PDA

Zobacz pełną wersję : projekt BABIE LATO pracownia DOMOWE KLIMATY



Strony : 1 2 [3]

bikosa
04-11-2007, 19:53
Prześliczne!!
Gratuluję!
Czy już mieszkacie?? My właśnie kończymy płot, zrobioliśmy tgarasy i ciągle grzebiemy w górnej łazience.
Pozdrawiam
ag

Grazka3
05-11-2007, 07:21
Niestety jeszcze nie mieszkamy, planujemy przeprowadzkę w przyszłym roku wiosną.
W środku wszystkie mokre prace zrobione. Brak stolarki- tj. podłóg, parapetów i drzwi oraz do obudowy kominek. Tak jak wcześniej zakładaliśmy, nie robiliśmy poddasza. Tam na razie zrobiona jest kotłownia. Oczywiście wypuściliśmy wszystkie instalacje na poddasze, tak na wszelki wypadek Na zewnątrz, to co widać. Budynek wykończony. Do wykończenia ogrodzenie, no i ogród.
Grazka3

KKrzysiek
05-11-2007, 23:24
Grazka3 - Gratuluję !!!
Ślicznie wygląda Twój domek - muszę koniecznie zobaczyć w naturze :D
Pozdrawiam!

KK

mm3844
06-11-2007, 09:55
A ja chciałem się z wami torchę podzielić problemami , może będzie łatwiej. Wiem , że jak się ktoś buduje to nie ma czasu na mazgajenie.
Okazało się, że murarze spartolili strop, wylali za dużo i po położeniu rur do kaloryferów będę musiał ponieść poziom posadzki a co za tym idzie ostatniego stopnia schodów na poddasze i krew mnie zalewa bo będzie trzeba wchodzić na niego prawie "po drabinie". Może jest na to jakieś lekarstwo?
Strach pomyśleć o rurach odkurzacza. Na szczęscie panowie puścili je w ścianach.

Grazka3
07-11-2007, 13:32
bikosa, KKrzysiek wielkie dzięki za miłe opinie.
KKrzysiek, zapraszam do obejrzenia w naturze, wszak jesteśmy prawie sąsiadami. Twoje Babie Lato podziwiałam , będąc z wizytą u brata pod koniec października. Widziałam, że masz wstawione okna- jaką w końcu wybrałeś firmę?
Pozdrawiam wszystkich sympatyków Babiego Lata.
Grazka3

KKrzysiek
08-11-2007, 13:16
Grazka3 - wybrałem tak jak Ty Urzędowskiego.
Z terminami miałaś rację - mieli 1,5 miesiąc poślizgu.
Teraz myśle o drzwiach z naświewtlem, ale ceny drzwi to mają z kosmosu. De facto płaci sie za kolor bo nie są antywłamaniowe. Myśałem o modelu D303 (kasetony). Ale cena !!!

Czy Twoje drzwi też są z Urzędowskiego?

Brame chyba wezmę z Normstahla G60 2250x5000

Pozdrawiam wszystkich

Grazka3
08-11-2007, 14:27
KKrzysiek, mamy również drzwi Urzędwoskiego model DZ 039 z naświetlem w kolorze okien. Były drogie- nie pamiętam ile, ale sprawdzę. Wejście z tyłu domu - to drzwi Gerda, troszeczkę się różnią od koloru okien i drzwi, ale nam to nie przeszkadza.
Mieliśmy małą przygodę z montażem dzrzwi zewnętrznych. Źle je wypoziomowali i nie zgadzały się poziomy z oknami tarasowymi. Ekipa musiała to poprawiać. Zwróć na to uwagę, oczywiście jeśli będziesz zamawiał u Urzędowskiego.
Zastanawiałam się nad Twoim pytaniem w sprawie mocy kominka. Zamontowaliśmy już kominek i jest on na pewno większej mocy, a do ogrzewania będziemy mieć mniejszą powierzchnię, bo tylko parter. Nie wiem czy planujesz ogrzewanie podłogowe. U nas jest podłogówka w holu, wiatrołapie, kuchni, łazience i ubikacji.
W łazience dodatkowo daliśmy kaloryfer z opcją podłączenia do prądu. Sprawdza się w mokre letnie dni.
Pozdrawiam Grazka3

rafałek
24-11-2007, 07:01
Podpisuję listę obecności... 8)
U nas poddasze zamieszkane przez córkę. Ogrzewam pokój w szycie (nad wykuszem) - tam właśnie przeprowadziła się Alicja robiąc miejsce dla rodzeńswta (już w połowie grudnia :D ), do tego hol i mniejszy pokój od tyłu. Ilość opału potrzebnego do ogrzania wzrosła przez to niezauważalnie, a przyznam, że bałem się tego najbardziej.
Od dłuższego czasu biorę się na górze za listwy przypodłogowe i czasu mi ciagle brak - podobnie jak na urządzanie gabinetu do pracy (ten mniejszy pokój).
Co do wykuszu - nie zauważyłem opisanych wcześniej problemów - może przy budowie majstry coś zamataczyły by wyszło.
Co do uzytkowania góry - ciagle uważam, że jeśli można to warto zrobić przejście między częścią nad domem a tą nad garażem - super się to sprawuje.
Co do góry - obrobienie okiem mam nieby niezgodnie z zasadami, ale przyznam, że problemów nie ma - nic się nie wykrapla, a za to faktycznie nie mam na ścięciach redukcji na ociepleniu.
Bardzo się cieszę z pomieszczenia nad poddaszem - podłoga na jętkach. Można tam sporo gratów zmieścić a do tego mam dobre dojście do wyłazu przy kominie od kominka. Na tym kominie mam anteny, a teraz w razie W mogę nawet zimą przez tem wyłaz coś poprawić nie wchodząc na dach.

Co do obserwacji użytkowania. Mamy kocioł na drewno i praktycznie do wczoraj paliłem tylko osiką. Drewno wyśmiewane, ale... w okresie przejsciowym wychodzi go niewiele więcej a cena baaardzo dobra. Faktycznie czyści komin - 2 tygodnie temu robiłem czyszczenie przed poważnym sezonem - w końcu za tydzień już grudzień - i przyznam, że w przeciwieństwie do lat poprzednich nie było czego czyścić - komin prawie jak nowy.

Pozdrawiam.

PS. Jak się wyrobię to dziś - najdalej jutro powieszę fotki z góry. Może kogfoś interesują jakieś szczególne sprawy?

inka27
26-11-2007, 12:13
witam wszystkich, jestem tu nowa i jak każdy nowicjusz mam sporo pytań, zdecydowaliśmy sie na ten projekt bo jest boski i bardzo funkcjonalny, budowę rozpoczynamy na wiosnę obecnie zbieramy papiery.. tylko czy może mi ktoś w przybliżeniu powiedzieć czy kosztorys tego domu w dużym stopniu odbiega od rzeczywistości??jaki jest MNIEJ WIĘCEJ koszt budowy bez wykańczania poddasz??

rafałek
26-11-2007, 12:55
Rozrzut może być duży, ale myślę, że powinnaś się zmieścić w przedziale 250-300 tys. ale jeśli ktoś ma nowsze wyliczenia to niech mnie sprostuje. Dużo zalezy od standardu wykończenia. Jesli planujecie robić kiedyś górę, to by potem obniżyć koszty warto:
1. Wyprowadzić osobno prąd (pociągnij dodatkową linię i przygotuj na górze miejsce na skrzynkę - my taką mamy na stryszku nad garażem)
2. Wyprowadź na górę wodę i CO. Jest to do zrobienia bez konieczności mieszkania.
3. Jeśli z górą się nie śpieszysz pomyśl o schodach drewnianych. Górę możesz zamknąć płytą GK i na góę nałozysz wełny.

