PDA

Zobacz pełną wersję : Barierka z nierdzewki polerowana czy matowa ??



kret
09-10-2006, 08:11
Jak w temacie - jaką preferujecie. Ja skłaniam się ku polerowanej (błyszczącej) ze względów praktycznych (?) bo podobno na matowej (szczotkowanej) widać mocno ślady rąk i wymagają konserwacji specjalnymi płynami a instalator twierdzi że po czasie i tak wygląda nieciekawie ??
Proszę użytkowników obu typów o opinie i pomoc w wyborze :)

kaczorek.
09-10-2006, 11:18
a chcesz mieć jak w biurze ?

ankalenka
09-10-2006, 11:33
bo podobno na matowej (szczotkowanej) widać mocno ślady rąk i wymagają konserwacji specjalnymi płynami

Bez przesady, specjalny płyn można kupić w leroyu ale i tak już kiedyś na forum dyskutowana była wyższość zwykłej oliwki dziecięcej do przecierania stali. Ja mam szczotkowaną, przy trójce dzieci (brudzi póki co dwoje) i przecieram barierkę raz na kwartał. Dużo bardzej brudzi się poręcz drewniana, ale pewnie dlatego że jest z olejowanego na biało dębu.
http://fotojoker.pl/galeria/normal/1990.jpg

kolia
09-10-2006, 13:18
Ankalena czy masz może zbliżenie połaczenia schodów ze ścianą? chodzi mo o to drewno na ścianie - ta sama grubośc deski jak na schody

A jestem za matową, żeby nie bylo że nie w temacie :)

ankalenka
09-10-2006, 14:27
Ankalena czy masz może zbliżenie połaczenia schodów ze ścianą? chodzi mo o to drewno na ścianie - ta sama grubośc deski jak na schody

A jestem za matową, żeby nie bylo że nie w temacie :)
na ścianie mam zygzak ze standardowej listwy - może 1 cm grubości. Schody i podstopnie są z dech 3 albo 4 cm, już nie pamiętam. Jeszcze dwa zdjęcia są w wątku "schody wewnętrzne drewniane"

kolia
09-10-2006, 14:34
Dzięki! Znalazłam :D