PDA

Zobacz pełną wersję : projekt APS55 pracownia ARCHI-PROJEKT



HRE
27-06-2003, 18:11
Szukam osób które budowały bądź budują LUA1054 autorem projektu jest pan Z. Sobuś, pracownia Archi-Projekt.

Aleksandryta
27-06-2003, 22:30
Na stronie Archiprojektu nie widzialam tego domu. Gdzie on jest? :x

Marek30022
01-03-2004, 18:31
Czy ktoś wybudował, buduje lub zamierza budować AP 55.

sara
02-03-2004, 19:25
Podaj link do tego projektu, to może ktoś Ci odpowie

magi
02-03-2004, 20:51
gdzieś go już widziałam :roll:

http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/ap55f_s.jpg

http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/ap55t_s.jpg

http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/ap55part.jpg

http://www.archi-projekt.com.pl/proj_picts/ap55podd.jpg

Marek30022
03-03-2004, 19:03
Magi, dziękuję za umieszczenie zdjęć mojego przyszłego domu.

przesyłam pozdrowienia

Marek

magi
03-03-2004, 21:28
sama przyjemność :lol:

mAgnes
05-03-2004, 15:16
My taki budujemy!!!!
Gdybys mial pytania to prosze, smialo.
W stopce jest adres naszej stronki.

Magi - gdzies widzialas ? :) Pewnie na forum Muratora :)

lukass534
05-10-2006, 13:31
Bardzo długo szukaliśmy idealnego projektu. Stanęło na aps 55 - dom nie za mały, nie za duży, dla nas w sam raz, do tego funkcjonalny. Zależało nam na 3 sypialniach na górze, na jednym dodatkowym pokoju na dole, koniecznie garaż i kotłownia bezpośrednio za garażem. Pokój dzienny jest dosyć mały 23m2, ale jest możliwość przesunięcia ściany co da w przybliżeniu dodatkowe 6 m2.
Co sądzicie o tym projekcie?
Szukam kogoś kto buduje według tego projektu.
Fotki z realizacji mile widziane.

Marek30022
05-10-2006, 14:04
Bardzo długo szukaliśmy idealnego projektu. Stanęło na aps 55 - dom nie za mały, nie za duży, dla nas w sam raz, do tego funkcjonalny. Zależało nam na 3 sypialniach na górze, na jednym dodatkowym pokoju na dole, koniecznie garaż i kotłownia bezpośrednio za garażem. Pokój dzienny jest dosyć mały 23m2, ale jest możliwość przesunięcia ściany co da w przybliżeniu dodatkowe 6 m2.
Co sądzicie o tym projekcie?
Szukam kogoś kto buduje według tego projektu.
Fotki z realizacji mile widziane.

Zbudowalem i mieszkam od grudnia 2005 r. Jakieś zdjęcia zamieścilem " w galerii domów..." - odszukaj.
Jakie zmiany zrobiłem: poszerzyłem garaż o 1 m i chyba za mało. Podnisłem ściankę kolankową o dwa pustaki. Nad garażem powstał jeszcze jeden duży pokój. Spiżarka w kuchni to nieporozumienie- zlikwidowalem.
Ostrzegam: jest błąd w projekcie schodów ale dobry wykonawca go wyłapie.
pozdrawim i powodzenia.

Marek30022
05-10-2006, 14:42
Bardzo długo szukaliśmy idealnego projektu. Stanęło na aps 55 - dom nie za mały, nie za duży, dla nas w sam raz, do tego funkcjonalny. Zależało nam na 3 sypialniach na górze, na jednym dodatkowym pokoju na dole, koniecznie garaż i kotłownia bezpośrednio za garażem. Pokój dzienny jest dosyć mały 23m2, ale jest możliwość przesunięcia ściany co da w przybliżeniu dodatkowe 6 m2.
Co sądzicie o tym projekcie?
Szukam kogoś kto buduje według tego projektu.
Fotki z realizacji mile widziane.

