PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C131b DELIKATNY wariant 2



Kamilala1
01-10-2006, 16:06
Ma pytanko kto buduje w okolicach Waraszawy dom C131b " Delikatny"z Muratora

ajacek
26-10-2006, 20:47
Projekt zakupiony. Szukamy architekta/konstruktora do przeróbki: powiększenie obydwu sypialni na górze kosztem tarasu (zostanie połowa, czyli ok. 1,2 m głębokości) oraz dostawienie takiego samego, lub nieco głębszego od frontu. W ten sposób schowamy garaż, bo trochę go za dużo. Budowa pewnie od przyszłego roku. Gmina Prażmów.
Wiemy, że ktoś był w Muratorze na Kamionkowskiej z takim samym pomysłem. Może się odezwie.

Armario
01-12-2006, 22:43
Witam potencjalnych mieszkańców delikatnego w wersji "b"
Proszę dajcie znak o tym projekcie, nadal jesteście zadowoleni?

ajacek
03-12-2006, 19:23
Po paru nieudanych próbach namówienia różnych architeków na przeróbki jak wyżej projekt C131b wylądował w Muratorze u pani Architekt, która nie widzi problemu. Będzie więc i powiekszenie sypialni z tyłu domu kosztem części balkonu, i dobudowany balkon z przodu i zlicowana przednia ściana z garażem. Od frontu ma być powiększony wiatrołap i spiżarka. Kuchnia straci okno od frontu, zyska za to z drugiej strony (u nas pd). Zamiast dwu okien będą drzwi do ogrodu i takie tam jeszcze drobne zmiany. Oglądanie i "wałkowanie" projektu na różne strony jeszcze nam się nie znudziło. Szukamy wykonawców - tanich i dobrych oczywiście.
Pozdrowienia dla innych "wielbicieli" C131b

Paweł Kolanko
08-12-2006, 09:35
Witam !!!!

Zastanawiamy się poważnie nad wyborem projektu DELIKATNY z dwustanowiskowym garażem.

Bardzo prosimy o kontakt osoby które mogłyby nam pokazać wybudowany w/w projekt. Jesteśmy z województwa podkarpackiego, więc prosimy o kontakt osoby z tego województwa lub sąsiednich.

Z góry wielkie dzięki

mar3cki
22-05-2007, 19:11
ciekaw jestem czy ktos z was wybudowal juz dom wg tego projektu...

jakos nie ma o tym projekcie prawie wzmianki na forum muratora...

Aniul@
27-06-2007, 07:19
Witam,
dwa dni temu przyjechał kurier z projektem. w zasadzie nie bedziemy za dużo zmieniać, tylko takie maleństwa które wymagaja jedynie wpisu w dzienniku budowy :)

tyle czasu wybieralismy projekt by nie trzeba było dodatkowo płacić za adaptację :)

kiedy budowa? - chciałabym w tym roku postawić stan surowy zamknięty, ale zobaczymy..

pozdrawiam wszystkich

KOKSA
20-09-2007, 10:16
ciekaw jestem czy ktos z was wybudowal juz dom wg tego projektu...

jakos nie ma o tym projekcie prawie wzmianki na forum muratora... :D Witam!
Budujemy dom wg projektu Delikatny C131b w Chrzastawie Małej pod Wrocławiem. Jesteśmy na etapie więźby dachowej. Chetnie wymienię się doswiadczeniami.

mar3cki
29-09-2007, 15:53
wprowadzaliście jakieś zmiany ?

u nas kilka będzie napewno:
- chcemy podpiwniczenie - kotłownia,
- większy kąt nachylenia (min 40st - wymóg mp)
- powiększenie łazienki na dole - kotłownia do piwnic
- likwidacja kominów wentylacyjnych - wentylacja mechaniczna

nasz architekt bardzo kręcił nosem, ale robi co trzeba :D leń jeden :evil:

KOKSA
30-09-2007, 21:06
wprowadzaliście jakieś zmiany ?