Jednak warto na górze wymurować ścianki działowe i wylać wylewki. My tak mieśliśmy. Powiem więcej na górze mielismy wykonaną całą instalacje elektryczną, wodę i kanalizę oraz króćce od CO. Koszt nie jest jakiś wielki, a potem góę robisz szybko i bezinwazyjnie. Bardzo przydaje się do tego przejście między góą nad garażem a domem. Majster wchodzi przez garaż a dopiero na końcu otwiera zabudowaną GK klatkę schodową.

inka27
26-11-2007, 14:48
wielkie dzieki, bedziemy budowac na kredyt i 300 moze 350 musi nam wystarczyc :)

kukułka
26-11-2007, 17:53
Witam Wszystkich! Cieszę się że tu trafiłam ja również na wiosnę mam zamiar ruszyć z budową. Babie lato piękny projekt, ale powierzchnia dachu a co za tym idzie koszt mnie przeraził.
Jeśli mogę zapytać z jakimi kosztami musze sie liczyć chodzi o dach . Pozdrawiam!
Jestem z Dolnego Śląska czy może buduje sie tu Babie lato?

Mirosław
06-12-2007, 06:12
wielkie dzieki, bedziemy budowac na kredyt i 300 moze 350 musi nam wystarczyc :)
Witam
Może wyjdę na pesymistę ale myślę że nawet przy nie najwyższym standardzie pieniążków może zabraknąć. Takie koszty budowy (okna ,drzwi, podłogi,piece,kaloryfery,dachówka ,ocieplenie ,tynki zewnętrzne, oraz wiele innych drobiazgów które kosztują. ) z były w 2004-2005 .
Ale z całego serca życzę powodzenia będę trzymał kciuki a może się uda.
Pozdrówka. :wink:

bikosa
09-12-2007, 17:25
Hej, podobnie jak Mirosław obawiam się, że to będzie niewystarczająco ale mam nadzieję, że się mylę :P

vera78
19-12-2007, 08:13
Witajcie,
Na razie jestem cichym podglądaczem wątku i kolekcjonerem cennych wskazówek już budujących ale mam nadzieję wkrótce dołączę bardziej aktywnie.
Pozwolenie odbieram w styczniu i na wiosnę ruszamy....Buduje w okolicach Wieliczki - dom KKrzyśka podziwiałam w naturze - jeszcze raz wielkie dzięki za kontakt!!!
Grazka 3, twoj domek na zdjęciu prezentuje sie cudnie - tez budujesz w tych stronach, gdzie mozna go ewentualnie zobaczyć?
Mam tez pytanie o kolor twojej dachówki - w zestawieniu z tą elewacją wygląda to super! My się wciąż wahamy pomiędzy miedzią a ceglastoczerwoną.
Pozdrawiam wytrwałych forumowiczów (bikosę, rafalka, Mirosława....)!!!

rafałek
25-12-2007, 18:58
Mamy zimę i nasunęło mi się takie luźne spostrzeżenie.
Mamy niewykończoną łazienkę na górze. Na razie ogrzewana tylko podłogówką - w miejscu gdzie ma być drabinka jest obejście z rurki. Co ciekawe - jest tam całkiem ciepło. Wychodzi, że podłogówka może być tam całkiem wystarczająca - jednak to łazienka i ciepełka nigdy za wiele wiec kiedyś będzie wykończona i drabinka powieszona.

Pozdrawiam serdecznie i bardzo swiątecznie :D

Mirosław
27-12-2007, 10:09
Witam
Troche spóźnione ale najszczersze życzenia (po)świąteczne.
Wszystkim sympatykom BABIEGO LATA wszystkiego najlepszego , dużo zdrówka oraz cierpliwości w dążeniu do celu. No i kupę kasiory bo wykańczanie wykańcza .
Pozdrówka :wink:

ulap
28-12-2007, 09:48
W moim domku już zrobione ogrzewanie jeszcze tylko podłączyć pompę ciepła I WYKOŃCZENIÓWKA. Przeraża mnie to co mnie czeka planowałam że ten dom będzie kosztował trochę mniej:( ale mimo wszystko jest najpiękniejszy na świecie nie mogę doczekać się końca. Zyczę wszystkiego najlepszego w nowym 2008 roku. Pozdrawiam

Grazka3
31-12-2007, 16:26
Vera78 miło, że podoba Ci się moje Babie Lato. Jeśli chodzi o kolor dachówki to jest to kolor ceglastoczerwona angoba. Budujemy w gminie Niepołomice,więc jeśli budujesz w pobliżu KKrzyśka, to będziemy "sąsiadkami.
Pozdrawiam cieplutko wielbicieli Babiego Lata, a z okazji zbliżającego się Nowego Roku, życzę szczęśliwości, wytrwałości i cierpliwości w budowaniu.
Grazka3 :lol: :lol: :lol:

vera78
02-01-2008, 07:06
Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku obecnym i przyszłym posiadaczom Babiego Lata!
Grazka3, buduje 3 km od KKrzyska w Lednicy Górnej k. Wieliczki więc na pewno będziemy sąsiadkami....Gdzie dokładnie powstało twoje Babie Lato, przyznaje że bardzo podoba mi sie twoje wykończenie domu i chciałabym, troche podpatrzeć i podpytać jesli to mozliwe oczywiście.....
Proszę o jakiś namiar na ciebie, moj tel to 600 28 99 17
Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!!

aqk40988
20-01-2008, 17:41
Witam wszystkich fanów Babiego Lata. Zazdroszczę Wam bo my właśnie zaczynamy budowę na wiosnę (mam nadzieję...) - w okolicach Nadarzyna pod Warszawą. Czytam wszystkie Wasze posty bardzo dokładnie, ale najchętniej bym zobaczył te "cuda" na żywo. Jeżdże trochę po Polsce. Jeśli ktoś gotów bvłby pokazać mi swoje Babie Lato będę niezmiernie zobowiązany za kontakt i namiar.
Wszystkiego najlepszego w 2008 r.

Andrzej

KKrzysiek
20-01-2008, 22:51
Witaj Andrzeju,
Z tego co wiem Wielcy Pionierzy tego forum reprezentują kierunek północny. Nas z południa jest trochę mniej, a z okolic Warszawy nie kojarze nikogo. Tak czy owak warto sprawdzić jak budynek wygląda w całości. Mocno działa na wyobraźnię i utwierdza w przekonaniu, ze to właściwy projekt. Zapraszam do siebie na wizję lokalną (ocieplam teraz poddasze). A poza tym warto zrobić żonie albo sobie samemu prezent i zamówic makietkę domu. Kosztuje ok 200-250 zł i daje sporo radosci
Krzysiek

bikosa
21-01-2008, 11:15
KKrzysiek- "WIELCY PIONIERZY" tego było mi potrzeba :lol: Dawno się tak nie uśmiałam :wink:
Pozdrawiam budujących i popieram, że warto zobaczyć w realu. Pierwsze babie lato pokazal nam kolega a nastepne wyszukalismy sami. wystarczy zwiedzic 1-2 osiedla domkow i nagle odkrywamy znajomą bryłę.
Porada dla początkujących- zawsze łatwiej zwiedzić domek gdy jeszcze jest w trakcie budowy- wtedy duuuużo chętniej się zapraszamy. kiedy etap jest już mocno zaawansowany lub domeik zamieszkany wtedy dość trudno jest mi podjąć decyzję o nieznanych zwiedzających. Tak wiec pozdrawiam (aha obecność na forum z czasem też potrafi zbudować zaufanie :P )
Powodzenia zyczę

aqk40988
21-01-2008, 18:11
KKrzysiek i inni - wielkie dzięki za tak szybką reakcję i zaproszenia (!) do obejrzenia Waszych domów. Skorzystam na pewno i z odpowiednim wyprzedzeniem umówię się jak tylko będe wybierał się w Wasze okolice.