Zbudowalem i mieszkam od grudnia 2005 r. Jakieś zdjęcia zamieścilem " w galerii domów..." - odszukaj.
Jakie zmiany zrobiłem: poszerzyłem garaż o 1 m i chyba za mało. Podnisłem ściankę kolankową o dwa pustaki. Nad garażem powstał jeszcze jeden duży pokój. Spiżarka w kuchni to nieporozumienie- zlikwidowalem.
Ostrzegam: jest błąd w projekcie schodów ale dobry wykonawca go wyłapie.
pozdrawim i powodzenia.

dom link do zdjęć
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=60636

lukass534
05-10-2006, 17:09
Zbudowalem i mieszkam od grudnia 2005 r. Jakieś zdjęcia zamieścilem " w galerii domów..." - odszukaj.
Jakie zmiany zrobiłem: poszerzyłem garaż o 1 m i chyba za mało. Podnisłem ściankę kolankową o dwa pustaki. Nad garażem powstał jeszcze jeden duży pokój. Spiżarka w kuchni to nieporozumienie- zlikwidowalem.
Ostrzegam: jest błąd w projekcie schodów ale dobry wykonawca go wyłapie.
pozdrawim i powodzenia.

Dzięki za informacje. Zdjęcia super.

lukass534
07-10-2006, 21:33
Ostrzegam: jest błąd w projekcie schodów ale dobry wykonawca go wyłapie.
pozdrawim i powodzenia.

A możesz dokładnie opisać co to za błąd ze schodami? Bo jeszcze nie zamówiliśmy tego projektu, więc nie mamy dokładnych rzutów.

A jaki wyszedł Ci koszt stanu surowego i koszt ostateczny budowy?

I jeszcze pytanko, jak rozwiązaliście kwetie trzymania przetworów, słoików, ziemniaków itp. skoro zrezygnowaliście ze spiżarni? Bo mojej żonie chodzi to po głowie i zaczynamy się zastanwiać czy nie zrobić częściowego podpiwniczenia.
Pozdrawiam

Marek30022
09-10-2006, 12:40
Ostrzegam: jest błąd w projekcie schodów ale dobry wykonawca go wyłapie.
pozdrawim i powodzenia.

A możesz dokładnie opisać co to za błąd ze schodami? Bo jeszcze nie zamówiliśmy tego projektu, więc nie mamy dokładnych rzutów.

A jaki wyszedł Ci koszt stanu surowego i koszt ostateczny budowy?

I jeszcze pytanko, jak rozwiązaliście kwetie trzymania przetworów, słoików, ziemniaków itp. skoro zrezygnowaliście ze spiżarni? Bo mojej żonie chodzi to po głowie i zaczynamy się zastanwiać czy nie zrobić częściowego podpiwniczenia.
Pozdrawiam

odpowiedź poszła na skrynkę

przejrzałem Twoje posty i wiem, że masz sporą działkę dlatego dodam jeszcze taką uwagę: buduj w szerz a nie w głąb.

lukass534
25-10-2006, 08:00
Witam ponownie. Może dołączył jakiś nowy forumowicz z projektem APS 55?? Proszę o kontakt :-)

lukass534
25-10-2006, 08:04
Dziś będę miał w dłoni projekt. Zamówiłem kilka dni temu i czekam. Pozostanie skompletowanie dokumentacji i składam wniosek o pozwolenie na budowę. A na wiosnę ruszam.............. :lol: Oby wszystko poszło po mojej myśli

lukass534
25-10-2006, 08:08
przejrzałem Twoje posty i wiem, że masz sporą działkę dlatego dodam jeszcze taką uwagę: buduj w szerz a nie w głąb.

Dziękuję za cenne uwagi, ale kwestia działki się zmieniła. Kupiliśmy 2 działki po 766 m2, razem ponad 1500m2, szerokość działki 21 m.

Marek30022
25-10-2006, 14:07
Witam ponownie. Może dołączył jakiś nowy forumowicz z projektem APS 55?? Proszę o kontakt :-)

Jest: edigti - pisał do mnie.

lukass534
06-11-2006, 11:38
Nie ma już na forum żadnego zwolennika aps 55 oprócz mnie, Marka30022 i edigti??

Marek30022
06-11-2006, 13:37
Bardzo długo szukaliśmy idealnego projektu. Stanęło na aps 55 - dom nie za mały, nie za duży, dla nas w sam raz, do tego funkcjonalny. Zależało nam na 3 sypialniach na górze, na jednym dodatkowym pokoju na dole, koniecznie garaż i kotłownia bezpośrednio za garażem. Pokój dzienny jest dosyć mały 23m2, ale jest możliwość przesunięcia ściany co da w przybliżeniu dodatkowe 6 m2.
Co sądzicie o tym projekcie?
Szukam kogoś kto buduje według tego projektu.
Fotki z realizacji mile widziane.

