PDA

Zobacz pełną wersję : geodeta



RS
15-02-2002, 06:43
,

15-02-2002, 18:40
mapa dla celów proj - 1000
wytyczenie osi bud - 500
we wrocławiu

Maciej
18-02-2002, 08:34
Mapa do celów projektowych 550 zł.
Wytyczenie budynku-450 zł.
Okolice Gdyni

RS
18-02-2002, 14:21
,

19-02-2002, 07:07
[quote]
On 2002-02-18 09:34, Maciej wrote:
Mapa do celów projektowych 550 zł.
Wytyczenie budynku-450 zł.
Okolice Gdyni

Maciej pozdrawiam kolegę z Gdyni (może pod Gdynia).
Zapłaciłem geodecie (trochę po znajomości)
za mapę również 550zł,
za wytyczenie budynku 320 zł,
przyłącze wodociągowe i energetyczne jeszcze przede mną,

Pozdrawiam

kodi_gdynia
19-02-2002, 07:07
[quote]
On 2002-02-18 09:34, Maciej wrote:
Mapa do celów projektowych 550 zł.
Wytyczenie budynku-450 zł.
Okolice Gdyni

Maciej pozdrawiam kolegę z Gdyni (może pod Gdynia).
Zapłaciłem geodecie (trochę po znajomości)
za mapę również 550zł,
za wytyczenie budynku 320 zł,
przyłącze wodociągowe i energetyczne jeszcze przede mną,

Pozdrawiam

TomekS
19-02-2002, 07:10
jeżeli można się dołączyć, ja oczywiście bez rachunku dałem geodecie w Jaktorowie (południowo zachodnie okolice Warszawy - Pruszków) 500 zł, z obietnicą, że będzie dalej obsługiwał mi inwestycję, Pozdrawiam
Tomek S

RS
21-02-2002, 13:52
,

bobiczek
22-02-2002, 12:01
Cholera!!!
Wytyczenie domu i wolno stojącego garażu - 1000zł (paliki moje)
Ale zapłaciłem fiu,fiu (fakturę dostałem)

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bobiczek dnia 2002-02-22 13:02 ]</font>

kodi_gdynia
22-02-2002, 12:15
Bobiczek to gdzie ty mieszkasz. A może miałeś 20 narożników. Ja zapłaciłem 320zł na fakturę (trochę po znajomości), ale tylko za 4 narożniki a i paliki też były moje.
Tak czy inaczej to zapłaciłeś lekko za dużo.
Pozdrawiam

RS
22-02-2002, 14:05
,

Rafter
22-02-2002, 14:51
Mapa dla celów proj - 1000
wytyczenie obrysu budynku D08 - 400
Pod Warszawą

Aha, i sprawdź potem czy obrys budynku jest dobrze
wykołkowany i uwzględnia grubość muru.
To szybki pomiar a lepiej się upewnić.

bobiczek
22-02-2002, 20:24
Oczywiście że wyznaczyli mi za te 1000zł punkty zero ( w sumie :cool:
a narożników miałem 8 w obrysie domu. Może przez to tak drogo?

22-02-2002, 22:41
Zdoił Cię. Policz ile mu wyszło na godzinę.Albo niech Ci odda połowę albo niech wytyczy ściany działowe i kominy, a później sprawdzi poziom stropu przed betonowaniem.

Marcin Nocun
26-02-2002, 22:22
Mapa do celów projektowych 500-600 zł. + załatwienie pozostałych map i wypisu z ewidencji.
Wytyczenie budynku (ściany fundamentowe lub osie) w okolicach i w samej Częstochowie to koszt ok. 400-500zł z fakturą. Wyznaczane są narożniki oraz ściany działowe a nawet tarasy (na życzenie klienta) Następnie wszystko zaznaczane jest na ławicach (kołki klienta) i rozwieszany jest sznurek. Wszystkie ławice w odległości ok. 1m lub więcej w zależności czym będzie kopane (koparka – szpadel). Wszystkie ławice na jednym poziomie co nam później daje wszystkie sznurki na jednym poziomie, a to ułatwia nam ustalenie jednakowej głębokości wykopu. Przeniesienie lub określenie różnicy wysokości z jakimś elementem (droga, studzienka kanalizacyjna) to dla geodety pestka (w cenie wytyczenia)
P.S. Skąd to wszystko? – A mianowicie pracuje w firmie geodezyjnej i tak to u nas wygląda. Są takie wytyczenia gdzie dom jest skomplikowany i nadodatek musimy wbijać wszystkie kołki i zbijać deski bo inwestor ma lewe ręce do roboty – wtedy koszty się podnoszą do 600. Ale ogólnie spełniamy życzenia gospodarza w cenie do 500zł
Prawdą jest też że wszystko (cena i styl wytyczenia) zależy od regionu. Wiem od kolegów z uczelni że niektórzy wbijają tylko małe paliki na narożnikach i biorą słone pieniądze.

