PDA

Zobacz pełną wersję : projekt BETA 1 pracownia PROJARCH (Kossakowski)



Cebor
05-11-2003, 15:33
Witam,
czy może ktoś budował lub słyszał o profekcie domu BETA?? Jeżeli tak to proszę o opinię.

bilbo
06-11-2003, 19:12
Może jakiś link do projektu :-?

11-12-2003, 10:27
Zastanawiamy się nad wyborem projektu beta I z wlasny-dom.pl
Bardzo nam się podoba, ale chcielibyśmy poznać opinię innych.

11-12-2003, 12:24
www.wlasny-dom.pl

januszek
11-12-2003, 13:09
po pierwsze bez obrazy ale jest taki dzial jak projekty i i tam ten watek winien się znaleźć.
po drugie
klasyczny błąd wejście do kuchni przez salon niefortunne
spiżarka w środku domu ? raczej projektant nie wie do czego ona służy
garderoba jak na taki metraż mała
w zasadzie dobry rozkład pomieszczeń ale okna od strony wejscia (zakładam że wejście od pólnocy bo taras raczej od południa) te do łazienki tak żeby każdy wchodzący widział co robię a te od pokoju są za duże (jak na stronę północną)
a garaż? doklejony do bryły daleko od wejścia do domu co robić jak pada deszcz a ty jesteś z zakupami.

mieczotronix
11-12-2003, 17:51
- osoby przychodzące do domu mogą zajrzeć przez okienko do łazienki i zobaczyć gospodarzy w pozycji dumania, albo w kąpieli
- nie ma jak przejść z garażu do domu gdy deszcz pada (trzeba biec albo przesuwać się plecami po ścianach) - no i dość daleko z siatkami z zakupami będzie
- spiżarnia moim zdaniem jest w porządu (co z nią nie tak - januszek? gdzie ma być, jeśli nie obok kuchni?)
- garderoba faktycznie za mała, ale w każdym pokoju jest miejsce na szafy więc to nie będzie jakiś problem

pozatym git

januszek
12-12-2003, 09:15
spiżarka to raczej chłodne miejsce (tak z zalożenia)
owszem obok kuchni tak ale w środku domu raczej będzie trudno uzyskać
odrobinę niższą temp.
spiżarka winna być na zewnętrznej ścianie (najlepiej północnej)

mieczotronix
12-12-2003, 09:53
faktycznie - powinna być chłodna - rzeczywiście u mnie w projekcie jest nieogrzewana i z "zetką" i akurat na ścianie północnej.
Myślę jednak, że "z braku laku", taka jak w tym projekcie też będzie dobra. Wstawi się do niej dużą brzydką lodówkę. Przede wszystkim będzie dużo miejsca na gary i konfitury

12-12-2003, 12:56
Mam właśnie taki dom. Jestem zadowolona, ale wprowadziłam kilka zmian.
1. Spiżarnia -jest dla mnie najmniej ważna, zrezygnowałam z niej i powiększyłam kotłownię i przedpokój, ( lodówka będzie ładna, nowa i zabudowana. Dostałabym szału gdybm musiała za kazdym razem wchodziść do spiżarni by wyjąć coś z lodówki.) optycznie powiększył się także salon
2. Łazienka z oknem- istnieje coś takiego jak rolety i firanki.
3. Garderoba faktycznie jest troszkę za mała, ale na najpotrzebniejsze rzeczy wystarczy, a zbędne można wynieść na strych. Powiększyłam lekko sień więc i tam bez problemu zmieści się szafa.
4 Garaż mógłby być inny, ale nie można mieć wszystkiego, a poza tym nie jesteśmy z cukru.
5 Wiem że okna od północy muszą być mniejsze, a najlepiej jakby ich wogóle nie było bo będzie wtedy cieplej, ale są i nie należą do największych, powiedziałabym że standart-150x150.
6 A wejście do kuchni to kwestia upodobania. Oglądając projekty przede wszystkim zwracałam uwagę na taki rozkłąd kuchni salonu i jadani.

mieczotronix
12-12-2003, 13:04
Dostałabym szału gdybm musiała za kazdym razem wchodziść do spiżarni by wyjąć coś z lodówki
Na to fajny patent sprzedali mi znajomi. W kuchni mają małą lodóweczkę taką podblatową na masło, wędlinkę i serek, a w spiżarni lodówę-kobyłę z zamrażarką. W sumie obie kosztują tyle samo, co odbajerowana lodówka odo kuchni.

januszek
12-12-2003, 13:10
drodzy moi spiżarka jeśli jest w domu i ma pełnić swoją rolę to nie może w niej być jakiekolwiek urządzenie, owszem lodówka wewnątrz jest chłodna ale na zewnątrz wydziela sporo ciepła. na pewno nie powinna znajdować się w spizarce.

