PDA

Zobacz pełną wersję : na czym ma stać huśtawka ogrodowa?



Ivonesca
04-10-2006, 12:42
Kochani,
czy macie huśtawki dziecięce czy inne w ogrodzie?
Na czym stoją? Czy bezpośrednio na trawie czy na jakiejś macie/ innym materiale?

Tak sobie myślę, że jak będę miała kosić wokół 6 nóg i pod drabinką to chyba mnie coś trafi :wink: więc wysnułam teorię że może coś tam dać na ziemię...tylko co?

może macie jakieś pomysły sprawdzone?? podpowiedzcie...

hanka55
04-10-2006, 13:08
Gdy byłam dzieckiem, w domu rodziców był czysty plac betonowy, który pozostawił blizny na kolanach i nie raz był przyczyną żałosnego ryku.
Zwłaszcza gdy robiliśmy zawody w skanianiu w dal z bujającej huśtawki.

W domu Buni( babci) huśtawka była zawieszona na 100-letnim orzechu, większym i bardziej rozłożystym niż cały dom rodziców, więc lądowanie było mieciuchne, na wybujałą gęsta trawiastą łąkę. I nikt się zaroslami nie martwił, bo ogrodnik kosił tylko 2 razy do roku :-)

Wydaje mi się, że problem tkwi w pytaniu :
jaą funkcję ma spełniac placyk pod huśtawką?
Bo jeśli to ma być lądowisko dla dziecka, to proponowałabym drewno ( mata czarna + bruk, belli, podkłady, etc) a na to 2-3 materace gąbkowe do skakania - na allegro - 17zł/ szt., które ściągniesz na zimię.:D

Sail
04-10-2006, 13:10
A może coś takiego:
Kliknij (http://www.bezpieczne-place-zabaw.pl/nawierzchnie/elementy.html)

Tylko nie wiem jakie koszta, ale zwróciłem na takie nawierzchnie uwagę w jakimś McDonaldzie....
Fajnie uginają się pod ciężarem człowieka
:wink:

Ivonesca
04-10-2006, 13:32
dzięki za szybki odzew :-)

hanka - jeśli hustawka była podwieszona na drzewie to rzeczywiście nie było problemu z koszeniem ;-)
drewno - chyba byłoby OK...tylko jest twarde ....
to co polecił Sail wygląda ciekawie - spróbuję znaleźć cenę

dzięki :-)

hanka55
04-10-2006, 13:58
Ten FLEXI-STEP jest kapitalny !!!!!!!!!!!!!!!

http://www.bezpieczne-place-zabaw.pl/galeria/galeria.html

Daniel Starzec
04-10-2006, 14:06
Jedną z możliwości a na dodatek tanią jest wysypanie placu pod huśtawkami grubą warstwą trocin bądz piasku.
Miękka rzecz i naturalna.
Warto oczywiście odgraniczyć ten placyk wysypany miękkim materiałem od trawnika np palisadą z drewnianych kołków czy tym podobnym materiałem

Agnieszka1
04-10-2006, 14:13
Ivonesca znalazlas cene?
tez mnie interesuje

Agnieszka1
04-10-2006, 14:17
Moze byc jeszcze nawierzchnia kauczukowa
http://www.bik-ltd.pl/index1.html

cennik jest tu
http://www.bik-ltd.pl/nawierzchnie_sportowe.html

Ivonesca
04-10-2006, 14:18
Jedną z możliwości a na dodatek tanią jest wysypanie placu pod huśtawkami grubą warstwą trocin bądz piasku.
Miękka rzecz i naturalna.
Warto oczywiście odgraniczyć ten placyk wysypany miękkim materiałem od trawnika np palisadą z drewnianych kołków czy tym podobnym materiałem
rzeczywiście proste te trociny i tanie, sle na spód musiałabym chyba dać jakąś agrowłókninę, gdyz inaczej perz będzie mi pewnie wyłaził ;-)

Ivonesca
04-10-2006, 14:22
Ivonesca znalazlas cene?
tez mnie interesuje
w ofercie na www nie ma niestety cen :-( trzeba szukac dalej

Daniel Starzec
04-10-2006, 14:24
Jedną z możliwości a na dodatek tanią jest wysypanie placu pod huśtawkami grubą warstwą trocin bądz piasku.
Miękka rzecz i naturalna.
Warto oczywiście odgraniczyć ten placyk wysypany miękkim materiałem od trawnika np palisadą z drewnianych kołków czy tym podobnym materiałem
rzeczywiście proste te trociny i tanie, sle na spód musiałabym chyba dać jakąś agrowłókninę, gdyz inaczej perz będzie mi pewnie wyłaził ;-)
Tak oczywiście ,przydała by sie włóknina.

