PDA

Zobacz pełną wersję : projekt BABIE LATO pracownia DOMOWE KLIMATY



Strony : [1] 2 3

rafałek
17-04-2003, 10:20
Szukam osób budujących dom wg projektu Autorskiej Pracowni Architektonicznej - Jarosława Charkiewicza z Białegostoku?

Darth_Maul
17-04-2003, 10:23
a jak nazywa sie ta pracownia... zerkne na domki o których mówisz

rafałek
17-04-2003, 11:03
Projekty można zobaczyć pod adresem: http://www.apa-domy.com.pl/

piano
22-04-2003, 20:30
Cześć,

kupiłem "Cztery Kąty II" dwa lata temu. Projekt duży ale podobał mi się parter. Niestety, pomimo otrzymania wszelkich pozwoleń nie wbiłem łopaty. Głównie z powodów życiowych ale też z braku funduszy. Nie znam nikogo kto budował wg projektów APA. Będę wdzięczny za informacje na temat zgodności planów z realiami. Ostatecznie nie zarzuciłem pomysłu własnego domu ...
Pozdrawiam.

rafałek
25-04-2003, 13:35
W DOM-PROJEKCIE w Poznaniu mówili, że trochę osób w Wielkopolsce budowało KRESKĘ. Babie Lato to KRESKA z garażem. Na stan surowy podobno powinno wystarczyć 100 tys ?

Gesiu
06-06-2003, 08:46
Mam projekt "Kreska", w tym roku bede wylewac fundament, nie wiem jak to wyjdzie, chce zmienic material na sciany na silikaty

bikosa
17-06-2003, 11:26
:wink: Czesc, ja narazie przymierzam sie do zakupu projektu, pomyslalam ze swietnie wyglada i mozna na poczatek zrobic tylko parter a kiedys w przyszlosci takze poddasze. zastanowila mnie wypowiedz ze stan surowy za 100tys- bylo by dobrze. piszac do pracowni APA mozesz otrzymac kosztorys dla budowy przez firme pod lkucz- po odjeciu kosztow firmy pozostanie faktyczny koszt. oni w materilach zaplanowali okna PCV- czy ktos sobie wyobraza takie okna w domku tak zaprojektowanym??
ja budowe zacze od wiosny, narazie zaczynam gromadzic materialy i mam watpliwosci silka czy porotherm

Gesiu
18-06-2003, 07:55
Ja juz zdecydowalem , mu mnie beda silikaty 18cm i albo styropian albo wełna

bikosa
26-06-2003, 08:42
silka 18-tka?? tzn, nie bedziesz uzytkował poddasza? ponoc wtedy potrzeba szerszej np. 25-tki. no wlasnie welna czy styropian to kolejny problem. styropian wychodzi taniej i nie chlonie wody ale za to przy kiepskiej wentylacji ma sie termos w domu, grzyb itp bo wogole nie oddycha. na tym etapie, na ktorym jestem w tej chwili chyba bardziej sklaniam sie ku welnie ale...

Gesiu
26-06-2003, 12:42
z 18 spokojnie moge uzytkowac poddasze, z niej mozna budowac budynki o dwoch kondygnacjach a co do grzyba podobno na silikatach go nie ma bo to bloczki wapienne a wapno przeciwdziala grzybom

bikosa
30-06-2003, 13:53
oj, oj w wiekszosci sie zgadzam. a mi buuuu sprzatneli dzialke sprzed nosa no i zaczynam szukac od nowa. po wariacku bo musi mi pasowac do babiego lata i otoczeniem i stronami swiata. trzymam kciuki za budowe. a tak na marginesie- w ktorym regionie kraju budujesz?? ja jestem z zachodniopomorskiego

Gesiu
01-07-2003, 06:40
Ja buduje w Wielkopolsce a dokladnie okolice Konina, masz racje dzialka to podstawa, mozna miec piekny dom ale jak otoczenie nie takie to i uroku brakuje

rafałek
01-07-2003, 09:28
Gesiu - jesteś najdalej z budową :P powiedz - jak oceniasz koszty budowy tego domu?

Gesiu
01-07-2003, 10:08
Rozbawilo mnie ze jestem najdalej :), dopiero zamierzam zaczac, w tym roku planuje wylanie fundamentow, na razie nie mam jeszcze pozwolenia na budowe ( mial zalatwic mi kolega w trybie przyspieszonym a ciagnie sie to juz 3 tygodnie- ustawowo wydaja w terminie 1 miesiaca , takze nie polecam zalatwianie spraw przez znajomych, juz nie popelnie tego bledu wiecej!!!). Co do kosztow to w najkorzystniejszym przypadku zamkna sie w 90.000 zl . Oczywiscie stan surowy zamkniety.

bikosa
01-07-2003, 12:50
No cóż, fajnie to brzmi- najdalej. :D gdyby nie ta działka też były plany na fundamenty. a tak to pewnie zacznę na wiosnę. bedziesz krok do przodu. na tym etapie to jestes milion krokow dalej bo masz działkę. ja dziś jadę na kolejny rekonesans po działkach. trzymajcie kciuki! ja tez trzymam za pozwolenie na budowę!!

rafałek
01-07-2003, 16:07
Bikosa, piszesz, że chcesz się zmieścić w 100k zł. Czy w tym jest uwzględniony nowy VAT?

bikosa
01-07-2003, 22:20
rafałek, jeśli tylko uda mi się zakupić działkę i załatwić formalności to jeszcze na jesieni wyleje fundamenty. ale tak, czy inaczej jeszcze w tym roku kupie zapas materiałów budowlanych- oczy tyle na ile starczy finansów i w ten sposób zminimalizuję podwyżkę vatu. wszystkiego na pewno się nie uda ale oby jak najwięcej.

rafałek
02-07-2003, 15:38
Ostatnio przeliczamy z żoną, czy damy radę finansowo postawić Babie lato. Mamy wątpliwości i do tego jeszcze ten VAT. Oglądaliśmy Zacisze też z tego samego biura ale jest mniej funkcjonalne. Może jednak projekt indywidualny ale w stylu Babiego lata? Zobaczymy.

mialek
05-07-2003, 22:04
Rozmawiałem z klientem który postawił Kreskę. Twierdzi , że stan surowy zamknięty postawił za 70-80 tyś. ( ale na jego budowie pracowali chyba ruscy). Trochę dalej stoi także Kreska za którą właścicielka - zatr. firmę ) dała 130 tyś ( stan surowy otwarty ) - ale to informacja z drugiej ręki.
Pozdrowienia
Tomek

rafałek
06-07-2003, 18:16
Czyli pojawia się światełko w tunelu. Bikosa - co Ty na to? :D

mialek
06-07-2003, 19:18
Ceny które podałem dotyczą lubuskiego, a dokładnie Gorzowa Wlkp.
Pozdrowienia

bikosa
07-07-2003, 15:06
swiatelko w tunelu- wiec jak- rafal, decydujecie sie??? my ostatecznie jestesmy zdecydowani na babie. a milo zobaczyc na forum krajana- tomek, jestes z gorzowa?? tam sa moje korzenie. ale buduje w szczecinie. tu ceny sa troche bardziej kosmiczne. ale jestem optymistka.

rafałek
08-07-2003, 10:56
Żona jest coraz bardziej za projektem indywidualnym, na razie walczymy z urzędami (brak planu zagospodarowania przestrzennego). Co będzie? zobaczymy i na pewno dam znać...

rafałek
08-07-2003, 10:57
Mialek, gdzie dokładnie można zobaczyć w naturze tą Kreskę?

mialek
08-07-2003, 14:20
swiatelko w tunelu- wiec jak- rafal, decydujecie sie??? my ostatecznie jestesmy zdecydowani na babie. a milo zobaczyc na forum krajana- tomek, jestes z gorzowa?? tam sa moje korzenie. ale <...>.
Tak jestem z Gorzowa

mialek
08-07-2003, 14:29
Mialek, gdzie dokładnie można zobaczyć w naturze tą Kreskę?

Widziałem trzy gotowe Kreski ( jedną oglądałem w środku ). Rozumiem, że znasz Gorzów ( jako ex mieszkaniec stolicy lubuskiego :))
Dwie są w Chalęcicach ( dokładnie w połowie drogi między Chwalęcicami , a cmentarzem ) , trzeci na zawarciu w kierunku Deszczna.
Dokładna lokalizacja tych w Chwalęcicach: Jadąc od strony cmentarza, po lewej stronie mija się pomarańczowy dom otoczony wysokim pomarańczowym murem. Zaraz za domem skręcasz w małą drogę. Po ok 100m widać dwie Kreski. Po lewej już prawie skończona, po prawej stan surowy otwarty. Właściciel tej skończonej ( prawie ) jest bardzo miły i chętnie pokazuje środek.
Pozdrowienia
Tomek

Ps. Mała poprawka. Dopiero teraz zorientowałem się , że moim krajanem jest Bikosa a nie ty Rafal. Nie wiem czy opis lokalizacji Kreski coś Ci da...

bikosa
08-07-2003, 19:15
za to mi dał dużo!! jak będę u rodziców to zawitam do Chwalęcic- ale jadac od strony do czy od gorzowa?? bo jednak co innego zobaczyć w kompie a co innego na żywo (czu budynki mogą być w stanie ożywionym??). zanim się jednak wybiorę to powiedz jedno- mają zrobione jakieś przeróbki, czy wg projektu?a w stronę deszczna to przy drodze?? No i dzięki za info!!

mialek
09-07-2003, 06:46
za to mi dał dużo!! jak będę u rodziców to zawitam do Chwalęcic- ale jadac od strony do czy od gorzowa??

Od strony cmentarza ( czyli z Gorzowa )



bo jednak co innego zobaczyć w kompie a co innego na żywo (czu budynki mogą być w stanie ożywionym??). zanim się jednak wybiorę to powiedz jedno- mają zrobione jakieś przeróbki, czy wg projektu?

Ten gotowy w Chwalęcicach zewnętrznie wydaje się bez przeróbek. Parter jest jak w oryginale. Poddasze - zmieniony układ w porównaniu z tym proponowanym przez "Apa-Domy". Drugi w Chwalęcicach ( ten który opisałem jako po prawej ) wydaje się mieć zmienione portale ( ale być może poprostu jest niewykończony.



a w stronę deszczna to przy drodze?? No i dzięki za info!!

Około 200m od drogi. Widać go z drogi.

bikosa
09-07-2003, 09:07
jeszcze raz dzieki za info. poszukam wszystkich trzech. teraz cos mi swita, ze jak jechalam do deszczna to chyba jest jakies nowe osiedle po lewej stronie. musze zwrocic baczniejsza uwage. tobie tez sie podoba tez projekt czy ogladales tylko tak dla sportu??

mialek
09-07-2003, 10:54
Przymierzałem się do Babiego Lata ( Kreska z garażem ) ale w PZiZP dali mi 8 m od drogi i domek się nie zmieści. Teraz mam do wyboru Kreska + garaż wolnostojący lub zmiana koncepcji. :cry:

bikosa
09-07-2003, 11:16
Nam bardziej odpwiada Babie Lato i pod wzgledem garazu i wygladu. troche szkoda miejsca na wolnostojacy garaz ale to zalezy do dzialki. my zreszta odwrocilismy kolejnosc. ten projekt to zdecydowanie to czego chcemy (ma pewien minusik-maly salon, nawet z jadalnia, ale trudno) wiec ciagle nam jakas dzialka nie pasuje. a jakie masz wymiary dzialki??

mialek
09-07-2003, 19:42
28x45 i chcę postawić dom frontem do krawędzi 28m.

bikosa
09-07-2003, 20:09
to babie powinno sie zmiescic. ma 20.5 z lewej 3m od garazu do granicy z prawej okna jadalni 4m od granicy wiec 28 powinno wystarczyc.

rafałek
10-07-2003, 12:09
Przez Gorzów niekiedy przejeżdzam więc jakbym się zawziął to powinienem je odszukać, przynajmniej ten domek od strony Deszczna - ja tędy wjeżdzam do Gorzowa...

Pozdrawiam serdecznie

bikosa
10-07-2003, 12:43
Miałek, chyba mi mozg zamurowalo. Wlasnie mnie olsnilo co do Chwalęcic. za cmentarzem tam po prawej jest sklep z sukniami slubnymi, a po lewej bede szukac domku. ale normalnie w pierwszym momencie wydawalo mi sie ze to na zawarciu :oops: !! nie wiem, mam chyba zwarcia na synapsach. poprawie sie. :lol:

rafałek
14-07-2003, 10:13
Bikosa czy byłaś już na wizji lokalnej? Jeśli tak to jakie wrażenia? My się jakoś nie możemy wybrać. Najczęstsze wyjazdy mamy w stronę Poznania...

rafałek
17-07-2003, 12:15
Znalazłem człowieka z Lubina woj dolnośląskie który postawił Zacisze (podobne do babiego lata, zobaczcie na stronie APA-domy) za 100k zł. Pisze, że postawił go samemu. Co do projektu - pisze, że miał drobne wady w wyliczeniu fundanentów...

