PDA

Zobacz pełną wersję : 1 grzejnik byłby inny



ADAM MAZURKIEWICZ
02-10-2006, 09:59
Jaki wstawić grzejnik do starej instalacji grzewczej w miejsce starego żeberkowego, jeśli teraz potrzebny jest grzejnik o bardzo małej wysokości.

Kupiłem dom jednorodzinny w zabudowie szeregowej. Dom stary z 1984 r. W domu tym, w pokoju dziennym powiększam okna prowadzące na balkon tak, że będą zaczynać się od podłogi. Obecnie okna są "normalne" a pod nimi jest typowy żeliwny grzejnik żeberkowy na 20 żeberek.

W związku z powiększaniem okien wyrzucam ten grzejnik. Planuję zainstalować nowy grzejnik ok. 30 cm wysokości, który będzię stał na podłodze, wzdłuż witrynowych okien, w doległości ok. 10 cm od okien.

Chcę pozostawić istniejącą instalcję ciepłowniczą opartą na grzejnikach żeliwnych żeberkowych, a tylko ten 1 grzejnik zastąpić jakimś niskim. Obawiam się jednak o współpracę nowego grzejnika, który jest jakby z innej bajki - inna technologia, z pozostałymi.

W domu jest instalacja c.o. podłączona do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jest też pompa, która wymusza cyrkulację w instalacji.

Jaki grzejnik zastosować? Znalazłem w sklepie grzejnik wys. 20 cm o nazwie Regulus. To jest grzejnik konwektorowy i byłby długi na 2 m. Tylko czy ten grzejnik będzie dobrze działał w istniejącej instalacji?

Z góry dziękuję

mikimka
02-10-2006, 12:23
Nie ma problemu - możesz zainstalować grzejnik stalowy. Na pewno będzie trzeba od nowa wyregulować instalację, przepłukac rury itd.
Pozdrawiam

zbyszek m
02-10-2006, 12:34
Nasuwają mi się dwa pytania:

-czy porównał pan moce ( 20 żeber to od 3000 do 4000 Watt- w zależności od modelu)
-gdzie zainstalowany jest grzejnik- jeżeli blisko kotła i zastosujemy zawory odcinające kulowe lub grzybkowe to bez problemu to będzie działać.

Jeżeli jest oddalony to pomoże regulacja hydrauliczna ( przykrecenie zaworów ) na pozostałych grzejnikach. Instalacja nie jest za stara więc nie powinno być kłopotu z kamieniem w zaworach.

Obecnie produkowane grzejniki cyt: "który jest jakby z innej bajki - inna technologia" wymagaja zastosowania pompy !!!

zbyszek m
02-10-2006, 12:41
Nasuwają mi się dwa pytania:

-czy porównał pan moce ( 20 żeber to od 3000 do 4000 Watt- w zależności od modelu)
-gdzie zainstalowany jest grzejnik- jeżeli blisko kotła i zastosujemy zawory odcinające kulowe lub grzybkowe to bez problemu to będzie działać.

Jeżeli jest oddalony to pomoże regulacja hydrauliczna ( przykrecenie zaworów ) na pozostałych grzejnikach. Instalacja nie jest za stara więc nie powinno być kłopotu z kamieniem w zaworach.

Obecnie produkowane grzejniki cyt: "który jest jakby z innej bajki - inna technologia" wymagaja zastosowania pompy !!!