u nas kilka będzie napewno:
- chcemy podpiwniczenie - kotłownia,
- większy kąt nachylenia (min 40st - wymóg mp)
- powiększenie łazienki na dole - kotłownia do piwnic
- likwidacja kominów wentylacyjnych - wentylacja mechaniczna

nasz architekt bardzo kręcił nosem, ale robi co trzeba :D leń jeden :evil:
Hej,
zmian w naszym projekcie było kilka:
-zmniejszyliśmy garaż przesuwając ścianę wiatrołapu a tym samym powiększyliśmy kuchnie,
-pod schodami jest przejście z garażu do kotłowni (nie ma przejscia przez wc na dole),
-zrezygnowalismy z 4 okien połaciowych,
-podwyższylismy poddasze (ściana kolankowa na 3 bloczki), zyskując sporo na powierzchni,
-z pomieszczenia gospodarczego przy tarasie zrobiliśmy garderobę przy sypialni na dole,
to tak z grubsza...nie możemy mieć podpiwniczenia-warunki zab.
acha, dach 40 st.
Pozdrawiam.

Pawel.dragan
08-10-2007, 13:20
Witam,

Budujemy się pod Gdańskeim. jesteśmy na etapie deskowania dachu (w przyszłym tygodniu powinni wejść dekarze) i ostatnie murowanie (kominy i ściany szczytowe).
Generalnie jesteśmy zadowoleni. Zmiany są takie:
- nachylenie dachu - bbędzie jakieś 38st (zamiast 35 - wymogi planu zagospodarowania);
- przedłużony wiatrołap;
- wyższy wieniec o ok 25cm - ścianka kolankowa będzie dalej;
- jedna łazienka na dole - zlikwidowana ta z pomieszczeniem gosp. - to będzie za to większe.
- zlikwidowane 4 okna połaciowe - powiększone za to okna w ścianach szczytowych;
- konstrukcja dachu - projektant nie przewidział krokwi na krawędzie dachu - cieśla zrobił taką samą ilość, ale trochę inny rozkład;
- powiększamy łazienkę na górze kosztem jednego z pomieszczeń (będzie garderoba) - myślimy o saunie w przyszłości;
- nie będzie instalacji wodnej do ogrzewania, grzanie będzie kominkiem z mechanicznym DGP + dodakowo piecyki elektryczne (w razie czego, na wyjazdy i na większe mrozy);

Strop robiliśmy monolityczny - wyszło nam taniej.
Trochę chyba doprowadzenie wody jest kiepsko przemyślane - podejście z wodą jest w pom. gospodarczym, a trzeba wodę doprowadzić na drugą stronę do kuchni i do górnej łazienki - jak będziecie to robić?

Kanaliza - jeden pion (z górnej łazienki) leci przez ścianę w salonie - trzeba to jakoś wyciszać? Są te specjalne ciche rury - warto?

pozdrawiam,
Paweł

mar3cki
08-10-2007, 20:44
można prosić jakieś zdjęcia?
ciekawe uwagi, nie zastanawiałem się jeszcze jak są rozmieszczone instalacje wewnątrz :roll:
będę się musiał nad tym zastanowić :wink:
strop to chyba zostanie gęstożebrowy, można w nim pare rzeczy schować, jak np rury od wentylacji mechanicznej, czy wodne, a przynajmniej tak mi się teraz wydaje :D

damimax
29-11-2007, 07:54
Po paru nieudanych próbach namówienia różnych architeków na przeróbki jak wyżej projekt C131b wylądował w Muratorze u pani Architekt, która nie widzi problemu. Będzie więc i powiekszenie sypialni z tyłu domu kosztem części balkonu, i dobudowany balkon z przodu i zlicowana przednia ściana z garażem. Od frontu ma być powiększony wiatrołap i spiżarka. Kuchnia straci okno od frontu, zyska za to z drugiej strony (u nas pd). Zamiast dwu okien będą drzwi do ogrodu i takie tam jeszcze drobne zmiany. Oglądanie i "wałkowanie" projektu na różne strony jeszcze nam się nie znudziło. Szukamy wykonawców - tanich i dobrych oczywiście.
Pozdrowienia dla innych "wielbicieli" C131b