Pozdrawiam

bikosa
24-07-2003, 15:34
Rafałek, nie byłam jeszcze na wizji lokalnej bo wlasnie wroócilam z ytgodniowych wczasów. Wybieralismy sie w przyszly weekend ale zapowiedziala sie sycylijka i pojedziemy jesli nie przyjedzie. jak tylko zobacze to podziele sie wrazeniami. ciagle mam wrazenie ze zacisze musi miec bardzo porownywalne koszty budowy z babim. aha a jak u was podejmowanie decyzji co do projektu??

gegawa
30-07-2003, 22:28
Czy ktos nie buduje lub zbudowal takie domy w okolicach Szczecina.

bikosa
31-07-2003, 08:38
jak do tej pory nikt taki się nie odezwał. Z grupy forum szczecińskiego raczej nikt. Ja się przymierzam ale narazie jestem wciąż na etapie wybierania działki. odezwij się jak byś kogoś znalazł.

gegawa
03-08-2003, 21:47
Chyba sie kopne do Gorzowa do tych Chwalecic. Dzialke mam juz prawie kupiona wiec trzeba sie rozejrzec, a babie lato nam sie podoba - poki co :wink:

tati
04-08-2003, 22:44
cześć! kupiliś my projekt"Babie lato",zaczynamy załatwiać wszystkie formalności,planujemy postawić fundamenty jeszcze w tym roku.robimy minimalne zmiany:wejście do garażu z domu,kosztem garderoby,powiększajem łazienkę o wnękę w witrolapie.i tez myślimy o zamianie 4 malych okien na 2 większe.pozdrawiam!

rafałek
05-08-2003, 09:13
Tati skąd jesteś?

bikosa
05-08-2003, 11:00
Tati, ja też chciałabym wiedzieć skąd jesteś?
Pozdrawiam wszystkich fanów Babiego i Kreski.

tati
05-08-2003, 21:13
Witam!jestem z Legnicy woj.dolnośląskie

rafałek
06-08-2003, 06:15
Oj Tati to strasznie daleko, Bikosa ma do ciebie jeszcze dalej...
No ale co robić.

narkadiusz
10-08-2003, 22:49
KRESKA -buduje się w Redzie k Trójmiasta
Stan surowy zamknięty - niezły projekt i niezle wykonanie

Lich
12-08-2003, 18:45
Kupiłem projekt Babie Lato i przymierzam się do postawienia stanu surowego zamkniętego do końca października.działka o wymiarach 45x30 przy drodze powiatowej,dom frontem do drogi przy dłuższym boku działki.Zrezygnowałem z poddasza-tylko strych użytkowy-wejście na strych po spuszczanych schodach.Niestety trzeba było przeprojektować fundamenty(błędy w projekcie-radzę zwrócić na to uwagę).Co do reszty będę informować na bieżąco-jestem na etapie doradztwa w zakupie materiałów budowlanych.Dom powstaje w Korzystnie niedaleko Kołobrzegu.Po zakończeniu chętnych zapraszam do oglądania :)

Lich
12-08-2003, 18:57
To jeszcze raz ja.Zapomniałem dodac,że zrezygnowałem z zadaszenia na kolumnach z tyłu domu oraz przerobiłem wykusz w jadalni tak żeby można przez niego wychodzić na zewnątrz(strona południowa).Dom jest w odbiciu lustrzanym w stosunku do oryginalnego projektu-garaż po prawej stronie.

rafałek
17-08-2003, 20:33
Lich możesz napisać dokładniej o tych błędach, na czym polegały itp.

bikosa
19-08-2003, 12:45
Cześć Wszystkim, byłam w Chwalęcicach obejrzeć Kreski (my planujemy Babie Lato). Do jednej jako, ze jest to stan surowy otwarty udalo mi sie wejsc do srodka. moja uwage zwrocila zamknieta klatka schodowa od wejscia na poddassze- to poroniony pomysl- strasznie zmnijesza hall-wyglada jak korytarz w bloku a sadzac po braku polaciowek nie jest tam planowane poddasze w pelni uzytkowe.Wielkosci pokojow. no coz salon nie jest najwiekszy ale da sie zyc. Obie kreski maja zmiany. okna sa biale pcv, duze i bez szprosow- musze przyznac, ze odbioera to domkom cala urode dworka, chyba lepiej bylo by wybrac bardziej nowoczesny projekt a tak to az szkoda. w obu domkach kolumny nie sa profilowane tylko jak kołki- przez to oba domki traca ale na dodatek w jednym sa nieproporcjonalnie grube w stosunku do daszku i domku w vcalosci. (aha, znalazlam producenta ladnych kolumn z polfabrykatow w markach pod warszawa ale bede szukala blizej, ceny nieznane?). Nad wejsciem na scianie ganku w jednym przypadku zrezygnowano z okna i nic w zamian, w drugim dano bonie ze styropianu w ksztalcie polrozety co wyglada nawet, nawet. to tyle jesli chodzi o przemyslenia.

bardzo potrzebuje wiedziec o co dokladnie chodzi z tymi fundamentami- moze trzeba by zwrocic uwage w biurze aby oni sami usuneli usterki. my jeszcze nie kupilismy projektu wiec moglibysmy sprobowac to wyegzekwowac- do tego musze jednak znac szczegoly.

aha- i tez myslalam na rezygnacja z krytego tarasu z tylu- a ile on ma w projekcie metrow kwadratowych??

czekam na szybka odpowiedz :D

Lich
21-08-2003, 18:59
Witam wszystkich entuzjastów Babiego Lata i Kreski :)
Jeśli chodzi o ławy fundamentowe to w oryginale są poprzerywane i zbyt wąskie-przy adaptacji projektu najprawdopodobniej każdy architekt zwróci na to uwagę i poprawi,zaś szerokość ław zależy od podłoża-ale lepiej dmuchać na zimne i dać szersze bo to żaden koszt(u mnie wyszło ok 900zł więcej za beton).Na początku września zaczynam budowę więc będę informował na bieżąco co i jak,a być może umieszczę zdjęcia na forum :wink:
Pod Kołobrzegiem w Budzistowie oglądałem Kreskę w stanie surowym zamkniętym(zbudowaną z bloczków keramzytowych) i wygląda nieźle.

rafałek
01-09-2003, 12:00
Właśnie skończyliśmy się urlopować (Ciechocinek i okolice Torunia) i niestety, żednej Kreski lub Babiego lata. Za to na obrzeżach Torunia znaleźliśmy Zacisze (taka Kreska tylko mała - zobaczcie na http://www.apa-domy.com.pl/zacisze_g/projekt2z.htm ) Włąściciel bardzo miły i już mieszka i co nas miło zaskoczyło pozwolił obejrzeć wnętrze. Bardzo ciekawie poprzestawiał ścianki między pokojami i zrobił przejście do garażu. Ogólnie zrobiło się miło tylko ten pokój dzienny - jak dla mnie trochę mały. Więc jednak Babie lato. :D

bikosa
01-09-2003, 20:49
no to czas do pracy. o moich wrazeniach z kresek juz przeczytales. za 12 dni wybieramy sie do notariusza i dzialeczka bedzie nasza. wtedy pozostaje zamowic projekt babiego. a narazie ciagle jeszcze podwojna pozdrawia ciebie i zone. trzymajcie kciuki i dajcie znac jak kupicie projekt. :P

rafałek
02-09-2003, 06:21
My na razie z braku planu zagospodarowania przestrzennego walczymy z urzędami o wydanie WZiZT już ponad 3 miesiące. Jak to zwalczymy to dopiero możemy ostatecznie porozmawiać z architektem. Powoli zaczyna mnie to wnerwiać... :evil:

Pozdrawiam

PS. Od grudnia nas też będzie więcej :D Mam nadzieję, że Ala będzie miała braciszka, ale to tylko moje marzenie, zresztą Alka to taki chłopak (z charakteru). Żona jest ciekawa co będzie, a ja chcę się dowiedzieć dopiero w szpitalu...

bikosa
02-09-2003, 09:46
Kurcze, z tymi planami zagospodarowania to sie narobilo bigosu. Trzymam kciuki aby udalo sie wszystko zalatwic i na wiosne zaczniemy razem :P Tak, czy inaczej dzialke macie tak piekna ze wam to czekanie wynagrodzi!! Na tej dzialce do której zmierzamy na szcześci juz zostały wydane warunki zabudowy- pozostanie nam tylko zmienic wlaściciela i wystąpić o to samo- pytalam w gminie, ponoc nie bedzie problemu. Obok nas 2 wlascicieli dostało juz zgode na budowę i nawet wylali fundamenty. beda wiec krok do przodu. szkoda, ze tak się pospieszyli bo od "naszej" strony maja garaż (a my od ich strony) wiec mozna by sie dogadac i poprzersuwac sie blizej granicy. no ale trudno. Jak podpiszemy u notariusza dam znac- chyba ze dzidzia nie pozwoli. Bardzo się cieszę, że bedzie was wiecej. Trzymam kciuki- u nas ma byc synek- za braciszka. Ale w sumie aby zdrowo to bedzie super. :D
pozdrawiam ag

Gesiu
08-09-2003, 07:02
Jestem prawie na etapie fundamentow (Kreska), po rozmowie z murarzami; wszyscy twierdzili ze lawy fundamentowe powinny byc ciagle i chyba tak zrobie

Lich
09-09-2003, 18:43
Witam.
Właśnie o tym pisałem poprzednio,że ławy są poprzerywane,ale ponadto w miejscach w których nad ławami nie będą stały ściany i między kolumnami archtekt dołożył mi w ławach po 2 pręty w celu zapobieżenia przegięciom i pękaniu ław,radzę zwrócić na to uwagę.W chwili obecnej zalewam ławy fundamentowe pod Babie Lato.Stan surowy otwarty/z kompletnym dachem w połowie listopada :) /.

Gesiu
06-10-2003, 07:40
Mam juz fundament. Murarze zmienili troche projekt ale zaakceptowal to kierownik budowy :) ( jeszcze przed wykonaniem). "Ławy" zostały wykopane na głębokość 70 cm i szerokość 45 cm i zalane do poziomu gruntu, potem bloczki! Oczywiście wieniec na fundamencie tez zrobiłem!

Lich
06-10-2003, 14:23
"Ławy" na głębokość 70cm,do poziomu gruntu???,a bloczki fundamentowe powyżej gruntu??To co ty stawiasz-wieżowiec?

Gesiu
07-10-2003, 08:32
Mam nisko polozona dzialke dlatego powyzej gruntu sa bloczki fundamentowe - musze obsypac fundament na wysokosc okolo 50 cm

Gesiu
07-10-2003, 09:12
W projekcie "Kreska " jest przewod wentylacyny w lazience na parterze . Czy ktos wie gdzie on idzie dale??? I jeszcze o rure doprowadzajaca powietrze do kominka - czy powinna byc pod posadzka i wychodzic na zewnatrz? jesli tak to gdzie ? przez fundament czy przez sciane ? bo jesli przez fundament to chyba nie da rady po jest tam taras. Czy odpowietrzniki z kanalizy musza byc wyciagniete ponad dach? jasli tak to dojda trzy malutkie "kominki"

rafałek
24-10-2003, 08:57
Gesiu czy możesz powiedzieć ile ciebie kosztowały fundamenty i czy masz jakieś swoje wyliczenia ile wyjdzie stan surowy?

Gesiu
24-10-2003, 09:47
jak do tej pory okolo 12 tys. za tzw. chyba stan zero czyli fundamenty ale bez wylewania posadzek a co do stanu surowego to nie robilem wyliczen.

rafałek
24-10-2003, 10:39
A czy przynajmniej szacowałeć ile będzie cię kosztować ta budowa?

Gesiu
24-10-2003, 10:47
wstepnie przewiduje ze sciany ze silikatow postawie w granicach 20 tys., dach w zaleznosci od materialow i dobrych ukladow okolo 20-30 tys.

rafałek
21-11-2003, 13:57
Jak tam Wasze domki, na czym skończyliście w tym roku?

Konradk
26-11-2003, 09:38
A ja już mama stan surowy , moja kreska prezentuje sie elegancko, buduje niedaleko LUBINA woj dolnośląskie , można obejrzeć
.Teraz podciagnołem już wode i scieki
POZDRAWIAM

WIZOR
12-01-2004, 07:43
CZy ktoś budował dom z tego projektu, jakie macie uwagi do tego domu.

bikosa
12-01-2004, 22:48
wizor sprawdz watki w projektach- kreska lub babie lato. wiekszosc dopiero planuje ale czesc juz cos zdzialala
pozdrawiam
ag

marek gozdziak
23-01-2004, 00:07
Cześc Wizor.

Tez jestem zainteresowany tym projektem. Sposrod setek przegladnietych ten zwrocił moja uwage prostym i dobrym rozwiazaniem pomieszczen. Ma wlasciwie wszystko co potrzeba, a mianowicie i spory wiatrolap i spizarke i spore pomieszczenie gospodarcze z wyjsciem na ogrod. Decydujac sie na ten projekt zrobilibysmy w miejscu garderoby przejscie do garazu. Osobisice (zonie owszem) nie podoba mi sie dworkowy charakter tego domu, ale nie znalazlem jescze domu o nowoczsnym wygladzie z podobnym ukladem.

WIZOR
26-01-2004, 09:06
:D
Witam wszystkich, kupiłem właśnie projekt Babie Lato, załatwiłem już pozwolenie na budowę i mam zamiar zaczynac na wiosnę.
Jeżeli chodzi o fundament to rzeczywiście ława powinna byc ciągła, zwrócił mi na to uwagę wykonawca, póki co wykonawca wycenił mi fundamenty na 18 tyś do stanu zero. Bede budował pod Częstochową.
Pozdrawiam wszystkich

WIZOR
26-01-2004, 09:13
Witam.
Kupiłem projekt i zrobiłem kilka poprawek.
Wybiłem z garderoby drzwi do garażu, oraz wstawiłem do garażu dwa okna, gdyż był slepy.
Załatwiłem już pozwolenie na budowę i zamierzam na wiosnę postawić fundamenty.
Jeżeli chodzi o fawę fundamentową i wykonawca z którym rozmawiałem, też zaproponował mi połaczenie ławy, żeby jej nie przerywać.
Jeżeli chodzi o koszt fundamentu do stanu zerowego to wynosi on o 20 - 25 tyś w moim regionie. Buduję niedalek Częstochowy - Łysiec
Jeżeli zacznę będe informował o budowie i załączę zdjęcia

marsov1
26-01-2004, 10:31
witam ponownie
troche sie przechrzcilem ale to ciagle ten sam zainteresowany ''Babim Latem''

Chcialbym poznac opinie twjego projektanta na temat jakosci tego projektu m.in. cz wszystkie szczegoly ktore powinny sie znajdowac, w projekcie sa zawarte.
Co sie tyczy fundamentow to zwrocilem sie z ta uwaga do APA i ciekaw jestem co mi odpowiedza.

Chcialbym rowniez wiedziec jak wysoka jest scianka kolankowa w projekcie i czy moze ja podnosiles.

Ja ciagle sie zastanawiam nad zakupem odpowiedniego projektu. Moze twoje odpowiedzi pomoga mi podjac decyzje.

