PDA

Zobacz pełną wersję : podanie o pozwolenie na częściowe użytkowanie



Alanta
10-04-2003, 13:23
Podanie składa się do właściwego urzędu gmniy, Wydział Budownictwa:

Inwestorzy...
Proszę o wydanie pozwolenia na użytkowanie domu mieszkalnego w budowie zlokalizowanego w ... na zasadzie art.55 ust.2 pkt2 ustawy "Prawo Budowlane".
Poziom zaawansowania robót jest duży, ale pozostały do wykonania następujące roboty : ( tu proponuję radosną twórczosć :smile: )
Na parterze :
Płytkowanie łazienki
Okładziny schodów wewnętrznych oraz balustrady
Drzwi wewnętrzne
Zabudowa wnęk
Malowanie wewnętrzne
Na piętrze :
Piętro jest zupełnie nie wykończone, brakuje ścian działowych, doprowadzono jedynie w całości instalacje grzewczą oraz fragmenty instalacji wodnej, kanalizacyjnej i elektrycznej
Na zewnątrz :
Tynkowanie ścian
Licowanie ścian
Dojścia do obiektu i podjazd
Wykończenie parapetów zewnętrznych
Okładziny schodów zewnętrznych oraz tarasu
Prace dachowe
Ogrodzenie
Mała architektura
Prace ziemne

Z uwagi na podłączenie wszystkich mediów oraz częściowe wykończenie parteru i zamontowane barierki na podestach schodów zewnętrzych i balkonach budynek mógłby być częściowo użytkowany. Prośba moja wynika z faktu bardzo trudnych warunków mieszkaniowych oraz konieczności dopilnowania obiektu w trakcie prac budowlanych i wykończeniowych.

Z poważaniem

Załączniki :
1. Protokoły odbioru instalacji
2. Mapa obmiarów geodezyjnych
3. Dziennik budowy
4. Zawiadomienie o nadaniu numeru
chiba też potrzebne jest oświadczenie Kierownika Budowy o zgodności z projektem i sztuką budowlana...

mile widziane są uwagi, może uda się stworzyć podanie idealne :grin:


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2003-04-10 14:23 ]</font>

magmi
11-04-2003, 13:50
Alanta, składałaś takie podanie? I z jakim skutkiem?

Alanta
14-04-2003, 08:11
Jeszcze nie, niedługo mnie to czeka, ale jest na forum ktoś, kto składał...może się wypowie :smile:

Majka
14-04-2003, 13:58
No to się wypowiadam :grin: Składalismy takie pismo, ale z powodow innych. Chcielismy ciągnąć dalej dużą ulgę budowlaną.
Pismo o tresci b. podobnej /jest druk/ wypisaliśmy, wymieniając brak ocieplenia dachu, otynkowania zewnątrz, uporządkowania otoczenia itd.
Pani architekt kazała nam dopisać jeden z pokoi, że nie został wykonczony, aby uznał to urząd skarbowy. Nawet nie wypiła kawy, ani nie zjadła herbatnika - odbiór częściowy załatwiony. Mój mąż charakteryzuje się duzym urokiem osobistym.

Alanta
15-04-2003, 07:51
Majka, mój powód bedzie dokładnie taki sam jak Twój, ale przecież nie będę uzasadniać odbioru ulgą budowlaną :smile:

Majka
15-04-2003, 13:46
:grin: My musieliśmy, bo chcieli nam dom odebrać całkowicie :grin: