PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze zlewem



kx30
07-10-2006, 21:40
Witam
Mam problem z odpływem wody ze zlewu w kuchni (woda po odkręceniu kranu "stoi" w zlewie). Przypuszczam, że przyczyną jest rura do odpływu, którą musiałem zamontować nieco wyżej aby zachować wymagany spad i stąd mam problem z odpowiednim ustawieniem syfonu. Jak widać na zdjęciu zlew jest jednokomorowy z charakterystycznym "szerokim" otworem. Próbowałem znaleźć jakiś zamiennik syfonu w obi ale oczywiście są tylko do zlewów ze standardowym wycięciem. Proszę o radę, bo syfon obkręciłem już na milion możliwych sposobów, naturalnie sprawdziłem też drożność odpływu i nic.
Pozdrawiam i proszę o wskazówki.
http://img105.imageshack.us/img105/7130/12js6.jpg[/URL]

Kuna
07-10-2006, 21:56
Skoro trafiłeś do OBI to z pewnością zauważyłeś , że jest tam mnóstwo kształtek z PCW - o różnej średnicy i pod różnym kątem a nawet harmonijek . Nie widzę więc problemu to musi działać . Można dobrać co się chce . No chyba że odpływ z syfonu jest wyżej niż dno zlewozmywaka . Pozostaje jeszcze jedna możliwość - źle sprawdzałeś i syfon lub któraś z rurek jest niedrożna .

lukol-bis
07-10-2006, 22:06
Z tego zdjecia wynika, że wszystko jest OK. Musi być jakaś niedrożność.
Pozdrawiam

Kuna
07-10-2006, 22:20
Miałem kiedyś podobny problem ze spłuczką do kąpaktu . Nie trzymała wody w pojemniku . Wymieniłem na inną nową - to samo . Zrobiłem to jeszcze raz - to samo . Cóż się okazało . Syfon nie chciał się zamknąć bo w procesie produkcyjnym na jednym z elementów powstał nadlew plasiku , który po montażu się urwał i blokował możliwość zamknięcia się syfonu . Po dokładnym obejżeniu znalazłem przyczynę , usunołem ten mały plastik i było po problemie .
U ciebie może być podobnie . Może został taki nadlew , ktory działa jak zawias i pod wpływem wody zamyka syfon . Woda przestaje lecieć plastyk się podnosi . A monter dostaje małpiego rozumu .

st_x
09-10-2006, 15:10
Witam

Jeżeli woda w ogóle nie zlatuje ze zlewu, albo "zlatuje" bardzo wolno to może nalezy rozsunać trochę czesci syfonu.
Syfon ma regulowaną w pewnym zakresie "wysokość" i szczególnie jak sie "kombinuje" z innymi rurkami to mozna złożyc dwie jego części tak "głęboko" że "się uszczelni".

a - brak przepływu
|..|.......|..|
|..|.......|..|
|..|.......|..|
|..|.......|..|
\_|___|_/

b" jest OK
|..|.......|..|
|..|.......|..|
|..|.......|..|
|..|.......|..|
\______/


Pozdrawiam

albert74
09-10-2006, 16:51
Witam
jeśli dotyczy to syfonu który przedstawiasz na zdjęciu to na 100% jest on żle zamontowany
proponuję jeszcze raz zajrzeć do instrukcji

vangrego
09-10-2006, 17:37
1 Na rurce przelewowej masz zrobiony syfon (błąd) 2 Korek w tych syfonach jest regulowany chyba nie masz go przykręconego?


[/u]

anpi
09-10-2006, 18:51
A syfon nie powinien być zamontowany pionowo?

kx30
09-10-2006, 19:19
Dziękuję, za wszystkie podpowiedzi. Przyczyna okazała się prozaiczna, częściowo zapchana rura odpływu, pomogło dopiero mechaniczne "przepchanie", co do syfonu jak stwierdził pan hydraulik to każda jego pozycja jest prawidłowa byle był poniżej zlewu i oczywiście był szczelny.
Pozdrawiam

Mały
09-10-2006, 19:35
Jeszcze drobiazg - jak widzę na zdjęciu - rura odprowadzająca wodę ze zlewu ma średnicę 32mm? Jeśli tak to zmień ją na 40 (minimum) - 32 jest dobre na umywalkę, prysznic ale na zlew gdzie występują odkładające się na ściankach tłuszcze to nie bardzo.

Prezo
09-10-2006, 20:34
To nie jest rura 32 tylko 50 - poprostu ma biały kolor - tak ja zazwyczaj mają rury 32 A syfon faktycznie powinien być zamontowany pionowo bo na zdjęciu jak widać jest poziomo ale jak tobie to nie przeszkadza to ok Dziwie się troche temu fachowcowi .... :wink: no ale nie wnikam :P

lutek34
09-10-2006, 20:36
Jeszcze drobiazg - jak widzę na zdjęciu - rura odprowadzająca wodę ze zlewu ma średnicę 32mm? Jeśli tak to zmień ją na 40 (minimum) - 32 jest dobre na umywalkę, prysznic ale na zlew gdzie występują odkładające się na ściankach tłuszcze to nie bardzo.

z kuchni odpływ powinien być rurka fi50

Prezo
09-10-2006, 21:02
No to jest oczywiste :D Na zdjęciu jest rura 50 . Nie sugerujcie się kolorem :P

Mały
10-10-2006, 21:38
Jeszcze drobiazg - jak widzę na zdjęciu - rura odprowadzająca wodę ze zlewu ma średnicę 32mm? Jeśli tak to zmień ją na 40 (minimum) - 32 jest dobre na umywalkę, prysznic ale na zlew gdzie występują odkładające się na ściankach tłuszcze to nie bardzo.

z kuchni odpływ powinien być rurka fi50
W ścianie tak, ale łącznik między syfonem a ścianą nie mniejszy niż 40 - choć jest to średnica u nas raczej nietypowa.