Pozdr

bikosa
26-01-2004, 15:47
Jak widzę co ław zdania są podzielone. Ja pytałam znajomego (inzynier budownictwa, biegly sadowy w budownictwie, wycenach neruchomosci, od ponad 30 lat kierownik budowy, nadzor inwestrorki itp). On mi to rozrysowal, brak ciaglosci wystepuje w miejscu podciagu, podciag opiera sie o sciane zewnetrzna i nosna wwenatrz domu. tak wiec naciski rozkladaja sie glownie na tych punktach, od strony law fundamentowych tez dzialaj sily w kierunku przeciwnym i jesli w tym miejscu dacie fundamenty to na tych koncach gdzie sie opiera podcia bede dzialaly ku gorze z wieskza sila a w miejscupodciagu tez ku gorze (ale tam nie ma sciany i nie ma przeciwwagi). kurcze chyba tego nie wytlumacze bez rysunku a jestm zbyt tepa aby zamiescic taki rysunek. tak weic nie ma potrzeby aby cos dodatkowego kombinowac. moze dojc nawet do pzregiecia fundamentu w tym miejscu. to samo pod brama garazowa.
pozdrawiam
i ciekawe co apa na to

rafałek
27-01-2004, 06:14
Bikosa - co to za samokrytycyzm :D podziwiam...
Co tam na blacu boju? co z oknami - czy udało Ci się coś wynegocjować?
Po rozmowie z naszą architekt wyszło, że faktycznie drzwi na taras są lekko nietypowe, co jednak nie robi specjalnego wrażenia na lokalnych sprzedawcach. Radzą jednak (dla włąsnej wygody) zrobić skrzydła symetryczne. Czy Ty już masz jakąś koncepcję w tym temacie?
My już chyba zakończone rozmowy na temat ścian. Jak by nie było - będzie 3 warstwowa. Na koniec tygodnia powinna ruszyć produkcja więźby. Stropy się przeprojektowują.

Pozdrawiam wszystkich

rafałek
27-01-2004, 06:22
póki co wykonawca wycenił mi fundamenty na 18 tyś do stanu zero.

WIZOR czy to cena z materiałem? Ja za całe Babie Lato (sama robocizna) wynegocjowałem 14,5 kzł (ściany stan surowy) i 12 kzł za dach (więźba, impregnacja, pełne deskowanie). Jeśli krokwie mają mieć takie bajeranckie wycięcia i deski na deskowaniu heblowane zamiast podbitki to trzeba będzie dodać jeszcze tysiąc.
Do końca tygodnia zamawiam materiały - wtedy będę wiedział mniej więcej ile wyjdzie całość. Buduję z porotermu.

WIZOR
27-01-2004, 08:14
Witam
Koszty podane to koszt robocizny z betonem. Ja mam kupic tylko betonity i stal na zbrojenie

marsov1
27-01-2004, 22:18
witam pozna pora
Otrzymalem z pracowni APA odpowiedz na temat moich watpliwosci na temat poprawnosci zaproponownych przez nich fundamentow cyt:

Nie ma żadnych błędów w projekcie fundamentów do budynku Babie Lato. Czasami, jeżeli na konkretnej działce grunt jest inny niż założony teoretycznie w projekcie fundamenty trzeba dopasować do innej nośności

Wynika z tego ze brak ciaglosci w fundamentach nie jest bledem zreszta Bikosa probowala nam to wyjasnic

Rafalek czym sie kierowales decydujac sie na sciane trojwarstwowa i na zmiane stropow. Ja co prawda jeszcze sie niezdecydowalem na Babie lato ale jestem juz coraz blizej zakupu.

marsov1

rafałek
28-01-2004, 06:15
Marsov1 - ścianę 3 warstwową wybrałem przez porównanie kosztów - wyszło mi przy robociźnie jaką wynegocjowałem, że jest trochę tańsza, część kosztów przenoszę na wiosnę czyli mniejszy wat - razem da to większy zysk... (mniejszy koszt) a współczynnik całkiem przyzwoity... :D
Co do stropu z płyt to po pierwsze niski koszt, po drugie nikt mi nie chce zrobić monolitu, po trzecie gęstożebrowy też może się rysować, a płyty dobrze położone nie powinny choć mogą i wybór był świadomy...
Co się tyczy dyskusji o fundamentach to sprawa byłą sprawdzana niezależnie, a że efekt był zbieżny z tym co napisałą Bikosa nie będę powtarzał (fundament jest OK, jednak w przypadkach skrajnych może wymagać modyfikacji. Na pewno jest za głęboki na warunki zachodniej Polski.

Konradk
28-01-2004, 08:24
Witajcie dobrzy ludzie .Moja Kreska jest na etapie wstawiania okien .
Chętnie pomoge , przerobiłem stan surowy od deski do deski

bikosa
28-01-2004, 09:06
OOO, postawiona kreska! gratulacje! a jakie koszta na poszczegolnych etapach, jaki strop, jakie sciany. i najwazniejsze- gdzie??
pozdrawiam

Konradk
28-01-2004, 09:34
Buduje w okolicy Lubina Dolny Śląsk .Zamknołem stan surowy około 110 000 zł .Niestety aż tyle bo dach mnie kosztował około 30 000 zł .A to przez moja żone która koniecznie chciał dachówke z rabena kasztan .Zdudowana jest moja kreseczka z poromurów z Jopka gr. 25 cm .Koszt na samą kreska bo jeszcze z nich garaż osobno buduje to około 6 tyś.Strop lany grupość 12 cm przeprojektowałem z 14 i zmieniłem też pręty zbrojeniowe . Za projekt dałem 300 zł ale zaoszczędziłem na stali i betonie 15000 zł. Za strop coś około 10 tyś razem z robociznną dałem także nie drogo chyba . A jeśli chodzi o fundamenty to dałem lite pręty a nie w kawałkach jak to było w projekcie .

marsov1
28-01-2004, 23:32
Witam wszystkie kreski i babie lata

Dzisiaj ogladalem Kreske ktora buduje sie w Szczecinie - stan surowy bez okien (dzisiaj zaczeli je montowac). Sciany z thermoporu stropy gestozebrowe dachowka ceramiczna. Zmiany to w miejscu WC jest garderoba a WC zostalo zrobione kosztem korytarza przy scianie kuchni. Na poddaszu okno polkoliste od ogrodu zostalo znacznie powiekszone i scianka kolankowa ma zostac w tym miejscu zlikwidowana aby wykorzystac to pomieszczeie pod daszkiem. Konstrukcja dachu potezna i naprawde robi wrazenie. Mysle ze warta jest powtornego przeliczenia. Sciana kolankowa bez zmian.
Wg tescia wlasciciela kosztowalo to (bez okien ) 145tys. ( w tym robocizna ok.45tys.) a wiec znacznie wiecej niz u Konrada. Od poczatku buduje jedna ekipa i trzeba przyznac na moje oko solidnie. Postawili chalupke w 3 miesiace.
Slupy podporowe gankow proste - twierdza ze inne sa niedozdobycia.
Ogolne wrazenie pozytywne i jestem coraz blizej ostatecznej decyzji zakupu Babiego lata.

Marsov1

Konradk
29-01-2004, 06:23
Z tymi słupami na ganku i tarasie to niezłe jaja . Zaprojektowane są takie jajowate a nie proste . Ale nie ma takich szlunków nigdzie , przynajmniej ja nie znalazłem

rafałek
29-01-2004, 07:22
Konradk jeśli chcesz mieć kolumny beczki to najpierw robisz normalne proste, potem zaczynasz warstwowo narzucać tynk, ale jaka to robota to nie trzeba chyba mówić... My zrezygnowaliśmy z tego już na samym początku...

rafałek
29-01-2004, 07:25
Bikosa widzę, że jak dobrze będzie szło, to będziesz miałą inne Babie Lato w okolicy... zastanawiam się czy to dobrze czy źle... ale zazdroszczę Ci tego bliskiego kontaktu...

Pozdrawiam wszystkich

bikosa
29-01-2004, 11:07
Bardzo się cieszę na sasiedztwo!! Co do kolumn, to znalazłam producenta
www.entasis.pl sa niestety w Markach pod Warszawą. Ale Lich ma mi podać namiary na firmę produkująca takie półfabrykowane w okolicahc kołoberzegu. No wiec jak załatwiac transport to może na kilka domków?? Zobacze jeszcze. Aha i jeszcze mozna te kolumny zrobic okładając styropianem- to zdecydowanie mniej roboty niz z tynkiem.
strasznie srodgo im to wyszlo?? no nie wiem ja mam nadzieje ze bedzie u mnie lepsza cena. pozdrawiam
agnieszka

rafałek
29-01-2004, 11:41
Bikosa - chyba odpuszczę sobie beczki- zrobimy zwykłe proste z szalunku rurowego i dowalę gzymsiki u góry i na dole... Nie wiem czy jest sens robienia beczek - to już tylko sprawa gustu...
Wy chcecie szybciej wykańczać więc ja mam po części luksusową sytuację - tylko, że potem prefabrykowanych już nie zastosuję :(
Mam dodatkowo pomysł - jak wszyscy na wiosnę ruszymy z budową to zróbmy na liście zestawienie kto gdzie, z czego i jak. Będziemy mieli najlepsze porównanie do kosztów budowy...

A tak na koniec, czy ktoś z Was ma jakieś genialne odkrycia by ulepszyć nasze domki?

Pozdrawiam
serdecznie i z niecierpliwością oczekuję wiosny... :D

marsov1
29-01-2004, 23:07
witam kreski i babie lata

Bylem na stronie www kolumn. Wynika ze te kolumny nie musza byc wylewane bo posiadaja zbrojona scianke o gr. 25mm. Wydaje mi sie ze musza cholernie drogo kosztowac. Wyslalem maila z prosba o cennik.

Co do ulepszen to padla raczej teoretyczna propozycja przedluzenia domu o 1,2m na wysokosci korytarza i umieszczenia schodow na poddasze rownolegle z lewej strony wejscia do domu. W ten sposob nie wchodzilo by sie prosto na schody.
Czy planujecie umiescic kuchenke centralnie tak jak jest w projekcie? czy macie inne rozwiazania?.
Co myslicie o powiekszeniu polkolistego okna na poddaszu jak w opisywanej wczesniej Kresce. Wg mnie to nie jest zly pomysl.

Pozdrowienia
Marsov1

rafałek
30-01-2004, 08:12
Jak już pisałem - kolumny zostawiamy proste, co będzie to będzie - może potem na wykończeniu jakiś gzymsik. Co się tyczy półkolistych okienek to... co ono oświetla? Wychodzi z projektu, że jest tylko ozdobnikiem...
My planujemy wywalenie go i zrobienie ścianek nad gankami z płyty OSB, na to styropian i siatka i tynk. Na to damy taki fajansik ze styropianu (taki zgumsik w kształcie zamurowanego okna - oczywiście pod tynk) bo puste to jakoś łyso wygląda. Nie widzę sensu wstawiania samego okienka jako ozdobnika - nie oświetla i problem z myciem...

bikosa
30-01-2004, 09:23
Byłam wczoraj na rajdzie po okienka- coraz bardziej skłaniam się do boni zamiast półokrągłego okienka. Aczkolwiek jeszcze myślę o tym ganeczku od strony ogrodu, tam jest dość nisko i nie wiem, czy potrzebujemy tego dodatkowego pomieszczenia.
Kuchenka ląduje na ścianie zewnętrznej - wyspa w tak małym pomieszczeniu to totalna pomyłka (aby było wygodnie to potrzeba by min. 1,2m dookoła z każdej strony ale to min).
Mar-Co do Architekta- to trudno powiedziec. Patrząc na posty powyżej to ktoś tam oszczedził 15k na samym stropie?? i w tym momencie to lepiej chyba zapłacic archotektowi normalnie niż dzielić się fifty- fifty. No ale to trodno powiedzieć.
Pozdrawiam
Ps. aha cennik kolumn jest na ich www- nie są zbyt tanie (ale nie wiem ile kosztują te proste)

rafałek
30-01-2004, 10:43
Bikosa co do ceny kolumienek - czy sprawdzałaś ile kosztuje prosty szalunek? Bo reszta jest prosta do wyliczenia - żelaztwo i beton...
Co do stropów to wychodzi, że przetestujemy chyba ważniejsze warianty w praktyce. Pytanie tylko jak to porównać pod kontem jakości wykonania? Oj zaczynam się niepokoić co będzie wiosną...
Ale już nie mogę się doczekać - człowiek głupi - sam się pcha w kłopoty :D

marsov1
31-01-2004, 12:00
Witam serdecznie

Faktycznie ceny kolumn znalazlem na stronie glownej. Wczesniej nie doczytalem. Tylko nie jest jasnio powiedziane czy to sa ceny za pelne kolumny czy za szalunki
Wlasciciel Kreski z Bezrzecza mowil ze za 4 szalunki zaplacil 1000zl.

Co do pomieszczenia na ganku od ogrodu to nie jest ono takie male i dla dziecka jest to przestrzen do wykorzystania ale zgadzam sie ze najwiekszy problem widze z myciem tych okien.

Bikosa - co do wysepki w kuchni to podzielam twoje zdanie. Tym nie mniej bede szukal rozwiazania aby w kuchni mozna bylo usiasc i zjesc posilek. Niestety kuchnia nie jest zbyt duza.

Pozdr marsov1

rafałek
31-01-2004, 13:49
Kuchnia jest wsam raz ale nie na wyspę... Nie jestem też przekonany do kuchenki pod kominem, jakoś na szerokość mało tam miejsca.

Pozdrawiam

bikosa
31-01-2004, 16:31
U mnie kuchenka vis a vis komina na Scianie zewnętrznej, zlew w narożniku aby szyb nie chlapać, a pod oknami długi blat do przygotowywania smakołyków. A co do stolika to zobacze jak juz bedameble.

Konradk
02-02-2004, 14:06
A myśleliście coś na temat DGP w waszych kreskach . Jaki wkład jakie akcesoria itd. :)

rafałek
02-02-2004, 14:55
Ja rozważam kominek ale tylko jako dodatkowe źródło ciepła. Czyli mam dylemat: z płaszczem czy bez... Na pewno nie będę go traktował jako główne źródło ciepła. Znajoma tak zrobiła (inny projekt) i na wiosne przerabia instalacje i dodaje piec...

WIZOR
03-02-2004, 09:28
:P
Czy ktoś buduje na śląsku BABIE LATO czy KRESKĘ
Bardzo chciałbym oberzeć w rzeczywistości

WIZOR
03-02-2004, 09:33
Czy ktoś buduje Babie lato na śląsku lub w bliskiej okolicy. Bardzo chciałbym zobaczyć ten dom w rzeczywistości.
Na razie mam go tylko na papierze i w mojej wyobraźni :lol:

dancia
03-02-2004, 21:01
tez chetnie cos sie dowiem na temat domku babie lato czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki jest koszt budowy takiego domu?

WIZOR
04-02-2004, 09:00
Koszty budowy bedą znane po calkowitym zamknieciu budowy. wg projektu to 350000zł.

marsov1
05-02-2004, 18:41
Witam babie lata i kreski.

