PDA

Zobacz pełną wersję : Agd srebrne czy biale ?



inezw
09-10-2006, 10:23
No i mam dylemat.
Srebrne do wszystkiego pasuja ale na srebrnym duzo widac :odciski palcow, plamy po wodzie ...
Na bialym mniej widac.
A moze mieszane agd : biale i srebrne ? Ale czy to ladnie wyglada ?
Prosze o pomoc.
Moze jakies fotki ?

magpie101
10-10-2006, 19:03
Obecnie mam od trzech lat srebrnr i chociaz sprzet jest w idealnym stanie to w nowym domku za zadne skarby nie chce w kuchni juz nic srebrnego. Biale jest praktyczne ale nie za bardzo mi sie podoba wizualnie dlatego bede miec sprzet w kolorze piaskowym lub kosci sloniowej.

Nefer
10-10-2006, 19:05
w zabudowie :):)

Lucia
10-10-2006, 19:21
Jak poradziła Nefer wygodna jest zabudowa. Poza zabudową mam lodówkę (inox) - ładnie się komponuje z okapem, drzwiczkami od piekarnika, ale na szczęście niezbyt widać na niej ślady po łapkach.

pi0tr
10-10-2006, 20:30
wszystko mam w zabudowie. Nigdy nie kupię już AGD wolnostojącego.
Białe wolnostojące jakoś przypomina mi lata 80te:)

magpie101
10-10-2006, 22:08
Przeciez mozna miec tez ladne agd biale do zabudowy. Piaskowe i inne kolory tez sa do zabudowy. Ja obecnie mam srebrna cala zabudowe i w przyszlosci tez bede miec caly sprzet zabudowany tylko juz nie srebrny. bo mam dosyc czyszczenia, a niestety jestem pedantka jesli chodzi o porzadek.

Eluś
11-10-2006, 06:56
Oto moje doświadczenia użytkuję 10 miesięcy. Zabudowane to dobry pomysł. Ja tak miałam ze zmywarką zastanawiałam się który wariant wybrać. Doradzono mi na forum, żeby zabudować i tak zrobiłam to naprawdę bardzo dobry pomysł. Jeśli chodzi o lodówkę to te do zabudowy są jakieś małe a mi zależało na dużej ponadto cena zabudowy nie była tu bez znaczenia te 500 zł wolałam zainwestować w sprzęt i dołożyć do wolnostojącej. Nie chcę wskazywać na markę ale są takie już powłoki osobiście sprawdziłam, na ich powierzchni niczego nie widać. Można też zainwestować w srebrną ( nie inox) ta tu już tak samo jak z białą. Są też lodówki które mają potężne masywne uchwyty i nie ma potrzeby dotykać jej rękoma.
Piekarnik i płyta to faktycznie mały problem ale na rynku już pojawiły się produkty do ich czyszczenia do tego oliwka dla dzieci i jest idealnie czyste w małą chwilkę. Nauczona doświadczeniem zastrzegam, że za sprzęt zapłaciłam 8500 zł na tyle mogłam sobie pozwolić i cieszę się z każdego wyboru. Wcześniej miałam właśnie białą zabudowę i nie widzę znaczącej różnicy w utrzymaniu tamtej i obecnej.

kofi
11-10-2006, 08:02
Zabudowaną w całości to mam tylko zmywarkę, lodówkę wolnostojącą (to taki inox dla ubogich, ale śladów nie widać :) ), a pozaostałe sprzęty - inox. Kupowałam w sklepie internetowym, ale koniecznie chciałam wszystko obejrzeć na żywo, bo naczytałam się o tych śladach na inoxie. Obmacywałam w sklepach piekarniki namiętnie :wink: i znalazłam taki, który mi się podobał i na którym nie widać plam. Niestety do piekarnika dopasowałam śliczną kuchenkę, której na żywo nie mogłam zobaczyć, ale pomyślałam sobie, że jak jest tej samej firmy, to będzie taka sama stal...
Na kuchence to może jest, ale chciałam taką ze ślicznymi srebrnymi :evil: rusztami :evil: - koszmar - nie jestem flejtuchą, ale utrzymanie tego srebrnego koloru rusztów (nie mowiąc o palnikach :evil: ) jest nieosiągalne.
Ale i tak wolę inox :)
A zlewozmywak mam granitowy w kolorze piaskowym i strasznie trudno go doczyścić z osadów po fusach - herbata barwi go koncertowo...

