PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi zewnetrzne klatki schodowej.W ktora strone?



farida
04-10-2006, 18:37
Witam.
W mojej klatce wlasnie zamontowano nowe.Fajnie.Tylko ze otwieraja sie do wewnatrz :( .Bardzo to nie wygodne.Czy ktos "siedzi"w przepisach i wie co one mowia o otwieraniu sie drzwi w budynku wielorodzinnym?Wydaje mi sie,ze tak nie powinno byc,ale przed telefonem do administracji musze raczej miec pewnosc.
Pozdrawiam i waruje przy kompie czekajac na jakies wiesci.

KasiaSzyBa
05-10-2006, 06:57
U mnie w bloku otwierają się do wewnątrz. Przepisów nie znam, ale dla mnie jest to raczej wygodne, bo np. jak w zimie zawieje śniegiem to drzwi można otworzyć i nikt nie musi nas odkopywać :wink: .
I jak wracam z zakupów z ciężkimi siatami to nie muszę dodatkowo ciągnąć drzwi do siebie, wystarczy popchnąć.
Pozdrawiam,
Kasia

Rebekka
05-10-2006, 21:01
Nie wiem jak to jest dokładnie ale gdy poprosiłam swojego developera o drzwi otwierane na zewnątrz to się nie zgodził. Wymagają tego chyba jakieś przepisy przeciwpożarowe, czy jakoś tak :roll:
"Nie może być zasłonięte światło ewakuacji..." i podono są problemy z odbiorem "technicznym" takiego mieszkania.

Ale oczywiście po odbiorze mieszkania już możesz przerobić :evil:

Ewunia
09-10-2006, 20:03
zrozumiałam, że chodzi o drzwi zewnetrzne z ulicy na klatkę schodowa
we wszystkich znanych mi budynkach wielorodzinnych otwierają się na zewnątrz
do wewnątrz, to drzwi z klatki schodowej do mieszkań

Cpt_Q
22-10-2006, 11:11
Powinny być otwierane na zewnątrz, w razie pożaru, katastrofy łatwiej uciekać, zwłaszcza, gdy spanikowani luzie tłoczą się i walą do wyjścia. Z tego, co wiem, to takie są przepisy, ale i na logikę chyba jasne...