Maddy
04-10-2006, 21:23
U mnie huśtawkę z trzech stron otacza rabata jałowcowo-bylinowa. Nogi huśtawki w ocynkowanych osłonach wbite w rabatkę, pod huśtawką trawa, koszenie ok.
Wczesniej rabata była tylko z tyłu i huśtawka w całości stała na trawie. Koszenie było bardzo uciążliwe, więc zmieniłam trochę wystrój i jest całkiem ok.

Ivonesca
05-10-2006, 06:41
Jedną z możliwości a na dodatek tanią jest wysypanie placu pod huśtawkami grubą warstwą trocin bądz piasku.
Miękka rzecz i naturalna.
Warto oczywiście odgraniczyć ten placyk wysypany miękkim materiałem od trawnika np palisadą z drewnianych kołków czy tym podobnym materiałem
rzeczywiście proste te trociny i tanie, sle na spód musiałabym chyba dać jakąś agrowłókninę, gdyz inaczej perz będzie mi pewnie wyłaził ;-)
Tak oczywiście ,przydała by sie włóknina.

tak tylko przemyślałam sobie że z tych trocin to trudno się trzepać :P

Ivonesca
05-10-2006, 06:43
U mnie huśtawkę z trzech stron otacza rabata jałowcowo-bylinowa. Nogi huśtawki w ocynkowanych osłonach wbite w rabatkę, pod huśtawką trawa, koszenie ok.
Wczesniej rabata była tylko z tyłu i huśtawka w całości stała na trawie. Koszenie było bardzo uciążliwe, więc zmieniłam trochę wystrój i jest całkiem ok.
Właśnie tego koszenia wokół nóg sie obawiałam :(
pomysł może dobry z umieszczeniem nóg na rabacie, ale u mnie chyba nierealny - to jest huśtawka, a z boku ma jeszcze dodatkowo drabinkę więc wskazane jest aby dookoła można było przejść...

Paty
05-10-2006, 06:55
hustawka mojej córki w zasadzie całe urzadzenie gimnastyczno -hustajace jest wkopane w ziemię w obrysie tego urzadzenia w kształcie koła jest ułozony pasek kostki a srodek tego okregu wysypany jest korą........nie męczę sie koszeniem , trawa sie nie wydeptuje a korę łatwo zagrabiać , gdy jakims cudem kory ubywa dosypuje nowej...........

Agnieszka1
05-10-2006, 07:02
hustawka mojej córki w zasadzie całe urzadzenie gimnastyczno -hustajace jest wkopane w ziemię w obrysie tego urzadzenia w kształcie koła jest ułozony pasek kostki a srodek tego okregu wysypany jest korą........nie męczę sie koszeniem , trawa sie nie wydeptuje a korę łatwo zagrabiać , gdy jakims cudem kory ubywa dosypuje nowej...........

Paty pokazesz mi zdjęcie?

Ivonesca
05-10-2006, 08:08
wysłałam zapytanie cenowe o te płytki flexi-step...pewnie będą drogie, ale zawsze o cenę można spytać :-)

Paty - pomysł chyba dobry :-) kora wysypana bezpośrednio na ziemię czy jest tam jesczze coś?

wygląda mi na to że najprościej (i pewnie najtaniej) będzie ułozyć obramowanie np. z kostki a do środka dać włókninę i wysypać piasek/ trociny/ korę

Ivonesca
05-10-2006, 08:18
ale szybka ta firma :o ledwo wysłałam zapytanie a już odpowiedź:

"Bezpieczne płytki 500x500x30mm kosztują 135 PLN/m2 + VAT

Zakupione płytki wysyłamy na miejsce instalacji firmą kurierską (np. RABEN) lub są odbierane osobiście przez klienta z magazynu w Szczecinie."

czyli tak jak myślałam - tanie to nie jest :-?