ArtMedia
27-02-2002, 09:39
Witam.

W takim razie okolice Białegostoku:
400PLN podkład geodezyjny do warunków, projektu itd...
300PLN wytyczenie budynku (moje paliki).

Sebastian.

Anula
27-02-2002, 09:46
U mnie (Wawa) za mape do celow projektowych 900 (3 egz). Nie pamietam ile wytyczenie ale najgorsze ze ta mapa jest wazna ponoc ylko 3 miesiace i juz musialam zamowic nastepna zeby uzgodnic przylacza w ZUDzie.

kodi_gdynia
27-02-2002, 09:54
On 2002-02-27 10:46, Anula wrote:
U mnie (Wawa) za mape do celow projektowych 900 (3 egz). Nie pamietam ile wytyczenie ale najgorsze ze ta mapa jest wazna ponoc ylko 3 miesiace i juz musialam zamowic nastepna zeby uzgodnic przylacza w ZUDzie.



Anula nie rób nowej mapy. Mapa do celów projektówych nie koniecznie ważna jest tylko 3 miesiące. Są przypadki, że ważna jest rok czy nawet dwa lata. Istotne jest czy wokół twojej działki zachodzą istotne zmiany, ważne do naniesienia na podkład geodezyjny. Jeśli wokół nic się nie dziej, nie powstają żadne trwałe obiekty to śmiało możesz wykorzystać starą mapę.

Wykonaj telefon do Urzędu Miasta/Gminy - spytaj, nie wierzę, aby była ważna tylko trzy miesiące - to absurd.

Pozdrawiam

kodi_gdynia
27-02-2002, 09:56
On 2002-02-27 10:46, Anula wrote:
U mnie (Wawa) za mape do celow projektowych 900 (3 egz). Nie pamietam ile wytyczenie ale najgorsze ze ta mapa jest wazna ponoc ylko 3 miesiace i juz musialam zamowic nastepna zeby uzgodnic przylacza w ZUDzie.



Anula nie rób nowej mapy. Mapa do celów projektówych nie koniecznie ważna jest tylko 3 miesiące. Są przypadki, że ważna jest rok czy nawet dwa lata. Istotne jest czy wokół twojej działki zachodzą istotne zmiany, ważne do naniesienia na podkład geodezyjny. Jeśli wokół nic się nie dziej, nie powstają żadne trwałe obiekty to śmiało możesz wykorzystać starą mapę.

Wykonaj telefon do Urzędu Miasta/Gminy - spytaj, nie wierzę, aby była ważna tylko trzy miesiące - to absurd.

Pozdrawiam

Karolina
27-02-2002, 12:42
Mapa oficjalnie ważna jest rzeczywiście tylko 3 miesiące, ale jak mój mąż poszedł załatwiać w elektrowni przyłączenie (śpieszylismy się właśnie ze względu na tę mapę) to mu powiedzieli, że może być nawet starsza, o ile jest aktualna tzn. nic sie w okolicy znaczacego nie zmieniło. Tak więc nie zawsze trzeba zamawiać nową mapę, trzeba się upewnić, w zależnosci co się załatwia. Pozdrawiam.

Anula
27-02-2002, 14:26
Niestety mnie mapa jest potrzebna bo cos sie zmienilo; STOI NASZ DOM!!! do ktorego trzeba te przylacza doprowadzic. W tej sytuacji chyba jestem zmuszona miec jednak nowa mape?

Marcin Nocun
27-02-2002, 21:14
Niestety mapy do celów projektowych są krótko terminowe, ale ich ważność zależy nieraz od urzędu do krórego je zanosimy. W jednym 3 miesiące w drugim 6. Ale zawsze najlepiej iść do urzędu i spytać, bo szkoda pieniędzy na nową. Drugim rozwiązaniem jest uzgodnienie wszystkich przyłączy w jednym czasie - zlecić projektantowi załatwienie tych spraw (oni mają między sobą kontakty i sprawy tocza się szybciej)
Nara..

Marcin Nocun
27-02-2002, 21:18
On 2002-02-27 10:56, kodi_gdynia wrote:
[quote]
On 2002-02-27 10:46, Anula wrote:
U mnie (Wawa) za mape do celow projektowych 900 (3 egz). Nie pamietam ile wytyczenie ale najgorsze ze ta mapa jest wazna ponoc ylko 3 miesiace i juz musialam zamowic nastepna zeby uzgodnic przylacza w ZUDzie.



