PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką wiertarkę



todzik
10-10-2006, 20:02
Witam

Jestem "zielony w sprawach wiertarek" a potrzebuje pomocy przy zakupie dobrej moto-wiertarki na SDS plus z jakimś adapterem na zwykłe wiertła.
W markecie powiedzieli mi że do uzytku domowego wystarczy 500watowa moto-wiertarka a ja chciałem coś mocniejszego ( coś około 800W) bo są one o niebo mocniejsze od zwykłych wiertarek.
Dlatego sie was pytam czy kupić taką 500Watową czy szukać czegoś innego, a jeśli coś innego to podajcie jakieś propozycje. PLZZ
Ma to być na prezent dla ojca

Patos
10-10-2006, 20:05
Jaką kwotę możesz przeznaczyć na prezent?

mdzalewscy
10-10-2006, 20:14
młoto-wiertarki są ciężkie i w większości prac mało wygodne, nieporęczne, przy mocy 500W to ciężko coś przekuć np. strop i ciężko wiercić, bo waga robi swoje . Jeśli chcesz wydać mało to kup małą wiertarkę około 500W i młoto-wiertarkę większej mocy. Kup coś marketowego, np. Einhella, masz 2 letnią gwarancję i za całość wydasz nie więcej niż 300zł, i całą budowę przechulasz na tym sprzęcie, no albo coś bardziej markowego, ale już inna kasa

rammzes1
10-10-2006, 20:26
Polecam młotowiertarki SDS firmy DeWalt. Mam takie ustrojstwo od 3 lat i sprawdza się znakomicie.

piejar
10-10-2006, 20:40
Mam młoto-wiertarkę Kinzo 1100 W . Zajefajna maszyna, w Leroju ostatnio po 250 PLN z pełną walizą wierteł. Maszyna faktycznie jest ciężka i raczej do grubszych prac. Nie wiem czy pożenisz młoto-wiertarkę z wiertarką na zwykłe wiertła. Dla mnie to różne parafie. Jeżeli nie robisz dużo to nie inwestuj za dużo kasy. Ja mam kilkuletniego Bosch-a który zepsuł się ze 4 razy- na szczęście umiałem sobie sam naprawić.

marcin_u
10-10-2006, 20:49
ja polecam sprzet Boscha. ja posiadam GBH2-24 DFR i pracuje nia zawodowo juz 3-4lata i smiga jak nowa a jest dosc ostro uzywana. wiertarka ta ma 680W i ma wymienne wrzeciona SDS i zwykłe zaciskowe na zwykle wiertla. Spisuje sie bardzo dobrze do przewiertow nawet przez grube sciany z betonu (uzywam do tego wiertła 1000mm ) ,uzywam jej tez do kucia w roznych materiałach(rowniez beton)przewaznie bruzdy pod kable i do normalnych otworow pod kołki.
Ogolnie polecam ten sprzet!

mdzalewscy
10-10-2006, 21:18
po budowach jeżdzą i sprzedają Boscha, taki zestaw chyba 4 elementy w cenie około 1000zł za wszystko

1) spory młot SDS+, porównywalny boscha około 3tyś zł w sklepie
2) młotowiertarka SDS, sklep około 600zł
3) kątówka duża, około 300-400zł
4) kątówka mała, około 150zł

Czyli rewelacyjna cena, sprzedający tworzą z taką otoczkę tajemniczości, że świetna cena, że to niby kradzone(idą jak bułeczki), sprowadzone z Rajchu. Jak zwróciłem uwagę, że to podróby, że Bosch nie ma takich modeli, a na kątówce nawet pod nalepką boscha prześwituje etykieta jakiejś firmy china. To łysol w dresach na mnie się zdenerwował, stał się agresywny i pewnie gdybym nie był duży to by mnie chciał pobić.