Faktycznie można wyrównać ścianę z tyłu domu (dopuszcza to teraz projektant), tak chyba zobił inwestor budujący ten dom pod Częstochową. Według mnie to nie jest dobry pomysł, ponieważ dom straci dużo na wyglądzie. Natomiast można spokojnie powiększyć kuchnię, wyrównując ścianę boczną. [/list]

melek
13-11-2006, 10:31
LUA 1054 to na stronie Archi-Projekt APS 55

pd04
24-11-2006, 22:16
buduję aps 60 z archiprojketu autorstwa sobusia, w porównaniu do innych biur projkety są małoszczegółowe, brak zestawień materiałów zbrojenia, betonu i innych. rozwiązania papy lepiku w piwnicy nie stosuje się już dobrych parę lat, w prjekcie który kupiłem dwa lata temu takie rozwiązania są. Sprawdź pod tym kątem dokładnie projket, może uda ci się wymusić na nich uzupełnienie danych.
powodzenia

dżordż5
21-01-2007, 18:05
My jesteśmy entuzjastami AP55. Zgadzamy się z Markiem, że powiększenie salonu polegające na przesunięciu ściany w kierunku tarasu odbiera temu domkowi cały urok. Widzieliśmy kiedyś na forum stan surowy tak przeprojektowanego domku, że cała tylna ściana stanowiła jedną powierzchnię, nie było balkonu; nie byliśmy zauroczeni tym rozwiązaniem, ale o gustach się nie dyskutuje. My mamy salon 24m2 plus otwarta kuchnia 15m2 i na nasze potrzeby starcza. Każdy buduje na miarę swoich możliwości, przede wszystkim, finansowch i wedle swoich upodobań. Nasze były akurat takie, że wybraliśmy ten projekt, a nie inny i nie żałujemy.

EwkaP
25-03-2007, 15:09
Witam :)

Bardzo się cieszę, że tu ,,wstąpiłam".

Fotki Pana Marka zapieraja mi dech w piersiach i ...wkleiłam je do ulubionych :oops:

Powinnam juz zamówić projekt i powiedzieć: klamka zapadła. ale im blizej tej decyzji tym bardziej drżę i szukam jeszcze, aby potem nie żałować.

Mój typ to:

1. Sopran http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/sopran/default.asp?id=159
2.APS75
3. APS55.

Wszystkie są ,,wpodobie". Spełniają moje oczekiwania, choć planowałabym pojedyńcze poprawki. Zatem zanim dokonamy z mężem wyboru musimy się jeszcze nagłowić.
Dobrze, ze tacy ludzie jak Wy, nie żałują i dzielą się opiniami. Super! :D

EwkaP
25-03-2007, 18:47
Witam,
raz jeszcze :)

Mam zapytanie do właścicieli APS55 lub APS75:

Dopatrzyłam się, że łazienka na dole nie ma komina, czyli wywiewki również?
Czy to dobrze funkcjonuje? Czy trzeba coś porawić?

Marek30022
26-03-2007, 08:12
Witam,
raz jeszcze :)

Mam zapytanie do właścicieli APS55 lub APS75:

Dopatrzyłam się, że łazienka na dole nie ma komina, czyli wywiewki również?
Czy to dobrze funkcjonuje? Czy trzeba coś porawić?

W kominie przy kuchni zrobiony został dodatkowy kanał wentylacyjny, a w holu pdwiesznany sufit pod którym poprowadzono kanał wentylacyjny do łazienki dolnej.

EwkaP
26-03-2007, 13:48
Witam :)

Dziękuję serdecznie za odpowiedź!

Poszukiwanie projektu wymarzonego domku potrafi jednak ,,podnieść ciśnienie". Co za emocje- a w dodatku wiele osób potwierdza moje odczucia.
Myślę, że moment wprowadzenia się do domku to jeszcze większy ,,odlot" :D
Ale dopiero po ciężkiej pracy, dlatego gratuluje tym co już mieszkają i dzielą się swoim doświadczeniem z innymi.
Jakby co, to ja ten tema jeszcze podrąże...
Pozdrawiam!

EwkaP
01-04-2007, 14:42
Witam...[kwiatek]
kwietniowo, ale nie ...prima-apryllisowo :wink:

Pozdrawiam APS-owców i bardzo proszę o wpisy i zdjęcia, jeśli macie.
znalazłam już ,,koleżankę" z Aps 55, więc pewnie jest więcej osób z tym projektem.