Andrzej

Grazka3
21-02-2008, 19:26
Zgadzam się ze zdaniem Bikosy. Póki domek jest jeszcze w pierwszej fazie budowy, inwestorzy chętnie goszczą oglądających. Kiedy już coś zaczyna się dziać w środku, chęć do przyjmowania takich odwiedzin odwiedzin jest mniejsza.
Podglądacze cieszą, ale też denerwują. Zwłaszcza wtedy gdy są zbyt natrętni.
A że ufność do ludzi zanika z biegiem przybywających lat życia, zrobiłam sobie "firanki".... ze styropianu, coby wścibscy nie mogli zobaczyć jak wykańczam domek wewnątrz.
Ale ufać trzeba.
Pozdrawiam wszystkich ufających i budujących Babie Lato.
Grazka3 :lol: :lol: :lol:

rafałek
24-02-2008, 18:39
Czym macie obłożony cokół i jak się Wam sprawuje w użytkowaniu?

Mirosław
02-03-2008, 18:52
Czym macie obłożony cokół i jak się Wam sprawuje w użytkowaniu?
Witam
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem '' cokół ''- jeżeli chodzi o fragment muru pomiędzy ziemią a początkiem tynku zewnętrznego to ja obłożyłem płytkami klinkierowymi w kolorze dachówki (kolor root). Wyszło nawet nie najgorzej. Pierwsze mrozy wytrzymało - nic nie odpadło.Trzeba przyznać że po obłożeniu dom prezentuje się znacznie lepiej. Po obłożeniu klinkierem dookoła domu ułożyłem agrowłukninę i wysypałem kamykami opaskę o szerokości ok.50 cm. Lepiej pacuję się kosiarką oraz ''cokól'' się tak nie brudzi podczas deszczu.
Pozdrówka :wink:

aqk40988
14-03-2008, 11:55
Wszyscy Pionierzy i miłośnicy Babiego Lata - z radością informuję, że 3 marca rozpoczęliśmy budowę !!! Póki co idzie zgodnie z planem - geodeta za jedyne 800 zł wytyczył osie i granice budynku i ekipa zaczęła kopać fundamenty. Wczoraj wylali ławy. Trzymajcie za nas kciuki...

P.S. Czy ktoś wie gdzie można zamówić makietkę domu?

CuoreRosso
14-03-2008, 12:11
Wytyczenie za 800 pln??? Zdzierstwo!

aqk40988
14-03-2008, 13:06
Wszyscy Pionierzy i miłośnicy Babiego Lata - z radością informuję, że 3 marca rozpoczęliśmy budowę !!! Póki co idzie zgodnie z planem - geodeta za jedyne 800 zł wytyczył osie i granice budynku i ekipa zaczęła kopać fundamenty. Wczoraj wylali ławy. Trzymajcie za nas kciuki...

P.S. Czy ktoś wie gdzie można zamówić makietkę domu?

rafałek
14-03-2008, 17:08
Ale po co makieta? Za chwile będziecie mieli coś bardziej realistycznego...

(Sam robiłem makietę... nigdy nie doczekała sie końca, dziś nawet nie wiem, gdzie są jej resztki).

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Arol_62
15-03-2008, 17:05
800,- za geodete to naprawde zdzierstwo. :evil:

Mirosław
18-03-2008, 06:31
Wszyscy Pionierzy i miłośnicy Babiego Lata - z radością informuję, że 3 marca rozpoczęliśmy budowę !!! Póki co idzie zgodnie z planem - geodeta za jedyne 800 zł wytyczył osie i granice budynku i ekipa zaczęła kopać fundamenty. Wczoraj wylali ławy. Trzymajcie za nas kciuki...

P.S. Czy ktoś wie gdzie można zamówić makietkę domu?

Witam
Życzę powodzenia :wink:
Co do makietki to na początku każdy jest zauroczony projektem .
Ja miałem inny pomysł - chcałem sobie sprawić obraz z widokiem domu , który miał wisieć nad kominkiem. Ale pomysł upadł- znalazło się tysiące innych wydatków a i euforia mineła.
Pozdrówka :wink:

bikosa
18-03-2008, 20:14
Mirek- twoje wypowiedzi niemal zawsze wzbudzając mój uśmiech:-) Euforia mija, hi, hi;-)
Ale warto było :lol:

rafałek
24-03-2008, 11:11
Oj "twarda" kobieto co nie zaznała emocji... 8)

A tak z innej beczki - jak tam ogródki? Ja chętnie bym coś pokazał... ale nie ma co... wiosna jakoś nie chce zastartować a te parę krokusów jakoś serce cieszy ale na chwalenie nie wystarcza.

Gorąco pozdrawiam

PS. Bikosa - czy fotki doszły?

bikosa
26-03-2008, 15:58
Pisałam, że doszły:-)
Z okazji poświątecznej szybkiej wiosny Wszystkim życzę :D

gumis123456
20-04-2008, 15:34
hej co do budowy domu to budując w tym roku sądzę że braknie Ci 350 tyś na wykończenie i wejście gdyż materiały poszły tak do góry i robocizna, że źle to widzę. Ja zacząłem budowę rok wcześniej i wszystkie materiały udało mi się kupic przed podwyżkami. Na chwile obecną dom kosztował mnie około 150 tyś i mam stan surowo zamknięty bez ddzwi garażowych, które kosztują około 7 tyś zł. Jeśli jest ktoś zainteresowany to mogę przesłać szczegółowy kosztorys budowy domu. Ja zacząłem budować rok temu.

gumis123456
20-04-2008, 15:39
Czy ktoś mi może powiedzieć czy 150 tyś wystarczy mi na wykonczenie domu Babie Lato? Mam dom w stanie surowo-zamkniętym bez drzwi garażowych oraz nie ocieplony na zew?

Beti8
23-04-2008, 20:19
Witam Wszystkich!
Zwracam się z prośba do osób które juz buduja Babie Lato (najchętniej z mazowsza ale nie koniecznie) i mogłyby udostępnić swój domek do obejrzenia "na żywo" Mieszkamy pod Warszawą i chcielibyśmy obejrzec ten dom wewnątrz;nie musi być wykończony ,jesli ktoś mieszka daleko od W-wy i chciałby sie podzielić doświadczeniem to też będziemy wdzięczni za kontakt!

Pozdrawiam Wszystkich
Beti!

gumis123456
24-04-2008, 12:22
hmm ja buduje Babie Lato i jestem z małopolski a dokładniej z Bochni. Jeśli to nie zadaleko to zapraszam

jolanta k
25-04-2008, 20:29
Witam wszyskich budowniczych-inwestorów KRESKI.Dołączam sie do Was z przyjemnościa .My budujemy w świetokrzyskim.Jestesmy na etapie kładzenia dachówki.KRESKA jest przepiekna.BABIE LATO też.Pozdrawiiam[/url][/list]

buli107
10-05-2008, 18:22
Witam. Od roku mieszkam właśnie w Kresce, jestem na etapie wykańczania tarasów i działki, za moment zacznie powstawać garaż. Wprowadziliśmy sporo zmian, przede wszystkim zaadoptowaliśmy poddasze ( 3 pokoiki, łazienka z suszarnią nad gankiem i otwarta przestrzeń na 1/3 poddasza ), dzięki czemu na parterze powstał 14-metrowej długości salon z jadalnią otwartą na kuchnię i hall. Oprócz tego powiększyliśmy wiatrołap kosztem spiżarni oraz części pomieszczenia gospodarczego.Generalnie domek jest super, a zadaszony taras z kolumnami to czysta poezja , z przodu domu mamy widok na dolinę, dlatego powiększyliśmy ganek i go zaokrągliliśmy. Pozdrawiam.