12-12-2003, 13:35
Żyjemy w takich czasach, że nie trzeba już kupować całego świniaka i magazynować go w wielkiej lodówce. Wydaje mi się że jedna średnia dobrej firmy wystarczy.
A w ogóle to nie na temat lodówek mieliśmy się rozwodzić lecz projektu.

Ewunia
12-12-2003, 16:25
zbędne można wynieść na strych.A jak sie na niego dostać? Z zewnątrz po drabinie?

15-12-2003, 09:06
Ewunia
Zrobiliśmy w garażu wejście na strych( schody drewniane składane)
Drugi otwór jest zrobiony stropie w holu- planujemy za kilka lat zagospodarować część strychu.

Pozdrawiam

groszek 3
15-12-2003, 09:45
A mnie się podoba...taki jaki jest! Fajny!

Pozdr...groszek

nata76
15-12-2003, 12:27
Witam!I mnie bardzo podoba się ten projekt(ale jestem laikiem).czy możesz napisać,ile Cie kosztwało wybudowanie domku?Pozdrawiam,nata

MIWANCZYK
15-12-2003, 14:29
Dom jest w stanie surowym otwartym (chyba tak to się nazywa). Stoją mury, dach jest pokryty blachodachówką, media doprowadzone do budynku, bez kanalizacji, okna, pierwsza wylewka. Wydaliśmy okoła 100 tys.

grzesia
24-01-2005, 21:15
Jesteśmy bardzo zainteresowany tym projektem.
Spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

Widzę jednak, że dawno tu nikt nie zagladał i temat nie jest kontynuowany.

Może jednak ktoś się odezwie.
Mam kilka pytan.
Czy były jakieś problemy z realizacją projektu?
Czy ktoś buduje Betę w okolizach Wrocławia?

Pozdrawiam wszytkich.

daba
15-03-2006, 19:27
Jesteśmy bardzo zainteresowany tym projektem.
Spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

Widzę jednak, że dawno tu nikt nie zagladał i temat nie jest kontynuowany.

Może jednak ktoś się odezwie.
Mam kilka pytan.
Czy były jakieś problemy z realizacją projektu?
Czy ktoś buduje Betę w okolizach Wrocławia?

Pozdrawiam wszytkich.

no właśnie nikt tu nie zagląda ... :) a ja ruszam z budowa bety w kwietniu i rzecz jasna jestem zywo zainteresowana wszelkimi informacjami na temat tego domu. dołączam sie więc do grzesia i szukam właścicieli bety.

grzesia
21-03-2006, 17:43
Daba cieszę się bardzo, że ktoś też chce budować BETĘ.
My chcemy zacząć w czerwcu.

owmar
25-03-2006, 10:33
Daba cieszę się bardzo, że ktoś też chce budować BETĘ.
My chcemy zacząć w czerwcu.

No, nareszcie ktoś się odezwał! Zastanawiamy się nad wyborem projektu już kilka miesięcy i jak na razie nic lepszego na naszą działkę nie znaleźliśmy. Zaczniemy też w czerwcu :roll: ....mam nadzieję.
Ponieważ interesuję się BETĄ od dłuższego czasu udało mi się dwie znależć :lol: :lol: .Jedną nawet widziałam wewnątrz. Jeżeli macie jakieś pytania chętnie odpowiem.[/list]

owmar
25-03-2006, 13:05
Grzesia
Ta Beta, którą widziałam ma strop monolityczny. Żadnych problemów z realizacją właściciel nie miał. Z tym, że przy takim stropie pojawia się niedaleko ścianki kominkowej słup podtrzymujący podciąg. Nie wygląda to żle i jak twierdzi właściciel - nie przeszkadza.
Pozdrawiam!

grzesia
25-03-2006, 20:55
My mamy wersję parterówkę z tak zwanym stropodachem - konstrukcja dachu to wiązary.
Zmiany jakie wprowadziliśmy to garaż dwustanowiskowy i mury z porothermu 44.
Owmar czy możeszcoś powiedzieć na temat ogrzewania jakie zastosowali właściciele BET.
Jaki kominek?

