PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniany strop!



raamir
10-10-2006, 21:01
W gotowym projekcie (cynober) nad piętrem mam drewniany strop a konstrukcje dachu typu kratownica, dom jest bez piwnicy i w przyszłości chciałbym czasami pewnie chciałbym coś wrzucić na strych, jak sądzicie czy zmienić tylko konstrukcje dachu na bardziej przydatną do poruszania się czy też wylewać drugi strop, jestem na etapie adaptacji projektu i nie wiem czego żądać od architekta?!

:(

speek
10-10-2006, 21:22
Rozmawiaj z architektem o swoich wątpliwościach doradzi

beton44
11-10-2006, 06:30
jestem na etapie adaptacji projektu


hmmmm bardzo daleko idąca adaptacja....



chyba zły projekt sobie wybrałeś :o



zmiana stropu, dachu /podejrzewam kąta nachylenia i więźby/



to inny dom wyjdzie :P

dyczkins
11-10-2006, 11:24
Mi właśnie więźbę zaczynają robić. Mam ten sam projekt. Dach mam podniesiony niewiele, strop pozostał drewniany - zawsze można wrzucić graty.

raamir
11-10-2006, 11:34
Dzięki, wszystkim za sugestie - chyba pozostawię strop drewniany - mój architekt twierdzi, że wszystko co sobie życzy klient! Ale mam jeszcze pytanie do dyczkinsa, podniosłeś dach to znaczy zrobiłeś coś w stylu ścianki kolankowej, robiłaś jeszcze jakieś zmiany?? masz może jakieś zdjęcia, i ewentualnie mógłbyś się je mi przesłać – [email protected] jak być, to z góry dziękuję!
dyczkins

dyczkins
11-10-2006, 13:10
Nie podnosiłem dachu poprzez ściankę kolankową - trzeba by było dodatkowo jeden wieniec robić , a to są koszty. Zmieniona jest troszkę konstrukcja dachu :
zmieniono kąt nachylenia oraz konstrukcję wiązarów. Postaram się podesłać zdjęcia jak coś się pojawi na dachu - a to w przyszłym tygodniu , ja na razie zbijane są wiązary.

raamir
11-10-2006, 13:17
Dzięki!
Jak mogę to jeszcze jedno pytanko i prośba, strop nad parterem robiłeś wylewany czy gęstożebrowany? A prośba, jak nie uznasz, że jestem natrętny, to chętnie bym też zobaczył zdjęcia z innych etapów realizacji!
:oops:

dyczkins
11-10-2006, 13:55
Strop będzie dolnym pasem wiązara - czyli drewniany , na to tylko deski i koniec - żadnych wylewek.
Zdjęć robiłem mało , ale postaram się coś wyszperać i podesłać , ale to dopiero w weekend bo czasu brak na wszystko .

raamir
11-10-2006, 13:57
dzieki serdeczne!