Eluś
11-10-2006, 09:41
Zanim kupiłam AGD to nie jeden wieczór prześlęczałam na forum- wyszukiwarka ale opłaciło się. Dzięki Forum ustrzegłam się wielu gaf ale popadłam też w depresję bo wydawało mi się, że za dobry sprzęt zabraknie mi przeznaczonych pieniążków. Jeżeli piszemy o gazowej płycie do gotowania to mi ktoś doradził żeliwne ruszta. Nie miałam pojęcia, że takie winny być. Teraz wiem, że duża kawa należy się osobie która mi to rozwiązanie podpowiedziała. Są masywne ciężkie bardzo stabilnie. Wkładam je co jakiś czas do zmywarki i są czyściutkie a potrawy nie stygną.
Też kupowałam w sklepie internetowym. Żeby było ciekawiej, żadnego ze swoich sprzętów nie widziałam przed zakupem.

Eluś
11-10-2006, 09:46
Zapomniałam dodać że zlewozmywak mam franke, oczywiście srebrny. Kropla domestosa czy innego specyfika czyni go nieskazitelnie czystym. Fakt, że znać krople wody, ale najważniejsze jest to, że łatwo go utrzymać w czystości

anekri
11-10-2006, 10:36
ogólnie sprzęt w zabudowie
srebrna lodówka, okap i panel zmywarki i nie zamieniłabym tego na białe
palców za bardzo nie widać spod stosu rysunków i karteczek na lodówce :wink:

motyczka
11-10-2006, 11:50
zabudowa...w stylu retro..w kolorze antracyt....pięknie sie komponuje i jak na razie dobrze uzytkuje :)

Mohag
11-10-2006, 12:21
Zapomniałam dodać że zlewozmywak mam franke, oczywiście srebrny. Kropla domestosa czy innego specyfika czyni go nieskazitelnie czystym. Fakt, że znać krople wody, ale najważniejsze jest to, że łatwo go utrzymać w czystości

Elus-ka moj typ :wink: kup sobie dobra politure do aut... przelec mleczkiem do stali nierdzewnej zlewozmywak, splucz i wytrzyj do sucha. Politure naloz szmatka i zostaw do wyschniecia, pozniej sciagnij miekka szmatka i wypoleruj. Troche roboty, ale woda sie nie trzyma i splywa ze zlewozmywala, plamy sie nie robia. Wystarczy po uzywaniu splukac woda i wytrzec papierem kuchennym.. jest jak nowy. Ja robie jeszcze baterie chromowane tym sposobem 8) Politura trzyma u mnie ok miesiaca przy intensywnym uzywaniu.

sebo8877
11-10-2006, 13:21
A my będziemy mieli biały - został nam z poprzedniego domu a że ma dopiero rok szkoda wyminiać na nowy.
Trudno oddałem głos i zepsułem wątek - jestem 1-szy co ma białe AGD :)

Sebo8877

Mohag
11-10-2006, 13:57
sebo nic z tego nie jestes pierwszy :P tez mam biale i do mojej bialej kuchni wyglada super 8) no lodowke mam inox ale to tylko dlatego ze trafila sie taka sama ale tansza niz biala :wink:

sebo8877
11-10-2006, 14:31
No to dzięki Mohag - bo myślałem ze jakis dziwny jestem :-?

Sebo8877

Eluś
12-10-2006, 08:56
Mohag dzięki za pomysł

marcychna
12-10-2006, 09:33
Witam

My mamy całe AGD białe, wybraliśmy takie ponieważ bardzo nam pasuje do ciemnej (kalvados) kuchni i do reszty dodatków ;)

Ladówka wolnostojąca Whirpoola...nic specjalnego ;)
Piekarnik biały Teka....na "sucho" wygląda suuuuper, będzie zamontowany w słupku na wysokości "oczu" :)
Płyta też Teka....będzie zainstalowana nad szufladami :)
Okap biały też Teka
Zmywarka będzie zabudowana....jeszcze sie nie zdecydowaliśmy jaka :wink:

Jeśli chodzi o kupno....to zakupiliśmy wszystko poprzez internet...zaoszczędziliśmy ok 1.5 tys. pln w stosunku do sklepów :lol:

Niestety na razie nie mam jeszcze zdjęć....ale oczami wyobraźni już nam się podoba 8)

ESKIMOS
12-10-2006, 10:31
A w Media Markt widziałem niedawno wielką lodówko-zamrażarkę w kolorze..............czarna perła. :o

