PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł z zasobnikiem na poddaszu - czy strop wytrzyma?



mikimka
05-10-2006, 21:26
Oświeciło mnie dzisiaj, że może wykorzystać pomieszczenie gosp. na poddaszu uzytkowym na kotłownię. A w zamian mam na dole pralnię całkiem sporą.
Tylko niestety nie mam bladego pojęcia jaka jest wytrzymałość stropów stosowanych w domach? I czy jakiś strop wytrzyma zasobnik np. 200l?
I co, jesli zdecydujemy sie kiedyś może na solary - drugi zasobnik - to już chyba na dole w tej pralni?
Proszę podajcie wytrzymałości różnych stropów i który najlepszy Waszym zdaniem w ww przypadku?
Pozdrawiam

vanderbobo
05-10-2006, 21:53
a jak chcesz dostarczać węgiel na poddasze?

1950
05-10-2006, 22:17
powinien i wytrzymać zbiornik 300 l.

lukol-bis
05-10-2006, 23:10
Umieszczenie kotłowni gazowej na strychu nie jest jakąś ekstrawagancją, choć u nas rzadko stosowane (na zachodzie częsciej). Można to tak zrealizować.
Pozdrawiam

Graczyk
06-10-2006, 06:36
Ciężar kotła i zasobnika to jedno ale są pewnie i inne przepisy i wymagania ograniczające. Nie wiem może kubatura pomieszczenia (chyba 8m.sz.) długość komina lub raczej jego min. ciąg. Moim zdaniem karkołomny pomysł. To już lepiej odwrotnie zrobiłbym tam pralnię i suszarnie.

bochyn
06-10-2006, 07:36
a jak chcesz dostarczać węgiel na poddasze?

sznurek i wiaderko ;)

bochyn
06-10-2006, 07:42
a wracając do tematu to pomysł całkowicie bezsensowny,
chyba że chcesz żeby mąż popracował nad kondycją i w ramach rekreacji co sobote kilka setek groszku na pięterko targał.

bochyn
06-10-2006, 07:43
Umieszczenie kotłowni gazowej na strychu nie jest jakąś ekstrawagancją, choć u nas rzadko stosowane (na zachodzie częsciej). Można to tak zrealizować.
Pozdrawiam

koleżanka mówi o piecu na paliwa stałe.

ZakWr
06-10-2006, 08:32
A jak to ma być kotłownia?
Bo jak gazowa + kocioł z zamknięta komora spalania to moze być
Komina wtedy prawie nie ma.

Inaczej ma się sprawa z kotłem na paliwo stałe - te zgodnei z przepisami
musza być na parterze lub w piwnicy, obostrzeń z resztą jest więcej
No i ten kurz....

Olejowa na górze chyba nie przejdze ze względów praktycznych.

Długości kominów też będą problemem przy węglu i oleju

Co do zasobnika: standardowa terriva jest obliczana na jakieś 350kg/m2 obciążenia stałego i 150kg/m2 obciążenia zmiennego. Więc pomyśl sam. Ogólnie wytrzyma 200 lub 300 litrowy zbiornik. Można pod miejscem gdzie ma być zbiornik dac dodatkowa belkę, wzmocnić wylewke zbrojeniem.

Co do solarów to nie lepiej jest od razu kupić zbiornik z 2 wężownicami?
Do tej drugiej w przyszłości podłączysz wyjście ze zbiornika pośredniego instalacji solarnej i już

mikimka
06-10-2006, 21:07
Dzieki za odpowiedzi. Faktycznie troche namieszałam. Kotłownia ma byc oczywiście GAZOWA z kotłem kondensacyjnym - a więc zamknięta komora spalania z przewodem poiwetrzno-spalinowym. Bolał mnie tylko ten zasobnik. Ale widzę, że chyba dałoby radę.
Dlaczego odwrotnie niz zazwyczaj? Bo przewidzieliśmy naszą sypialnie na dole i dlatego pralnię tez chcę na dole (dzieci ciuchy zniosą do pralni jak im zabraknie czystej garderoby :wink: )
Pozdrawiam

andre59
06-10-2006, 21:18
Dwóch "słusznych" facetów waży razem ponad 200 kG i jakoś nie słyszałem żeby się strop zawalił z tego powodu, że panowie stanęli obok siebie :wink:

Każdy strop gęstożebrowy wytrzyma takie obciążenie szczególnie, że zasobnik prawdobodobnie zlokalizujesz przy ścianie nośnej.

mac332
06-10-2006, 21:48
MAM WIERZBE2 I NA PODDASZU NAD GARAZEM ZROBILISMY Z POLOWY POZADNA PRALNIE Z SUSZARNIA A Z DRUGIEJ POLOWY KOTLOWNIE (PIEC + ZASOBNIK). NA DOLE ZAS POWSTALA NORMALNA SPIZARKA PRZY KUCHNI!!! :wink: