PDA

Zobacz pełną wersję : oswiadczenia kierownika budowy



Arsen
11-04-2003, 09:36
nie wiem, czy się to Wam przyda, ale widzę, ze wiele osób ma kierowników-figurantów, którzy tylko dają pieczątkę...

Oświadczenie o podjęciu obowiązków kierownika budowy
Ja niżej podpisany ..., zawiadamiam niniejszym o podjęciu przeze mnie obowiązków kierownika budowy (rozbiórki) obiektu ... na nieruchomości stanowiącej własność ... położonej w ...
Oświadczam, że znane są mi przepisy obowiązujące przy wykonywaniu robót budowlanych i rozbiórkowych oraz rygory odpowiedzialności karnej i zawodowej.
Podpis

Arsen
11-04-2003, 09:41
I drugie; warto, zeby kierownik podł nr uprawnień i nr ewidencyjny z Izby Budowlanej...

OŚWIADCZENIE
o zakończeniu budowy
Ja niżej podpisany ..., oświadczam, że budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego z garażem zlokalizowanego w ..., którego inwestorem jest ..., została zakończona. Budynek został wykonany zgodnie z Projektem Budowlanym, Polskimi Normami i zasadami sztuki budowlanej i nadaje się do zamieszkania.
Teren budowy został uporządkowany.
Podpis

jarpol
11-04-2003, 14:36
Inwestorzy sami podejmuja niewlasciwe decyzje poniewaz bardzo czesto chca aby ich budowa najmniej kosztowala i ograniczaja sie tylko i wylacznie do zatrudniania kierownikow budow jako figurantow. Ale to odbija sie na stanie technicznym ich przyszlych budynkow w ktorych sami mieszkaja.

Arsen
14-04-2003, 13:42
Oczywiście zgadzam się z Tobą, ale są różne przypadki życiowe. Znam przypadek, że Kierownik uciekł z budowy :smile: i na gwałt Inwestor musiał pisac pismo o podjęciu obowiązków przez nowego Kierownika... znam też przypadek Kierownika, który miał taki wstręt do papierkowej roboty :smile: (niechęć do papierkowej roboty nie wpływała na fachowość owego Pana, wręcz przeciwnie :smile: )

jarpol
21-09-2003, 08:45
niechęć do papierkowej roboty nie wpływała na fachowość owego Pana, wręcz przeciwnie :smile: )



Najczesciej kierownicy budow to ludzie ktorzy posiadaja conajmniej srednie wyksztalcenie oraz przyslowiowa mature wiec nie powinni nie umiec czy tez nie chciec cokolwiek napisac . A bycie kierownikiem jak sama nazwa wskazuje do czegos upowaznia i zobowiazuje. Kierownik budowy to nie Ciec w bloku z filmu Alternatywy 4.