Pozdrawiam

owmar
26-03-2006, 12:56
W tej Becie, którą widzieliśmy docelowo ma być gazowe. Ponieważ własciciele czekają jeszcze na doprowadzenie w tej chwili w kotłowni stoją 3 podłużne butle. Kominek jest bez płaszcza, ale z rozprowadzeniem ciepła.
My najprawdopodobnie będziemy palić groszkiem, dlatego nie za bardzo odpowiada nam to usytuowanie kotłowni :( i kominek z płaszczem wodnym.
Też zastanawialiśmy się nad dwustanowiskowym, ale boję się, że dziwnie będzie wyglądać budynek. :roll: Napisz proszę jaka jest szerokość garażu i jaki dach z tej strony.
Czy liczyliście koszty ścian z porothermu? My czekamy jeszcze na wycenę.
Pozdrawiam!

grzesia
26-03-2006, 17:15
owmar

Wysłałam Tobie wiadomość.
Nie wiem czy dotarła, bo nadal jest ststus niewysłane, być może to tak działa.
Daj znać jak ją otrzymasz

roslena
27-03-2006, 13:16
My mamy wersję parterówkę z tak zwanym stropodachem - konstrukcja dachu to wiązary.
Zmiany jakie wprowadziliśmy to garaż dwustanowiskowy i mury z porothermu 44.
Owmar czy możeszcoś powiedzieć na temat ogrzewania jakie zastosowali właściciele BET.
Jaki kominek?

Pozdrawiam

Grzesia,
też jestem mocno zainteresowany BETĄ. Fajna jest BETA 3 - ten podwójny garaż, ale jest trochę za duża. Możesz podesłać jakieś rzuty swojej bety z dwustanowiskowym garażem - to by było idealne rozwiązanie :-). O ile poszerzył się budynek? No i jestem ciekaw jak wygląda dach. Jeśli możesz podesłać coś to będę bardzo wdzięczny. Życzę powodzenia w dalszej realizacji.
Pozdrawiam
Arek

owmar
27-03-2006, 14:33
Grzesia!
Dzięki za wiadomość. Mam nadzieję, że moja dotarła.
Pozdrawiam! :wink:

grzesia
28-03-2006, 19:15
Widzę, że uzbierało się nas trochę.
Chciałbym żebyśmy utrzymywali kontakt i wymieniali się doświadczeniami.
Szkoda mi tylko, że nikt z Was nie jest z moich olkolic.
Z czego robicie mury?
Ja się trochę wacham z tym porothermem
Może obłożyć dodatkowo z zewnątrz klinkierem.
Napiszczie jaki wysoki macie cokół.

Pozdrawiam
Ewa

grzesia
29-03-2006, 18:12
Właśnie otrzymałam wycenę wykonania wiązarów.
Cena 26.050 + VAT.
Co Wy na to?

Wojtek R
13-06-2006, 13:33
W tej Becie, którą widzieliśmy docelowo ma być gazowe. Ponieważ własciciele czekają jeszcze na doprowadzenie w tej chwili w kotłowni stoją 3 podłużne butle. Kominek jest bez płaszcza, ale z rozprowadzeniem ciepła.
My najprawdopodobnie będziemy palić groszkiem, dlatego nie za bardzo odpowiada nam to usytuowanie kotłowni :( i kominek z płaszczem wodnym.
Też zastanawialiśmy się nad dwustanowiskowym, ale boję się, że dziwnie będzie wyglądać budynek. :roll: Napisz proszę jaka jest szerokość garażu i jaki dach z tej strony.
Czy liczyliście koszty ścian z porothermu? My czekamy jeszcze na wycenę.
Pozdrawiam!

a o jakiej BECIE piszecie bo ja kończę powoli BETA 2 :)

owmar
09-07-2006, 22:09
Witam!
My zaczynamy prawdopodobnie w sierpniu. Musimy zaczekać na murarzy. Nasza Beta jest z pracowni p. Kossakowskiego.
Grzesia! My zdecydowaliśmy się na terivę, więc nie interesowałam się wiązarami. Za więżbę płacimy 10tyś z VAT+cena stropu.
Pozdrawiam wszystkich budujących Bety i nie tylko.

