PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mozna kupić same drzwiczki do wyczystki??



Gagata
02-10-2006, 11:09
No własnie... mam stare kominy w remontowanym domu i teraz pojawiła się kwestia zamknięcia czymś otworów wyczystkowych (w sumie 7) w domu na parterze (piwnicy nie ma). Zwykłe drzwiczki, które można kupić, plastikowe (odpada!) lub metalowe (np niklowane) nie zachwycają mnie ale też nie posiadają uszczelek. Są to "zwykłe" drzwiczki zamykane na zameczek i zdecydowanie mają wokoło (między drzwiczkami a ramą) szpary, których drzwi w tym miejscu mieć nie powinny. W sprzedazy są też całe systemy kominowe i może i sprzedaliby mi same drzwi ale - CENA!!! A poza tym za duże i w ogóle nie pasują. Co tu zrobić??
Jestem bliska zamurowania tycn otworów a raz do roku wykuwania otworu aby się tam jednorazowo dostać. Bo de facto taka byłaby częstotliwośc uzytkowania takich drzwiczek.. Więc jaki jest sens kupować jedne za 175 zł!!!??? Razy 7 = 1225 zł!!! Ja za to moge mieć kafle do salonu np :-? .
Może ktoś miał podobny problem?

Gagata
03-10-2006, 09:52
Oczywiście tych otworów WYCZYSTKOWYCH to jest 3 a nie 7... Wykonawca kazał mi tyle tych drzwiczek zakupić ale okazało się żę tylko 3 są potrzebne takie specjalne, szczelne.
Co nie zmienia faktu że nie wiem gdzie to kupić..

sebo8877
04-10-2006, 08:44
Są wyczystki - zarówno metalowe jak i wyczystki betonowe - zakręcane na szczelno.

Kupisz w kazdym wiekszym markecie budowalnym

Sebo8877

abromba
04-10-2006, 09:21
Blaszane i żeliwne dowydory w sklepach GS.

abromba
04-10-2006, 09:22
Przepraszam, dziecko na kolanach:

miało być:
do WYBORU w sklepach GS :D

Gagata
04-10-2006, 19:37
dziękuję bardzo za wszystkie podpowiedzi! ja osobiście w końcu znalazłam takie drzwiczki u ...znajomego kominiarza :D