buli107
11-05-2008, 13:34
Chciałbym zadać pytanie, jakie macie roczne koszt ogrzania tego domku ? Ja mam z poddaszem i pierwszy rok eksploatacji zamknął mi sie w kwocie 4tys. za gaz ( ogrzewanie + ciepła woda ).Pozdrawiam.

reniakoz
13-05-2008, 13:34
Jestem prawie zdecydowana na Kreskę , ale martwi mnie to ze ganek frontowy nie jest usytuowany centralnie tak jak w projekcie Babie Lato . Czy nie psuje to ogólnego wrażenia wizualnego frontu domku ? W katalogu na rysunku Kreska jest pokazana pod kątem, więc nawet nie widać że ganek nie jest na środku .
Najbardziej mi się podoba Babie Lato , ale gdyby było bez garażu .
Jestem z Dolnego Śląska - proszę o kontakt osoby, które wybudowały już Kreskę w tym rejonie .

jolanta k
13-05-2008, 20:12
WITAM buli1107.Gratuluję mieszkania w tak pięknym domku jakim jest KRESKA Czy macie zamontowane łukowate okna nad wejściami?Czy macie dostęp do nich żeby można je np.umyć?Dziękuję za odpowiedż.

buli107
14-05-2008, 11:51
Reniu, to że ganek nie jest centralnie umiejscowiony w niczym nie przeszkadza.Wręcz przeciwnie, dzięki temu układ w środku jest rewelacyjny.
Jolu, mam zamontowane łukowate okna z przodu i z tyłu ( z przodu mam tam na górze łazienkę powiększoną o niską suszarnię, a w części ogrodowej pokój powiększony o tzw. "pierdolnik ", czyli miejsce na różne potrzebne-niepotrzebne przedmioty ).Jeśli chodzi o mycie ich to jest to problem, muszę odkręcić dwie śrubki aby je do połowy opuścić, bo są niestety tylko ledwouchylne, no ale to nie problem dla faceta, dwa razy do roku można się pomęczyć. Pozdrawiam.
P.S. Dzisiaj przyjeżdżają trzy 2,5metrowe cyprysy, które zagoszczą pod oknami z tyłu po bokach tarasu :D

jolanta k
14-05-2008, 19:18
Dzieki buli107 za odpowiedz.Możesz pochwalić się zdjęciami swojej KRESKI?

reniakoz
15-05-2008, 08:40
Cześć Buli,
Przyłączam się do prośby Joli - też chętnie obejrzę zdjęcia .

buli107
16-05-2008, 11:48
Witajcie, panowie remonterzy właśnie kończą ganek, jak tylko skończą i uporządkuję troszkę otoczenie to dam namiary na fotki, na fotkach zobaczycie też moje rozwiązania odnośnie środka domu. Myślę że w za jakiś tydzień, góra dwa wrzucę namiary na fotki.Pozdrawiam.

jolanta k
16-05-2008, 22:23
U nas robią "elektryke",czekamy na okna i dokończenia daszku nad wejściem oraz posprzątanie terenu wokół domu i w środku bo okropnie bałaganią panowie z ekipy budowlanej.Pozdrowienia.

buli107
17-05-2008, 19:33
Przeglądając wcześniejsze posty zauważyłem, że ktoś podważał sens zastosowania asymetrycznych skrzydeł w drzwiach wyjściowych na ogród ( tak jak w gotowcu ). Mam symetryczne i twierdzę, że te asymetryczne z projektu byłyby praktyczniejsze. Może niezbyt ładne wizualnie ale na pewno praktyczniejsze. U mnie regułą jest że jedno skrzydło jest zamknięte a drugie otwarte.Praktycznie korzystamy tylko z jednego skrzydła, tym bardziej że drugie nie jest uchylne ( to z ruchomym słupkiem ). Gdyby drzwi były asymetryczne to te otwierane byłoby 20cm szersze , a więc i wyjście na taras byłoby wygodniejsze.Pomyślcie o tym ( oczywiście Ci co jeszcze okien nie zamówili :wink: ). Pozdrawiam.
P.S. Budujących Kreskę zapraszam do rzucenia okiem na mój domek. Może dzięki temu unikniecie kilku błedów :)

jolanta k
17-05-2008, 21:23
Witam.My zamówiliśmy okna wyjściwe na taras asymetryczne.Wdzę że dobrze zrobiliśmy.Buli107 a jaki macie gaz?Ziemny czy ze zbiornika?Bo my mamy dylemat jeśli codzi o żródło ciepła:gaz czy eko-groszek z tym że gaz musiałby być ze zbiornika.Ceny "grochu" rosną więc gaz nas kusi.Może jakieś sugestie? Buli107 jakie błędy popełniłeś przy budowię!?Pozdrawiam

buli107
18-05-2008, 21:08
Zbyt późno wypieprzyłem ekipę robiącą regipsy na poddaszu, reszta OK. A gaz mam ziemny.A namiary na fotki wrzucę w połowie tygodnia. Pozdrawiam.

jolanta k
18-05-2008, 21:59
Dzięki za odpowidż.Czekamy na fotki.Pozdrawiam.

buli107
20-05-2008, 11:48
Pierwsze fotki, na bieżąco będę dodawał kolejne i opisywał zmiany zastosowane przez nas w stosunku do "gotowca". Pozdrawiam.
http://www.garnek.pl/buli107/1715787
http://www.garnek.pl/buli107/1715846/ganek-w-robocie
http://www.garnek.pl/buli107/1715845/wyjscie-na-ogrod-i-swiezo-boczki
http://www.garnek.pl/buli107/1715844/wyjscie-na-ogrod-i-swiezo-boczki

jolanta k
20-05-2008, 18:36
Witaj buli.Twój dom wygląda pięknie\właściwie Wasz dom\.Kolorystyka całego domu nadaje mu charakter bardziej nowoczesny\takie jest moje skromne zdanie\ a dom wydaje się optycznie większy.Czekamy na dalsze zdjęcia szczególnie tej olbrzymiej przestrzeni na parterze.My na poddaszu zrezygnowaliśmy z jednej sypialni,powstała otwarta przestrzeń ok.40m2.Sympatyczne "potworki".Pozdrawiam.

buli107
20-05-2008, 21:42
Zgadza się, kończąć domek ( kupiliśmy go w stanie surowym otwartym ) polegaliśmy tylko na naszej ( zwłaszcza mojej :wink: ) wyobraźni i na podpowiedziach wykonawców, dlatego różni sie od gotowca. Druga sprawa że przed domkiem ( jakieś 8-10metrów ) zaczyna się dolina, a typowy dworek to kojarzy mi sie ze sporą płaską przestrzenią przed domem a nie doliną. Co do koloru to elewacja miała być intensywnie żółta ale stanęło na delikatnym kremie, chyba dobry wybór. Mamy ciemny dach, więc małżonka stwierdziła że przy białych ścianach domek byłby smutny, taki surowy miałby wyraz.Dlatego krem. Pozdrawiam.

reniakoz
21-05-2008, 06:59
Cześć Bulli- piękny domek, chociaż muszę przyznać że znacznie odbiega od oryginalnej Kreski . Czy konstrukcja dachu jest też zmieniona? Masz jakieś zdjęcie całości od frontu ?