Dotach
18-07-2006, 16:06
Jeśli ktoś ma chwilę czasu, to proszę o opinie o projekcie:
http://www.kossakowski.com.pl/beta1.html

Planujemy dach dwuspadowy. Część salonowo-kuchenna ma być podpiwniczona. Rozważamy powiększenie kuchni kosztem pom. gosp. i spiżarni.

Pozdrawiam
Dorota

grzesia
31-07-2006, 17:07
Ja obecnie buduję Betę I.
Mam już wylane ławy.
W projekcie jednak nic nie zmieniam.
Ale uważam, że z tą piwnica bardzo dobry pomysł.

SylwiaPo
31-07-2006, 17:25
Podoba mi się. Bardzo ładny domek, ładne wnętrze. My będziemy budować Protna I , domek dwuspadowy.

mdyjor
31-07-2006, 17:56
hm dom ma sporo powierzchni użytkowej i ta cała powierzchnia jest podzielona strasznš iloœć pokoi, jesli na poddaszu sš sypialnie to może warto by było na parterze scalić pokoje i zrobić je większe...


ponadto prosze mi powiedzieć po diabła tyle łazienek, instalacje kosztujš wykonanie trzech? łazienek też będzie kosztowało.

Dotach
07-08-2006, 10:05
Dziękuję za odpowiedzi :D . Już przestałam tu zaglądać, bo przez jakiś czas nic się nie działo, a tu taka niespodzianka :-)


hm dom ma sporo powierzchni użytkowej i ta cała powierzchnia jest podzielona strasznš ilo�ć pokoi, jesli na poddaszu sš sypialnie to może warto by było na parterze scalić pokoje i zrobić je większe...


ponadto prosze mi powiedzieć po diabła tyle łazienek, instalacje kosztujš wykonanie trzech? łazienek też będzie kosztowało.

My planujemy na razie mieszkać tylko na dole i dlatego chciałam mieć tam tyle pokoi. Poddasze zaadoptujemy, jesli okaże się, że rodzice będa musieli z nami zamieszkać. Dlatego nie martwią mnie te łazienki :wink: , ale dziękuje za opinie.

Dotach
07-08-2006, 10:09
Ja obecnie buduję Betę I.
Mam już wylane ławy.
W projekcie jednak nic nie zmieniam.
Ale uważam, że z tą piwnica bardzo dobry pomysł.

Cieszę się, że ktoś jeszcze buduje ten domek :D
I zazdroszczę, że już tak daleko posunięte prace :) . My jesteśmy na etapie kompletowania dokumentów :cry: .

Agnieszka i Rafał
08-10-2006, 08:39
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Wraz z mężem jesteśmy na etapie stanu surowego otwartego domu projektu Beta 1. W przyszłym roku czeka nas etap wykańczania naszego domku. Brak nam jednak koncepcji jaki styl mu nadać. Prosimy o zdjęcia z ciekawymi rozwiązaniami i aranżacją wnętrz.

owmar
09-10-2006, 19:34
A o jakiej Becie mowa/jaka pracownia?
Pozdrawiam!

Agnieszka i Rafał
09-10-2006, 20:21
chodzi mi o projekt domku BETA I autor: Grzegorz Kossakowski

owocowa2
10-10-2006, 10:39
Napisałam na priva

owmar
13-10-2006, 17:52
Witam!
Jesteśmy w trakcie budowy-zalany strop. Mamy terrivę na części mieszkalnej. Garaż poszerzony do 4m i dach czterospadowy również na garażu. Jeżeli będę mogła w czymś pomóc -napiszcie. Mam zdjęcie innej bety- mogę spróbować przesłać na prv. Pozdrawiam!

Bogdania
01-02-2008, 18:45
Cześć. Widzę że bardzo dawno nikt sie tutaj nie odzywał. Postanowiłam jednak napisać, ponieważ mam taką nadzieję że jeszcze ktoś tu zaglądnie. Interesuje mnie bowiem właśnie projekt beta 1 z pracowni G. Kossakowskiego. Czy znajdzie się ktoś kto budował lub buduje taki domek i podzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami? Bardzo mi na tym zależy ponieważ podoba mi sie ten projekt i taki właśnie chce wybudować dom. Jednak mam kilka pytań. Jeśli sie ktoś znajdzie będę dozgonnie wdzięczna.

owmar
11-02-2008, 16:39
Witaj!
Minął rok i nasza Beta już stoi, :) chociaż wiele pracy jeszcze przed nami. :-?
Pytaj, może będę mogła pomóc.
Mariola

grzesia
16-02-2008, 13:57
To i ja się przyłącze do tematu.

