PDA

Zobacz pełną wersję : Dzialka.Jak dlugo sie czeka na wszystkie formalnosci?



majryn
05-10-2006, 20:19
Witam.Mieszkam w Krakowie i chce sprzedac mieszkanie.Mam dwa miesiace na wyprowadzenie sie i w tym czasie pragne kupic dzialke budowlana pod Krakowem i w miare szybko rozpoczac budowe domu.Czas budowy to okolo 4 miesiecy.Pytanie jak dlugo musze czekac na pozwolenie na budowe i wszystkie formalnosci prawne.Chodzi mi o to ile trwa procedura biurokratyczno prawna od momentu zakupu ziemi do wjazdu ekipy stawiajacej fundament.
Dzialka budowlana bez projektu domu.
Pozdrawiam.

bladyy78
06-10-2006, 08:36
Wszystkie zalatwienia papierkowe troszke trwaja i trzeba liczyc na nie ok 6 miesiecy. Jezeli nie bedzie zadnych przeszkud formalnych sprawy zalatwisz troszke szybciej.

sylwia13
06-10-2006, 10:43
Witam my po złożeniu papierów na pozwolenie na budowę czekaliśmy 1,5miesiąca.

secam
06-10-2006, 12:56
wszystkie formalnosci załatwiłem w 4 miesiące.
Wybudowanie domu w 4 miesiące - marnie to widzę :roll: . Na same przyłącza u nas czeka się ponad rok - chyba że masz dziąłkę w pełni uzbrojoną i budujesz ekipą deweloperską (pod klucz).

Paulka
06-10-2006, 13:02
A mi mija 11 miesiąc :evil:

Wszystko idzie jak po grudzie.
Tragedia!
O tej porze mój dom miał stać w stanie surowym, zamkniętym a pojawiają się wciąz nowe problemy z papierami.

Lepiej wiec doliczyć kilka miesięcy rezerwy :-?

Paulka
06-10-2006, 13:05
Acha - pozwolenie na budowę to tylko ostatni etap tej drogi przez mękę. Jest jeszcze dużo innych załatwień, pozwoleń, papierów a na wszystko trzeba CZEKAĆ. wszystko się UPRAWOMOCNIA dwa tygodnie
No i zbiera się :-?

a budowa w cztrey miesiące??
Stan surowy jak rozumiem??

yaro
06-10-2006, 14:08
Witam

Bede budował koło krakowa Gdów

Tez chciałem zaczac budowac w tym roku
Działke juz miałem,

Własnie mija 8 miesiac :evil: od rozpoczecia papierologi i nadal konca nie widac

Mysle ze wszystkie papirki zajma Ci ok 8-10 misiecy oczywiscie jak Ci nie wpadnie jakas mina

Pozdrawiam

gorgonit
06-10-2006, 18:01
jeśli działka jest w samym Krakowie to załatwienie formalnosci to minimum rok . Natomiast w gminach ościennych takich jak Wieliczka ,Liszki , Światniki to około 6 miesięcy

mynia_pynia
06-10-2006, 18:30
Sam zakup działki trwał około tygodni (płatne gotówką).
Natomiast od 1 czerwca biegałam za dokumentami do pozwolenia na budowę, czyli wszystkie warunki, wybór projektu zgodnego z MPZP, w tym momencie projekt leży u architekta i się adaptuje (zbiera kolejne dokumenty niezbędne do pozwolenia, badania geotechniczne itp.) Później jeszcze miesiąc do 2 czekania na pozwolenie … a chciałam zacząć się budować w tym roku - nikłe szanse.

mynia_pynia
06-10-2006, 18:32
3 tygodni - tyle trwał zakup działki, a szukałam działki 1.5 miesiąca (pod Wrocławiem)

AAnakonda
04-11-2009, 15:14
samo poszukiwanie działki trwało 1,5 roku. następnie pertraktacje odnośnie transkacji z niezdecydowanym właścicielem 3 miesiące. Przeżyłam wszystko. 5 razy umawialiśmy się u notariusza zanim wszystko było ok. zazdroszczę wszystkim którym kupno działki poszło łatwiej.

p1oterek
04-11-2009, 17:29
Witam,
W moim przypadku działka zakupiona 28 sierpnia a pozwolenie na budowę około 20 grudnia. Poszło praktycznie bezstresowo :) .

martek1981
04-11-2009, 17:50
Formalności to jedno, a budowa drugie. Nawet jeżeli uda Ci się szybko załatwić formalności (nie znam Krakowskich realiów, ale u mnie trwało to ok 3 miesiące) to budowa domu w 4 miesiące w technologii tradycyjnej do zamieszkania jest moim zdaniem całkowicie nie realna. Można to zrobić w 7-8 m-cy ale raczej nie unikniesz błędów.
Pozdrawiam.

gosiekc
06-11-2009, 14:02
zakup działki pod Krakowem akt notarialny( kwiecień 2007) od tamtej pory intensywne prace nad ropoczeciem budowy
czerwiec 2007 złożone dokumenty w biurze projektowym ( zajmowali się załatwianiem PnB)
31 grudnia 2008 - prawomocne PnB
23 marca 2009 - wchodzi ekipa na fundamenty
15 lipca 2009 - 1 noc w swoim śliczym szkieleciku (ekipa się wyprowadziła)
od 15 lipca śpimy juz u siebie
10 sierpnia (gotowe łazienki, podłogi, kuchnia przyjechała) już po domowemu:)
6 listopada 2009 wrr- nadal nie ma prądu (na szczęście mamy życzliwych sąsiadów:))
Licze na to , że koniec papierologi nastąpi z początkiem nowego roku.
My działaliśmy jak struś pędziwiatr, urzędy niestety jak ślimaki
no i nie wyobrażam sobie osobiście załatwiać PnB, chyba trzeba by było nie pracować ...Powodzenia

aswiet76
06-11-2009, 14:34
Witam.Mieszkam w Krakowie i chce sprzedac mieszkanie.Mam dwa miesiace na wyprowadzenie sie i w tym czasie pragne kupic dzialke budowlana pod Krakowem i w miare szybko rozpoczac budowe domu.Czas budowy to okolo 4 miesiecy.Pytanie jak dlugo musze czekac na pozwolenie na budowe i wszystkie formalnosci prawne.Chodzi mi o to ile trwa procedura biurokratyczno prawna od momentu zakupu ziemi do wjazdu ekipy stawiajacej fundament.
Dzialka budowlana bez projektu domu.
Pozdrawiam.

nie chce cie martwic ale... jesli nie ma planu zagospodarowania przestrzennego na tym terenie i dzialka jest w samym Krakowie a nie w osciennej gminie to mozesz nawet i dwa lata walczyc z tematem :-( (mam na mysli TYLKO papierkologie)

poki co u mnie tyle trwa i jescze konca nie widac

europa0771
26-03-2012, 22:22
Umnie trwalo dosc szybko ,wszystkie papierki zalatwiala osoba nadzorujaca budowe, w kwietniu a w sierpniu budowa byla zamknieta w stanie surowym.