PDA

Zobacz pełną wersję : Renowacja starej drewnianej podłogi



Małgośka
08-10-2006, 21:44
Witam.

Mam problem do rozwiązania i szukam najłatwiejszego sposobu jego rozwiązania. W domu moich rodziców jest stara drewniana podłoga na legarach. Podłoga wygląda na zdrową, deski są równe a szary między deskami minimalne. Problemem jest fakt, że podłoga została pomalowana kilkakrotnie farbą olejną czy emalią (była tak odnawiana co kilka lat). Moja propozycja na odnowienie tej podłogi jest taka aby usunąć farbę do "żywego" drewna a następnie pomalować jakąś ciemniejszą lakierobejcą. Ciemniejszą aby ukryć ewentualne brzytkie przebarwienia drewna. Teraz pytanie jak usunąć starą farbę?? :-? Czymś to zetrzeć mechanicznie, jeśli tak to czym? Deski są przybite gwoździami, które widać z wierzchu, więc chyba nie nadaje się do cyklinowania. Może są jakieś preparaty chemiczne, które ułatwią zdarcie tej warstwy? Jakich narzędzi urzyć? Czy pracę taką można wykonać we własnym zakresie, czy też bez fachowca ze specjalistycznym sprzętem się nie obejdzie? Może ktoś już robił coś podobnego i podzieliłby się doświadczeniem i pomysłami, jak to zrobić najlepiej? Acha, cała podłoga to jakieś 17 m2. Co radzicie? Pozdrawiam

Szczecin HENRYK
09-10-2006, 19:10
W swoim domu mam jeszcze przedwojenne podłogi sosnowe które były pomalowane wieloma warstwami farby olejnej. Deski były częściowo powypaczane. Renowację przeprowadziłem następująco:
1. Dobiłem wszystkie widoczne łebki gwoździ tak, że zostały zagłębione poniżej powierzchni drewna,
2. Wycyklinowałem podłogę do czystego drewna. Zgrubnie zrobiłem to tarczą fibrową na szlifierce kątowej którą wyrównałem z grubsza powierzchnię podłogi zeszlifowując krawędzie desek wygięte ku górze. Resztę zrobiłem cyklinarką
3. szpary pomiędzy deskami wypełniłem specjalnym kitem do parkietów w tubach (coś jak silikon).
4. Całość polakierowałem.
Nie widziałem potrzeby dodatkowego barwienia podłogi przed lakierowaniem. Sosnowe deski podłogowe po kilkudziesięciu latach leżenia na podłodze znacznie przyciemniły się w sposób naturalny.

Małgośka
09-10-2006, 19:27
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Małgosia

5parkiet
22-12-2013, 09:30
Zastosowanie lakierów rozpuszczalnikowych poliuretanowych bez podkładu również przyciemni podłogę. Deski pomalowane farbą olejną to nie problem przy renowacji, problem stwarza dopiero ciemno-czerwona pasta która jest pod wartstwą farby. Straszliwie zabija papiery rozmazując się po podłodze.

Cyklinowanie takiej podłogi proponuję zlecić firmie parkieciarskiej która się tym zajmie na odpowiednim poziomie. Samodzielna praca może wyjść droższa i na dodatek bez zadawalającego efektu końcowego.

Prac przy renowacji desek po farbie niestety nieda się zrobić "bezpyłowo" bardzo często pomieszczenie nadaje się do ponownego malowania.

Jeśli ktoś z Wrocławia i okolic będzie chciał odnowić stare deski to zapraszam do kontaktu tutaj na forum lub na naszej stronie http://5parkiet.pl

Antkowa
22-12-2013, 09:40
Piękna reklama i chyba rekord w odkopywaniu starych postów - 7 lat :)

monkey222
22-12-2013, 15:07
"""""""Jeśli poszukujesz usługi cyklinowania bezpyłowego we Wrocławiu, to sprawdź naszą ofertę http://5parkiet.pl""""""""""""""""



tak z czystej ciekawosci zapytam, co robicie jesli klient przed zleceniem uslugi zaznaczy ze jeśli znajdzie oznaki pylu w mieszkaniu to nie zapłaci.Co robicie?? przyjmujecie zlecenie czy zbywacie klienta , przeciez ma prawo nie zapłacic bo bezpyłowo w reklamie to bezpyłowo w realu.