Agnieszka1
05-10-2006, 08:19
wysłałam zapytanie cenowe o te płytki flexi-step...pewnie będą drogie, ale zawsze o cenę można spytać :-)

Paty - pomysł chyba dobry :-) kora wysypana bezpośrednio na ziemię czy jest tam jesczze coś?

wygląda mi na to że najprościej (i pewnie najtaniej) będzie ułozyć obramowanie np. z kostki a do środka dać włókninę i wysypać piasek/ trociny/ korę

Ale te gumowe puzle tez fajne - i bezpieczne.

Agnieszka1
05-10-2006, 08:20
ale szybka ta firma :o ledwo wysłałam zapytanie a już odpowiedź:

"Bezpieczne płytki 500x500x30mm kosztują 135 PLN/m2 + VAT

Zakupione płytki wysyłamy na miejsce instalacji firmą kurierską (np. RABEN) lub są odbierane osobiście przez klienta z magazynu w Szczecinie."

czyli tak jak myślałam - tanie to nie jest :-?

o kurcze , no tanie nie jest.
A patrzalas te podloze kauczukowe? tansze jest - chyba jakies 65zl/ mkw . Tylko pewnie samemu sie tego nie ulozy i trzeba bedzie doplacic za wylanie . Hmm musze to zbadac :lol:

Agnieszka1
05-10-2006, 08:22
kauczukowe to tak wyglada
http://www.bik-ltd.pl/galeria/mini_zjezdzalnia.jpg

http://www.bik-ltd.pl/galeria/mini_most.jpg

o wyczytałam że płyty 0,40 x0,40 są po 60zł/mkw ( ale to czarne) a
doplata za kolor 9zl/mkw

Ivonesca
05-10-2006, 08:30
fajne te puzzle są fajne, ale cena :cry:
na wylewanie czegoś sie chyba się nie zdecyduję, gdyż co zrobię z tym miejscem jak dziecko wyrośnie??
...no chyba że pojawiłoby się następne 8) 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

Agnieszka1
05-10-2006, 08:43
fajne te puzzle są fajne, ale cena :cry:
na wylewanie czegoś sie chyba się nie zdecyduję, gdyż co zrobię z tym miejscem jak dziecko wyrośnie??
...no chyba że pojawiłoby się następne 8) 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale zobacz tam pisze o płytach kauczukowych 0,40 x0,40 ( to to chyba nie wylewane) ?

Ivonesca
05-10-2006, 10:41
fajne te puzzle są fajne, ale cena :cry:
na wylewanie czegoś sie chyba się nie zdecyduję, gdyż co zrobię z tym miejscem jak dziecko wyrośnie??
...no chyba że pojawiłoby się następne 8) 8) :lol: :lol: :lol: :lol:

Ale zobacz tam pisze o płytach kauczukowych 0,40 x0,40 ( to to chyba nie wylewane) ?
rzeczywiście nie doczytałam :oops: to są płyty
te przeznaczone na powierzcnie placów zabaw:

NAWIERZCHNIE PRS KIDS oraz PRS KIDS KOLOR


Wykonana z dwu warstw - wierzchniej z granulatu gumowego połączonego z TETRAPUR-em
(tak jak PRS PLUS MELANGE i PRS PLUS KOLOR). Ze względu na specyficzne ułożenie granulatu
i zastosowanie super elastycznego kleju oraz nowatorskiej technologii wykonania, opracowanej przy współudziale certyfikowanego laboratorium przy Instytucie Sportu, łagodzi ona upadki z wysokości do 2,0 m, dzięki czemu jest idealną nawierzchnią na place zabaw dla dzieci i spełnia europejskie standardy bezpieczeństwa( EN-PN 1177). Grubość 4cm. Kolory: marmurku jak przy płycie "PRS PLUS MELANGE",
oraz pełne jak przy "PRS PLUS KOLOR'.