Projekt Babiego Lata wreszcie w moich dloniach. Pierwsze kartkowanie i pierwsze dylematy.
1. Ogladajac swego czasu szczecinska Kreske w budowie w konstrukcji dachu nie bylo grama stali. U nas w Babim Lecie platwie dachowe o dl prawie 9m i slupki sa ze zespawanych ceownikow. Jedna platew wazy ok. 300kg. Kreskowicze jak to jest w waszym oryginale czy moze byla to zmiana adaptacyjna. A wlasciciele Babiego lata czy moze zmienialiscie konstrukcje dachu

2. W projekcie sa schody wylewane a moze tansze i latwiejsze sa schody drewniane?

3. Ogrzewanie podlogowe tylko w kuchni. Ja bym rowniez widzial je w lazience a jak wy to planujecie rozwiazac? Wysepka w kuchni faktycznie odpada ok. 80cm luzu. Jezeli na scianie zewnetrznej to kanal went. pochlaniacza do komina po suficie.

4. Dach podziurkowany jak sito. 7 okien dachowych 4 kominy 3 wylazy 3 stopnie dachowe.

5. Strop wylewany monolityczny na pierwszy rzut oka wyglada bardzo skomplikowanie. Moze warto zmienic

No coz widzialy galy co kupowaly... chociaz nie wszystko. Klamka zapadla i bedziemy walczyc.
Jakikolwiek komentarz na temat moich pierwszych spostrzezen bedzie mile widziany.

Pozdr.
Marsov1

bikosa
05-02-2004, 23:34
Cześć,
konstrukcji dachu jakoś ne zmieniałam- ale godna uwagi sprawa, może warto zapytać budowniczych kreski??

"W projekcie sa schody wylewane a moze tansze i latwiejsze sa schody drewniane?"- u nas będą wylewane bo przede wszystkim są cichsze (u tesciów mamy drewniane/ażurowe i strasznie hałasują), poza tym chcemy wykoańczać poddasze na raty więc drwniane by się w tzw. międzyczasie zniszczyły; z ceną to akurat różnie- zależy jakiie drewniane.

3. Ogrzewanie podlogowe tylko w kuchni. Ja bym rowniez widzial je w lazience a jak wy to planujecie rozwiazac? - też miałam taki pomysł- tylko nie pamiętam dlaczego go zarzuciłam :roll:
kuchnia na scianie zewnetrznej to kanal went. pochlaniacza do komina po suficie- hymmm, przy zamontowaniu wentylatorka plus taka specjalna kratka wentylacyjna na zewnątrz (typ żaluzji) to zdaniem faceta od systemów kominowych powinno załatwić sprawę. Ale jeszcze to sprawdzę.

4. Dach podziurkowany jak sito. 7 okien dachowych 4 kominy 3 wylazy 3 stopnie dachowe.- to istotnie dramat (nie wspominając o cenie kominów w takiej ilości)myślę o rezygnacji z wyłazu i ławy przy kominach na frontowej elewacji- są one tylko wentylacyjne i nie sądzę, by kominiarz miał je zbyt często odwiedzać. Jak zaistnieje problem to spróbuję załatwic to poprzez drabinę lub uprząż.

5. Strop wylewany monolityczny na pierwszy rzut oka wyglada bardzo skomplikowanie- ale za to przy wykuszu ułatwia sprawę a poza tym jako jedyny nie pęka (gęstożebrowy lub płyty dają rysy ktore można zakryć podwieszanym sufitem ale to rozwiązanie obniża wysokość parteru :( )

TO BYŁ JAKIKOLWIEK KOMENTARZ (sic!)

rafałek
06-02-2004, 06:39
ad. 1. Ja będę miał wszystko drewniane, cieśla przejrzał, podał wymiary i koniec...
ad. 2. My robimy drewniane - dąb będzie już niedługo przesychał, 4-5 lat ? myślę, że do tego czasu zaczniemy mieszkać więc może być...
ad. 3. Kuchnia jest na końcu nitki grzewczej więc można pominąć skomplikowane sterowanie, jeśli chcecie w łązience czyli wcześniej trzeba założyć jakieś ustrojstwo które jak mi wyliczyli będzie w kosztach istotnym skłądnikiem tego ogrzewania (w skali łazienki)
ad. 4. Przemyśl swoje potrzeby. Co do wyłązów to podzielam pogląd bikosy.

ad. 5. My robimy płyty - wylewamy tylko te fragmenty których się ułożyć nie da. Powód - nikt w okolicy nie chce zrobić monolitu... może za chore stawki ale nie mam już siły... Szukaj firmy mającej swoje szalunki i doświadczenie... Bikosa czy ty już znalazłaś?

Pozdrawiam

rafałek
06-02-2004, 13:37
Zadzwoniła do mnie moja miłą pani architekt, że ma problemy przy mojej ścianie 3w i tu miłe zaskoczenie - telefon do Charkiewiczów i już po kilku minutach miałęm zgodę na faxie !!!

To była reklama...

Teraz może z pewną inicjatywą.... Siedzimy z naszymi domkami w tych projektach bo tak na prawdę to w większości poza nie nie wychodzimy. Może więc jak wbijemy na wiosnę szpadel w ziemię założymy nowy wątek gdzie już będziemy się wymieniać konkretnymi poradami sprawdzonymi w praktyce. Co wy na to?

Pozdrawiam

PS. We wtorek ZUD, do końca lutego - no może połowy marca powinienem mieć zezwolenie na budowę !!! :D

WIZOR
09-02-2004, 07:29
Czy ktoś buduje Babie Lato na śląsku. Jeżeli tak to prosze o kontakt, chciałbym zobaczyć ten dom w rzeczywistości.

Mirosław
20-02-2004, 10:45
Witam Wszystkich Serdecznie !!!!!!!!
No to sie narobiło . Właśnie potwierdziłem zakup BABIEGO LATA, projekt pzyślą w poniedziałek. Zaczynam być chory z wrażenia.
Działka jest , projekt wybrany, dokumenty prawie skompletowane .
PANIE I PANOWIE BUDOWĘ CZAS ZACZĄĆ !!!!!!
Co będzie dalej napiszę jak trochę ochłonę.

Pozdrowienia dla wszystkich

rafałek
20-02-2004, 11:05
Ochłonąć? chyba dopiero po wprowadzeniu....

Rafał

rafałek
20-02-2004, 12:12
Jest!!! mam!!! Doczekałem się pozwolenia na budowę!!! :D
Miałbym je dziś w domu, ale nie zabrałem znaczków skarbowych za 70,50 zł. Kto o to nie pytał niech sprawdzi, po co chodzić do nich 2 razy?


pozdrawiam!!!

marsov1
22-02-2004, 23:37
Witam wszystkich po dluzszej przerwie a szczegolnie nawego milosnika Babiego Lata.

Jestem juz po pierwszych rozmowach adaptacyjnych. Wybralismy ten projekt z mysla ze nie bedziemy robic zadnych poprawek ale rzeczywistosc okazala sie przewrotna.
Trafilismy niestety albo stety na konstruktora (albo on na nas) dla ktorego nie ma rzczy niemozliwych. Co prawda wiekszosc zmian zostala wymuszone adaptacją poddasza na ewentualne przyszlosciowe samodzielne mieszkanie dla corki ale czesc zostalo przez niego zaproponowana jako rozwiazania alternatywne. Pisze o nich bo ktos z sympatykow moze z nich skorzystac. Oto po dyskusjach nasze i jego proponowane zmiany :
- przeniesienie schodow na poddasze z korytarza do wiatrolapu w miejsce szafy co pociagnelo za soba:
-przeniesienie WC w miejsce schodow
-przesuniecie komina kuchennego do plaszczyzny schodow
-powiekszenie komina w salonie w kierunku korytarza z dwoma nowymi otworami dla celow poddasza
-likwidacja podciagow przy wejsciu do salonu i do kuchni (twierdzi ze stropy wylewane ze zbrojeniem jednokierunkowym naleza do przeszlosci -obecnie stosuje sie zbrojenia krzyzowe)
-obnizenie stropu w garazu o 30 cm z mozliwoscia wykorzystania powierzchni nad garazem
-podniesienie stropu parteru o 20 cm celem mozliwosci zastosowania went. z rekuperatorem i systemu DGP
-przejscie z korytarza do garazu
-w konstrukcji dachu celem ujednolicenia z platwiami wzdluznymi zastosować platwie poprzeczne rowniez jako spawane z ceownikow.

To na razie tyle. O poddaszu nawet nie pisze bo to sprawa przyszlosciowa.

Nikomu nie zycze podobnych zmian. Obyscie byli bardziej wytrwali w swoich pierwotnych zalozeniach.

rafałek
23-02-2004, 06:21
Podniesienie stropu w domu o 20 cm. Zgoda, ale czy będziesz kożystał z rekuperatora? Jesli nie czy warto?
Co do stropów to czy masz wykonawcę na monolit? ja nie więc całość stropów przerobiłem na płyty. Myślę, że przy stropach najpierw trzeba znaleźć kogoś kto je wykona... Ja nie znalazłem, bikosa chyba już ma, a Ty?

marsov1
23-02-2004, 09:36
Czesc Rafalek

Nie wiem czy bede korzystal z rekuperatora. Nie wiem czy bedzie mnie stac na ten system. Jest to jakas furtka na przyszlosc. A jezeli juz go zainstaluje to latem pewnie nie bedzie konieczny natomiast zima sie przyda. Obecnie mieszkam w szeregowcu Po wymianie okien dom jest szczelny i sa klopoty z wentylacja mimo 10m kominow. Rozszczelnianie okien powoduje wychlodzenie pokoju.

Wykonawcy monolitu jeszcze nie mam ale rozmawialem z jednym takim co dla niego nie byloby problemu go wykonac. Na temat ceny jeszcze nie bylo rozmowy - za wczesnie.

rafałek
23-02-2004, 09:54
Dowiedz się czy ma szalunki (gotowe)

bikosa
23-02-2004, 10:42
Marsov- ale dałeś czadu!! Muszę przyznać, że z głową!! Tym bardziej, że w planach wydzielenie góry i w ten sposób naprawdę będzie trioch/e więcej izolacji :lol: My tez podnieśliśmy parter o 20cm. Aha- co do spotkania to pasuje czwartek bo w piątek wyjeżdżam. Jeszcze sie zgadamy.
Rafałek- Wykonawcy monolitu jeszcze nie mamy ale nie sądzę by był to problem- wielu ludzi takie stropy ma.
Miłego weekendu wszystkim życzę!

rafałek
23-02-2004, 12:30
Szczęściarze... (mam na myśli stropy), ale za to ja mam pozwolenie... :D

marsov1
23-02-2004, 22:45
Rafalek - ten wykonawca z ktorym rozmawialem ma wlasne szalunki ale twierdzi ze przy kazdym stropie czesc trzeba docinac (co jest zrozumiale) i do ceny dolicza koszty zniszczonych szalunkow.

Dziwie sie ze w twojej okolicy nie mozna znalezc wykonawcy monolitu.

Pozdrowienia

bikosa
23-02-2004, 23:01
O widzę, że nie tylko ja nie śpię. Marsov- masz gg??

marsov1
23-02-2004, 23:34
czesc Bikosa

Czwartek przyjelem. Miejsce obojetne

Córa ma gg.

marsov1
23-02-2004, 23:37
Bikosa - nr gg 5730163

marsov1
23-02-2004, 23:42
Bikosa - nr na gg 5730163

Konradk
24-02-2004, 09:11
Witajcie .Buduje kreske tak jak wy i jestem juz na etapie energetyka i okna .Chętnie pogadam na ten temat.
Mój nr GG to 3721937

Mirosław
15-03-2004, 12:20
CZEŚĆ !!!!!!

Dawno nie pisałem , ale czasu mało oj bardzo mało.
Dostałem pierwszą wycenę od wykonawcy. Zakres prac : roboty ziemne, fundamenty ,ocieplenie fundamentów , zasypanie ,wylanie chudziaka, pierwsza i druga kondygnacja, strop,schody, więźba, odeskowanie dachu i obicie papą Koszt całości w/w prac to 30000 zł . Drogo to czy tanio, co o tym Sądzicie :roll: .Pozdrawiam wszyskie BABIE LATA Mirek.

rafałek
15-03-2004, 14:04
Jak wyżej tylko, ze do deskowania dochodzi ulożenie dachówki, ściana 3 warstwowa, bez wylania schodów - 26870,00

Pozdrawiam

Mirosław
15-03-2004, 20:35
Witam !!!
Jak nie pisałem to nie pisałem , a teraz drugi raz tego samego dnia.
Właśnie skończyłem rozmowę z drugim wykonawcą , wstępna cena w/w zakresu spadła z 30000 do 19000 ale konkrety po obejrzeniu projektu przez majstra . Muszę się z tym oswoić , ale chyba nie znajdę już tańszego wykonawcy. Dodatkowym atutem tego wykonawcy jest to że znam już jego zrealizowane projekty, jest szybki i solidny.
Pozdrowionka Mirek.

bikosa
15-03-2004, 21:48
A na deser- dziś dostała wycenę od jednej z poleconych frim- ale mnie rozbawili- stan surowy za robociznę 56k :lol: :o Pozostawię bez komentarza :evil: Na szczęście mam jeszcze parę namiarów gdzie ceny oscylują 30-40k. buziaki

marsov1
15-03-2004, 23:08
Witam
Uwazam zarowno cene Miroslawa (30tys) jak i Rafalka (26,8tys) za bardzo korzystna oczywiscie zakladajac ze sa to f-my solidne. Gdybym za taka cene w Szczecinie znalazl wykonawce (solidnego) to bylbym zadowolony.
Zreszta widać po pierwszej ofercie Bikosy ze u nas jest znacznie drozej. 56tys to sporo ale mysle ze nizej 40 tys bedzie ciezko nam wykonawce na Babie lato znalezc.

Cena 19tys jest niewiarygodnie niska a wykonawca mocno podejrzany



Pozdrowienia

Mirosław
17-03-2004, 19:46
Witam !!!!!!

Co do ceny 19000 to nie jest zbyt wygórowana . Na Kaszubach to cena wyjściowa można trafić niższe 3000 za fundament 4000-5000 za kondygnacje . Co do dachu to rozpiętość cen jest ogromna.
W piątek jestem umówiony z wykonawcą na szczegółowe ustalenie zakresu prac oraz dokładną wycenę . Ten sam wykonawca budował dom mojemu kumplowi trzy lata temu - chałupa jeszcze stoi cała.Jutro spotkanie z wykonawcami podłaczenia wody i prądu . Trzymajcie kciuki może coś utarguje .
Odezwę się w piątek jak będę znał ostateczne ceny - Pozdrówka Mirek.

