drobnym kamieniu i obsypać... po drugie jak sądzisz? w upalne lato podkłady czuć impregnatem i wydobywa sie z nich coś jak smoła... chyba to nie jest miłe, zwłaszcza dla bosej nogi..

beton44
29-09-2006, 19:32
Zakład Linii Kolejowych w Krakowie

Kraków, Plac Matejki 12