Agnieszka1
12-10-2006, 11:11
No i mam dylemat.
Srebrne do wszystkiego pasuja ale na srebrnym duzo widac :odciski palcow, plamy po wodzie ...
Na bialym mniej widac.
A moze mieszane agd : biale i srebrne ? Ale czy to ladnie wyglada ?
Prosze o pomoc.
Moze jakies fotki ?

jesli ma byc bez zabudowy a wybor pada - biale czy srebrne - wybieram srebrne.
Na przod mozna fajne magnesy poprzyklejac, zeby palcow nie bylo znac :wink:

kolia
13-10-2006, 08:43
Zanim kupiłam AGD to nie jeden wieczór prześlęczałam na forum- wyszukiwarka ale opłaciło się. Dzięki Forum ustrzegłam się wielu gaf ale popadłam też w depresję bo wydawało mi się, że za dobry sprzęt zabraknie mi przeznaczonych pieniążków. Jeżeli piszemy o gazowej płycie do gotowania to mi ktoś doradził żeliwne ruszta. Nie miałam pojęcia, że takie winny być. Teraz wiem, że duża kawa należy się osobie która mi to rozwiązanie podpowiedziała. Są masywne ciężkie bardzo stabilnie. Wkładam je co jakiś czas do zmywarki i są czyściutkie a potrawy nie stygną.
Też kupowałam w sklepie internetowym. Żeby było ciekawiej, żadnego ze swoich sprzętów nie widziałam przed zakupem.

Eluś jaką masz tę płytę?

Eluś
17-10-2006, 12:24
Witaj
Ja mam płytę 5 palnikową firmy FAGOR. Jeden palnik z potrójną koroną na środku i 4 mniejsze palniki. Koszt z żeliwnymi rusztami 960 zł brutto. Nie pamiętam oznaczeń ale jak chcesz to sprawdzę. Mam brata kucharza i 4 palnikową miałam sobie wybić z głowy. Mimo, że nie gotuję dużo to jestem bardzo zadowolona z 5 palnikowej.

kolia
17-10-2006, 12:42
Sprawdź koniecznie, będę wdzięczna, też chce 5 palnikową :D

Eluś
17-10-2006, 13:14
Tak mi się jeszcze nasunęło Ja nie kwestionuję białego AGD tak jak napisała marcychna w zestawieniu z ciemnymi meblami na pewno będzie wyglądać efektownie. Ale już poważnie bym się zastanowiła nad mieszaniem to mi się nie podoba. Nie zgodzę się też z rozważaniami na temat utrzymania w czystości ja osobiście jako posiadaczka białego AGD a teraz srebrnego stawiam znak równości. O jedno i drugie trzeba dbać i już.

mdzalewscy
17-10-2006, 15:13
Srebrne do wszystkiego pasuja ale na srebrnym duzo widac :odciski palcow, plamy po wodzie ...


srebrne, ale jaki no bo masz malowanie srebrne, albo stal, np, inox
rozwiązaniem jest inox lakierowane, jak mam lodówkę LG srebrną i "0" odcisków i piekarnik Aristona Inox lakierowany i też nie widać odcisków. Płyta gazową mam zwykły inox i tutaj niestety jest gorzej.

Eluś
18-10-2006, 11:00
Witaj znowu na forum?

iga9
18-10-2006, 13:12
Srebrne do wszystkiego pasuja ale na srebrnym duzo widac :odciski palcow, plamy po wodzie ...


srebrne, ale jaki no bo masz malowanie srebrne, albo stal, np, inox
rozwiązaniem jest inox lakierowane, jak mam lodówkę LG srebrną i "0" odcisków i piekarnik Aristona Inox lakierowany i też nie widać odcisków. Płyta gazową mam zwykły inox i tutaj niestety jest gorzej.

