PDA

Zobacz pełną wersję : Kratka trawnikowa



ksychu
06-10-2006, 22:52
Czy ktoś ma to u siebie, albo może widział u sąsiada? Jak to się zachowuje po kilku sezonach, czy nie pęka? Mam kawałek ziemi przed domem na który wjeżdżam samocodem a nie chce zakładać kostki ani płyt ażurowych. :roll:

cisza1
07-10-2006, 09:38
jak niepowlekana z betonu to nie ma cudow - bedzie pekac... kwestia tego tylko czy ci to nie przeszkadza?
wszystko z wiekiem niszczeje... granit jast trwalszy... za to drozszy, no i nie kazdemu sie musi podobac.

rispetto
07-10-2006, 20:16
Mam u siebie taką
http://yanah.info/allegro/allegro_fotka4.jpg

kratkę. Spisuje się świetnie. Może to jest jakieś rozwiązanie?

Evita
07-10-2006, 22:52
Rispetto,
Napisz proszę coś więcej. Jak użytkujecie trawnik z kratką, czy jeździcie po nim samochodem, itp. Czy musisz okresowo dosiewać trawę? Interesuje mnie wszystko, bo szukam alternatywny dla wybetonowanego podjazu.
Aa, i oczywiscie koszty - moze pamietasz chociaż orientacyjnie?

rispetto
08-10-2006, 09:14
Rispetto,
Napisz proszę coś więcej. Jak użytkujecie trawnik z kratką, czy jeździcie po nim samochodem, itp. Czy musisz okresowo dosiewać trawę? Interesuje mnie wszystko, bo szukam alternatywny dla wybetonowanego podjazu.
Aa, i oczywiscie koszty - moze pamietasz chociaż orientacyjnie?
To ta:
http://www.allegro.pl/item130041324_kratka_trawnikowa_parking_ogrod_dzia lka.html kratka. Jeśli będziesz ją kupować, to polecam zakup bezpośrednio w firmie (o 1 zł taniej :wink: ). Za zamówienie do 45m2 płacisz 100 zł za transport. Kratka jest świetna i przy samochodach osobowych sprawdza się w 100% . Trawy nie trzeba dosiewać, ale ziemia pomiędzy kratkami nie może być nasypana do samej góry. Samochodu oczywiście w tym miejscu nie myję :lol: Mam poza tym wyłożone tym ścieżki w ogrodzie. Zawsze wydeptywała mi się trawa, a teraz mam spokój :wink:

a***dy
08-10-2006, 10:30
Pod samochody ważące do 1,5 twystarczy porządnie zagęścić ziemię lub dodać troche żwiru - pod cięższe musi być podbudowa z tłucznia i dopiero 5-10 cm warstwa ziemi.

rispetto
08-10-2006, 11:30
Pod samochody ważące do 1,5 twystarczy porządnie zagęścić ziemię lub dodać troche żwiru - pod cięższe musi być podbudowa z tłucznia i dopiero 5-10 cm warstwa ziemi.
Dokładnie tak.

hanka55
08-10-2006, 14:56
My położyliśmy kratkę pasami o długości 40 m, na dwa koła, by przez trawnik dojeżdżać do garażu/ hali kosza/ stodoły.
Grunt był wybrany na 40cm i zagęszczony żwirem.
Po pierwszym sezonie koła 2 samochodów, wycięły trawę w pień, a sama kratka zapadła się w środku, twoprzac kolebkę.
Wiosną zerwaliśmy wszystko, przełożyliśmy jeszcze raz robiąc centralnie podsypkę. I pomogło znów tylko na rok...
Najgorsze jest wykopywanie kratki przerośniętej korzeniami trawy i późniejsze czyszczenie jej. Praca syzyfowa.
Może gdyby rozkład sił był inny ( dwa szeregi kratki na 1 pas ruchu) lepiej rozkładały by sie siły, a tak...wątpliwa ozdoba. Bo i koleina, i wystające ponad trawnik brzegi odkształconej kratki, co powoduje trudności w koszeniu, i łyse ścieżki na kratce.
MOże to wina pierwszych kratek i zbyt miękkiej konstrukcji ( kupowaliśmy chyba w 2002roku), ale nie polecam tego cuda, jako eleganckiego ozdobnika.Choć to ja walczyłam z całych sił, by zamiast betonowej kratki, były właśnie - zielone plastiki. Miało być ładnie i praktycznie, a wyszło...

rispetto
08-10-2006, 15:34
Nie chcę tu być mądralą, ale wydaje mi się, że uniknęłąbyś tego, gdybyś ułożyła jedną "taflę", a nie tylko pojedyncze pasy.

Ewka zielona
05-09-2011, 11:24
trwałość takiej kratki z tworzywa to nawet 25 lat. jest zakopana w ziemi, porośnięta trawą czy też zasypana kruszywem nic się z nią nie dzieje. mam w ogrodzie miejsce postojowe i ścieżki w sumie 7 lat. trawa ładnie wygląda, ale trzeba o nią dbać - podlewać, kosić i nawozić. pozostawiona sama sobie wiadomo że się niszczy i wyciera.

galicja1
26-09-2012, 08:38
Widze, że temat był poruszany już jakiś czas temu, ale chciałabym go odźwieżyć. Sama myslę bowiem o zastosowaniu kratki trawnikowej pod podjazd, ale zamiast trawą chciałabym wypełnić ją jakimś ładnym kruszywem - kolorowym żwirem, grysem granitowym lub białą marianną? Ktoś zastosował może takie rozwiązanie?

sayek
04-10-2012, 08:45
z tego co ostatnio słyszę taka kratka coraz czesciej znajduje zastosowanie w ogrodzie i to nie tylko do tworzenia podjazdów. Ja nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, ale przyznaje, ze spotkalem sie z ładnym zastosowaniem kratek (wlaśnie jako podjazd, ale znajomy np. wzmocnił sobie za ich pomocą brzeg stawu). Galicja, jak wpiszesz w wyszukiwarce hasła typu: jak wykorzystać w ogrodzie kratkę trawnikową czy jakie zastosowania ma kratka trawnikowa to pewnie uzyskasz jakieś podpowiedzi, bo ja ekspertem to w tej materii nie jestem. Jedyne co mogę powiedzieć to tyle, że mnie podoba sie jasny grys (to chyba coś na zasadzie białej marianny).

sayek
04-10-2012, 08:47
Albo wpisz hasła bardziej związane z grysem, np. jakie kruszywo do kratki ogrodowej/trawnikowej, czym wypełnić kratkę trawnikową itp.

duduś
04-10-2012, 19:53
Też o tym myślę , znalazłam stronki

http://www.galaprodukt.pl/pl/index1-11.php
http://nidagravel.pl/1,0.htm

quadalcanal
25-09-2018, 12:24
witam, czy Waszym zdaniem jeżeli chcę stworzyć,tylko wzdłuż domu, drogę na ogród do ruchu pieszego to muszę zebrać utwardzony grunt, wykonać podsypke z tłucznia lub kamienia i dopiero na to położyć matę lub folię i wtedy dopiero kratkę trawnikową? bo w sumie to wyrównałem grunt i jest już utwardzony i może wystarczy tylko położyć folię i na nią kratkę i uzupełnić np grysem? proszę o informację kogoś kto już tak zrobił i zadziałało...

Elfir
25-09-2018, 13:09
Tak robią.
Do ruchu pieszego nie potrzebujesz wielkiej podbudowy - tylko zagęszczony grunt, geowłokninę, kratkę i żwir (albo lepiej: grys).
Albo nawet bez kratki.

quadalcanal
25-09-2018, 13:11
dziękuję i tak zrobię!