Witam wszystkich budujących Delikatnego w wersji b. Z uwagi na wąską działkę poważnie rozważam ten wariant projektu. Nie urzeka może swym wyglądem, ale jeśli chodzi funkcjonalność to jest chyba najbardziej zbliżony do moich oczekiwań:)
Ajacek - planuję bardzo podobne zmiany do wprowadzanych przez Ciebie, nawet chyba usytuowanie działki względem stron świata mamy podobne:)
Masz może jakieś wizualizacje projektu z wprowadzanymi zmianami?
Zastanawiam się mocno nad układem pomieszczeń na górze. Nie potrzebuję 4 pomieszczeń na poddaszu, chciałabym aby powstały tam 3 spore sypialnie - czy ktoś zmieniał układ poddasza??
Pozdrawiam serdecznie wszystkich "delikatnych" :D

ajacek
09-12-2007, 14:41
Witam Danimaxa i innych budowniczych Delikatnego.

Długo nie pisaliśmy, bo rozpoczęta w końcu czerwca budowa pochłania nasz cały wolny czas.
A więc dom stoi i do tego zamknięty!. Ocieplony i obsmarowany klejem. Tynk na wiosnę. Teraz w środku co się da. Góra otynkowana, instalacje położone, trwa przygotowanie do wylewki. Dół się tynkuje. Tynki cementowo-wapienne, kładzione ręcznie. Trafiliśmy majstra, który wszystko robi (prócz pokrycia dachu). Współpraca układa nam się jak do tej poru bardzo dobrze.
Przeróbki opisane poprzednio zrealizowane. Dodatkowo z pomieszczenia na narzędzia ogrodowe oczywiście zrobiliśmy wnękę na szafę przy małym pokoju, zamiast okna z jadalni są drzwi do ogrodu, identyczne jak te z tyłu pokoju - zmniejszone o trzeci element (witrynę). Tak, że salon ma dwoje drzwi po 1,80 m.

Jeśli chodzi o górę, to ściany stoją prawie jak na projekcie (prawie, bo ze schodów w lewo nie wchodzi się od razu do pokojów, ściana jest z metr dalej, a to też ze względu na przesunięcie komina od kominka, który jest w ścianie nośnej - szczegóły na życzenie). Ponieważ też cztery sypialnie nam nie są potrzebne, więc jeden pokój został zamieniony na łazienkę + pralnię (suszenie w lecie na balkonie od tyłu). Będą więc dwie łazienki na górze. Można też inaczej powiększyć sypialnie - kosztem zaprojektowanej łazienki, a łazienkę (pokój kąpielowy) zrobić z jednej sypialni.
To by było na tyle
A oto link do zdjęć naszego domu.
http://picasaweb.google.pl/jukaantczak/Delikatny?authkey=nnurLjmK9-Y

Pozdrowienia Ajacek

mar3cki
14-07-2008, 20:36
u mnie budowa w trakcie,
jak się zachciało to i piwnica powstała, komin przesunęliśmy do rogu salonu i schowaliśmy w ścianie, w 'grajdołku' przy tarasie nie ma okna i drzwi będą niższe - bez świetlika.
fotki na http://picasaweb.google.pl/mar33cki/Delikatny

mar3cki
06-08-2008, 13:57
UWAGA
MURATOR SPRZEDAJE NIEAKTUALNY PROJEKT C131B

PROBLEM JEST W PROJEKCIE WIEZBY DACHOWEJ - JEST NIEAKTUALNA

WYSLALEM INFO DO MURATORA I MAM NADZIEJE, ZE POINFORMUJA KLIENTOW I UAKTUALNIA PROJEKT.