A skąd wiadomo, że to srebrny lub inox lakierowany? W opisie produktu niegdy nie widziałam opcji "lakierowany". Uparłam się właśnie na wolnostojącą lodówkę no frodt i chce lg- własciwie sa tylko inox - taka dziwna powłoka o lekko szarym zabarwieniu - niezbyt ładna. Bardzo podobaja mi sie stylistycznie piekarniki Ariston - ale wszystkie widziane w realu przyjmuje slady palcow - jak wiec znalezc te lakierowane. Bo na razie mysle o bialej wolonostojacej lodowe LG, bialym piekarniku fagora. Na innej scienie srebran plyta Fagor (chyba taka jak ma Eluś) i srebrny okap fagor. A na innej scianie granitowy zle w kolorz blatu. Kuchnia ogolnie biało-brązowa. Nie wiedziałam, ze sa okapy białe - moze jednak i płyte z okapem wymienię. Bo mix faktycznie moze byc kiepski :roll:

Eluś
18-10-2006, 19:10
Wiesz jak czytam twój post to mi się wydaje, że ty nic nie będziesz robiła tylko tymi rękoma po tej lodówce i piekarniku. Przecież i lodówka i piekarnik będą miały uchwyty i tak naprawdę nie ma potrzeby ich ciągle dotykać. Skup się raczej na funkcji, żeby był funkcjonalny sprzęt na miarę twoich możliwości. Uwierz po ˝ roku zapomnisz o dylematach. Biały też będzie fajny. Życie za szybko ucieka, żeby sobie łamać głowę. Pamiętam jak mi przywieźli sprzęt pamiętasz, że ja niczego nie widziałam w rzeczywistości. Chłodziarkę wybrałam srebrną czyli powłoka taka sama jak w białej tylko inny kolor i dwie noce nie spałam bo wydawało mi się, że jest inna niż reszta sprzętu. A teraz mi to nie przeszkadza i nie ma osoby której by się nie podobało w mojej kuchni. Na forum dostałam przepis na mycie piekarnika i płyty to jest oliwka dla dzieci. Najpierw myję płytę płynem do zapalonych powierzchni jak jest taka potrzeba albo zwykłym płynem do mycia naczyń a jak jest czyściutka to na miękką szmatkę odrobina oliwki i robi się jednolita śliczna powierzchnia. I tak co jakiś czas.

iga9
18-10-2006, 20:21
Eluś pewnie i masz racje... Ale muszisz mi wybaczyc - ja na razie mieszkam w piwnicy (juz 3 rok bo oszczedzamy na budowe) i nie mam kuchni. Tzn. nie mam ani piekarnika, ani zlewu, o zmywrace nie wspominajac :wink: Lodowka stara biala i kuchenka turytyczna na butli gazowej :wink: Nie mam wiec zadnych doswiadczen w tym temacie :D Wiec staram sie je zebrac na forum :wink: Sama zreszta wiesz, bo tez przez to przechodzilas :wink:

Eluś
20-10-2006, 06:44
Odpowiadam na prośbę w sprawie oznaczeń mojej gazowej 5 palnikowej płyty to Fagor 3FI-5GLST X NAT koszt grudzień 2005 rok w Megamedia 859zł w tym są już żeliwne ruszta. Bo w porównywalnej płycie innej firmy na zdjęciu były ruszta żeliwne a w rozmowie wyszło, że jak się chce takowe to trzeba za nie dodatkowo dopłacić 200 zł. Przy okazji szukania oznaczeń mojej płyty-instrukcja zauważyłam, że Fagor ma bardzo bogatą ofertę płyt 5 palnikowych ja wybrałam tą bo taką miał sklep internetowy. Ale jak by szukać przedstawiciela to naprawdę jest w czym wybierać.

inezw
22-10-2006, 18:00
Dziekuje Wam za wszystkie odpowiedzi.
Na ta chwile stawiam na kolor srebrny.

Mam jednak nadal do Was prosbe czy ktos z Was posiada fotki kuchni z agd w kolorze bialym ????

inezw
22-10-2006, 18:01
Witam

My mamy całe AGD białe, wybraliśmy takie ponieważ bardzo nam pasuje do ciemnej (kalvados) kuchni i do reszty dodatków ;)

Ladówka wolnostojąca Whirpoola...nic specjalnego ;)
Piekarnik biały Teka....na "sucho" wygląda suuuuper, będzie zamontowany w słupku na wysokości "oczu" :)
Płyta też Teka....będzie zainstalowana nad szufladami :)
Okap biały też Teka
Zmywarka będzie zabudowana....jeszcze sie nie zdecydowaliśmy jaka :wink:

Jeśli chodzi o kupno....to zakupiliśmy wszystko poprzez internet...zaoszczędziliśmy ok 1.5 tys. pln w stosunku do sklepów :lol:

Niestety na razie nie mam jeszcze zdjęć....ale oczami wyobraźni już nam się podoba 8)


Czy moge prosic o fotki Twojej kuchni ??? :oops: :D