Mirosław
26-03-2004, 20:06
Witam !!!!!!!
Tylko czy jest jeszcze KOGO??
Umarło to nasze forum. Ja się tu skarżę a sam nie jestem lepszy .
Załatwiania od groma . Zaklepałem wykonawców , zjechał z ceny 37000 do20500 razem z robotami ziemnymi , postraszyłem go że jak na ten teren wejdzie inny tańszy to już tu więcej robory nie dostanie , a jest jeszcze parę domów do wybudowania. Geodeta zrobił mapkę pod przyłączę wody 10 działek 200m. 400 zł .Wykonawca przyłącza 33zł za m ,
projektant 500zł +100 za uzgodnienia , geodeta za odbiór 450 zł. Elektryk za prąd tymczasowy budowlany 1200 zł. Teraz rozglądam się za materiałem , dostałem gazetkę z LERROY MERLIN dość atrakcyje ceny a co najważniejsze 0 % raty. Pozdrówka dla wszystkich zapracowanych.

bikosa
26-03-2004, 23:32
jesteśmy, czuwamy!! U mnie jest już woda, robi sie kanaliza. :lol: I mamuprawomocnione pozwolenie!!
Pozdrawiam!

Mirosław
27-03-2004, 20:23
Bikosa pozwoliłem sobie podkraść Twoje poprzednie logo z wizerunkiem naszego wyśnionego domku , barodzo mi się podobało ucieszyłem się jak zmieniłaś Sobie na inne , mam nadzieję że się nie pogniewasz .
Pozdrówka .

rafałek
28-03-2004, 13:22
Co tu dużo pisać... jak już powyżej napisano - roboty co niemiara... albo to człowiek załątwia rabaty albo sam coś kopie... a tak na marginesie załątwiłem ceny na beton i bloczki i inne z 7% VAT'em po 1 maja.
Działka uprzątnięta, gałęzie popalone, w najbliższym tygodniu chcę zgarnąć humus i wyrównać teren, wygop pod wodę... kanalizę na razie odpuszczam bo i po co no i przygotowuję materiał do budowy szopy !!.
W sobotę wycinałęm żerdzie... ale praca konia zrywkowego mnie wykończyła - stwierdziłęm, że takie oszczędności nie są warte tej pracy.
Tak więc zbieram siły do wykopów pod wodę... no i może w końcu zaczniemy dziennik, ale czasu brak.
Pozdrawiam

rafałek
29-03-2004, 12:41
Dziś złożyłem papiery od zgłoszenia budowy i odebrałem dziennik (koszt dziennika 7,50). Niby mogę budować ale jestem coś zmęczony... czyżby to kryzys związany ze zmianą czasy?

Mirosław
10-04-2004, 18:57
Życzę Wszystkim ZROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT oraz MOCNEGO DYNGUSA- niskich cen materiałów budowlanych , dużo siły w realizacji Waszych projektów.
Pozdrówka
:roll: :P :lol: :wink:

*romans*
15-04-2004, 22:59
witam babiolatokreskowiczów
jestem w trakcie gry wstepnej budowy, co oznacza, że wybrałem projekt, walczę o piękną działkę (37 arów ze starymi drzewami) i kombinuje kto za to zapłaci :D . Mam w planie zbudować dom, który będzie połączeniem zalet Kreski i Babiego. Zrobiłem projekt rzutu parteru, który w stosunku do projektów APA różni się przede wszystkim tym, że (bez zmian w konstrukcji nosnej): a) rezygnuję z garażu przylepionego do domu (będzie w wąwozie na mojej wymarzonej działce) b) wykorzystując symetyrię elewacji północnej BL ustawiam również południowy tympanon w osi, aby widok od ogrodu był zgodny z założeniami zabudowy dworkowej c) rezygnuję z wykusza w jadalni (w projekcjie jest wstawiony, aby optycznie równoważył brak symetrii bryły budynku) d) ponieważ jest nas tylko trójka do mieszkania - przenoszę łazienkę do pokoju północnego (łazienka 10 m2 - rozpusta :D :D ), a w miejscu łazienki planuje garderobę. jeżeli będziecie chcieli zerknąż mogę puścić rzut emajlem.
No i to, o czym Bikosa wspomniała - broń Boże płaskich kolumn z rury kartonowej!!! One muszą być obłe i smukłe, żeby całość nie była wyrobem "dworkopodobnym"

marsov1
18-04-2004, 23:14
Witam Kreski i Babie Lata po dluzszej przerwie.

Nie odzywalem sie bo specjalnie nie bylo z czym. Caly czas czekalem na adaptacje projektu. I tu juz pierwsza nauczka. Z projektantem nie podpisalem umowy i w ten sposob zwodzil mnie tydzien po tygodniu. W koncu sie jednak doczekalem. W czwartek dokumenty zostaly wreszcie zlozone w starostwie. Licze na nastepne 2 m-ce oczekiwania na pozwolenie. Podobno ktos czekal w naszym urzedzie nawet 9 m-cy co jezeli jest to prawda to chyba jest rekordem.

Pozdrowiam

JacaO
30-04-2004, 12:01
Dzień doberki Kreskom i Babim Latom ;)

Uff - przebrnąłem przez całe archiwum tego tematu, co nie było łatwe ... a znalazłem się tutaj ponieważ ... no właśnie - Kreska :) Projektów przeglądneliśmy tysiące równolegle szukając działki w okolicy naszego miasta (Wrocław). Znaleźliśmy wymarzone miejsce, podpisaliśmy akt własności i zaczynamy walkę o WZiZT (co nie jest łatwe z uwagi na brak planów miejscowych i zabudowy sąsiednich działek, ale to zupełnie inny temat). Jest to więc dobry czas by zmierzyć się także z projektem.

Kreska jest jednym z dwóch projektów, które przypadły nam najbardziej do gustu (drugi jest D-2Z jesli nie pomylilem tych literek-cyferek; niestety w internecie tego projektu nie widzialem, ale jesli ktos chce to moge zeskanowac i podeslac) i z uwagi na ogólną funkcjonalność jest naszym faworytem. Rozważamy jednak realizację projektu indywidualnego z uwagi na kilka w sumie drobnych zmian i to, że jeden z naszych sasiadow bedzie budował Kreske według projektu typowego (nie bezposrednio przy nas ale mozna powiedziec ze na tym samym "osiedlu").

A teraz do rzeczy - kto dotarł do tego miejsca :) - czy macie porobione jakies fotki Waszych Kresek i Babich Lat, które moglibyście podesłać na maila lub umieścić na jakiejś stronce byśmy mogli obejrzeć fazy budowy w praktyce? A moze ktos z Was mieszka niedaleko (do 100 km powiedzmy) od Wroclawia i byłby tak miły i pozwolił obejrzeć gotowy dom lub budowę? I rzecz ostatnia to chciałbym się zapytać z czego stawiacie ściany i stropy i dlaczego właśnie z takich materiałów.

Dzięki z góry za odpowiedzi a Bikosie dodatkowo za super dziennik ;)

Pozdrawiam
jacaO

Mirosław
30-04-2004, 19:29
Witam serdecznie!!!!
Właśnie skończyłem straszny tydzien , który upłynoł na szalenstwie zakupów . Do ostatniej chwili zwlekałem z zakupem stali no i stało się jestem lżejszy o 10000 to jest ta zła strona takiej powierzchni ław i stropu .Wczoraj kupiłem bloczki fundamentowe po 1,78 (to zaliczam do sukcesów ) , cegły klinkierowe na komin oraz styropian 8 do izolacji fundamentów. Przedtem kupiłem porotherm na ściany udało się na 0% raty 10x po 1000 zł. Humus na działce zdjęty i tu następny sukces okazało się że mam własną prywatną żwirownię , zawsze to jakaś oszczędność. Teraz parę dni odetchnę a potem po szklanie i na rusztowanie . Odezwę się za pare dni.
Pozdrówka

bikosa
04-05-2004, 23:14
Cześć wszystkim wielbicielom tego wątku!!
Mirosław- ciągle się mylę i myslę, że to moje wypowiedzi :wink:
JacaO- dzieki za komplement :oops: Nie jestm nieststy tak zaawansowana w budowie jak bym chciała. Jeśli jedank chodzi o technologie stawiania domku to ściany z betonu komórkowego, strop monolityczny, kominy schiedla, dachówka cementowa braasa, okna PVC w obustronnje okleinie- to w wielkim skrócie.
Pozdrawiam raz jeszcze i trzyamam kciuki za realizację naszych marzeń!!

rafałek
05-05-2004, 06:43
No to czas się pochwalić... Wczoraj był u mnie Bob Geodeta i wytyczył Babie lato na naszej działce, a dziś wchodzi Bob budowniczy z pomocnikami i zaczynają przeganiać krety... :D . Już się nie mogę doczekać pierwszego wykopu...
Pozdrawiam serdecznie

ma
08-05-2004, 16:27
Dzień doberki Kreskom i Babim Latom ;)
Kreska jest jednym z dwóch projektów, które przypadły nam najbardziej do gustu (drugi jest D-2Z jesli nie pomylilem tych literek-cyferek; niestety w internecie tego projektu nie widzialem, ale jesli ktos chce to moge zeskanowac i podeslac) i z uwagi na ogólną funkcjonalność jest naszym faworytem.
Bardzo prosze, zeskanuj i pokaz ten projekt. Ja ciagle nie moge sie zdecycowac. Kreska-kropka-D09? Bardzo jestem ciekawa, co moze byc jeszcze o podobnej funkcjonalnosci i urodzie :)
dzieki z gory.
ma

JacaO
08-05-2004, 20:08
Bardzo prosze, zeskanuj i pokaz ten projekt.


Projekt Z-2D: http://www.marchewkowepole.net/z2d.jpg

Moim zdaniem ma bardzo ładną elewację ogrodową, która dodatkowo daje dużo światła do salonu (i chyba w tym kierunku będę chciał przeprojektować Kreskę - kosztem jednego pokoju na parterze). Myślę też że Z-2D nie pasuje za bardzo do osiedla budynków i wymaga sporej, zalesionej działki.

Pozdrawiam. jO.

Mirosław
13-05-2004, 15:52
Takiej ciszy dawno tu nie było , czyżby wszyscy wymarli.
Pozdrówka.

Mirosław
13-05-2004, 16:02
A jednak się dzieje . Dopiero przeczetałem dziennik Bikosy , nic tylko pogratulować.
Pozdrówka :lol: :lol: :lol:

bikosa
13-05-2004, 16:39
Mirosław po raz 56-ty myślałam, że to moja wypowiedź :wink: I zastanawiałam się czmu mówię o sobie :o Ale to tylko przemęczenie budowalne. dzisiaj byłam na budowie. Ławy rozszalowane, jak dobrze pójdzie to za jakieś 2 tygodnie będę na etapie zero :D Pozdrawiam wszystkich budujących.

rafałek
17-05-2004, 07:17
Nasza Babie Lato wyszło już z podziemia. Na dzień dzsiejszy jesteśmy już 50 cm nad poziomem gruntu. Środek wysypany piaskiem (7 wywrotek, ale niebawem trzeba będzie dowieźć następną). W sobotę przywieźli pierwsze 12 palet Porotermu i zaczynamy ciągnąć mury. Może dziś dam film do wywołania to niebawem p[ochwalę się fotkami.

Pozdrawiam

bikosa
17-05-2004, 21:29
A nasze jeszcze siedzi :wink: Ale murki fundamentowe pną się ku górze.

rafałek
18-05-2004, 07:08
Wczoraj po południu odnalazłem początki okien w garażu i drzwi na taras :D .
Cyba zacznę pisać dziennik...

Mirosław
18-05-2004, 11:07
Witam !!!!!
Rafałek co z tymi fotkami już niemogę się doczekać .
Ile zużyłeś bloczków fundamentowych i czy robiłeś na nich wieniec.
U mnie dopiero dziura w ziemi , ale już nidługo ruszam dalej (cały czas papierkologia ).Trzymam kciuki ,pozdrówka.

rafałek
18-05-2004, 11:28
Fotki odbieram jutro.
Bloczków poszło 1350 (paleta leży z boku - nie zrobiłęm jeszcze tarasików). Na ścianie z bloczków nie robiłem wieńca, ale za to mam ściankę 3 warstwową - 25 + 5 styropian + 12. Ścianka zaczyna się od poziomu gruntu czyli ma tylko 0,5m, do tego poziomu wylewaliśmy w wykop wyłożony folią. Poszło ok. 43 m3 betonu B15. Folia z wykopu łączyć się będzie z izolacją poziomą pod posadzką. Na bloczki poszła papa (2x) na lepik na zimno. Ściany domu są z PH 25 (już rosną), wełna 10 i na zewnątrz PH 8. Garaż jest z PH 38 na zaprawie cementowowapiennej. Ściana między garażem, a domem z PH 30.
Na razie natrafiliśmy na ok 15 pustaków (25) pękniętych wzdłuż. Reszta bez większych zastrzeżeń (Honoratka). Załatwiam reklamację tych pękniętych. Ciekawe co załatwię.

Przyszły wyceny okien. Wahają się pomiędzy 11 a 15 tys zł z montażem.
Najlepiej wychodzi firma z Poznania, z profilami Tyssena ale nie zrobią małych okien z łuczkiem. Pozostaje albo zrobienie ich osobno albo zrobienie prostokątnych... Jeszcze nie wiem na co się zdecydujemy.

Fotki postaram się powiesić jutro.

Pozdrawiam

Mirosław
18-05-2004, 17:55
Witam !!!!
Dzięki za informacje . Zamówiłem 1800 bloczków 70m2 styropianu 8 z frezem mam nadzieje że wystarczy . Okienka muszą być z łukiem bo inaczej wygląd chałupy szlag trafi. Pozdrówka.