Cześć Jolu - a gdzie można obejrzeć twoją Kreskę?

buli107
21-05-2008, 11:05
Odbiega odbiega, kończąc budowę nie widziałem nawet jak wygląda oryginał, tak jak napisałem, wyobraźnia działała a nie "gotowiec", więc wyszło jak wyszło :D Dzisiaj panowie remonterzy fugują ganek więc po uporządkowaniu machnę parę fotek i dodam na Garnek.pl. Pozdrawiam.

jolanta k
22-05-2008, 12:53
RENIAKOZ.Wysłałam Ci fotki mojej KRESKI na priv.Czy dotarły?Pytam tylko z ciekawości.Pozdrawiam.

reniakoz
23-05-2008, 06:39
Dzięki Jolu - dotarły , ale dopiero dzisiaj sprawdziłam pocztę . Ale ci zazdroszczę,że już masz już swoją Kreskę pod dachem, chociaż wiem, że jeszcze większość pracy przed wami .Bardzo ładny kolor dachówki - jaki to rodzaj?

buli107
23-05-2008, 11:51
Chceta to mata, nowe fotki na Garnku, sorki za wszędobylski bałagan , kupa klamotów jeszcze w domu, jak garaż stanie to w końcu klamoty znikną, zapraszam do podglądania 8)
Wczoraj znalazłem niedaleko mnie, po drugiej stronie jeziora kończącą się Kreskę ( lustrzane odbicie ), wygląda na projekt realizowany zgodnie z gotowcem, owalne kolumny itp...

jolanta k
23-05-2008, 21:58
RENIAKOZ dachówka to Roben średzka falista miedziana plus.Cieszę się że się podoba.A TY na jakim etapie budowy jesteś?BULI 107 nie widzę nowych zdjęć? Pozdrawiam.

buli107
24-05-2008, 09:15
Jolu, wejdź na Garnek.pl i wyszukaj fotki niejakiego Buli107 :wink:
P.S. W Gorzowie przy ul. Srebrnej też stoi Kreska z garażem lub Babie lato :)

buli107
24-05-2008, 11:35
Jolu, wejdź na Garnek.pl i wyszukaj fotki niejakiego Buli107 :wink:
P.S. W Gorzowie przy ul. Srebrnej też stoi Kreska z garażem lub Babie lato, ale wydaje mi się że to Kreska :)

jolanta k
24-05-2008, 16:04
]Jolu, wejdź na Garnek.pl i wyszukaj fotki niejakiego Buli107
Dzieki za podpowiedz.

jolanta k
24-05-2008, 16:22
Upsss coś skopałam.Nieważne.Obejrzałam za to zdjęcia domu i bardzo mi się podoba.Salon robi powalające wrażenie swoim rozmiarem.Braliśmy pd uwagę powiększenie go o jedną sypialnie ale zrezygnowaliśmy bo dom miał być tylko parterowy.Teraz trochę żałuje że został taki jak w projekcie.Mam parę pytań:jakiej szer.są drzwi dwuskrzydłowe z wiatrołapu do holu?,czy schody na poddasze są wygodne\niemęczące\ bo trochę ich jest?Mam jeszcze kilka pytań ale może następnym razem żeby nie być upierdliwa.Widoki cuuuudne!!.pozdrawiam.Czekam na odpowiedż

buli107
25-05-2008, 10:41
Drzwi z wiatrołapu to podwójna 80-ka a schody męczące jak każde inne, na poddaszu urzędują chłopaki, my mamy wszystko na dole więc to oni biegają po schodach, ja to na górę wchodzę może 2-3 razy w tygodniu :wink:
Jolu, śmiało pytaj, po to jest to forum. Pozdrawiam.

rafałek
26-05-2008, 13:39
OOO widzę że "Kreskowcy" przechwycili wątek. A czy jest tu jeszzce ktoś ze "starej" ekipy?

Pozdrawiam

Mirosław
27-05-2008, 06:57
OOO widzę że "Kreskowcy" przechwycili wątek. A czy jest tu jeszzce ktoś ze "starej" ekipy?

Pozdrawiam
Mam takie same odczucia - ale jestem cały czas na podglądzie.
POZDRÓWKA :wink:

rafałek
27-05-2008, 07:55
No no... spotkanie weteranów... 8)

Pozdrawiam

buli107
28-05-2008, 13:11
Na to wygląda, że Kreska jest bardziej popularna, osobiście widziałem w swojej okolicy 4-5 Kresek. Pozdrawiam.

buli107
05-06-2008, 09:51
A może by tak weterani podzielili się doświadczeniem już z eksploatacji tych domków ? Chodzi mi o np. roczne koszta ogrzewania i jak macie rozwiązane instalacje ? Pozdrawiam. Tomasz.

rafałek
05-06-2008, 18:44
Koszty ogrzewania... hmmm palę drewnem i nie potrafię do końca policzyć ile mnie to kosztuje, co zima to inaczej, ale nie rzuca na kolana.
Co do instalacji - waro przemyśleć gniazdka na dworze - taras i po obwodzie domu - kosiarka i inne takie prace. Warto zaplanowac 2-3 krany na zewnątrz na potrzeby ogrodu, mycia samochodu. Dom duży więc warto zastanowić się nad instalacją antenową, telefoniczną, domofonową, małą siecią komputerową (chyba, ze jesteś fanem WiFi). Ogólnie warto przyjechać, zobaczyć i pogadać na spokojnie.

Mirosław
10-06-2008, 09:09
A może by tak weterani podzielili się doświadczeniem już z eksploatacji tych domków ? Chodzi mi o np. roczne koszta ogrzewania i jak macie rozwiązane instalacje ? Pozdrawiam. Tomasz.
Witam
Ogrzewanie to chyba najbardziej płynna część eksloatacji zależna od wielu czynników.
Pierwszy - ocieplenie domu (u mnie poroterm 24cm + styropian 15cm), jakość okien .
Drugi - ilość m3 do ogrzania .
Trzeci- ilość elementów grzewczych ( kaloryferów, m2 orzewania podłogowego.)
Czwarty - Czy ogrzewanie jest razem z podgrzewanien wody użytkowej.
Piąty - ile godzin dziennie jest włączone ogrzewanie oraz jaką temperaturę chcemy w domu uzyskać.
Pierwszy rok a nawet dwa lata dom pobiera więcej ciepła z racji tego że ściany się wygrzewają i co ważniejsze trzeba się nauczyć ekonomicznego używania własnego pieca.
Ale dosyć tych wymądrzeń czas na konkrety. Zaczniemy od m2 - dom dół 127m2 góra około170m2 tyle że skosy co daje mniej m3 + kaloryfer w garażu.
Dom ogrzewany kominkiem z płaszczem wodnym oraz piecem na olej opałowy.
Pieca używam głównie do podgrzewania wody - po nauce ekonomicznego używania 1000 litrowy zbiornik wystarczył prawie na 2 lata.Pierwszy rok dwie osoby drugi cztery. Odpadło zmywanie naczyń to załatwia zmywarka.
Kominek pracuje zazwyczaj od godziny 17 do 24 ,soboty i niedziele cały dzień.
Temperatura w domu po nagrzaniu podchodzi do 20-22 stopni . Do następnego dnia przy normalnej zimie spada do około 18 stopni.W jesienne dni kominek pracuje około 3 godziny jeden pełny wkład.
Użytkowanie kominka wymaga praktyki odpowiednie wysezonowane drewno,oraz umiejętne użytkowanie potrafią bardzo ograniczyć koszty .Zapomniałem o odpowiednim dobraniu mocy kominka (pieca) do wielkości domu.
Pierwszy rok ogrzewania zakończył się zużyciem 26 m3 drewna
(niewysezowanego) temperatura w domu około 20 stopni.
Drugi rok drewno już wysezonowane więcej dni grzewczych temperatura do 22 stopni spaliłem ok. 20 m3 drewna. Udział pieca olejowego w ogrzewaniu domu(czasami nie chciało się palić w kominku ) ok.2%.
Już nie pamiętam kiedy się tyle rozpisywałem , na koniec zaznaczę że dwie ostatnie zimy trochę nas rozpieszczały.
Pozdrówka :wink:

Mirosław
24-06-2008, 14:23
Witam
Zacięło się coś .??
:wink:

rafałek
26-06-2008, 05:47
Czy coś sie zacięło... tak - powiadamianie o odpowiedziach w tym wątku... ale to chyba stała przypadłość forum.
Co od ogrzewania - zastanawia mnie to jak szybko wychładza Ci się dom. U mnie spadek o 4 stopnie do rana to chyba tylko w najcięższe mrozy... ale wtedy paliłem na okrągło więc do tego nie dopuszczałem.

