PDA

Zobacz pełną wersję : piec dwufunkcyjny w ?azience



roletka
14-04-2003, 07:32
Witam wszystkich
Słuchajcie jak rozwiązać problem z brakiem wentylacji i wyłączjącym się co chwile piecem.
Krótki opis: łazienka 12 m2, piec dwufunkcyjny podłączony do komina wysokość od wlotu spalin 2,5 m, kratka wentylacyjna wysokość komina 2,5 m.
Mój probem polega na tym że kratka wentylacyjna zamiast wyciągać powietrze, je wdmuchuje, natomiast piec podejrzewam że za mały ciąg w kominie, się wyłącza.
Domyślam się żę zrobienie otworu 150 mm i zamontowanie napowietrzaka w ścianie doprowadzającego powietrze do spalnia, mogło by rozwiązać częściowo problem, częsciowo bo nie wobraźam sobie tego otworu zimą np przy -20 stopnich, bo przecież łazienka musi być najcieplejsza.
Proszę o Państwa opinie na ten temat i jakieś konkretne rozwiązania wzięte z praktyki.
Pozdrawiam
Jarek

niezły
14-04-2003, 07:39
Jak piec zachowuje się przy uchylonym oknie

roletka
14-04-2003, 08:18
Zaczyna dzialać poprawnie i kratka wyciągać powietrze.

hugo
14-04-2003, 09:51
Kto ci to odebrał. Piec gazowy z otwartą komorą spalania musi mieć nawiew (do spalenia 1m3 gazu potrzeba 10m3 powietrza), całe szczęście że kociołek posiada sprawną automatykę i sam protestuje, bo inaczej już byś z wanny nie wyszedł o własnych siłach). Jedyne rozwiązanie to przenieść kociołek do innego pomieszczenia, lub wymienić na kocioł z zamkniętą komorą spalania (nie potrzeba nawiewu).

pawel_l
14-04-2003, 09:57
Rozwiązanie a:
- wymienić kocioł na z zamkniętę komorą spalania

rozwiązanie b:
- doprowadzić rurą wentylacyjną powietrze z zewnątrz w okolice kotła, można zrobić coś w rodzaju dyfuzora pod samym kotłem (widziałem u kogoś coś takiego). Ale trzeba znać konstrukcję kotła i zobaczyć gdzie zasysa powietrze

pawel_l
14-04-2003, 09:59
Rozwiązanie a:
- wymienić kocioł na z zamkniętę komorą spalania

rozwiązanie b:
- doprowadzić rurą wentylacyjną powietrze z zewnątrz w okolice kotła, można zrobić coś w rodzaju dyfuzora pod samym kotłem (widziałem u kogoś coś takiego). Ale trzeba znać konstrukcję kotła i zobaczyć gdzie zasysa powietrze

Daark
14-04-2003, 10:36
Myślę, że doprowadzenie powietrza rurą w okolice kotła też bardzo schłodzi pomieszczenie. Zostaje Ci tylko zamknięta komora spalania. :sad:

roletka
14-04-2003, 12:42
Czy nie ma innego sposobu oprucz wymiany pieca.
Co do odbioru, był to pan z gazowni(papudrak p.) którego nie zmam.

hugo
14-04-2003, 13:26
A kominiarz wystawił protokół ? Sprawdził ciąg kominowy ? Sprawdził gdzie jest nawiew (i czy jest)

14-04-2003, 19:39
Mieszkam teraz w wynajmowanym mieszkaniu, w którym w łazience wisi piec dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania. Na wysokości 0,5m od podłogi jest kratka z nawiewem do tego pieca. Koszmar. Łazienka jest potwornie wychłodzona.Do tego im zimniej w mieszkaniu tym częściej włącza się piec, co znow wyziębia łazienkę. Szybko wymień ten piec na taki z zamkniętą komorą.

VPS
14-04-2003, 20:00
Z tego co się orientuję to minimalna wysokość komina przy kotle z otwartą komorą spalania wynosi 4,0 mb. Może podnieść komin np. o 2,0 mb. Zaproś kominiarza lub serwisanta kotła aby zmierzył ciąg kominowy. Ten kto wykonywał 1 uruchomienie powinien Ci zwrócić uwagę na zbyt krótki komin i nie uruchamiać kotła dla Twojego bezpieczeństwa.

15-04-2003, 12:35
jesli po otwarciu okna jest prawidłowy ciąg, to długość komina nie ma nic do rzeczy

VPS
15-04-2003, 15:36
pegaziatko
Przeczytaj pkt 2 http://www.wadex.pl/pl/wsparcie.html

Majka
15-04-2003, 15:51
Jest jeszcze jedna metoda.
Wywierć otwór nad drzwiami w łazience /zimne powietrze nie będzie wiało po mokrych nogach/, następnie /jeżeli jest to mieszkanie w bloku lub kamienicy wywierć otwór nad drzwiami wejściowymi na klatkę schodową /ciągnięte powietrze będzie cieplejsze niż te pobierane bezpośrednio z zewnątrz/

Jaki to kocioł? podaj nazwę i moc.

jprzedworski
15-04-2003, 19:42
On 2003-04-15 16:51, Majka wrote:
Wywierć otwór nad drzwiami w łazience /zimne powietrze nie będzie wiało po mokrych nogach/,

Za to będzie wiało po mokrych plecach - chyba jeszcze gorzej.

