PDA

Zobacz pełną wersję : regulator ciągu kominowego



wolar
06-10-2006, 15:59
Poszukuję regulatora ciągu kominowego do mojego "porzeracza" drewna. Jedyne miejsce gdzie można go zamontować to wyczystka kominowa ze stali nierdzewnej o wymiarach (światło otworu) wys. 18 szer. 12 cm. Czy ktoś może cos takiego widział lub ma?

Irchu61
03-11-2006, 09:40
Proponuję zainteresować sie ofertą Regulatora Ciągu Kominowego. Osobiście nie sprawdzałem i nie znam opini.
http://www.polmar.net.pl

wolar
04-11-2006, 08:11
Dzięki za informację. Kupiłem Upmann'a. Komin przestał "ciągnąć" gaz drzewny i spalać go w niekontrolowany sposób. Regulator w sposób zdecydowany poprawił ciąg kominowy co widać po ciągle pracującej klapce regulatora.

andre59
04-11-2006, 12:54
Czy tym "pożeraczem" drewna jest kominek?

Ja co prawda jeszcze nie korzystam z kominka ale obserwuję bardzo duże zmiany ciągu w kominie.
Na dokładkę w firmie kominkarskiej radzą założyć na wylot komina nasadę DRAGON wspomagającą ciąg.
Przy silnym wietrze to chyba trzeba będzie ten ciąg ograniczać.
DARCO ma swojej ofecie taki regulator ciągu montowany w wyczystkę.

wolar,
napisz co jeszcze zaobserwowałeś?
jak to funkcjonuje?
czy regulacja czułości jest dobra?
jaką wysokość ma komin?
czy nie czuje się żadnych zapachów w pobliżu wyczystki?

MarzannaPG
04-11-2006, 13:04
A jest jakiś regulator ciągu wentylacyjnego w kominie? Nam w kuchni to wwiewa a nie wywiewa... :(

andre59
04-11-2006, 13:15
A jest jakiś regulator ciągu wentylacyjnego w kominie? Nam w kuchni to wwiewa a nie wywiewa... :(
W Twoim przypadku chodzi o zupełnie co innego.
Poczytaj ten wątek:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=66531&highlight=

wolar
06-11-2006, 09:15
Ja mam piec na na tzw. gaz drzewny. Zakres regulacyjny to 10-30 Pa. Ja mam wymagany dla pieca ok. 22 Pa. I tak mniej więcej mam ustawiony regulator. Jest to regualtor do wyczystki, więc na pewno nie ulegnie zabrudzeniu. Pracuje cały czas przy każdym podmuchu wiatru. Komin mam prawie 8,5 m. Im mam wrażenie, że piec mniej pali drewna, ale to mozna będzie bardziej sprawdzić dopiero przy większych mrozach. Jedno jest pewne piec ma mniejsze tendencje do przegrzewania się.

andre59
06-11-2006, 09:31
Producent wkładu kominkowego. który posiadam, zaleca podciśnienie w kominie w zakresie 5 - 20 Pa.
Wczoraj, przy porywach wiatru, cug w kanale dymowym był bardzo silny.

Skoro ten regulator sprawdza się przy piecu na gaz drzewny to może będzie dobry do kominka.

Może się ktoś bardziej biegły w sprawach kominów wypowiedzieć?

Patos
20-01-2008, 09:09
Podciągam :wink:

arthoor
25-01-2008, 08:10
Witam

mam taki regulator zamontowany w kominie do którego jest podłączona "koza" SUPRA 10 KW. Efekt jest taki, że mam w miarę stały ciąg w kominie ( można to regulować przeciwwagą) co daje stałe warunki spalania w "kozie".

Plus - mniejsze zużycie drewna oraz spokojny ładny płomień

Minus - jak wieje lub jest duży ciąg w kominie to pracująca klapka sobie postukuje ( da się ją zamknąć na sztywno ale już się przyzwyczaiłem ) oraz zapewne spadek temperatury w kominie

Pozdrawiam