Pozdrawiam

Mirosław
01-07-2008, 18:16
Czy coś sie zacięło... tak - powiadamianie o odpowiedziach w tym wątku... ale to chyba stała przypadłość forum.
Co od ogrzewania - zastanawia mnie to jak szybko wychładza Ci się dom. U mnie spadek o 4 stopnie do rana to chyba tylko w najcięższe mrozy... ale wtedy paliłem na okrągło więc do tego nie dopuszczałem.

Pozdrawiam

Witam
U minie wygląda to trochę inaczej - staram się grzać przez cały wieczór i całą noc czasami wstaję nad ranem około 3 i dokładam do kominka.To wstawanie wymusza nasz kocurro który wychodzi na nocne wojarze albo z nich wraca powsinoga jedna.
Dlatego temperatura w czasie nocy prawie nigdy mi nie spada .
Natomiast w dzien kiedy nikogo niema w domu temperatura spada około 4 stopni po 12 lub czasami nawet 16 godzinach niepalenia w kominku.
Pzdrówka :wink:

Mirosław
29-07-2008, 11:10
Witam
Widzę że lato w pełni bo plaża totalna.
Pozdrówka :wink:

reniakoz
11-08-2008, 12:47
Albo plaża, albo tak praca na budowach wre, że nie mają czasu zajrzeć na forum. Ale to świadczy,że wszystko dobrze idzie skoro nie maja problemów .
Mam pytanie do Kreskowców budujacych obecnie .
Ile na dzień dzisiejszy może w przybliżeniu kosztować stan surowy zamknięty Kreski bez użytkowego poddasza. Na poddaszu planuję na razie tylko strych.

buli107
05-09-2008, 01:23
No Kochani,tarasy wykończone, cokół i podmurówka ogrodzenia też, trawka ładnie rośnie ( swoją drogą makabra była z trawą, wysiałem na początku maja akurat jak zaczęła się półtoramiesięczna susza, potem trzytygodniowa nieobecność w lipcu i po powrocie zastałem prawie metrowy trawnik z lebiody, tydzień temu zrobiłem rekultywację i dosiew, właśnie zaczyna odrastać i wschodzić ten dosiew ) no i garaż już stoi, jak uprzątnę trochę to wrzucę fotki. Pierwszy sezon wyszedł mi 4tys. za gaz ( ogrzewanie i ciepła woda ), to chyba nieźle biorąc pod uwagę "mokrość" budynku i powierzchnię ( parter plus poddasze z zagospodarowanymi nad-tarasami ). Kominek zacznie ogrzewać dopiero od przyszłej zimy. Pozdrawiam.

Mirosław
04-11-2008, 20:59
Witam
Jesień a tu ciągle plaża .
Powoli kończę sezon budowlany właśnie kończę układać kostkę przed domem.
Jeszcze przesadzę parę iglaków i na ten rok wystarczy.
Pozdrówka :wink:

jolanta k
05-11-2008, 19:54
WITAM !KRESKOWICZE piszcze.chwalcie sie swoimi KRESKAMI,bo wątek nasz zaginie!Nasza KRESKA czeka na prace tzw.wykończeniowe ale to chyba będzie w 2009!POZDRAWIAM wszystich fanów KRESKI!

KKrzysiek
06-11-2008, 17:42
Witam ponownie!
Mimo wszystko chce pokazać, że nasze forum ciągle żyje :D

Ocieplam teraz domek.

Jak "wytłuściliście" kolumny od frontu i ogrodu? Wylałem proste, ale trzeba dorobić te "brzuszki".

jolanta k
07-11-2008, 21:26
WITAM.My nasze kolumny mamy proste i takie zostana, pomalowane w kolorze elewacji.Myśleliśmy żeby nadać im kształt" cygara"ale doszliśmy do wniosku że "obróbka"może im zaszkodzić tzn.fachowcy mogą sprawę sp........ a na piekne gotowce szoda nam było kasy[4szt.-10tys]Pozdrawiam.

Lewandowski_ws
18-11-2008, 21:55
Witam wszystkich.Mieszkam na dolnym śląsku. Od czterech lat buduje dom typu KRESKA trochę mi to zabiera czasu.Na dzień dzisiejszy mam stan zamknięty i elektyke.Wczoraj firma zamontowała okna.Teraz robię sam podbitkę i ocieplenie ścian kolankowych. Jak ktoś chce to mogę troche doradzić co do wykonania. Ściany nośne i działowe są z porotherm. Dach karpiówka kreaton klasik czerwona angoba.Kolumny beczkowate

Kasjusz
17-01-2009, 12:20
Witam wszystkich po raz pierwszy. Czy któreś z Was buduje może Kreskę w szeroko pojętych okolicach Poznania ??

lonleyWolf
04-02-2009, 13:23
czy ktos buduje babie lato z garazem??patrzylismy z mezem,ze sam material wyniesie kolo230tys(tak pisze w kosztorysie projektu na stronie internetowej).
Szczegolnie interesuje mnie dach,poniewaz powierzchnia wynosi 338m2 to postawilibysmy na blachodachowke(jest tansza i tez dobra). ktos moze posiada swoj kosztorys?

Bo wlasnie jestesmy na etapie polowania na dzialke a wlasciwie w marcu bedzie przetarg i chcemy wlasnie kupic projekt babiego lata z garazem 139m2 plus garaz. Bylabym wdzieczna za wszelkie informacje;)

pozdrawiam :)

lonleyWolf
04-02-2009, 13:29
http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=740

monique.paris
07-02-2009, 18:16
Cześć !
My budujemy Babie Lato z garażem. Stan surowy zamknął nam się w 300000zł. Nie dokonywaliśmy żadnych zmian w projekcie i jesteśmy zadowoleni. Dom bardzo nam się podoba. Na kosztorysy przy projekcie trzeba brać poprawkę. Generalnie ten dom nie jest tani o czym uprzedzano nas od początku. Ale warto! ewentualnie służę zdjęciami z budowy. :) :) :D










czy ktos buduje babie lato z garazem??patrzylismy z mezem,ze sam material wyniesie kolo230tys(tak pisze w kosztorysie projektu na stronie internetowej).
Szczegolnie interesuje mnie dach,poniewaz powierzchnia wynosi 338m2 to postawilibysmy na blachodachowke(jest tansza i tez dobra). ktos moze posiada swoj kosztorys?

Bo wlasnie jestesmy na etapie polowania na dzialke a wlasciwie w marcu bedzie przetarg i chcemy wlasnie kupic projekt babiego lata z garazem 139m2 plus garaz. Bylabym wdzieczna za wszelkie informacje;)

pozdrawiam :)

Kasjusz
08-02-2009, 10:28
Dobry Boże, cała Polska z wyjątkiem Poznania buduje Kreski, Babie Lata etc., .. Ciekawe czy Poznań omija forum bo nie ma wątpliwości i wszystko wie najlepiej czy po prostu ma w trąbce jakąkolwiek formę kontaktu z innymi )?

maariaan
10-02-2009, 21:55
Witam,
Mam pytanie o kolumny w projekcie Babie Lato. Chodzi mi o ich wysokość i średnicę.

