PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi wejsciowe do budynku - pilne



02-10-2006, 11:05
Moi majstrowie zostawili otwor drzwi wejsciowych 120cm. Mam teraz nadywzkowe 10 cm. Co mozna z tym zrobic? Czy podmurowanie 10 (20) cm. nie oslabi sciany przy drzwiach? czy sa jakies "patenty" poszerzajace framugi dzwi

Cypek
02-10-2006, 11:19
A nie możesz po prostu kupić drzwi 120 cm.
Po co zmieniać otwór, moze jakieś z małym doświetlem ?

02-10-2006, 11:55
Klopot w tym, ze przy takim otworze skrzydlo drzwi mialoby 110 cm. a to sa ogromne drzwi, nie wygodbne przy zamykaniu. Otwor jest natomiast za maly na dwuskrzydlowe.

Mozesz cos wiecej powiedziec o tym doswietleniu - mogloby byc w ramie drzwiowej?

Cypek
02-10-2006, 12:11
Doświetle jest albo "nad" skrzydłem drzwiowym albo "obok"
Samo skrzydło ma 90 (100) cm a doświetle 20 (30) cm.
Wspaniale wpuszcza światło do ciemnego zazwyczaj wiatrołapu.

dorPOZ
02-10-2006, 17:28
Hej
Przed chwilą miałam ten sam problem dot. wyboru drzwi, moja wnęka jest jednak nieco szersza bo 140cm, w twoim przypadku przy drzwiach 90' zostaje Ci tylko 20cm na dostawkę boczną a właściwie jeszcze mniej bo kilka cm musi pozostać na montaż , mało firm produkujących drzwi jest w stanie dopasować się do Twoich wymiarów i pewnie będziesz zmuszony zamówić drzwi u stolarza, który zrobi Ci je na wymiar. Możesz też wstawić rząd postaków szkalanych o szerokości 19cm, wygląda to bardzo fajnie, super doświetla wiatrołap, mój murarz jednak nie chciał się tego podjąć, tutaj utrudnienie polega na tym, że należy tą ściankę solidnie uzbroić żeby można było zamontować na tym drzwi. Życzę powodzenia
pozdro :)