Anula nie rób nowej mapy. Mapa do celów projektówych nie koniecznie ważna jest tylko 3 miesiące. Są przypadki, że ważna jest rok czy nawet dwa lata. Istotne jest czy wokół twojej działki zachodzą istotne zmiany, ważne do naniesienia na podkład geodezyjny. Jeśli wokół nic się nie dziej, nie powstają żadne trwałe obiekty to śmiało możesz wykorzystać starą mapę.

Wykonaj telefon do Urzędu Miasta/Gminy - spytaj, nie wierzę, aby była ważna tylko trzy miesiące - to absurd.

Pozdrawiam


To nie absurd. Tak iest w rzeczywisości. Chociaż 3 miesiące to faktycznie krótko. Natomiast czy zachodzą wokół działki zmiany czy nie stwierdza geodeta

krotosz
21-01-2003, 15:22
Mam działkę, która nie jest wydzielona na mapie nieaktualizowanej, natomiast na mapie ewidencyjnej - jest. Księga wieczysta jest normalnie założona. Czy ktoś wie, czy sporządzenie mapki aktualizowanej przez geodetę wystarczy do tego, aby w Starostwie Powiatowym na mapie nieaktualizowanej ję naniesli. Czy po sporządzeniu mapki te informacje przesyła geodeta do Starostwa, czy też ja będą musiał to osobiście załatwić. Dzieki za odpowiedź.

Luna_tyk
21-01-2003, 16:40
Za wytyczenie (z zabiciem ławic - materiał częściowo mój, bo teren w spadku) dałem za fakturą 400 zł.
Ponieważ zaczynam robić za doświadczonego (mieszkam przecież) to pozwolę sobie podpowiedzieć nielegalny skrót z mapkami. Otóż korzystniej jest znaleźć wysokiej klasy kolorowe ksero, i natłuc na nim mapek skol'ko ugodno, a nie kupować mozolnie coraz to nowe na nowe zachcianki kolejnych urzędów i firm.
W moim przypadku nikt się nie zorientował, że ma w łapie ksero. Co prawda wpierw musiałem zrobić odsiew kserokopiarni, ale per saldo się opłaciło
No to w teren....

paj^
21-01-2003, 16:51
Za podzielenie, wytyczenie i mapy "500" 6 dzialek zaplacilem 2700 PLN, za wytyczenie budynku 100 PLN za punkt, na wszystko faktura. Geodeci przyjezdzali kilka razy, zeby wytlumaczyc sasiadom, ze, np jak jezdzili przez czesc juz mojej dzialki przez 20 lat to nie znaczy, ze tak zawsze bedzie .... w sumie byli na kazde zawolanie, wiec cena jest OK
teren Nowy Targ

Dyletant
21-01-2003, 17:43
Wytyczenie ? 45 zl od naroznika;
Mapa ? 900 zl (ale dzialka ma ponad 2 ha a dom jest w glebi dzialki)

Marcin Nocun
21-01-2003, 21:53
Krotosz to że masz działkę tzn że ona musi być na mapie ewidencyjnej – bo ta mapa przedstawia wszystkie działki, Projekt wykonuje się na mapie sytuacyjno-wysokościowej – a ta sporządzana jest dla terenów zagospodarowanych tzn tam gdzie jest zabudowa, wzdłuż dróg bo tam najczęściej są jakieś media itp... Nie wiem gdzie leży twoja działka, ale na pewno jak geodeta wykona ci mapkę do projektu to jego OBOWIĄZKIEM jest nanieść to na mapy w Starostwie bo mapka którą otrzymasz wychodzi ze Starostwa, a on korzysta z zasobów Starostwa i ponosi jeszcze za to odpowiedzialność. Dużo by o tym pisać ale się nie martw Twoja działka na pewno będzie naniesiona na mapę zasadniczą bo tak ta mapa się nazywa. Pozdrowienia od geodety

mania2
22-01-2003, 07:10
Anula - mapa do celów projektowych jest wykonana na foli w jednym egz. Taka mapa ma pieczatki odpowiedniego urzedu oraz ZUDP na niej nanosi sie obrys budynku wraz z przyłączami . kazde urzadzenie musi byc naniesione prze osobe z odpowiednimi uprawnieniami i taka mapka jest wazna przez dwa lata .
Nie wiem co kupilas ale w 3 egz na wydaje ksera map w urzedzie i kosztuje to : mapa zasadnicza A4-26 zł. mapa zasadnicza A4-8.50 zł.
tak wyglada sprawa w Rzeszowie woj . podkarpackie
a mapa do celów projktowych : zaczyna sie od 450 - duzo zalezy od wielkosci terenu ktory nalezy pomierzyc i zaktualizowac .
geodeta - mania2

pablooo-exe
20-10-2006, 08:24
mapa do celów projektowych + 5 map do przyłaczy = 500zł