POPRAWNY PROJEKT WIEZBY DOSTALEM OD P. SUKIENNIK Z PRACOWNI BIRYLO, KTORA PROJEKT ZROBILA

STIOPA100
15-08-2008, 21:46
UWAGA
MURATOR SPRZEDAJE NIEAKTUALNY PROJEKT C131B

PROBLEM JEST W PROJEKCIE WIEZBY DACHOWEJ - JEST NIEAKTUALNA

WYSLALEM INFO DO MURATORA I MAM NADZIEJE, ZE POINFORMUJA KLIENTOW I UAKTUALNIA PROJEKT.

POPRAWNY PROJEKT WIEZBY DOSTALEM OD P. SUKIENNIK Z PRACOWNI BIRYLO, KTORA PROJEKT ZROBILA

Rozumiem,że projekty zakupione przez muratora,a nie bezpośrednio z pracowni? Ja kupowałem bezpośrednio od pracowni projektowej-delikatny wersja II.

STIOPA100
15-08-2008, 21:59
damimax widzę,że jesteś z pyrlandii tak jak i ja.Napisz jak daleko jesteś z realizacją swojego "gniazdka" :D Ciekawy jestem na jakim jesteś etapie-może jakieś fotki?

dach
17-08-2008, 19:09
Witam,budowlanców Delikatnego II C131b,czy wszyscy mają problemy z więźbą ?

mar3cki
17-08-2008, 21:03
poniżej moja korespondencja z Muratorem i wyjaśnienie moich wątpliwości przez Panią architekt:



Zaniepokojeni Pana mailem przesłalismy go bezpośrednio do pracowni Pana Biryły i poniżej zamieszczam odpowiedź jaką dostaliśmy od Pani Sukiennik.
Wszystkie projekty gotowe muszą spełniać przepisy na dzień powstania i dopiero w ramach OBOWIĄZKOWEJ ADAPTACJI są przystosowywane do lokalnych warunków działki i ewentualnych nowo wprowadzonych przepisów. Dopiero z podpisem uprawnionego projektanta dokumentacja nabiera mocy i może być złożona w urzędzie do zatwierdzenia. Żaden inwestor kupujący projekt gotowy nie dowiaduje się PRZYPADKIEM o zmianie przepisów.
Tak było również w Pana przypadku, co wynika z wyjasnień Pani Sukiennik.

>> Witam,
>> Chciałam wyjaśnić sprawę projektu C131b. W lipcu 2008r na indywidualne
>> odpłatne zlecenie klienta adoptowałam strop pietra zmieniając dwuteownik
>> stalowy HEB na podciąg żelbetowy wystający ze stropu.
>> Zgodnie ze sztuką przy okazji zweryfikowałam projekt pod kątem
>> zgodności z obowiązującymi w 2008 r. normami.
>> Dach był liczony jako jętkowy w czerwcu 2006r i zgodnie z obowiązującymi
>> wówczas normami przyjęte przekroje są wystarczające. W międzyczasie
>> znacznemu zaostrzeniu uległa norma śniegowa i adaptując fragment budynku
>> poczułam sie w obowiązku dostosować również więźbę do obecnych warunków.
>> Krokwie przyjęte w projekcie z 2006r.w stosunku do dzisiejszych norm
>> maja nośność wykorzystana w 91% (czyli jest zapas nośności wielkości
>> 9%), dla zwiększenia zwyczajowego marginesu zaproponowałam klientowi
>> zwiększenie ich przekroju.
>> Wersja z 2006r. sprzedawana przez "Muratora" i zakupiona przez
>> p.M.Szczygła spełnia zarówno stare jak i aktualne normy obciążeń. Zapas
>> bezpieczeństwa licząc wg obecnych norm wynosi 9%, natomiast wg starych
>> wynosił ~30%, . Ponieważ nie mam kontroli nad wykonawstwem dachu przy
>> okazji adaptacji zaleciłam przyjecie większego zapasu nośności.
>> Dla potwierdzenia powyższego załączam obliczenia więźby budynku C131b.
>> Obliczenia są wykonane dla projektu będącego w sprzedaży (wykonanego w
>> 2006r), natomiast obciążenia są przyjęte zgodnie z obecną normą.


Może i słusznie, że arch. dokonujący adaptacji ma to sprawdzić, tylko pytanie czy zawsze to zrobi...

mój mnie o tym nie poinformował i śmiem mieć wątpliwości czy to w ogóle sprawdził....

STIOPA100
17-08-2008, 21:49
NALEŻĄ SIĘ TOBIE WIELKIE DZIĘKI ZA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ mar3cki!!
Dzięki wielkie.
Pozdrawiam.

STIOPA100
17-08-2008, 21:52
Witam,budowlanców Delikatnego II C131b,czy wszyscy mają problemy z więźbą ?
Nie wiem,ale widzę,że dołączył następny "delikatny".Na jakim jesteś etapie? Może jakieś foty? Jeżeli nie możesz na forum to proszę na priva.Pozdrawiam.Stiopa100.

mar3cki
19-08-2008, 20:14
moze i trochę przesadzam, ale co dach to dach. Wolałbym się nie dowiedzieć, że do kogoś nie dotarło, że powinien zrobć mocniejszą więźbę, a ja nie powiedziałem nikomu...

a u mnie wczoraj panowie w końcu zalali strop nad parterem :D jutro będę na budowie, to może jakieś fotki nowe wrzucę...

groszeq
18-09-2008, 06:51
ooo a to niespodzianka. :o
Szukałem tematu o "Delikatnym", ale....innego.

Zainteresowanych zapraszam na forum o tym wspaniałym projekcie :wink:
http://forum.muratordom.pl/projekt-delikatny,t80398-420.htm?highlight=c131%20delikatny

temat nieco starszy i obszerniejszy. Zapraszam

mea
27-09-2008, 12:47
witam ekipe budujaca delikatnego w wersji II
wlasnie jestem na etapie wyboru projektu i dopasowania go do działki i wyglada ze ten projekt spelnialby wszystkie wymogi :) oczywiscie po delikatnym retuszu :)
bardzo spodobal mi sie pomysl zrobienia spizarni i wiekszego wiatrolapu a "zadaszenie" wiazdu do garazu !! i zrobienie loggy od frontu a nie od tylu budynku (u mnie bylby on usytuowany pn-pd wiec tyl bedzie na polnoc) mysle co zrobic z wyjsciem na taras bo zasadniczo wolalabym zeby bylo na boczna sciane a nie z tylu (znowu klania sie kierunek polnocny) - jak ktos ma pomysl jak to zrobic zeby nie wyszla z tego stodola to chetnie uslysze. A kominek ... no coz albo damgo do rogu (ciepla sciana w pokoju babci) albo polecia OUT (jakos fanami kominka nie jestesmy) ale instalacje pod kominek zrobie bo moze kiedys nam sie odwidzi i domowe ognisko bedzie ok ... zobaczymy.
Jesli idzie o kotlownie to zasadniczo mysle o piecu węglowym co pociaga za soba koniecznosc podpiwniczenia i zrobienia skladu na opal (mam deputat weglowy wiec bedzie to chyba najrozsadniejsze wyjscie) w miejscu kotlowni mam ochote urzadzic pralnie wiec wejscie zostanie przez lazienke (mysle ze nie bedzie konfliktowe)

gora wymaga jeszcze jednej garderoby !!! koniecznie !! wiec po wywalenie loggy pokoje sie powieksza i wygospodaruje sie tam jeszcze miejsce na powiekszenie lazienki i zrobienie drugiej garderoby :)

moje pytania:
-czy ktos moglby mi pokazac jakas wizualizacje tego domku z dachem o nachyleniu 40 st i wiecej ??
-a moze ktos usunal ten zadaszony tarasik i ma jakies wizualizacje ?? bo nie wiem czy wywalenie go nie bedzie ze szkoda dla wygladu domku !!

mea
29-09-2008, 20:16
ratunku jak zobaczylam ceny bram garazowych 4,60 to mi szczeka opadla ... macie moze pojecie jak by ten delikatny 131b wygladal od frontu z dwoma bramami mniejszymi zamiast 1 duzej ??? az sie boje myslec co z tego moze wyjsc ... ale cena 9ty za jedna duza a 5 za dwie male jest dosc drastycznie przekonujaca !!!!

groszeq
30-09-2008, 07:44
mea - zastosowanie 2 małych bram, z tego co wiem , to często stosowany manewr.
wg mnie nie ma to wpływu na urode domu
dla porównania wersja z pojedynczą bramą

http://images32.fotosik.pl/236/6215c5e6ffad8c0dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6215c5e6ffad8c0d)

i podwójną

http://galerie.superfoto.pl/sf_sharing.php?&g=253635&id=253681&sort=createdate

za pierona nie moge wkleić drugiego zdjęcia :evil:

Pozdrawiam

mea
30-09-2008, 16:38
spoko groszkq tylko to jest dla wersji z wjazdem od szerszej strony domu a wersja delikatnego 131b ma wjazd od strony ciany szczytowej i to mnie zastanawia ... ta sciana jest dosc waska ok 11m i jak tam zmiescic 2 bramy z slupkiem na srtodku ??

groszeq
02-10-2008, 06:33
:oops:
faktycznie, moje niedopatrzenie

mar3cki
01-02-2009, 21:25
mea : troszkę się ździwiłem jak napisałaś 9tyś za bramę :o ja zapłaciłem ze wszystkim 6, co też nie jest mało... sama brama 450x225 wyniesie ok 4tyś + slnik + montaż

co do dachu, to u mnie wyszło ok 40st nachylenie, po tym jak chłopaki wykorzystali na maxa długość krokwi :D a miejscowy plan zagospodarowania wymagał min 38st :lol:

na dwie bramy garażowe to dom będzie za wąski - na bramę jest przewidziane 4,6m, a jedna pojedyńcza powinna mieć chyba 2,5m więc trzeba by poszerzyć dom, żeby się zmieścić...

STIOPA100
27-12-2009, 22:47
Z TEGO CO WIDZĘ DAWNO JUŻ TUTAJ NIKT NIE GOŚCIŁ.NIE MAM ŻADNYCH PYTAŃ-JESTEM PO PROSTU CIEKAW NA JAKIM ETAPIE BUDOWY JESTEŚCIE,CO PRZEROBILIŚCIE I CZY MOŻE JUŻ MIESZKACIE?
JA ZROBIŁEM WIELE PRZERÓBEK (POWSTAŁY W MOJEJ GŁOWIE) M.IN. SYN ZE SWOJEGO POKOJU NA GÓRZE MA SCHODY DO SYPIALNI POD DACHEM SKROMNE 60 M2...
ZDJĘĆ NIE DODAM,BO JEST ICH OKOŁO 1.500.
POZDRAWIAM "DELIKATNYCH"

mar3cki
28-12-2009, 20:32
poza tym, że zmieniliśmy jeszcze trochę rozkład góry (powiększyliśmy łazienkę i mamy 3 pokoje) to generalnie jest tak jak miało być, pomijam oczywiście wcześniej wprowadzone zmiany - piwnica, przesunięte/usunięte kominy, obniżenie garażu, itp :D
mieszkamy już kilka miesięcy i prawie skończyłem poddasze, stolarz kończy schody, na zewnątrz zima więc tam nic nie robię...

