PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można przesadzić jarzębinę?



mmmad
02-10-2006, 14:14
Rosnie u mnie na budowie taka jarzebina (3 metry wysokosci). Udało się jej przetrwać intensywne prace budowlane, ale teraz stoi na srodku przejazdu. Dookola niej jest ze 3-4 metry wolnego, ale wczesniej czy pozniej jakas ciezarowka o nia zawadzi...
Dlatego wole ja sprobowac przesadzic teraz, niz pozniej wycinac. Czy to sie uda? Jak?

Teska
02-10-2006, 14:35
hmm z tego co wiem, to najlepiej jest przesadzac jak juz nie bedzie lisci.albo bardzo duzo obkopac szpadlem ale pionowo oststnio byl taki program i natychmiast wsadzic do nowego dolu i bardzo , bardzo duzo podlewac

abromba
02-10-2006, 18:04
Z moich doświadczeń wynika, że jarzebina bardzo dobrze znosi przesadzanie -dwa lata temu wczesną wiosną przesadzadzałam ponad 30 metrowa, ponieważ rosła we wjeździe dramatycznie ucięłam jej korzenie. Ale skróciłam gałęzie, przez pierwszy rok trochę chorowała, teraz ma się świetnie.
Fachowcy od drzew na pewno doradzą, czy lepiej teraz czy wiosną i czy teraz można skracać gałezie.

Mirek_Lewandowski
02-10-2006, 18:44
Z moich doświadczeń wynika, że jarzebina bardzo dobrze znosi przesadzanie -dwa lata temu wczesną wiosną przesadzadzałam ponad 30 metrowa, ponieważ rosła we wjeździe dramatycznie ucięłam jej korzenie. Ale skróciłam gałęzie, przez pierwszy rok trochę chorowała, teraz ma się świetnie.
Fachowcy od drzew na pewno doradzą, czy lepiej teraz czy wiosną i czy teraz można skracać gałezie.
Naprawdę aż taka duża była? :D

tadzel
02-10-2006, 19:48
Abromba to Pani i do tego bardzo miła, chyba tym razem to przesadziła z tą wysokoscią pewnie to zero w padło przypadkiem.

Mirek_Lewandowski
02-10-2006, 19:58
Domyśliłem się tego dawno. Ale to tłustym drukiem to się samo pisze :D , nie ja.

abromba
02-10-2006, 20:43
Abromba to Pani i do tego bardzo miła, chyba tym razem to przesadziła z tą wysokoscią pewnie to zero w padło przypadkiem.
Abromba Wyrwijarzęb? :D :D :D
No rzeczywiście to zero jakoś się wdarło. :D :D

mmmad
03-10-2006, 12:10
OK. Bede probowac - moze nawet dzisiaj...

mmmad
06-10-2006, 11:03
Sie nie udalo. Tak jak sie tego obawialem, dostawca po rozladunku towaru wyjezdzajac "nadepnal" na drzewko. Bylo to dwa tygodnie temu, ale w odroznieniu od innych jarzebin ta ma juz rude liscie :(