Danio
18-05-2004, 22:27
Czesc!Jestem nowym fanem projektu Babie Lato.Od 2 dni obserwuje forum i jakie problemy sa tam poruszane>Jestem dopiero w trakcie zakupu dzialki a wiec droga daleka.Działka 1024 m/kw o kształcie romba wiec ten projekt się zmieści.Działka niestety z 22% vatem.

bikosa
18-05-2004, 22:52
Cześć wszystkim- w tym rodakowi z gorzowa, nowemu fanowi babiego :D
U nas ławy wylane, bloczki sie murują. Narazie zamówiłam 1300 ale jako, ze mam 1m różnice poziomów terenu chyba będę musiała dodoać jeszcze jedna wartstwe czyli jakies 220sztuk. Na ławach mam połozoną folię- taka w krateczkę- zapomniała jak sie nazywa. Co do okienek. Mam juz wygiete platiki w łuczek. zroniłam tak ,że wszystkie wziełam z M&S (b. ładny profil) z okuciami wk1 i czesciwoo wk2, plus szyba tzw. bezpieczna. wycena 15,5 z montażem. Łukowe zamówiłam u znjomego- cholernie drogie, wyszły w miarę, tzn jak się patrzy z odległości metra to sa ok. tez uwazam, że z przodu sa niezbędne- w zgodzie z drzwiami itd (przy okazji widziałam piekne drziw łukowe w całości otwierane z drewna ale cena blisko 6k- porazka). pozdrawiam raz jeszcze

rafałek
19-05-2004, 06:25
Co do okienek to wszystko zależy od profilu. Z jednych mówią, że zrobią, z innych, że się nie da. Na razie otwory robimy prostokątne, a potem się poszuka okien. I chyba zrobię tak jak Bikosa czyli okna zamówię w jednej firmie, a osobno poszukam wykonawcy tych z łuczkami. Bikosa - czy możesz się dowiedzieć czy Twój wykonałby ewentualnie jeszcze 2 sztuki?
Na razie najtaniej wychodzą okna z Wielkopolskiej Fabryki Okien http://www.variant-okna.pl i chyba tam zamówimy. Te okna które od nich widzieliśmy są świetne - profil Tysen'a (niestety nie da się wygiąć). Dziś postaram się powieśić jakieś fotki. Bikosa - czy ty masz może jakieś od siebie?

Pozdrawiam

rafałek
19-05-2004, 12:11
Obiecane fotki.
Przepraszam za toporność ale w pracy nic innego nie dałem rady na szybcika wykombinować. W domu postaram się to poprawić.

http://republika.pl/babie_lato/

Pozdrawiam

Mirosław
19-05-2004, 13:42
NIESAMOWICIE PIĘKNE WIDOKI!!!!!!!!!
Oby tak dalej Pzdrówka.

bikosa
19-05-2004, 21:24
Rafałek- niesamowite. serce rośnie jak sie oglada Twój postęp robót!!. A i działka przepiekna- zazdraszczam. Mam jedno pytanie- na jakiej głębokości masz łąwy?? bo tu wygląda, że jakmos płytko aklle może to tylko wrażenie. U nas jest juz 5warstw bloczków fundamntowych na domu, jutro chyba będa kończyć. Pozdrawiam i daze do Twego ideału :wink:

rafałek
20-05-2004, 06:42
Kopali na metr poniżej poziomu gruntu. W przyszłości ten poziom trochę się podniesie bo planuję dookoła domu dowieźć trochę ziemi. Myślę, że około 10 cm. W takim układzie dno fundamentu będzie na 1,1 m. Cały wykop wyłożona przed zalaniem folią, nie dano chudziaka. Ławy miejscami wyszły na jakieś 60 cm serokie i sięgają co widać na fotkach do poziomu gruntu który dodatkowo jest przez wybranie spychaczem lekko obniżony. Myślę, że w efekcie poziom podłogi będzie jakieś 35-40 cm ponad gruntem ostatecznym. Jeszcze o głębokości. Po co kopać tak głęgoko (1,2 m) skoro w naszych warunkach (zachód Polski) poziom przemarzania jest określony na 80 cm. Myślę, że jest on określony dla większych zim bo od kilkunastu lat ciągle jest ten sam. Tak więc niech każde z nasz dostoduje głębokość fundamentów do warunków lokalnych. Oglądałem kilka budowanych w okolicy domków i głębokość fundamentów nie przekracza 50 cm więc jestem spokojny.
Pozdrawiam z Poligonu doświadczalnego (co Babie Lato to inna technologia) :D

PS. Założyłem nowy film do aparatu - za 24 klatki nowe fotki - chyba że pozyczę cyfrówkę.

Mirosław
20-05-2004, 07:52
Witam !!
Rafałek a co ze zbrojeniem ław na zdjęciach niebyło nic widać .
Ile zużyłes stali i jakiej . A co do głębokości to mój inspektor też obcioł 20 cm podobno w projekcie są normy na teren górski. Pozdrówka.

bikosa
20-05-2004, 08:20
Hej, my też obcięliśmy - to jest chyba wyliczone dla Białegostoku. Po prostu na zdjęciach wydawało mi sie, że ona praweie na wierzchu :oops:
U mnie niestety ze względu na poziom terenu a właściwie to 1m różnicy między przodem a tyłem budynku trzeba było wybrać kupę ziemi, abym nie wystawała na 1,5m w góę od strony ogródka. Stąd też nie zdziwcie się jak zobaczycie mój lej po bombie (jak w koncu wywołam zdjąytka). Aha Rafałek- ale Bartuś wyrósł!!

rafałek
20-05-2004, 08:54
Ławy zazbroiłem zgodnie z projektem - fachowcy mówili, że nie warto "bo w okolicy nikt tego nie robi" ale ja się uparłem koszt nie był duży a będę spał spokojnie.

Co do Barkta to ma już 3 zęby ale wszystkie na dole... ale gryzie zawzięcie :D - sam to odczułem na palcu.

Pozdrawiam

Mirosław
26-05-2004, 12:09
Witam!!!
Rafałek ile klatek zostało jeszcze w aparacie ??
Nie mogę się doczekać następnych fotek.
Pozdrówka

Mirosław
01-06-2004, 19:12
Witam !!!!!
Cały czas czekam na nowe fotki .

Pozdrówka.

rafałek
02-06-2004, 14:43
Nowe fotki postaram się powiesić w sobotę lub w niedzielę. W piątek układamy stop.

Bikosa - może Ty upublicznisz jakieś fotki?

Mirosław
02-06-2004, 15:08
Witam !!!!!!!

NARESZCIE DOSTAŁEM POZWOLENIE
Dziś odebrałem pozwolenia na obie budowy - Domu oraz sieci wodociągowej , teraz tylko dziennik budowy i można zaczynać .
Pozdówka.

Mirosław
06-06-2004, 20:11
Witam!!!
Rafałek niedziela wieczór a zdjęć jak niema ta niema .

Pozdrówka.

Mirosław
09-06-2004, 20:18
Witam!!!!!
Byłem dzisiaj w starostwie miałem nadzieję że uda mi się zarejestrować dzienniki budowy ale terminu 2 tygodni nie udało się przeskoczyć. Tak więc woda i dom muszą jeszcze tydzień poczekać. Trudno mam jeszcze tydzień wolnego . Pozdrówka. :cry: :(

Mirosław
15-06-2004, 09:15
Witam!!!!!
Cosik cichutko się nam zrobiło na naszej stronie.
Rafałek co chwila zaglądam do albumu i nie mogę się doczekać nowych zdjęć . Napisz ile zużyłeś porotermu na ściany , kupiłem 40 palet po 60sztuk tj. 2400 jestem ciekawy czy to wystarczy.W środę uprawomacnia się moje pozwolenie i zaczynam wielkie budowanie.
Pozdrówka.

Mirosław
15-06-2004, 15:10
Witam !!!!

Bikosa jestem pełen podziwu po przeczytaniu Twojego dziennika (a tak wogóle skąd się biorą takie Babki z ikrą ).Chętnie zobaczyłbym też zdjęcia Twojego Dworu.
Pozdrówka

bikosa
15-06-2004, 22:04
Dzięki Mirosław- hymmm, skąd się biorą?? W tym przypadku z Gorzowa Wlkp :wink:
U mnie ściany juz są, nadproża też, zaczynaja sie robic kominy od chyba jutra. Pojutrze szaluje się strop w garażu. ze zdjeciami jest o tyle problem, że nie mam cyfry, a nawet jak bym sie juz dorwała do skanera to pewnie taka ze mnie sierota, że nie będę umiała ich zamiescić na żadnej stronce :oops: . Moja "ikra" niestety nie dotyczy zdolności komputerowych :(
pozdrawiam wszystkich fanów projektu :lol:

Konradk
16-06-2004, 07:38
Wiekopomny moment budowy nastąpił u mnie w sobote 12 czerwca , mam juz okna i alarm :) . Moja kreska jest wspaniała . Teraz wykończeniówka i w może jak dobrze pójdzie w październiku sie w prowadzam .
Pozdrawiam wszystkich kreskowiczów i nie tylko :)

rafałek
16-06-2004, 07:53
Dla wszystkich zniecierpliwionych:

www.republika.pl/babie_lato/index2.html

To jest stan sprzed 2 tygodni - dziś jest już strop i ściana kolankowa i wieńce z kotwami i część ścian już ocieplonych i obłożonych oblicówką. Do poniedziałku ekipa wyjechała... chwila oddechu. Może zacznę pisać dziennik i poprawię te fotki... ale kiedy oddam ukradziony czas rodzinie? Córka już się na mnie obraża :oops:

Pozdrawiam

bikosa
16-06-2004, 09:33
Konrad- Ty to jesteś gość!! Teraz będziesz "się" wykańczał?? :wink: Trzymam kciuki!
Rafałek- idziesz nie jak burza ale jak huragan!! U mnie strop to gdzies za 2 tygodnie będzie- teraz szalują od czwartiku, potem będą wiązać zbrojenie. Strasznie pracochłonny ten stropik. Aha, tez będę miala więźbę całą drewnianą!!

Konradk
17-06-2004, 10:09
Witam wszystkich ponownie .Ano wykańczam sie oj co racja to racja , z roboty na budowe i tak cąły tydzień , no ale juz coraz bliżej celu :lol: .
Widze ze chyba jestem najdalej z was jeśli chodzi o etap budowy 8)
Chętnie podziele sie swoimi uwagami co do projektu :)
1 Strop

Zmniejszyłem grubość stropu o 2cm a co za tym poszło też zmniejszyłem średnice prętów zbrojeniowych . Za projekt nowego stropu dałem 300 zł zaoszczęłem 1500 . A strop 12 cm jest zupełnie wystarczający ,mam tam 4cm styropianu i 4 cm posadzki :)

Dach

Jak moi dachowcy zobaczyli projekt więżby to zrobili o tak :o :o .
A zaznaczam że jest to ekipa sprawdzona w boju , dokładna i zyjąca tylko z dachów .
Te krokwie to szaleństwo , gabaryty ogromne , ciężar też spory .
Zmniejszyłem je 16*14 , a porócz tego dąłem czpienie w scianach kolankowych .Pozatym te słupy podporowe więźby tez oprzesówałem żeby to miało ręce i nogi .

Lukarny

No tego to juz wogle nie skumałem , Dlaczego tam nie ma wejścia zaprojektowanego to ja nie rozumiem , Ja oczywiście mam wejście i powiem wam że powierzchni do wykorzystania jest tam dość sporo.Można sobie graciarnie zrobic albo garderobe albo co tam kto chce ,te zabudowy słupów to wogle zlikwidowałem bo słupy poprzesówałem do scian działowych na górze.


Łazienka

Też dziwne wentylacja w stropie , powinien jakiś komin tam byc , trzeba rure przez poddasze ciągnąć i kominek dac wentylacyjny na dachu

Jesli macie pytanka chętnei odpowiem w miare wiedzy i mżliwości

Ale w sumie i tak kreska mi sie najbardziej podoba
To na razie tyle

CDN

Mirosław
17-06-2004, 20:04
Pozdrówka..
Bikosa zauważyłem że dzisiaj mija równy roczek od czasu jak Dołączyłaś do forum . Z okazji rocznicy sładam najserdeczniejsze życzenia niech się mury pną do góry w zawrotnym tępie i bezproblemowo.

marsov1
20-06-2004, 23:20
Witam milosnikow Babiego Lata i Kresek

Dawno sie nieodzywalem i nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie. Mam zamiar budowac Babie Lato
14 kwietnia zlozylem dokumenty a pozwolenie otrzymalem do reki 18 czerwca czyli 2 miechy oczekiwania i wiele problemow do pokonania od akceptacji wtornika elektronicznego poprzez problem z odplywem wod deszczowych na wylaczeniu dzialki z produkcji rolnej konczac. Pierwsza wojna z urzednikami zakonczona jednak sukcesem i teraz czekam na uprawomocnienie potem dziennik i hejze. W miedzyczasie udalo mi sie zalatwic energie a w tym tygodniu mam nadzieje zalatwic wode na dzialce.

Pozdrawiam

bikosa
21-06-2004, 09:24
Nareszcie Marsov1- gratulujemy i życzymy szybkiego gonienia Konradka.

Gesiu
21-06-2004, 10:57
mam pytanie do konradk. Czy podciagi podtrzymujace strop lukarny nad wejsciem dales bo samej sciany kolankowej czy tak jak w projekcie tylko do wienca stropu. Mniemam ze sciane kolankowa robiles prosta w tej czesci budynku. W jakich odleglosciach robiles slupki w sciance kolankowej i czy robiles je takze na rogach budynku? Jesli zrobiles wejscie do lukarny to nie masz ciaglosci wienca na sciance kolankowej, czy przedyskutowales to z kierownikiem budowy? Czy masz wejscia do obu lukarn? Jesli cos mi sie jeszcze nasunie to pozwole sobie jeszcze zadac ci pytanie, zgoda?

rafałek
21-06-2004, 12:09
Jak połączyliście wieńce (Babie Lato). Są na różnych wysokościach. Ja zrobiłem słupki na narożach. Zrobiłem to przed wylaniem, ale po wykonaniu szalunków. Narożne pustaki zostały wydrążone i przezbrojone. A jakie wy rozwiązanie przyjeliście? czy nie łączyliście obu wieńców?

Gesiu
23-06-2004, 12:09
Rafalek, widze ze jestes tez na zaawansowanym etapie wiec moze ustosunkujesz sie chocby na niektore moje pytania wyzej? Dzieki

rafałek
23-06-2004, 12:53
Nie odpowiem Ci bo całość robię z drewna. Wszystko będzie zamocowane do wieńca i wsparte na kolumnach.

Mirosław
23-06-2004, 18:15
Witam !!!!!
Mam wodę i prąd NARESZCIE!!!!!!!!!!
Jutro geodeta wytycza dom-zaczeło się.
Pozdrówka

rafałek
24-06-2004, 06:35
Mirosław - życzę dużo szczęścia i jeszcze szczęścia, dobrej ekipy i duuuuuuuużo cierpliwości.

I na zakończenie: Buduj się buduj - po co masz mieć lepiej niż inni.

Mirosław
26-06-2004, 14:27
Witam !!!!