Dodam, że wywiewka-podciąg z dolnej łazienki może iść do garazu i do komina. Ponoć!

Zdjęcia Pana Marka są super!
Liczę na więcej- innych Apsów i od Pana Marka też!
Nadal nie wybrałam projektu. Ale kwiecień to już ostateczny termin. Jak klamka zapadanie to oczywiście podam tu jaki jest mój wybór :)

EwkaP
01-04-2007, 14:53
Nie spoczniemy...
nim znajdziemy...
dobry projekt :oops:

Prośba do pana Marka, aby coś nam zdradziło tych schodach. Co to za feler? :o

Marek30022
02-04-2007, 07:51
Nie spoczniemy...
nim znajdziemy...
dobry projekt :oops:

Prośba do pana Marka, aby coś nam zdradziło tych schodach. Co to za feler? :o

Dokładnie nie powiem ale chodzi o chyba o źle wyliczone stopnie. Mój kirerownik budowy sam do wykrył a ja wcześniej miałem informację o tym błędzie od osoby, która budowala APS 55. Niewykluczone, że w projektant dokonał już poprawki w projekcie.

meissel
09-04-2007, 07:25
Garaz jest duzo za waski i brak w nim okna, kotlownia za mala i pasowaly by w niej drzwi jesli kociol na pal stale bedzie.


Schody faktycznie nie wychodza robiac wedlug projektu jak powinny, tutaj nam maly schodek wyszedl przed drzwiami na suszarnio strycharnie,

http://www.republika.pl/aps55/foto/schody_m100_7325.jpg
http://www.republika.pl/aps55/foto/schody_m100_7326.jpg
http://www.republika.pl/aps55/foto/schody_m100_7327.jpg

ZibiM
09-04-2007, 16:32
Witam

W maju zeszłego roku rozpoczęliśmy budowę APS55L gdyż ten układ nam najlepiej odpowiadał (garaż po lewej).oczywiście musiały nastąpić duże zmiany a niektóre wyszły w trakcie budowy.zgadzam sie ze garaż jest za mały poszerzyć nie mogliśmy bo nas działka nie puszczała wiec zrezygnowaliśmy z kotłowni , kotłownia jest w piwnicach ,które architekt nam dorysował w adaptacji (80% jest w ziemi pod całym domem)chociaż nas to kosztowało ale sie opłaciło mam 4 duże pomieszczenia i pod garażem skład opałowy (będziemy opalać EKO groszkiem) na schody z projektu mój murarz tez narzekał ale był dobry fachowiec i sobie z tym poradził, następne zmiany ,też zrezygnowaliśmy z spiżarki w kuchni, zmniejszyliśmy okno w salonie na dwu kwaterowe szr180cm (jest 270cm) drzwi tarasowe zmniejszone na dwa skrzydła takie jak na poddaszu w jednej linii , podnieśliśmy nad garażem o jeden bloczek (a wybudowane mamy z bloczków gazobetonowych Solbet - Kolbuszowa) powiększyliśmy taras a zwęziliśmy schody z niego (bo wyszedł wyżej niż w projekcie przez piwnice),Za miesiąc będzie rok od rozpoczęcia budowy .jeżeli znajdę gdzieś fotki po pokaże Pozdrowienia[/list]

Dorka12
02-08-2007, 22:32
Czy ktoś robił strop monolityczny zamiast Terivy w APS 55?

marcinst
01-09-2007, 21:11
schody w aps55 cd.

Przy schodach nalezy zwrócić uwage na poziom podestu do wejscia do pokoju nad garażem - najlepiej jakby był na tym samym poziomie co podłoga w tymże pokoju (juz na gotowo), dodatkowo aby schodek nie wychodził w swietle futryny. Potrzebne wiec jest wygospodarownie dodatkowo 2 stopni wiecej. 1 stopień mozna dorzucić na tzw "zabiegu" drugi na samym początku schodów ale tak aby nie wyszedł w swietle futryny do pokoju na dole. i tutaj uwaga na grubość komina!.

PS. A niech się przyda przyszłym budowniczym aps55. Projektanci z Lublina nie poprawili do tej pory byka w schodach. Ich pracę oceniam na 3+

Dynkuś
20-01-2009, 22:33
Ja tez mam taki domek i jest super.

druga strona to moje min zdjęcia
http://forum.muratordom.pl/ap55-w-naszej-realizacji,t90007-60.htm