plzws
10-10-2006, 21:38
Witam

Jestem "zielony w sprawach wiertarek" a potrzebuje pomocy przy zakupie dobrej moto-wiertarki na SDS plus z jakimś adapterem na zwykłe wiertła.
W markecie powiedzieli mi że do uzytku domowego wystarczy 500watowa moto-wiertarka a ja chciałem coś mocniejszego ( coś około 800W) bo są one o niebo mocniejsze od zwykłych wiertarek.
Dlatego sie was pytam czy kupić taką 500Watową czy szukać czegoś innego, a jeśli coś innego to podajcie jakieś propozycje. PLZZ
Ma to być na prezent dla ojca

Polecam Skila. Jest kilku uczciwych sprzedawców na Allegro oferujących oryginały po Dobrych cenach.
Poza tym to podrobionego Boscha można kupić za 200zł (nie polecam).

ghostt
10-10-2006, 22:10
wszystko zalezy do czego chcesz aby ta wiertarka byla urzywana i jak dlugo ma dzialac bezawaryjnie
ja do niedawna urzywalem mlotowiertarki kinzo 850W 2 lata mi sluzyla ale dbalem o nia pilnowalem aby sie nie przegrzewala dokladalem smaru itp.
niedawno zajezdzilem ja o musialem popracowac kilka godzin nonstop w twardym materiale. hmm zajezdzilem to za wiele powiedziane
dziala dalej ale pryska smarem na wszystkie strony
postanowilem kupic sobie wiertarke na lata
i koniecznie z silniejszym udarem
poszedlem o marketu i oto moje wrazenia
kinzo taka jak moja 850W energia udaru 2,2J spora waga -cena 199
kinzo 1100W energia udaru 3J bardzo ciezka cena 250zł
hitachi energia udaru 3,2J lekka ale niedopracowany przelacznik trybu pracy (beznadzieja)
dewalt energia udaru 3J lekka bardzo fajna i pozadnie wykonana tylko cena 867zł
stwierdzilem ze musi byc cos lepszego i tanszego
udaem sie na allegro i wygralem na aukcji BOSCHA gbh2-26dre profesjonal line energia udaru 3J lekka i dziala kilka razy lepiej od popszedniego kinzo a to glownie za sprawa energi udaru i bardzo durzej czestotliwocsci udaru moc tez niczego sobie bo 800W

zdecydowalem sie na boscha bo pogadalem z kilkoma zaznajomymi wirmawi ktore od lat dzien w dzien cos kuja/wierca (ukladaja sieci)
i zdecydowanie wszyscy polecali boscha
za 590zł energia udaru

ewoo
10-10-2006, 22:50
todzik piszesz że chcesz kupić dobrą młotowiertarkę ale jakość idzie z ceną ja pracuję Boschem GBH 4 sds plus orka przez trzy lata codziennie po kilka godzin głównie bruzdy w ścianach dziury w stropach pod inst wodne i c.o wiercę do fi 25 wymieniłem tylko uchwyt narzędziowy (zdejmowalny przez przekpęcenie i pociągnięcie) a ostatnio łożysko na wirniku przy okazji gość zrobił pełny przegląd 70 zł i chodzi jak nówka sprzęt w pełni profesjonalny polecam ale cena jego to ok 1700zł może dla ojca warto. zadecyduj sam. więcej danych znajdziesz w googlach.na poczatku kupowałem hipermarketowce młotowiertarka ToYa po trzech dziurach w betonie poszły zęby w przekładni wymienili po kilku dniach spalił się wirnik szlifierki kątowe - ciecie w ścianach tarczą dianentową padły dwie w jeden dzień kupiłem Black&Decker za 330zł wytrzymał trzy i pół roku to ile padło by w tym czasie TOYI ja stawiam na jakość. pozdrawiam

todzik
11-10-2006, 12:25
Cena dla mnie zbytnio nie gra roli bo ma to byc sprzecik ktory ma sluzyc przez pare lat a nie ze po 2 wierceniach odrazu wiertarka "pojdzie w smietnik".
dlatego pytam sie was już teraz ktora lepiej kupić żeby odłożyć odpowiednią ilość kasy na ten prezent

