PDA

Zobacz pełną wersję : bloczki fundamentowe na klej??



Arek99
14-04-2003, 06:46
czy są produkowane bloczki fundamentowe przeznaczone do układania na klej (trzymające wymiar)?? jeśli tak to czy ktoś zna producenta, namiary??

Dave
14-04-2003, 10:36
Z Ytonga mozna stawiac sciany fundamentowe na klej ale trzeba je bardzo dobrze zabezpieczyc. Sa tez producenci bloczkow o dokladnych wymiarach (np. Kaczmarek) ale ich raczej na klej nie postawisz. A nawet jak postawisz to bedzie bardzo drogo. W ogole nie ma sensu klejenie - bo to sa zbyt wysokie koszty. Chyba ze zdecydujesz sie na fundamnt z ytonga i dostaniesz zaprawe w cenie bloczkow.

D.

Roose
14-04-2003, 11:15
jedyne wyjaśnienie klejenia bloczków betonowych to strach przed ubrudzeniem rąk zaprawą :wink:))

Arek99
14-04-2003, 12:00
to Roose:
wyobraź sobie, że mogą być poważniejsze powody, np. brak prądu na budowie i tym samym perspektywa mieszania zaprawy w taczce zamiast w betoniarce

Alanta
14-04-2003, 12:48
Nie wiem, czy nie taniej wyjdzie wynająć agregat prądotwórczy, klej jest drogi, w taczce cieżko go rozrobić dokładnie, bloczki powinny być betonowe, a nie BK (zbyt nasiąkliwy), a betonowych równych raczej nie robią. Może lepiej wylej fundamenty monolityczne, wypożyczająć na czas lania agregat (żeby podłaczyć wibrator)

tczarek
14-04-2003, 12:54
Popytaj w okolicy. Sam kiedyś korzystałem z betoniarki która była połączona z ciągnikiem rolniczym za pomocą wałka transmisyjnego. Albo agregat prądotwórczy to będą trochę tańsze rozwiązania.
Pozdrawiam,

Jezier
14-04-2003, 16:20
Ja zbudowałem ściany fundamentowe z bloczków ytonga do ścian piwnicznych. Warunku gruntowe na działce mam takie, że nie muszę się zbytnio martwić izolacją przeciwwilgociową. Moimo to zastosowałem lepik do zagruntowania i folię kubełkową. Zapewne ktoś potrafi obliczyć, że mogłem ściany wykonać taniej, ale ja nie jestem załamany kosztami. Ściany fundamentowe ze zwykłych bloczków betonowych musiałbym dodatkowo otynkować rapówką, ocieplić styropianem i też zaizolować przeciwilgociowo. Trwałoby to na pewno dłużej i nie jestem przekonany czy byłoby zauważalnie taniej.

Metal
14-04-2003, 22:04
Ja nie tylko ściany fundamentowe na normalnej zaprawie, ale i ściany parteru (Ytong) postawiłem na agregacie, takim za 1100 zł, 2,2 kW. Spalił jakiś 20 litrów benzyny.
Jak zamieszkam, to będzie służył jako awaryjne zasilanie oświetlenia - odpowiedni "kabelek" już na niego czeka w garażu.

Jedyne bloczki, jakie widziałem, które mogłyby nadać się do kleju to bloczki od Kaczmarka. Są naprawdę bardzo równe i gładkie. Ja kładłem na nie bezpośrednio izolację przeciwwilgociową.

Pozdrowionka
Metal

Arek99
15-04-2003, 06:02
Dzięki za konkrety - agregat również rozważam - przyda się na pewno również i później. Na prąd z ZE muszę niestety jeszcze troche poczekać :sad: