PDA

Zobacz pełną wersję : Czy majster ma rację



Jerry304
29-09-2006, 20:00
Jestem po wstępnych rozmowach z wykonawcą mojego domu. Majster zaproponował ściany trójwarstwowe: dwa max-y a zamiast styropianu między nimi pustka powietrzna 4cm. Czy to ma sens?

vanderbobo
29-09-2006, 20:12
bardzo stara technologia, nie polecam.

ja14
29-09-2006, 20:32
To nie ma sensu. Taka ściana nie odpowiada normie cieplnej. Twój majster jest pewnie dobrym murarzem ale w kwestii projektowania budynków słuchaj raczej projektanta. Masz pewnie jakiś projekt? :wink:

lukol-bis
29-09-2006, 20:33
Mam takie ściany, tylko miedzy maksami jest wełna, chyba 10cm i domek jest bardzo ciepły.
Pustka nie spełni roli izolatora ponieważ szczelinami lubi tam pohulać wiaterek i skutecznie wychładza to co ma teoretycznie być ociepleniem.
Pozdrawiam

robert skitek
29-09-2006, 20:44
uciekaj od tego majstra i to jak najdalej!
jesli to sa sciany trójwarstwowe to juz się zastanawiam jak bedzie wyglądał w jego mniemaniu np strop teriva...:D

Mały
29-09-2006, 20:48
Jestem po wstępnych rozmowach z wykonawcą mojego domu. Majster zaproponował ściany trójwarstwowe: dwa max-y a zamiast styropianu między nimi pustka powietrzna 4cm. Czy to ma sens?
4 cm ,ale styropianu to tak.
Ale powietrze? Wystarczy jedna nieszczelność i masz... tylko jednego maxa bo drugi to po prostu ściana z pustaka bez jakiegokolwiek znaczenia.
Przy 3W piersza ściana to tzw warstwa przemarzania, potem izolacja i warstwa wewnętrzna która utrzymuje ciepełko.

ja14
29-09-2006, 20:54
Jestem po wstępnych rozmowach z wykonawcą mojego domu. Majster zaproponował ściany trójwarstwowe: dwa max-y a zamiast styropianu między nimi pustka powietrzna 4cm. Czy to ma sens?
4 cm ,ale styropianu to tak.
Ale powietrze? Wystarczy jedna nieszczelność i masz... tylko jednego maxa bo drugi to po prostu ściana z pustaka bez jakiegokolwiek znaczenia.
Przy 3W piersza ściana to tzw warstwa przemarzania, potem izolacja i warstwa wewnętrzna która utrzymuje ciepełko.

4 cm styropianu to za mało. Współczynnik przenikania ciepła wyniesie wtedy około 0,5 a norma dla ścian warstwowych wymaga 0,3.
Wg mnie minimum 10 cm styropianu.

Mały
29-09-2006, 21:01
Jestem po wstępnych rozmowach z wykonawcą mojego domu. Majster zaproponował ściany trójwarstwowe: dwa max-y a zamiast styropianu między nimi pustka powietrzna 4cm. Czy to ma sens?
4 cm ,ale styropianu to tak.
Ale powietrze? Wystarczy jedna nieszczelność i masz... tylko jednego maxa bo drugi to po prostu ściana z pustaka bez jakiegokolwiek znaczenia.
Przy 3W piersza ściana to tzw warstwa przemarzania, potem izolacja i warstwa wewnętrzna która utrzymuje ciepełko.

4 cm styropianu to za mało. Współczynnik przenikania ciepła wyniesie wtedy około 0,5 a norma dla ścian warstwowych wymaga 0,3.
Wg mnie minimum 10 cm styropianu.
No jasne ale się zastosowałem do wytycznych kolegi.

Geno
29-09-2006, 21:37
Jestem po wstępnych rozmowach z wykonawcą mojego domu. Majster zaproponował ściany trójwarstwowe: dwa max-y a zamiast styropianu między nimi pustka powietrzna 4cm. Czy to ma sens?

Powiedz majstrowi,że zapłacisz mu kawą i kanapkami....

Jerry304
29-09-2006, 22:21
Dzięki , chyba poszukam kogoś innego :lol: Pozdrawiam.