Też buduję Betę.
Mam już fundamenty.
Zaczynamy robić wkrótce ściany.
W projekcie strop i dach sa z wiązarów kratowych.
Chciałabym to zmienić.
Terivy nie ma na czym oprzeć.
Jak macie rozwiązaną sprawę stropu i dachu.
Zastanawiam się nad filigranem

pozdrawiam

Bogdania
16-02-2008, 16:26
Hej!
my już ostatecznie zdecydowaliśmy się na ten projekt, ale nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji co do stropu. Wersja ze stropodachem nie za bardzo nam odpowiada i zastanawiamy się nad terivą bądź też stropem styropianowym. Ten drugi wychodziłby prawdopodobnie drożej jednak przy układzie tego domu jest prawdopodobnie łatwiejszy w montażu z tego względu że jest dużo lżejszy. Jest to chyba dobry pomysł mimo że ja nie byłam do końca przekonana ale dużo na ten temat poczytałam. Nie wiem jeszcze jak to cenowo wyjdzie..
Zastanawiamy się, chyba nie mam innych pomysłów... :)

grzesia
16-02-2008, 18:35
Bogdania
Możesz coś napisać na temat tego stropu styropianowego.

Pozdrawiam

grzesia
16-02-2008, 18:38
owmar
Jeżeli możesz podeślij zdjęcia domku. Jestem bardzo ciekawa jak wygląda.
Pozdrawiam

Bogdania
18-02-2008, 06:59
Hej

Jeśli chodzi o stropy styropianowe (z tego co się dowiedziałam), system ten składa się z tzw. gotowych szalunków styropianowych, takie gotowe elementy układa się na poziomie stropu. Potem układa się zbrojenia wieńca i żeber i to zalewa się betonem.
Płyty styropianowe posiadają bardzo dobrą izolacyjność termiczną. I dużo większą rozpiętość.
W fazie montażu płyty są elementem konstrukcyjnym, przenoszącym obciążenia montażowe, natomiast w fazie eksploatacji pozostają wypełnieniem nie konstrukcyjnym - obciążenia zewnętrzne przenoszone są przez belki i betonową płytę stropu. Płyty stanowią jednocześnie szalunek jak i wypełnienie stropu, co ułatwia i skraca czas jego wykonania. Lekkość tego szalunku ułatwia jego montaż w budynku, a sam strop ma stosunkowo nieduży ciężar własny i bardzo dobrą sztywność.
To tak w skrócie. Tyle się zorientowałam czytając w internecie, ale to tylko teoria...:)
A teraz poszukuje kogoś kto taką metodę stosował, ponieważ chciałabym się dowiedzieć jak to później w praktyce wygląda. Jaka jest trwałość??

sarp
21-02-2008, 13:48
Witam!

Jeśli ktoś ma zdjecia z gotowego lub prawie gotowego domu beta, beta 2 lub beta 3 to proszę żeby przesłał mi na emaila...
Jestem zainteresowana tym projektem

menia1
18-03-2008, 12:29
Witam! Lada dzień rozpoczynamy budowę domu BETA I; niestety nigdzie nie znalazłam zdjęć z realizacji tego projektu. Jeżeli ktoś mógłby umożliwić mi obejrzenie zrealizowanej inwestycji, byłabym ogromnie wdzięczna!!!

Agnieszka i Rafał
18-03-2008, 18:37
a my se juz mieszkamy w Becie I i jest super

menia1
20-03-2008, 09:30
Wobec tego ponawiam prośbę:)

menia1
20-03-2008, 09:36
Witam! Lada dzień rozpoczynamy budowę domu BETA I; niestety nigdzie nie znalazłam zdjęć z realizacji tego projektu. Jeżeli ktoś mógłby umożliwić mi obejrzenie zrealizowanej inwestycji, byłabym ogromnie wdzięczna!!!

dorciaz
11-04-2009, 17:31
Witam serdecznie...
Ja ruszam z Beta2 w maju :D Kupiony mam dach i solbet :wink:
Kto buduje ze mną?Licze na wymiane doświadczen....
pozdr.Dorota