STIOPA100
28-12-2009, 21:45
OHOHOOOO... A JEDNAK WYWOŁAŁEM WILKA Z LASU...MYŚLAŁEM,ŻE WSZYSCY UMARLI W TYM WĄTKU.MAR3CKI (SORRY ZA LOGIN W DUŻYCH I KRZYCZĄCYCH!!!,ALE TAK MAM...)TROCHĘ JUŻ WALCZYSZ Z TĄ BUDOWĄ.FAKT FAKTEM MASZ PIWNICĘ (JA NIE MOGĘ) ZA TO JA PODWYŻSZYŁEM ŚCIANĘ KOLANKOWĄ O 3 SUPOREXY I WIENIEC PRZEZ CO JĘTKI OBNIŻYŁEM I MAM U "GÓRY"MAŁE ZAPLECZE.JAK ZNAJDĘ JAKĄŚ DARMOWĄ STRONE GDZIE BĘDĘ MÓGŁ WRZUCIĆ FOTKI TO WRZUCĘ-OCZYWIŚCIE NIE WSZYSTKIE...
POZDRAWIAM... :D

mar3cki
30-12-2009, 17:48
oglądałem taki dom z podniesioną ścianką kolankową i fotki są mojej galerii na picasie -> patrz podpis...
pokoje na górze wyszły w sam raz, z podniesioną ścianką muszą być wielkie...
pozdr

AW1971
13-10-2010, 13:19
Witam. Jesteśmy z żoną na etapie przygotowań do budowy w przyszłym roku. Nasz typ w projektach to własnie Delikatny 131b. Budować będziemy pod Wrocławiem niedaleko Kobierzyc. Czy istnieje możliwość spotkania się i porozmawiania o projekcie jak również o samym teapie budowy. Chętnie zobaczylibysmy juz wybudowanego Delikatnego. Formy rewanżu do ustalenia.
Pozdrawiam
Artur

AW1971
31-03-2011, 22:06
Witam. Projekt kupiony, dziś odebrałem mapę do celów projektowych. W przyszłym tygodniu zaczynamy adaptację projektu.
Pozdrawiam "Delikatnych"
Artur

er--ka
26-07-2011, 21:46
Witam,
Właśnie jesteśmy na etapie zmian w projekcie.
Wymagania mieliśmy wielkie i ten projekt podpasował nam znakomicie.
Zasadnicze zmiany to:
-likwidacja podcienia wejściowgo i powiększenie kuchni kosztem sieni (wygospodarownie tzw. brudnej kuchni)
-likwidacja garażu a w to miejsce podcień, sień i gabinet,
-likwidacja pomieszczenia gospodarczego na tarasie
-likwidacja balkonu.

Zastanawiam się nad podniesieniem ścianki kolankowej ale nie wiem jak to bedzie wygladało i o ile ją podnieść?

Dla zainteresowanych szkic zmian:
http://img217.imageshack.us/img217/7312/delikatnywariantiiparte.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/217/delikatnywariantiiparte.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Co o tym sądzicie?

Możecie przesłać zdjecia Waszych domków?

Pozdrawiam
Radek

alicja_bartek
30-07-2011, 14:08
Witam

Mam do sprzedania projekt domu DELIKATNY C 131 w wersji podstawowej zakupiony w pracowni Dobry dom.
Dokumentacja:
1) 4 egzemplarze projektu zawierające:
• część architektoniczną,
• konstrukcyjną
• projekty instalacji wewnętrznych,
• zgodę na dokonywanie zmian w projekcie
2) Faktura poświadczająca zakup ww. projektu

Dodatkowo dokładam dziennik budowy.
kontakt: [email protected]

pm_krak
30-03-2015, 11:35
Witam,
chciałabym wznowić temat projektu Delikatny wariant II. Planujemy budowę domu, jesteśmy na etapie wyboru projektu i skłaniamy się właśnie w stronę Delikatnego II, ale chętnie zobaczylibyśmy ten domek "na żywo", już wybudowany. Jesteśmy z Krakowa, może jest ktoś kto już szczęśliwie sobie pomieszkuje w nowym domku w okolicy i nie miałby nic przeciwko, żeby podpatrzeć troszkę? :)

coachu13
19-06-2015, 18:47
Hej, czy ktoś może przesłać zdjęcia swoich Delikatnych na [email protected] ?