PDA

Zobacz pełną wersję : podłoga bejcowana na ciemno



pa
11-04-2003, 21:01
Podobają nam się ciemne podłogi.
Nie chcielibyśmy jednak kupować podłogi egzotycznej. Czy macie doświadczenia z bejcowaniem podłogi z polskiego drewna (jasnej) na kolor ciemny. POkój ma powierzchnie okolo 35m2.

Od razu dodam, ze nie chodzi o dab czarny, gdyz ta kolorystyka jest dla nas zbyt szara. Kolor, ktory nam sie podoba to egzotyczne Lapacho-Ipe.

miazgociąg
12-04-2003, 00:01
Nie sądzę aby był to dobry pomysł .Uszkodzenia mechaniczne mogą być widoczne .

Jezier
12-04-2003, 00:09
W mieszkaniu, które kupiłem ze starą klepką tak zrobiłem. Wycyklinowałem, pomalowałem 2 razy bejcą do drewna (ciemną - teak chyba) i 3 razy lakierem. Parkiet wyglądał całkiem ciekawie. Może nie wyglądał jak prawdziwa podłoga z drewna egzotycznego ale dużo lepiej niż zwykła dębowa jasna klepka.

Zbyszek_S
12-04-2003, 07:57
Ja stosowałem lakierobejce, a na to pouliretanową farbe do parkietów. Uzytkuje 2 lata i jestem b. zadowolony, ale stosowałem w miare jany kolor. Moje uwagi sa tutaj:
http://forum.murator.com.pl/viewtopic.php?topic=9081&forum=34
Pozdr
zs

SzymonT
06-08-2003, 14:02
Znajomy ma bejcowany parkiet i niestety miał pecha, ze mu już coś kilka razy spadło i teraz zostały brzydkie ślady do "żywego" drewna.

magmi
06-08-2003, 14:18
A może wybrać jakieś krajowe drewno o nieco ciemniejszym zabarwieniu?
Mamy w mieszkaniu starą podłogę z desek modrzewiowych - kolor brązowo-czerwonawy, wygląda bardzo fajnie.

Slawek :)
06-08-2003, 14:48
U mnie także będzie podłoga z sosnowych desek (stare sosnowe grube dechy, które obecnie przewróciłem na drugą stronę) i w salonie mam zamiar taką zrobić na ciemno. Zastanawiałem się nad tymi lakierobejcami, ale obawiam się, że te nie penetrują wgłąb drewna i stąd efekt przebijania kolorowej warstwy przez spadające nań przedmioty. Być może się mylę, ale wydawało mi się, że bejca bardziej wchodzi wgłąb deski i dlatego lepiej jest wpierw zabejcować i dopiero pokryć lakierem bezbarwnym.

Tak a propos, czy ktoś z Was musiał wpierw pociągnąć dechy jakimś specyfikiem przeciw robalom (w moim przypadku musiałby to być jakiś "leczniczy") :cry:

m@ly
06-08-2003, 23:22
Jak mieszkałem u rodziców to miałem zrobione tak: parkiet z dębu czerwonego bejcowany na ciemno ( niestety nie wiem jaki to był kolor) i polakierowany 3 razy lakierem akrylowym -satyna. Mieszkałem tam 6 lat i jak to młodemu chłopakowi, naprawdę dziwne rzeczy mi do głowy przychodziły i realizowałem je oczywiście na podłodze :lol: dużo też różnych rzeczy mi na tą podłoge spadło. Do dzisiaj podłoga wygląda idealnie!!!! Ma już jakieś 10 lat!!!