PDA

Zobacz pełną wersję : jedna ekipa, czy różni wykonawcy - kiedy taniej?



jolana
13-04-2003, 08:02
Co myślicie o zatrudnieniu do budowy domu jednej ekipy, która zrobi wszystko od początku do końca. Czy ktoś tak budował? Zaznaczam, że nie mówię tu o firmie, dom budowany ma być sysytemem gospodarczym. Jak wychodzi to cenowo?

jolana
14-04-2003, 16:29
czy nikt nie ma nic do powiedzenia?

Jezier
14-04-2003, 16:51
Wg. mnie jeden człowiek nie zrobi ci wszystkiego dobrze. Ja zatrudniam murarzy do murowania, tynkarzy do tynkowania itp. Czasami są to firmy a czasami rzemieślnicy. Nie wiem czy tak jest taniej ale zapewne nie drożej a chyba lepiej. Jeśli zdasz się na kogoś kto będzie ludzi do budowy twojego domu szukał za ciebie to napewno doliczy sobie prowizję.

Pawel.Kotoniak
11-05-2003, 20:38
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie budownictwa mieszkaniowego .Na rynku jestem już 8 lat.
Mam całkowicie odmienne zdanie jak Pan przede mną.
Po pierwsze Jeden wykonawca da gwarancję
Po drugie niższa cena
Po trzecie brak dodatkowych kosztów (przeróbki po innych )
Jeśli potrzebuje pani porady 0604192084 Bezpłatnie

misza
18-05-2003, 13:09
U mnie jedna ekipa murowała, tynkowała (cem-wap) wewn i zewn, ocieplała styropianem fundament, będą jeszcze robić kostkę brukową i płytki na parapety zewn, i ocieplenie poddasza.
Kiedy ta sama ekipa muruje i tynkuje odpada na pewno marudzenie, że 'ściany jakieś krzywe'itd. :wink: Cenowo na pewno też korzystniej, bo inaczej podchodzi się do budowy, gdzie stawiają tylko ściany, a inaczej kiedy robią większość dużych prac.
Do posadzek będzie inna ekipa - specjalizująca się tylko w posadzkach.
Cały dach (więźba, dskowania, dachówka, rynny itd.) robiła ekipa cieśli-dekarza. Murarz uczciwie nawet nie próbował się tego podjąć, bo 'niech murarz muruje, a dach robi cieśla'. Plus dla niego :smile:
Poszczególne instalacje, szpachlowanie i malowanie to też sprawa dla osobnych fachowców.
Podobnie płytki i drewno na podłogi.

jolana
28-05-2003, 18:26
No i wsiorbało moje wiadomości pisane podczas krótkiego panowania nowego forum. Pisałam, że zdecydowałam się jednak na jedną ekipę, cena za robociznę "do końca" jest ustalona z góry. OcZywiście szef tej ekipy do prac fachowych, np elektrycznych itp. bierze podwykonawców, ale ile im płaci, mnie nie obchodzi, a on odpowiada za wszystko.
Jak na razie wybór sprawdza się.

Joskul
30-05-2003, 08:09
Napisz, proszę w jaki sposób doszliście z wykonawcą do ustalenia ceny końcowej? czy wyszliście od ceny za metr (jeśli tak, to pow. netto czy użytkowa)? Czy umawialiście się na konkretnych producentów np okien? Będę wdzięczna za pomoc (niekoniecznie publiczną). Pozdrowienia i powodzenia!

jolana
30-05-2003, 20:07
Hej Joskul, wysłałam ci odpowiedź na maila.
Pozdrawiam i powodzenia.

Joskul
30-05-2003, 21:35
Dzięki. Bezproblemowego budowania.