PDA

Zobacz pełną wersję : uszczelka w bramie segmentowej



monidare
02-10-2006, 09:32
Omawiana brama jest zamontowana u znajomego. Poniewaz tez chcemy zakupic podobna, u tego samego dystrybutora prosze o ocene. Martwi mnie montaz uszczelki na ostatnim panelu, ten ktory dochodzi do nadproza.
http://monidare.w.interia.pl/ts_1.jpg
http://monidare.w.interia.pl/ts_2.jpg
http://monidare.w.interia.pl/ts_3.jpg
uszczelki miedzy panelami sa profilowane, wciskane w wytloczenia, nie klejone ale te sa montowane na jakis sylikon.
dodam, ze taki stan byl po pierwszej wizycie montazystow, tzn oderwaly sie :o . po usunieciu silikonu wciskana uszczelka w widoczne wytloczenie nie blokuje sie i wypada- sadze ze dlatego silikonowali na calej dlugosci
napiszcie jak taka uszczelka montowana jest w Waszych bramach? czy wyglada to na jakas niedorobke?

AldonkaS
02-10-2006, 10:15
Dziwne - z tych zdjęć nie wiele widać (to tak na marginesie). Ja mam 4-segmentową i prawde mówiąc to nie widziałam z zewnątrz żadnych uszczelek pomiędzy tymi segmentami (poprostu jeden segment wchodzi do drugiego - musze to sprawdzić jak to wygląda w realu. Zwróciłam uwage na uszczelki pomiędzy ścianą a bramą i podłogą, ale te jakoś mi sie nie rzuciły w oczy.

monidare
02-10-2006, 10:33
tak, między segmentami uszczelki raczej nie sa widoczne (widzialem je jak odbywal sie montaz). interesuje mnie mocowanie uszczelki poziomej, bedacej na ostatnim segmencie, ta ktora uszczelnia przy nadprozu. zdjecia pokazuj jak ona jest mocowana do panela.

bwojtek
02-10-2006, 10:36
Niestety ale faktycznie ze zdjęc niewiele wynika... W każdym razie uszczelka nie powinna być wklejana na żaden silikon (ani klejona) lecz wsuwana w jakiś sposób w panel. Inaczej marne są szanse na bezproblemową wymianę. Wygląda to na jakąś niedoróbkę...

araman
02-10-2006, 12:55
Mam bramę Wiśniowskiego i u mnie ta uszczelka jest od środka dociśnięta metalowym płaskownikiem który jest przynitowany do dolnego segmentu, Muszę teraz to zdemontować ponieważ mój pies w pogoni za myszą odgryzł mi 1 mb uszczelki. Z tym silikonem to jakś kicha zastanów się dobrze przed wyborem to musi byś solidnie przytwierdzone do konstrukcji a nie przyklejone

monidare
02-10-2006, 14:18
podzielam Wasze opinie. ja sie zastanowie a znajomemu przedstawie wasze opinie.

ESKIMOS
02-10-2006, 14:55
Martwi mnie montaz uszczelki na ostatnim panelu, ten ktory dochodzi do nadproza.


Mam bramę Wiśniowskiego i u mnie ta uszczelka jest od środka dociśnięta metalowym płaskownikiem który jest przynitowany do dolnego segmentu,
:o :o :o
Mówicie o róznych uszczelkach - dolnej i górnej :D

Więc która w koncu? :roll:

kaczorek.
02-10-2006, 22:34
dzisiaj oblukalem swoją nowa brame która jest jeszcze pokryta foilą (Wiśniowski) i tak sobie pomyslałem ze to moga być resztki zle oderwanej folii ...??

monidare
03-10-2006, 07:03
tak jak napisalem na wstepie "...Martwi mnie montaz uszczelki na ostatnim panelu, ten ktory dochodzi do nadproza". uszczelka znajduje się na ostatnim panelu, ten panel ktory styka sie z nadprozem. ta uszczelka opiera sie przy zamknietej bramie na scianie nadproza. jest to uszczelka gorna.
zdjecia przedstwia sposob montazu owej uszczelki, zostala ona sklejona z panelem jakims silikonem. rozwiazanie malo trwale :(

araman
03-10-2006, 20:46
Macie racje ja pisałem o tej dolnej ale górna też nie jest klejona na silikon Jutro rano sprawdzę. A jeszcze jedno dzisiaj dostalem paczkę z uszczelką od Wiśniowskiego ( mój pies może odgryźć resztę uszczelki) . Wcześniej wysłałem maila z zapytaniem gdzie można kupić a dzisiaj mam paczkę koszt z 60 zł za 4,6 mb