Dom już wytyczony - tylko działka zrobiła się jakaś mała a ma 1100m2.
Dziwne bardzo dziwne. Pozdrówka.

chomik-słupsk
05-07-2004, 18:31
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=10&id_autora=3&spacer=2&proj=FRODO#rzuty[url]
Witam.jestem tu nowy .Tez myslalem o kresce,a co powiecie na FRODO jest podobny mam juz dzialke 907m.pomóżcie wybrac.POZDRAWIAM

Mirosław
05-07-2004, 22:04
WITAMY NOWEGO FORUMOWICZA :wink: !!!!
Projekt obejrzałem , wersja z garażem jest bardzo podobna do Babiego Lata. Mam uwagi tylko do wcięcia w salonie , dla mnie szkoda straconego miejsca. Wygląd zewnętrzny jest kwestią gustu. A tak w ogóle to OK.
Pozdrówka. :wink:

bikosa
05-07-2004, 23:39
Cześć fanom Babiego....!!
Doniesienie z frontu- pojutrze leje sie strop i schody, kolumny juz stoją, wszystko zaszalowane. Gnie się końcówka zbrojenia- w projekcie są niedokladnościw stali :evil:
Cześc Chomiku- ta wersja z dwuspadowym dachem będzie na pewno tańsza w realizacji niż babie. Szkoda takiej kasy (za 4 spadowy dach) dla około 100m2. Pozdrawiam i życzę owocnych wyborów. a na marginesie zgadzam się co do salonu- ta literka L nie daje poczucia przesttrzeni ale niektórzy wolą mniejsze i przytulniejsze pomieszczenia. trzymnaj się

rafałek
06-07-2004, 06:39
My kiedyś też o tym projekcie myśleliśmy ale: schody w salonie kradną miejsce, brak przejścia do garażu (w naszym przypadku to istotne, bo kotłownia w garażu, a palimy drewnem), taras faktycznie kradnie salon, ale za to jest przytulniejszy niż w Babim lecie. Nie pamiętam co nam się nie podobało w poddaszu. jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę. A i jeszcze jedno - dom ma swój urok, ale w projekcie wygląda na "przyduszony" - jak ktoś nie lubi gurujących i ma działkę pasującą to efekt może być świetny - ale podkreślam, że to bardzo subiektywne odczucie na podstawie (tylko) rysunku!

Mirosław
06-07-2004, 08:26
Witam!!
Bikosa pytanko w sprawie kolumn - proste czy beczkowate , jaka średnica oraz jaki szalunek ( tworzywo czy papier). Pozdrówka

Mirosław
06-07-2004, 08:32
No i oczywiście zapomniałem o najważniejszym ile będą mnie kosztowały niedokładności projektowe dotyczące stali ( czego i ile brakuje oraz dlaczego tak drogo)

rafałek
06-07-2004, 09:01
Mirosław - w sprawie stali to nie popmogę - mam odmienną techmologię :D . Co do lolumn to beczki. Bikosa kupiła gotowe kolumny, w środek wkłąda zbrojenie i zalewa betonem. Ja zrobiłem zwykłe rury tekturowe i w późniejszym (kto to wie kiedy) okresie, będę je obrabiał - najprawdopodobniej kupię gotowe profile ze styropianu - jest firma chyba w Koszalinie która robie takie na wymiar...

A tak na marginesie to ciekawe kto ma większe odchyłki od projektowych techmologii?

bikosa
06-07-2004, 09:25
Mirosław- beczki, tak jak powiedział Rafałek. W moi projekcie nie ma istotnych zmian. Co do stali, odpowiem wieczorkiem- papa.

Mirosław
06-07-2004, 09:55
Witam!!
Widzę że ze stalą są wszędzie kłopoty. Ja byłem ostatnim klientem 30 kwietnia wykupowałem ostatki stali z hurtowni już po zamknięciu tuż przed renamentem (7/22%). Razem uzbierałem 3100Kg różności 6mm był tylko w kręgach , czyli czega mne prostowanie 14 nie było. Wykonawca powiedział że jakoś sobie poradzi , więc wziołem więcej 12.
Zobaczymy co wymyślą razem z kierownikiem - narazie strach się bać :-? .Wracając do kolumn ile kosztują gotowe i gdzie można takowe kupić.
Narazie to ja już sam kombinuje jak przerobić proste na beczki. Nie ukrywam że właśnie kolumny w kształcie beczek nadają domkowi całego uroku i miały ogromny jeżeli nie decydujący wpływ na wybór projektu.
Pozdrówka.

rafałek
06-07-2004, 10:48
Właśnie poczyniliśmy (rzutem na taśmę) kolejne zmiany. W WC robimy luksferowe okienko do spiżarki. Na razie będzie tylko dziura do testów ile światła przez nią wpada. Jeśli efekt będzie zadowalający to tak zostanie jeśli nie to będzie zamurowane.

Pozdrawiam

Mirosław
06-07-2004, 11:44
CAŁKIEM CAŁKIEM niezły pomysł ,jak się sprawdzi to kupuję ten patent :wink: Wydaje mi się że można się pokusić o całkiem spory kawał sciany ze szkła.

rafałek
06-07-2004, 11:47
My eksperymentujemy z otworzem ok. 60x60 cm czyli na 9 standardowych luksferów. Więcej chyba nie ma sensu bo kdzieś będzie stał regał i zasłaniał i tak większy otówr. A może każę trochę rozkuć? Sam nie wiem - zobaczę ile światła da taka "dziura".

Mirosław
06-07-2004, 20:10
Witam!!!!!!
Bikosa ogromne dzięki. :wink:
Kupowałem dzisiaj drewno na szalunki, i tu znowu niemiła niespodzianka :o ceny wzrosły . W sierpniu mają wzrosnąć jeszcze raz (podobno chcą dorównać do cen europejskich). Przypomina mi to historię ze stalą - ja to mam pecha :cry: . Jak to wygląda u Was. Pozdrówka :wink:

bikosa
06-07-2004, 22:27
u nas wzrosły w niektórych tartakach a w innych nie :o Więźbę można kupić od 540 do 780pln za m3. Dziwne i to sa ceny do negocjacji?? ja kupiłam już drewno na więźbę tzn. dałam zaliczkę i czekam aż przyjedzie. ponoć 20ego najpóźniej ma być. to i dobrze, bo wtedy wchodzą cieśle.
A poza tym też mam wrażenie, że wybrałam sobie najgorszy z możliwych moemnt na budowanie. Nawet kredyty wzrosły :evil: Ale z drugiej strony buduje tylko dlatego, że urodził się Antoś- gdyby nie on, to w życiu bym nie zaczęła. :lol: tak więc z tej perspektywy patrząc jest to najlepszy dla mnie moment na budowanie. :lol: Pozdrawiam

rafałek
07-07-2004, 07:19
Bikosa - jest nowy kwartał - tartaki są po przetargach w nadleśnictwach - jakie kto wynegocjował (wytargoiwał) ceny takie ma u siebie i stąd mogą być takie różnice. Warto poszukać taniego drewna, ale warto się też upewnić jakiego jest pochodzenia. Wiele tartaków bierze drewno z lasów prywatnych. Wiele z tych lasów było sadzonych na gruntach porolnych - drewno takie najczęściej jest szerokosłoiste (duże przyrosty roczne) i bardziej sękate. Tak jak sęki rzucają się w oczy tak to pierwsze trzeba dobrze się przyjrzeć. Oba te czynniki wpływają na wytrzymałość drewna.
A tak jeszcze w sprawie czepiania się tartaków to możecie zapytać czy są w stanie Wam przedstawić certyfikat na drewno, że pochodzi z lasów o prawidłowej gospodarce. Praktycznie wszystkie dyrekcje LP mają certyfikaty (ponoć są wyjątki).

rafałek
09-07-2004, 18:37
Mam małe pytanie: czy zmieniacie rozkład i wielkość pomieszczeń na poddaszu? Czy te pokoiki na górze nie wydają się Wam troszkę małe?
U nas niestety nie wchodzi w grę podniesienie ściany kolankowej :cry:

Mirosław
10-07-2004, 13:17
Witam!!
Jeszcze nie wiem jak będzie wyglądać góra , ale po wykopie i zaszalowaniu ław jestem bardzo zszokowany. Salon wydaje się taki mały w porównaniu z tym który mam teraz (25m2) , mam nadzieję że razem z jadalnią w rzeczytwistości będzie to wyglądało trochę lepiej. Napiszcie jak to wygląda gdy są sciany i sufit. Pozdrówka :wink:

Mirosław
13-07-2004, 11:03
Witam!!
No to dzisiaj zalewamy najpierw ławy a później .............. żeby się nie rozeschły.Pozdrówka :wink:

rafałek
13-07-2004, 17:22
Mirosłąw - dom będzie duży... jak staną mury i przykryjesz go stropem to będzie wielki... do tego dobre wykończenie i z czasem może się okazać, że jest za duży.

marsov1
13-07-2004, 22:44
Witam po dluzszej przerwie i pragne poinformowac ze walka sie rozpoczela:
Babie Lato juz wytyczone, chudziak wylany i w sobote maja byc gotowe lawy a stan surowy otwarty planowany jest na 12 pazdziernika pod warunkiem ze zdrowia i pieniedzy wystarczy.

A teraz pytanie: czy ktos zalewal w lawach obwodowych bednarke w celach uziemnienia budynku???

Co do wielkosci pomieszczen to potwierdzam ze po wylaniu chudziaka mamy takie same wrazenia jak Miroslaw czyli ze wszystkie pomieszczenia sa maciupkie. :roll:

Pozdrawiam i zycze sukcesow

rafałek
14-07-2004, 06:30
Ja zatopiłem bednarkę i wyprowadziliśmy ją w 2 miejscach.
Wrażenie małości szybko mija... :D

U mnie wczoraj wszedł dekarzocieśla i na razie położyli tylko murłaty, przygotowali słupki i ostro pracowali koncepcyjnie nad rysunkiem... :D

Pozdrawiam

bikosa
14-07-2004, 09:19
Hej- i mnie były nawiedziny Marsova- co tam Marsova- całej rodziny :lol:
Zaczęły się murować scianki kolankowe, w przyszłym tygodniu więźbę zaczną kłaść :lol:

bikosa
14-07-2004, 09:20
A ja nie zatopiłam bednarki i co ja teraz zrobię?? :cry:

Mirosław
14-07-2004, 20:37
Witam!!
No to się wczoraj zalałem a dzisiaj dalej sobie polewam
(ławy -a tak fajnie się to zdanie zaczynało)Pozdrówka :wink:

kubuspuchatek
14-07-2004, 22:34
link do strony gzie sa zdjecia z budowy babiegolata
http://www.dopierala.com.pl/ciesielskie/ciesielskie.html
:D

Mirosław
15-07-2004, 15:56
Witam!!!
Obejżałem sobie . Ciekawie to wygląda. Tylko nie wiem czy warto pomiejszać bramę garażową wstawiając dodatkowe okno .Pozdrówka :wink:

marsov1
19-07-2004, 07:17
Witam zwolennikow Babiego Lata

Pragnę doniesc ze lawy wylane zgodnie z planem.
Natomiast jakosc wyrownania powierzchni law moglaby byc lepsza. Niestety zbyt duzo nierownosci. Pierwsza nauczka ze trzeba pilnowac roboli do konca. Opuszczajac plac budowy obiecali lawy wygladzic i okazalo sie ze na obiecankach sie skonczylo.

Pozdrawiam wszystkich

Mirosław
21-07-2004, 11:13
Witam !!!!
Dawno nic nie pisałem , ostatnio doba jest dla mnie za krótka o 5 godzin.
Melduję posłusznie wylazłem z ziemi na cały metr a tu zaczeło lać :evil: :evil: :evil: i robota zatrzymana. Pozdrówka :wink:

cub@
23-07-2004, 16:29
Witam jestem nowy, mój projekt domu to kreska ale z piwnicami,w których jest garaż . zaczynam budowe od września. piwnice są następstwem ukształtowania terenu mojej działki . wiem, że to podroży koszty budowy ale za to będe miał wszystki pomieszczenia gospodarcze w piwnicy dzięki temu zmienia się troche układ parteru no i garaż będzie na dole.co do poddasza narazie sobie odpuszczam bo nie wiem ile kasy wrzuce w ten dół.chętnie nawiążę kontakt z bikosa jestem z okolic gorzowa

Mirosław
23-07-2004, 20:28
Witam Serdecznie nowego KRESKO- BABIOLATOWICZA.
To wrzucanie pieniędzy w dół trzeba potraktować dosłownie , bo strasznie dużo kasy kosztuje wyjście z ziemi a później trzeba to jeszcze zakopać.
Ale nie ma co się martwić już na początku na to będzie czas później.
A tak całkiem poważnie gratuluję podjęcia decyzji co do wyboru projektu i życzę powodzenia , jeżeli tylko będę mógł to wymienię się doświadczeniami. Pozdrówka:wink: :wink:

cub@
24-07-2004, 10:31
Dzięki Mirosław za słowa pociechy . budowe rozkłada na kilka etapów,w tym roku mam zamiar zrobić piwnice . a na jakim ty jesteś etapie i ile cię to kosztowało?pozdrawiam

Mirosław
24-07-2004, 15:59
Witam !!!
Etap budowy taki sam jak stan Konta czyli zero. :o :o
To miał być żarcik , a tak poważnie to koszty trudno obliczyć ponieważ stal kupiłem na całą inwestycję , cement też . Robocizna za zdjęcie humusu , wykop, szalowanie, zalanie ław , ułożenie bloczków , izolacja , zasypanie całości , wylanie chudziaka to 5000. Materiały to stal na ławy cena ? deski na szlunek około 500, gwoździe 50 ,beton 24m3 3840 ,bloczki betonowe 3000, papa zgrzewalna 380 piasek + cement około 400 piasek,do zasypania fundanentów około 3000 = chudziak ??, izolacja 300 siatka 240 + klej ?? no i oczywiście 65m2 styropianu ceny już nie pamiętam , kupowałem jeszcze po starej cenie. Pozdrówka :wink:

rafałek
24-07-2004, 16:24
A u mnie dekarzo-cieśle diś skończyli robotę... Posprzątali i poszli. Od środy wyciągamy kominy i ścianę między domem a garażem (na górze), może zaczniemy działówki, ale jeszcze nic nie wiadomo, bo żona ciągle coś nad nimi debatuje :D . Jak będą ww ścianki i kominy to wracają dekarze i robią deskowanie i kładą dachówkę. Na tym chcemy zakończyć ten rok.
Co do więźby to ciekawe, bo niby wszystko jest, a perę elementów im zostało... Ale wszystko wygląda ślicznie, pozbijane i poskręcane.
A teraz wiadomość z ostatniej chwili - kominy będą tynkowane... Żona długo chciała klinkier, ale ostatecznie stwierdziła, że tynk będzie OK. Wybór poparty wywiadem wśród kominiarzy.

