PDA

Zobacz pełną wersję : Zasobnik CWU dwupłaszcz wychładzany od CO - jak zaradzić?



Majster Klepka
08-10-2006, 21:52
Kupiłem zasobnik dwupłaszczowy (z grzałką)i zamierzam go włączyć do obiegu CO otwartego grawitacyjnego.
Podłączę go rurką 1 cal do zasilania i powrotu i powinno działać - średnica chyba wystarczająca do ruszenia grawitacyjnego.
Ale jest problem.
Jak piec będzie grzał to OK, woda będzie podgrzewana.
Ale jak zacznie wygasać, to przecież zasobnik odda ciepło podgrzanej wody do instalacji CO i rano będę miał zimną wodę w kranie.
Jak temu zaradzić?
Rurka powrotu będzie od razu skierowana w dół, więc ciepła woda CO podgrzana przez CWU teoretycznie nie powinna chyba grawitacyjnie "ruszyć" w dół, ale pewności nie mam.
Nie chcę stosować elektrozaworu z termostatem, bo to niestety kosztuje.
Może ktoś przerabiał taki temat?

1950
08-10-2006, 22:36
jeżeli będziesz miał to zasyfonowane, to grawitacyjnie nie ruszy

lukol-bis
08-10-2006, 23:43
Potwierdzam wypowiedź poprzednika.
Pozdrawiam

Majster Klepka
09-10-2006, 01:06
Co to znaczy "zasyfonowane"?
Zbiornik leżący, z zasilania metr w górę do zasobnika, potem z zasobnika dwa metry w dół do powrotu do kotła na węgiel.
Rura 1 cal.
Chodzi mi o to by podczas palenia woda się grzała grawitacyjnie, a po wygaśnięciu, żeby przepływ się zatrzymał i nie wychładzał zasobnika.
Czy to jest zasyfonowanie i czy przepływ się zatrzyma?
Pompki nie mam i ogrzewanie chodzi na grawitacji bardzo dobrze (rury 2 cale w CO)

P.S. DO lukol-bis - polecałeś mi miesiąc temu kocioł gazowy zamiast węglowego dolnego spalania.
Na razie nie kupuję węglówki tylko wypożyczam na ten sezon od siebie z firmy kondensat viessmana. Akurat mam taką możliwość, bo już kupiony, a montowany będzie w kwietniu. Dam znać , czy kondensat daje radę z ogrzaniem mojego domu.