Pozdrwaim :wink:

lonleyWolf
11-02-2009, 09:40
Monigue.paris......troszke zostalam zaszokowana twoja wypowiedzia.... to znaczy daliscie 300tysiecy za stan surowy zamkniety?? to "troche duzo" , tymbardziej ze na projekcie ogolnikowo zostalo obliczone 370tys za stan "pod klucz"(w tym 230tys za wszystkie uzyte materialy do wybudowania i wykonczenia domku ).
A macie uzytkowe poddasze?
Bo to duza roznica,my z mezem nie chcemy uzytkowego poddasza ani dachowek,kolumny beda grube aczkolwiek proste...

Chetnie popatrze na zdjątka ;) wrzućcie je na forum ,inni tez chetnie popatrza;)

pozdrawiam:)

lonleyWolf
11-02-2009, 09:43
Witam,
Mam pytanie o kolumny w projekcie Babie Lato. Chodzi mi o ich wysokość i średnicę.

Pozdrwaim :wink:

Maarian wejdz na http://www.domoweklimaty.pl/index.php?page=projects&action=project&project_id=740
Tam znajdziesz kosztorysy, rysunki ,przkroje i kolumny takze powinny miec wymiary...

pzdr.;)

katka
12-02-2009, 08:47
na projekcie ogolnikowo zostalo obliczone 370tys za stan "pod klucz"

Nie "pod klucz" tylko "stan deweloperski" a to duża różnica.

lonleyWolf
12-02-2009, 12:41
... katka wiem na czym polega roznica miedzy stanem deweloperskim(przy okazji sorry za pomylke) a stanem pod klucz...ale moze sie myle wiec mnie oswieć...

I nadal nie moge pojac ,ze mozna dac 300tys za stan surowy(jeszcze monique.paris nie okreslila czy zamkniety czy otwarty)...

Czytalam forum od samego poczatku wiec dlatego sie dziwie,ze jedni buduja za ponad 100tys a drudzy za 300tys stan surowy... za duza rozbieznosc jak dla mnie...
Teraz to juz calkowicie nie wiem czego sie spodziewac...
Przyda sie kazda rada;)

pozdrawiam.

katka
12-02-2009, 13:03
... katka wiem na czym polega roznica miedzy stanem deweloperskim(przy okazji sorry za pomylke) a stanem pod klucz...ale moze sie myle wiec mnie oswieć...
Nie wątpię, że wiesz, jaka jest różnica chodziło mi tylko o sprostowanie.

A co do rozbieżności w kosztach budowy to wszystko zależy od kilku czynników np. miejsca gdzie się buduję, są rejony polski bardzo drogie a są miejsca gdzie tanio można wszystko kupić. Zależy od wkładu własnej (lub rodziny) pracy a zatrudnianiu firm budowlanych. Zależy też od użytych materiałów, patrz same kolumny jedni mają proste wylewane a inni kupowane gotowe profilowane bardzo drogie (są jeszcze metody pośrednie :) ). Nie mówię już o pokryciu dość obszernego dachu czy oknach. Wszystko zależy od zasobności portfela budującego. Najlepiej samemu sobie zrobić orientacyjny kosztorys według własnych zapotrzebowań i lokalnych cen. Opieranie się na innych jest mylące nie mówiąc już o zmieniających się cenach.

Kasjusz
13-02-2009, 20:36
Witam,
Mam pytanie o kolumny w projekcie Babie Lato. Chodzi mi o ich wysokość i średnicę.

Pozdrwaim :wink:


Buduję Kreskę, sądzę, że kolumny są takie same: kolumny przednie - wysokość 263 cm, średnica zmienna, od góry: 40-49-45 cm, baza dolna: 55 cm, baza górna: 60 cm; kolumny tylnie - wysokość 273 cm, średnica i szerokość baz takie same, jak przy kolumnach przednich.
pzdr

lonleyWolf
14-02-2009, 17:22
Katka masz w zupelnosci racje z tymi kosztami...

U nas sporo bedzie robione po znajomosci tzn. murarze ,dekarze, hydraulicy,stolarze ale to i tak nie rozwiazuje sprawy kosztow.
Procz dzialki ,tak na oko liczylismy z mezem,ze moze udaloby sie zbudowac i wyremontowac babie lato za 300tys?? Oczywiscie bez szalenstw czyli blachodachowka czy np. kolumny grube ale nie typ beczkowaty tylko zwykle.

Narazie do kosztow budowy podchodze lightowo,bo teraz jestesmy w trakcie polowania na dzialke wiec teraz to jest najwazniejsze:)

A przy okazji czy mozesz mi przyblizyc o "matodach posrednich" profilowania kolumn o ktorych wspomniales ??zainteresowales mnie tym bardzo.. :wink:

vera78
14-02-2009, 17:57
Witam,
Jestem w trakcie budowy Babiego Lata (stan surowy zamknięty:))) i właśnie przymierzam się do docieplania poddasza. Mam pytanie do użytkowników lub właścicieli babiego w bardziej zaawansowanym stanie - ile wełny daliście na poddaszu i jak się to sprawuje w użytkowaniu? Mój wykonawca sugeruje 15 cm wełny między krokwie + 5 cm na krokwie. Ja się upieram przy wersji 15 cm plus 10 cm. Czy 20 cm wełny wystarczy żeby było ciepło i przytulnie bez płacenia megarachunków za ogrzewanie? Dach mam z dachówki ceramicznej.
Pozdrawiam [/img]

lonleyWolf
17-02-2009, 15:15
Vera78 a moge wiedziec ile cie wyniosl stan surowy zamkniety?

vera78
20-02-2009, 21:14
Niestety dość sporo - ok 250 000 PLN. Mamy trochę zmian w projekcie, działkę z dość dużym nachyleniem terenu więc trzeba było wylać ogromne fundamenty z jednej strony. Poza tym, na elementach konstrukcyjnych postanowliśmy nie oszczędzać wiedząc, że jak coś skopiemy na tym etapie - odwrotu już nie będzie. Budowałam z maxa, fundamenty megasolidne (kiepski grunt na działce), kominy system Schiedla (dodatkowy ciąg spalinowy z poziomu poddasza żeby podpiąć tam kiedyś kozę lub kominek), super zazbrojony strop monolityczny, dachówka ceramiczna angoba szlachetna. Planuję wykorzystać całą powierzchnię poddasza - strych nad garażem to u mnie piękny 40-metrowy pokój, jasółki na poddaszu też wykorzystam - mam tam część tzw.graciarni, a w drugiej kącik "roślinny" w łazience na górze-układ poddasza też zmodyfikowaliśmy. Mam nadzieję że wykończenie będzie trochę tańsze...
PZDR

Kasjusz
21-02-2009, 14:49
Pogratulować. 250 tys. za Babie Lato na tym etapie i w tym standardzie to niezły wynik. Ja stawiam Kreskę i mój wykonawca za stan surowy półzamknięty (bez stolarki) zażyczył sobie 280 tys. Pewnie z marginesem na negocjacje. Po tym jak go wyśmiałem, rozpłakał się i stwierdził, że oszczędzając na: więźbie, dachówce, stropie i od ust swoim dziatkom odejmując chleb na który nie zarobi, zrobi to ze szczerej dla mnie życzliwości za jakieś 260 tys. Po czym wsiadł do pick-upa za 200 tys. i odjechał, dając mi łaskawie czas bym docenił tę wspaniałomyślność. (( Nie bardzo wiadomo czy się śmiać, płakać czy podejść do sprawy charytatywnie i zlecić mu tę budowę ..

tolky77
01-04-2009, 15:05
witam,
ja wybudowałem babie lato pod poznaniem.
z projektu jestem zadowolony. wydaje mi sie ze realizacja jego bez robienia poddasza mija sie z celem ..pewnie koszmakrnie drogo za m2 wychodzi.
co do kosztorysu pracowni to sporo się róznił od nakładów faktycznych.
stan developerski wyszedł mi 550 kzł (budowałem 2006-2007) 260-270 m2 razem
- solidne fundamenty (troche przedrożyuło)
- ceramika porothermu 25 cm + wełna 20 cm
- dach ceramika + 25 cm ocieplenia - wełna
- instalace (co na prąd + piec zgazowujacy + 2000 l. akumulatory) ( reku mistral 650 + gwc)
- okna drewno, drxzwi drewno ( z 25 kzł )

nie pytajcie czy to dużo czy mało ....
ale wiem jedno można było by to zrobić znacznie taniej idą po kosztach ... tania stolarka, styropian - pewnie w 400 kzł by się zamknęło.

pozd
t.

Kasjusz
04-04-2009, 13:49
zgadzam się. bez góry to się mija z celem. może nie tyle z uwagi na koszty ile na fakt, że dom jest rozpisany tak naprawdę na dwa poziomy. bez góry trochę brak miejsca. prawdziwy dramat to brak przestrzeni gospodarczej. ja się podnieciłem oszczędnościami na parterówce, a w konsekwencji, gdy okazało się, że jestem skazany na grzanie LPG bo ziemnego mi nie podłaczą to skończyło się decyzją o budowie budynku garażowo-gospodarczego, tak by pomieścić piec na pellet. dodatkowo jakieś 50 tys. PLN. i tak się wychodzi na oszczędnościach ... gdybym zdecydował się od początku na użytkowe poddasze to może bym tę kotłownię wcisnął do środka.
ps. co to jest "kzł" ?

bikosa
06-05-2009, 16:12
Hej, witam budujących.
Dawno mnie nie było i pewnie za późno jeśli chodzi o info nt. ocieplenia poddasza ale dla potomności;-) My daliśmy 18cm między krokwie plus 5 cm na.i niestety zimą na górze jest chłodniej a latem nieco za ciepło. Wynika to jednak także z obecności okien połaciowych. od kiey zamontowaliśmy rolety z warstwą aluminium i są one zasłoniętę, co stanowi całkiem niezłą wartstwę izolacyjną, to jest lepiej.
Co do zagospodarowania góry. Wydaja mi się, że realizacja projektu jest zbyt kosztowna, w szczególności dachu, aby korzystać z tak małej przestrzeni jaką stanowi parter. Dodatkowo, tak jako wspominał poprzednik, na dole jest zbyt mało pomieszczeń gospodarczych.
mieszkamy od 2005r, za kilka dni minie 4 lata. Dziś na pewno zamurowalabym wejscie do pokoju przy schodach (u nas to gabinet/biblioteka) a zrobiłabym dwuskrzydłowe przejscie z salonu. To powiększyłoby salon a i schody mogłyby być mniej strome.najmądrzejszą decyzją było też podniesienie o 20cm parteru.
Wersja kombinowana kolumn to zrobienie prostych a następnie nałożenie kształtek styropianowych - rafałek wspominał o takim rozwiązaniu. my mamy kolumny nie w pełni zgodne z projektem ale bardzo zbliżone. Kupowaliśmy je w firmie KBB w Kołobrzegu.
Co do kosztów, zgodzą się, że zależa od lokalizacji. rafałek budował w tym samym czasie i chyba za połowe ceny...
Pozdrawiam i życze powodzeni w realizacji projetu.
ps. A na marginesie warto się zastanowić na stylistyką wnętrz nawiązującą do bryły domu.

Anetka100
26-07-2009, 09:17
Witam serdecznie wszystkich fanów babiego lata... Jestem na etapie wyboru projektu i o zgrozo muszę przyznać, że jest to baaardzo trudna decyzja. Trafiłam na projekt babiego lata i pod względem funkcjonalnym i układem pomieszczeń bardzo nam ( mi i mojej familii ) odpowiada.
Działka już kupiona a teraz papierki. Myślę, że rozpocznę wczesną wiosną. Budować będę pod Brzegiem woj. opolskie (w połowie trasy Opole-Wrocław) i byłabym rada znaleźć babie lato do obejrzenia w okolicy. Ale jeżeli byłaby możliwość obejrzenia domku gdzieś dalej to też chętnie zrobimy sobie wycieczkę...
Pozdrawiam

KKrzysiek
05-11-2009, 19:56
Hej, hej. Też mnie dawno nie było. Ja sie nie śpieszę i robię powoli. Wręcz ślamazarnie w porównaniu do inwestorów stawiających dom w rok - dwa. Moge po latach od wyboru projektu potwierdzic, ze jest wspaniały i nic bym w nim nie zmienił. Rzeczywiscie schody sa strome [tez podniosłem strop o 1 PH] ale poza tym na prawde świetny projekt. Wadą oczywiście są finanase... Jak ktoś zacznie z "wysokiego C", kupując np ładną dachówkę, potem stylowe okna, no i drzwi... zaczyna sie pułapka "najsłabszego ogniwa". Wnętrza nie mam gotowego, ale na prawde warto przemyśleć całość zewnętrznej części domu. Kupując drogie okna i drzwi np brama garażowa musi do tego pasować... Potem podbitka, kolumienki i detale elewacji. Niestety, moze naraże się na krytykę, ale każde oszczędzenie na podejściu do wykończenia zewnętrza domu po prostu widać. Sugeruję, aby wszystko było w jednej i tej samej klasie od A do Z. Dla mnie niedoścignionym ideałem jest dom inwestora z pólnocy Polski http://www.dopierala.com.pl/aktualnosci/photos/photo43.html
Odpatrzyłem np zamurowanie okienek nad kolumnami z tej realizacji.
W zasadzie z zewnatrz zostały mi tylko schody i taras. Bułka z masłem ... Mam obłożoną klinkierowymi płytkami podmurówkę i wszystkie kominy. Na prawde, jakby nie patrzył jak ulał pasują na schody i taras elementy z klinkieru i "kampinoskami". Wygląda pięknie... niestety cena powala z nóg. Zobaczyłem w sklepie ze to kupuje sie na sztuki a nie metry. A sztuka w Paradyżu to 40 zł... Wiec mam schody z betonu póki co :-)
Wszystkim budującym polecam ten dom. To dom na lata - dla dzieci i wnuków [może nas kiedyś przygarną :-)] Wg mnie warto. Pozdrawiam, :-)

jarek66107
10-11-2009, 15:55
Witam wszystkich forumowiczów. Chciałem się wam pochwalić moją 'Kreską', którą budujemy już 3 rok ;) Jesteśmy już w końcowej fazie realizacji projektu.
Załączam zdjęcia domu i czekam na opinie.

http://img263.imageshack.us/i/zdjcie001yx.jpg/
http://img233.imageshack.us/i/zdjcie025sj.jpg/
http://img526.imageshack.us/i/zdjcie028z.jpg/
http://img233.imageshack.us/i/zdjcie034u.jpg/
http://img24.imageshack.us/i/zdjcie029e.jpg/

wlodek525
25-03-2010, 10:48
Witam jestem w trakcie budowy domu Babie Lato
Czy ktoś może buduje ten dom w okolicach Konina-Kalisza jeśli tak to bardzo proszę o kontakt
I jeszcze jedno pytanie do budujących Babie Lato: jakie dokonaliscie zmiany w projekcie?