raffran
11-10-2006, 17:11
Mieszkajac za oceanem nauczylem sie jednego.
Chcesz powiesic pare obrazkow,zrobic pare dziurek i na tym zakonczyc przygode z wiertarka,to kup sobie taka za $15,a jesli ma ona sluzyc na dluzej to znajdz taka za $150.
Staram sie tego trzymac do dzisiaj i to mi udaje i oplaca :wink:

mdzalewscy
11-10-2006, 17:32
Cena dla mnie zbytnio nie gra roli bo ma to byc sprzecik ktory ma sluzyc przez pare lat a nie ze po 2 wierceniach odrazu wiertarka "pojdzie w smietnik".
dlatego pytam sie was już teraz ktora lepiej kupić żeby odłożyć odpowiednią ilość kasy na ten prezent
no to makitę fajny sprzęcik

rusek007
11-10-2006, 18:48
Makita to badziewie, płacisz za firmę, a serwis gddzieś w Austri, 2 razy poważne naprawy mimo to poszła na złom. Polecam HILTI, nie do zajeżdżenia, drogie to fakt, ale można się targować. :o W domowych warunkach do śmierci :P

mira it
11-10-2006, 19:15
[. Polecam HILTI, nie do zajeżdżenia, drogie to fakt, ale można się targować. :o W domowych warunkach do śmierci :P[/quote]

a serwisowałes kiedyś Hilti ?
ja tak i już nigdy nie kupię toego złomu!!!
ostatnio piła szablasta cena zakupu ok 3tś, po gwarancji nawaliła zębatka, w innych maszynach sam takie rzeczy wymieniam (znajomy pracuje w firmie naprawiającej sprzed typu DeWalt, Bosch itp) to mi przywozi jak coś potrzebuję.
a Hilti poszła zebatka , cena naprawy 1100zł!!!! gdyż zebatka polaczona jest z jakas tuleja i trzeba wszystko wymienic ,niewazne ze ta tulej jest dobra, i po kij Hilti,
jak kiedys oddałem szlifierke do naprawy i jak nie chcialem naprawiac ze wzgledu na koszt to mi przysłali rozebrana na czesci pierwsze.
tak wiec nie polecam Hilti ze wzgledu na serwis. a różnicy w uzytkowaniu nie widze pracuje na sprzecie DeWalt, Bosch, Makita, Hilti,

Patos
11-10-2006, 19:37
Właśnie dzisiaj widziałem AEG 800W, sam mam KRESSa
A to godne uwagi ustrojstwo
http://www.allegro.pl/item132837736_elektropneumatyczna_mlotowiertarka_k ress_750pse.html

aqep
12-10-2006, 21:29
ja ma atlas copco ..nie narzekam :wink:

ghostt
12-10-2006, 22:52
a serwisowałes kiedyś Hilti ?
ja tak i już nigdy nie kupię toego złomu!!!
ostatnio piła szablasta cena zakupu ok 3tś, po gwarancji nawaliła zębatka, w innych maszynach sam takie rzeczy wymieniam (znajomy pracuje w firmie naprawiającej sprzed typu DeWalt, Bosch itp) to mi przywozi jak coś potrzebuję.
a Hilti poszła zebatka , cena naprawy 1100zł!!!! gdyż zebatka polaczona jest z jakas tuleja i trzeba wszystko wymienic ,niewazne ze ta tulej jest dobra, i po kij Hilti,
jak kiedys oddałem szlifierke do naprawy i jak nie chcialem naprawiac ze wzgledu na koszt to mi przysłali rozebrana na czesci pierwsze.
tak wiec nie polecam Hilti ze wzgledu na serwis. a różnicy w uzytkowaniu nie widze pracuje na sprzecie DeWalt, Bosch, Makita, Hilti,[/quote]

sam mialem hilti jakis czas u siebie znajomy namawial na kupno
i bardzo mi sie podobala ale naprostowali mnie wlasnie cie co mja taki sprzet na codzien ze serwis hilti jest baaaaardzo drobi a sprzet wcale taki bezawaryny