PDA

Zobacz pełną wersję : Mapa do celów projeketowych-czy kazac ją poprawić???



KarolinaS
03-10-2006, 11:38
Wykonaliśmy mapę do celów projektowych, teraz po kiku tygodniach okazało się,że jest na niej błąd-zauważył do architekt adaptujący projket. Błąd polega na tym,że na mapie brakuje około kilku minimetrów w szerokosci działki czyli około 1,5 m (wymiar rzeczywisty napisany jest parwidłowy 21,5 m). Architekt twierdzi, że on to zaznaczy że brakuje na rysunku kiku minimetrów i już. Mam jednak wątpliwosci czy później nie beda sie tego czepiać i wogóle????
Czy kazać ja tej firmie poprawić???

Nefer
03-10-2006, 12:30
Płacisz - wymagasz.
Mi panowie zapomnieli nanieść rzędnych. Poprawiali.

KarolinaS
03-10-2006, 12:32
czy ta cała mapka jest pozniej do czegos potrzebna????

Nefer
03-10-2006, 12:39
czy ta cała mapka jest pozniej do czegos potrzebna????
DO WSZYSTKIEGO ! Do pozwolenia na budowę, do planu zagospodarowania, wrysowania budynku, do warunków przyłaczy itd itd.

KarolinaS
03-10-2006, 13:19
Chyba nasz architekt adaptujący sobie z tym poradzi(wrysuje budnek, zagospodaruje teren itd.)-jutro jeszcze z nim pogadam, a jak cos to zadzwonie do tej firmy i poprosze o wykonanie poprawnej mapy-boje sie jednak ze pozniej moga byc probemy.

imported_kasienka
06-11-2006, 11:42
A czy jest jakiś termin ważności tej mapki? Słyszałam, że jest ona ważna 2 lata i jeżeli dom skończy się budować po np. 2,5 roku to trzeba tą mapkę wykonać jeszcze raz. Czy to prawda?

Bard13
06-11-2006, 11:55
Jak poprzednio, płacisz wymagasz. Niech poprawią.

Nie wiesz kiedy i co będzie potrzebne i potem będziesz miał jazdę, zwłaszcza jak będziesz chciał poprawiać mapkę, na którą już ktoś wrysuje budynek

aga81
07-11-2006, 10:02
a może mapka jest źle przeskalowana?? ja miałam taki problem też mi barkowało po 10 m z każdej strony. okazało się, że goedeta wydukował ją w złe skali niż napisał. może tu jest tak samo??

ms.
13-12-2006, 20:20
NATYCHMIAST DO POPRAWY!

slawwoj
25-12-2006, 14:30
Wykonaliśmy mapę do celów projektowych, teraz po kiku tygodniach okazało się,że jest na niej błąd-zauważył do architekt adaptujący projket. Błąd polega na tym,że na mapie brakuje około kilku minimetrów w szerokosci działki czyli około 1,5 m (wymiar rzeczywisty napisany jest parwidłowy 21,5 m). Architekt twierdzi, że on to zaznaczy że brakuje na rysunku kiku minimetrów i już. Mam jednak wątpliwosci czy później nie beda sie tego czepiać i wogóle????
Czy kazać ja tej firmie poprawić???

Błąd może polegać na złym ksero. Słabszej klasy kserokopiarki rozciagają lub zmniejszają obraz. Te kilka milimetrów nie odgrywa żadnej roli jeśli jest opisana szerokość działki (przez geodetę a nie architekta).
Architekt robią plan zagospodarowania zwymiaruje odległósci od granic tak uby wyszła miara rzeczywista i po kłopocie.
Swoją drogą nie bardzo wiem skąd na mapie do celów projektowych wzieła się szerokość działki. Takie dane nie stanowią treści mapy.

edytkazet
28-12-2006, 12:53
A czy jest jakiś termin ważności tej mapki? Słyszałam, że jest ona ważna 2 lata i jeżeli dom skończy się budować po np. 2,5 roku to trzeba tą mapkę wykonać jeszcze raz. Czy to prawda?

o tym czy mapka jest ważna decyduje projektant (jedzie na działke i sprawdza czy coś sie zmieniło i sie pod tym podpisuje)

Po zakończeniu budowy trzeba zrobic mapke inwentaryzacyjną z naniesionym budynkiem :lol:

kastor
25-02-2007, 11:39
A czy jest jakiś termin ważności tej mapki? Słyszałam, że jest ona ważna 2 lata i jeżeli dom skończy się budować po np. 2,5 roku to trzeba tą mapkę wykonać jeszcze raz. Czy to prawda?

o tym czy mapka jest ważna decyduje projektant (jedzie na działke i sprawdza czy coś sie zmieniło i sie pod tym podpisuje)

Po zakończeniu budowy trzeba zrobic mapke inwentaryzacyjną z naniesionym budynkiem :lol:

ta mapka to się nazywa: mapka powykonawcza, a czynność geodety: pomiar powykonawczy