16-04-2003, 08:35
Cholernie wysoki jesteś, skoro wieje Ci po plecach. najłatwiej jest dawać rady typu: przenieś kocioł w inne miejsce, zmień na zamkniętą komorę spalania itp. Przecież do cholery to kosztuje kupę kasy, powoduje rujnację nowego mieszkania czy domku.
Poratujcie, takimi pomysłami, które nie muszą kosztować od 5tyś wzwyż. Łatwo takie rady wypisywać, bo was to nie dotyczy.

P.S. mam nadzieję, że się na mnie nie obrazicie :razz:
Majka - logowanie coś dzisiaj się nie udaje.

Arek99
16-04-2003, 10:01
rzeczywiście pomysły przedstawiane tutaj, np. z przeniesieniem kotła lub wymianą nie należą do najszczęśliwszych.
ja mam zamiar zrobić (mam zresztą tak w projekcie) doprowadzenie powietrza z zewnątrz ocieploną rurą bezpośrednio pod kocioł (dwufunkcyjny w łazience) z regulowaym przekrojem wylotu powietrza.
w Twoim przypadu może wystarczy jednak tylko nawiewnik w oknie

jprzedworski
16-04-2003, 11:16
On 2003-04-16 09:35, Anonymous wrote:
Cholernie wysoki jesteś, skoro wieje Ci po plecach. najłatwiej jest dawać rady typu: przenieś kocioł w inne miejsce, zmień na zamkniętą komorę spalania itp.
P.S. mam nadzieję, że się na mnie nie obrazicie

Ja też mam nadzieję, że się nie obrazisz. Sam miałem niedawno podobny dylemat - założyć mały kociołek w łazience w kaminicy.
Robienie dziur w elewacji odpada - mur chyba 60 cm, 3 piętro, a na dole chodzą ludzie. Kocioł z zamkniętą komorą też nie bardzo, bo wciąganie odpowiedniej rury w komin nie wchodzi w grę. Został zwykły otwarty kocioł Termet i spore szpary w starych oknach. Jeśli będę chciał zmienić okna na nowe, pojawi się problem.
Na razie cug jak diabli, sprawdzone przez kominiarza i gazownika, a że zapotrzebowanie na grzanie niewielkie (małe mieszkanko), bardzo w łazience nie wieje. Tyle że mam dziury w drzwiach łazienki i wyjęte okienko pod sufitem między łazienką a kuchnią. Wieje i po nogach i po plecach, ale można wytrzymać. Pod tym okienkiem dałem kaloryfer, to jakoś łagodzi zimą.
Pozdrawiam.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: jprzedworski dnia 2003-04-16 12:18 ]</font>

tom soyer
16-04-2003, 11:40
jesli wentylacja (nawiew/wywiew) sa prawidlowo zbilansowane, to mozna sprobowac na komin zalozyc specjalna koncowke ktora zapobiega wdmuchiwaniu powietrza do komina - cos w rodzaju zaworu zwrotnego :smile: chociaz ksztalt bardziej przypomina kule.

hugo
16-04-2003, 12:39
Oczywiście że pomysły z wymianą kotła są kosztowne, ale jak gość wyjedzie nogami do przodu z wanny to co wtedy napiszecie ?

Arek99
17-04-2003, 06:14
to hugo:
ale można nie wyjechać "nogami do przodu z wanny" za mniejsze pieniądze, np. kosztem tylko zamontowania nawiewnika w oknie, a nie wymiany pieca za parę kzł

hugo
17-04-2003, 07:24
Obawiam się że nawiewnik w oknie będzie niewystarczający, zgadzam się że odpowiedni nawiew załatwi sprawę ale jak zakładam pytającemu chodziło o to żeby mu po plecach nie wiało jak będzie się pławił w wannie.

kominiarz
17-04-2003, 19:43
Np. w pomieszczeniu kuchni można zamontować nawietrzak firmy DARCO typu " NP 2 " można go zobaczć http://www.darco.com.pl.
Wprowadzone w ten sposób powietrze do mieszkania przedostanie się do pomieszczenia z kotłem poprzez kratkę wentylacyjną w dolnej części drzwi łazienkowych, aby dokładnie tak się stało
musimy dodatkowo w pomieszczeniu kuchni zamontować kratkę wentylacyjną - wywiewną z żaluzjami ograniczającymi wypływ powietrza.