Cena płyty (0,4 x 0,4 m) 100,00 zl / m2
Koszt wykonania nawierzchni
na gotowym podłożu 140,00 zl / m2
Koszt wykonania nawierzchni
z podbudową 195,00 zl / m2

--------------------------------------------------------------------------------

dopłata za PRS PLUS KOLOR
+ 9,00 zł/m2

z_nad_morza
09-02-2010, 21:02
FLEXI-STEP tanie nie jest ale za to najwyższej jakości. Płytki są od 120zł+VAT za 1m2. Można także skorzystać z "FLEXI-STEP elastyczna murawa". Wygląda jak kratka tyle że wykonana na bazie gumy. Montaż bezpośrednio w gruncie. Jak się wypełni ziemią to można posiać trawę. Korzyść z tego taka że jest bezpiecznie, nie ma kałuż a z boku wygląda jak zwykły trawnik. Koszt to ok 240 zł+VAT za 1m2. Moje dzieci bawiły się na kilku placach z tą nawierzchnią i muszę powiedzieć że mucha nie siada.

OlaK
09-02-2010, 21:43
FLEXI-STEP tanie nie jest ale za to najwyższej jakości. Płytki są od 120zł+VAT za 1m2. Można także skorzystać z "FLEXI-STEP elastyczna murawa". Wygląda jak kratka tyle że wykonana na bazie gumy. Montaż bezpośrednio w gruncie. Jak się wypełni ziemią to można posiać trawę. Korzyść z tego taka że jest bezpiecznie, nie ma kałuż a z boku wygląda jak zwykły trawnik. Koszt to ok 240 zł+VAT za 1m2. Moje dzieci bawiły się na kilku placach z tą nawierzchnią i muszę powiedzieć że mucha nie siada.

Fajna ta nawierzchnia jest to prawda z tym, że przez pierwszy sezon w upale niemiłosiernie śmierdzi, czasami i przez drugi a jak mija drugi na publicznych i osiedlowych placach zabaw nawierzchnia już jest do remontu - dziury w nawierzchni, szpary na łaczeniach 'wzorów' plus wyblakle kolory, zabrudzenia itp. Też kiedyś z ciekawości się dowiadywałam - wychodzi, że 30cm piasku amortyzuje wystarczająco a wygląda bardziej naturalnie i jest tańsze.

z_nad_morza
11-02-2010, 10:06
Na rynku są dobre i podobne materiały. Jedne są na lata inne na chwilę. Najczęściej wskazuje na to cena. Znam podłej jakości materiał chiński co zbliżyć się na odległość 12 metrów to szaleństwo - tak śmierdzą. FLEXI-STEP to niemiecki dobry produkt któremu trudno coś zarzucić. Jeśli chodzi o piasek to dobry wybór chociaż ja wolę gruby żwir - nie pyli, nie dostaje się do oczu i łatwiej porządek utrzymać. Niestety w piasek i żwir lubią załatwiać swe potrzeby różne zwierzątka.

OlaK
11-02-2010, 12:08
Na rynku są dobre i podobne materiały. Jedne są na lata inne na chwilę. Najczęściej wskazuje na to cena. Znam podłej jakości materiał chiński co zbliżyć się na odległość 12 metrów to szaleństwo - tak śmierdzą. FLEXI-STEP to niemiecki dobry produkt któremu trudno coś zarzucić. Jeśli chodzi o piasek to dobry wybór chociaż ja wolę gruby żwir - nie pyli, nie dostaje się do oczu i łatwiej porządek utrzymać. Niestety w piasek i żwir lubią załatwiać swe potrzeby różne zwierzątka.

Hmm.. z tym żwirkiem to też chyba zależy. Dwa okoliczne osiedla plus moje zmieniło po paru latach użytkowania właśnie taki żwirek na sztuczna nawierzchnię. A może nie taki - tamten był koloru szarawego i własnie strasznie pylił, przez co człowiek wychodząc z placu miał szarawe buty. Być może mowisz o takim grubszym, 'żwirowantym' piasku? Jest jeszcze na jednym z placów zabaw na jednym z tych osiedli co wyrzuciły żwir. Dobrze się sprawuje. Jest też plac zabaw wysypany piaskiem - wprawdzie dzieci po zabawie miały piaskownice w butach ale co tam - piasek chyba daje najwiekszą radochę :) ..

AWIk
11-02-2010, 12:44
Moja huśtawka stoi na trawie, kupiłem małą elektryczną podkaszarkę i nie ma z tym żadnego problemu.