Pozdrawiam

Mirosław
24-07-2004, 16:42
Witam !!!
Rafałek :lol: :lol: Ogromne Gratulacje , Trochę zazdraszczam bo ja dopiero wygrzebałem się z ziemi. Postaram się jednak szybko Ciebie gonić.Pozdrówka :wink:

Mirosław
24-07-2004, 17:00
Rafałek a gdzie nowe zdjęcia??? :-?

Mirosław
24-07-2004, 17:03
Witam !!!!
Bikosa czytam dziennik i jak zwykle jestem pełen podziwu :o . Trzymam kciuki za dealsze postępy , a mnie to wszystko dopiero czeka :-? . Ale jak to mówią co nas nie zabije to nas wzmocni.Pozdrówka :wink:

Montana
25-07-2004, 12:58
Witam wszystkich :D
Od jakiegoś czasu myślę o projekcie Babie Lato - decyzja jeszcze nie zapadła,wahamy się, krążymy między projektami ale.. Urzekł nas (mnie i mojego męża) urok tego "dworku", no i oczywiście co niestety jest bardzo istotne - koszty domu nie są aż tak "tragiczne". Śledzę od jakiegoś czasu Wasze wypowiedzi i coraz bardziej się przekonuję. Ostatnio zaczęłam czytać dziennik Bikosi (słowa uznania! :D ) włosy stają na głowie!!!!
Serdecznie pozdrawiam :D
Montana

Mirosław
25-07-2004, 15:49
Witam!!!!
Tu się nie ma co zastanawiać , ładniejszego projektu nie znajdziesz.
Po zobaczeniu Babiego Lata każdy następny projekt porównowaliśmy do niego . Każdy inny to już nie to , Babie Lato lokuje się gdzieś w podświadomości. Mówiąc krótko witamy w klubie. Pozdrówka :wink:

Montana
25-07-2004, 21:50
Witam:)
Jeżeli namawiacie to znaczy, że do tej pory nie zmieniliście zdania:)))) Domek jest dobry :D , śliczny :D , funkcjonalny :D .
Oczywiście ja też myślę o przeróbkach - czy Ci architekci nie mogą bardziej "dla ludzi" projektować?

Montana

henryk_baszkowka
26-07-2004, 07:12
Czesc
Jako brzydsza polowa Montany przeznaczona do wykonywania robot domowych ;-) mam pytanie czy ktos z Was nie dodal piwnicy do Kreski/ Babiego Lata. Jakos nie wyobrazam sobie domu bez piwniczki na wino ;-) a i kotlownie wolalbym trzymac na dole.

cub@
26-07-2004, 13:54
WITAM .dzięki Mirosław za szybki kosztorys. stal kupiłem tak jak ty wczesnie .Jeszcze w "normalnych "cenach ale u mnie potrzeba jej trocheeeee więcej.bloczków będe potrzebował ze 3 tys.chyba bo jestem umówiny z wykonawcą ,który to dokładnie policzy .zakładam że stan zero będzie z 4 razy droższy od twojego ale będe miał piwniczki na wino i garaż na auto . pozdrowienia

rafałek
26-07-2004, 13:59
A ja trochę żałuję, że nie odważyliśmy się na małą piwniczkę, ale było minęło... Za to mamy więźbę na dachu i z tego trzeba się cieszyć. Dodałęm trochę fotek do dziennika, za kilka dni będą nowe (jak będzie czas :( )

Pozdrawiam

cub@
26-07-2004, 14:03
witam HENRYKA . Mam taką kreskę z piwnicą "mam" ją na projekcie bo realizacje zaczynam we wrześniu teraz gromadze materiały i pod koniec sierpnia ruszamy z wykopem . tak jak pisałem wczesniej w piwnicy będe miał garaż ok 40m i pomieszczenia gospodarcze .pozdrawiam

henryk_baszkowka
26-07-2004, 14:34
czesc Cub@
Mam pytanie - o ile wzrosly koszty budowy stanu 0 i jak rozwiazales wejscie? Piwnica pod calym domem czy tylko pod czescia?
pozdrawiam :D

rafałek
26-07-2004, 19:48
Czy ta kreska z piwnicą to ta z oryginalną czy po adaptacji. Są dwie Kreski i ta oryginalnie z piwnicą wygląda jednak trochę inaczej niż ta zbliżona do Babiego lata, a szkoda...

cub@
27-07-2004, 13:08
witam Rafałka i Henryka .projekt został adaptowany . moja kreska została dostosowana do piwnicy ,klatka schodowa powstała w miejscu pom.gospodarczego.piwnica jest pod całym domem.pod salonem będzie garaż reszta to kotłownia ,kuchnia letnia ,pralnia itp.co do kosztów to nie wiem bo dopiero zaczynam ,wiem napewno że nie będzie tanio ale jak pisałem wczesnie na forum zyskam więcej pomieszczeń i garaż,który i tak budował bym osobno wraz z gospodarczym budynkiem .jak ruszę będe pisał o kosztach.plany są od września majster wczesniej nie może . pozdrawiam .

rafałek
27-07-2004, 13:23
Skoro potrzebowałeś garaż to czemu Kreska a nie Babie Lato?

cub@
28-07-2004, 14:52
układ mojej działki nie pozwalał na szerszy dom no i różnica terenu jest spora dlatego zdecydowałem się na piwnice

Mirosław
29-07-2004, 09:30
Witam !!!
To jaka jest szerokość tej działki.
Pozdrówka
:wink:

rafałek
10-08-2004, 17:04
A ja właśnie skończyłem kominy i na tym etapie kończe prace murarskie na ten rok. Mam piękne Ciemnobrązowe z jasnobrązową fugą (może za kilka dni będą zdjęcia w dzienniku). Majstry pogadały, wypiły 0,75, kilka piw i pojechali. Po południu był kierownik i robił odbiory, jeśli nie będzie zastrzeżeń, to będzie wypłata, choć ja mam mały drobiazg... ale to szczegół. Ogólnie było OK. W tym roku jeszcze wraca mój cieślodekarz - zrobi deskowania i położy dachówkę i na tym chyba zakończymy ten rok.

Mirosław
10-08-2004, 18:20
Witam!!!
Właśnie skończyłem stawiać parter - teraz szalunki pod strop.
Pozdrówka :wink:

bikosa
17-08-2004, 09:22
Hej, po długiej nieobecności iformuję, że u mnie wiecha zawisła slicznie. W dzienniku dokładne info plus fotki (trochę przeterminowane :wink: )
Niech nam wszystkim dalej tak idzie :lol:

Mirosław
18-08-2004, 16:23
Witam !!!!
Zdjęcia super :o - kiedy u mnie tak będzie - narazie szalują stropy.
Kolumienki przewspaniałe :D :D .Pozdrówka :wink:

bikosa
18-08-2004, 21:01
Fajnie, że Ci się podobają kolumienki- chyba było warto!! :lol:

marsov1
20-08-2004, 23:10
Witam serdecznie po urlopie. Przypomne sie ze buduje Babie Lato w Kurowie

Wszystkim gratuluje postepow w budowaniu. U nas te postepy sie troche slimacza. Opoznienie siega jednego tygodnia. Obecnie mamy stan zerowy i zaczeli wznosic sciany parteru. Mamy nadzieje ze opoznienie zostanie nadrobione.

Pozdrowienia

bikosa
20-08-2004, 23:51
Cześc Marsov! dawno Cię nie było. Hymm, no cóż zawsze jakieś opóźnienia powstaną. A jak z ekipą?? Wywaliłeś ich w końcu czy ci sami robią?? Jak będziesz w pobliżu to wpadaj- od przyszłego tygodnia rusza dachówka :D
pozdrawiam wszystkihc czytaczy wątku !!

Mirosław
21-08-2004, 15:13
Witam!!!!
Szalunki skończone :P Zaczeło się kręcić zbrojenie.Wczoraj kupiłem tuby zbrojeniowe dla kolumn 35x300cm po 118 zł za sztukę :-?
Pozdrówka :wink:

bikosa
23-08-2004, 21:28
hej, u mnie domek praktycznie pokryty membraną. Rynny prawie przykręcone. Wczoraj nakryłam u siebie na budowie Marsova robiącego wywiad gospodarczy 8) i To zmasowany atak!!
Mirosław- i rozumiem, że kolumienki narazie proste a później ewentualnie obłożysz??
Co tu tak cichutko??
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D

rafałek
24-08-2004, 09:21
Bikosa - cicgo - bo wszyscy pilnują majstrów... U mnie deskują dach.

surfi
26-08-2004, 14:06
Cześć ,
ponieważ należę do grona nieszczęśników zarażonych Babim Latem :o ("co oni widzą w tych dworkach?!") -zadam wam parę pytań i może się wyleczę:
1.Ile kosztowały was materiały na kominy (kto nie kupił-to ile szacuje na te Trzy Wieże) ?
2.Tak na wyrost - ale czy widzicie w tym salonie miejsce na domowe kino?Mam wątpliwości,czy salon nie będzie za mały...
3.Gdzie wstawicie pralkę,za garaż ? - ten dom to jedna wielka instalacja wodna...
Naprawdę ciekawy projekt,ale duży hall mocno ogranicza możliwości.Może macie inne spojrzenie z "placu boju" ...?

rafałek
27-08-2004, 06:35
Cześć ,
ponieważ należę do grona nieszczęśników zarażonych Babim Latem :o ("co oni widzą w tych dworkach?!") -zadam wam parę pytań i może się wyleczę:
1.Ile kosztowały was materiały na kominy (kto nie kupił-to ile szacuje na te Trzy Wieże) ?

Nie 3 ale 4 kominy. Mam Schiedla obłożonego płykami klinkierowymi. Koszt około 6 tys. (Rondo + Rondo Plus _ 2 wentylacyjne...


2.Tak na wyrost - ale czy widzicie w tym salonie miejsce na domowe kino?Mam wątpliwości,czy salon nie będzie za mały...

Kiedyś na telekonferencji rozmawiałem o tym z Bikosą. Ona wtedy nie chciałą TV w salonie. Zaczynam się nad tym poważnie zastanawiać. To ma być miejsce spotkań i odpoczynku a nie wszyscy się schodzą i gapią w okienko... Coś w tym jest.


3.Gdzie wstawicie pralkę,za garaż ? - ten dom to jedna wielka instalacja wodna...

Na początek będzie stała w łazience. Mamy pralkę z wsadem z góry więc się smieści... Za jakiś czas jak zrobimy górę to pójdzie do pomieszczenia gospodarczego na górze... Ale jak ktoś chce to czemu nie w garażu lub za kotłownią?

Co do instalacji to nie jest to takie wielkie nieszczęście choć małą nie jest. Do komfortowego kożystania z CWU trzeba pamiętać o cyrkulacji.
Ostatnio rozmawiałęm z hydraulikiem. Dodajemy grzejnik w holu koło garażu i wstawiamy małą 30'stkę w wykuszu (podnosimy lekko okno) i od niej będziemy rozwijać podłogówkę w jadalni.


Naprawdę ciekawy projekt,ale duży hall mocno ogranicza możliwości.Może macie inne spojrzenie z "placu boju" ...?

Duży? a bo ja wiem? Mały nie jest ale wstaw schody. trzeba też się wygodnie migać - to główna arteria domu. Kiedyś z Żoną porównywaliśmy Babie Lato z domami o podobnych ukłądach i wszędzie wychodzi duża komunikacja. Zauważ jednak, że część to schody, jeśli nie tu to gdzie? - jest patent na schody w wiatrołapie ale kay inny zabiera miejsce w innych pubktach lub tworzy klatkę schodową która też dużo zabiera miejsca.

Pozdrawiam

surfi
27-08-2004, 14:51
No rafalek,jeśli to 4 wieże,to kurcze dużo...jak to mozliwe te 6 tys - sam je stawiałeś?

Z tym TV - nie ma co się nim przejmować,ale jak przyjdzie kiedyś zrobić kino to co - w sypialni? W końcu nie wszystko da się wyrzucic na to poddasze.Chciałbyś latać z poddasza na dół,żeby ciuchy porozwieszać.Za garażem? - jasne,ale czy to niepotrzebnie nie przedraża instalki?-też myślę,że przy takich odległościach cyrkulacja konieczna...

No właśnie - poddasze - ja nie wiem,czy mi zależy na ocieplaniu,zabudowie i potem ogrzewaniu :o tej kubatury.szczerze Ci powiem,że go nie chcę i dlatego hol dla mnie duży...bo bez schodów :roll:
Czy budujesz ten dworek dla wielu osób ? Ja dla 3 może 4-ech(tu zonka by się żachnęła :wink: ),więc taki parter i jeszcze poddasze - no nie wiem...

rafałek
27-08-2004, 19:51
My na razie góry nie robimy. Dom ma być dla 4 osób plus kiedyś być może rodzice lub teście... (czas pokaże). Już dla 4 osób to przy samym dole brakuje nam przynajmniej jednego pomieszczenia na książki i dla mnie do pracy.

Co do kominów to te ok 6 tys. to koszt materiałów. Robociznę ciężko obliczyć, bo była negocjowana dla całości prac murarskich. Komin systemowy to był argument do zbijania ceny.

Pozdrawiam

Mirosław
31-08-2004, 16:12
Witam !!!
Dzisiaj zalałem strop . Przyjechały cztery gruchy betonu i pompa z wibratorem :wink: Razem 36,5 m3 :evil: betonu B-20. Teraz trzeba to solidnie polewać na budowie i w domu . Zaczynam nad tym pracować zwłaszcza w domu , będę polewał żeby się nie zarwało. Pozdrówka :wink:

rafałek
31-08-2004, 19:21
A ja rozpaliłem w wyczystce. To była radość. Do tego dekarze skończyli deskować dach, mam podbitkowy okam, i pół domu pod papą Postaram się to szczegółowo opisać w dzienniku.

Mirosław
21-09-2004, 10:09
Witam!!!!
No to parter skończony , teraz dach i poddasze .
Właśnie skończyli stawiać działówki na dole , nawet nieźle to wygląda.
Jes tylko mały kłopot z umiejscowieniem kominka , ale coś trzeba wykombinować. Mam straszny poślizg czasowy z więźbą już dwa tygodnie.
Pozdrówka :wink: