PDA

Zobacz pełną wersję : jeśli nie dysperbit to co?



agnieszkakusi
11-10-2006, 06:40
Mam pytanko, co zamiast dysperbitu (nie wiem czy dobrze piszę nazwę :oops: ) na fundamenty jako izolację? Podobno dysperbit się łuszczy.

Ultima
11-10-2006, 08:05
Do izolacji pionowej ścian fundamentowych użyłem dysperbitu i visbitu (o ile dobrze pamiętam to ta nazwa). Malowali i malowali a efekt był mizerny. Wychodziły prześwity na bloczkach i odniosłem wrażenie, że nie jest to dobra izolacja. Natomiast do izolacji poziomej użyłem Emulbit-u. Ten środek polecili mi murarze. Zupełnie inaczej. Po nałożeniu tworzy się z niego 'gumowa' powłoka, która mocno wnika i wiąże z betonem. Trudno ją później oderwać czy zeskorobać. Polecam

agnieszkakusi
11-10-2006, 08:25
mąż wyczytał gdzieś o jakiś foliach, które kładzie się pod styropian (to nie są kubełkowe) Bituthene 4000, więcej na www.graceconstruction.com.
Czy ktos to kładł? Warto?

agnieszkakusi
11-10-2006, 08:56
podbijam...ludzie nikt z Was nie izolował fundamentów?? :o

uranos
11-10-2006, 09:04
Izolbet A jako podkład a później 2x izolbet Dp - i jescze stoi

agnieszkakusi
11-10-2006, 09:16
czy ten izolbet jeste podobny do dysperbitu?

ksieciu
11-10-2006, 09:35
U nas tez Izolbet, nie wiem czy jest podobny bo nie widzialam Dysperbitu ale jest czarny jak smola i szczelnie pokrywa sciany fundamentowe :wink:

dabell
11-10-2006, 13:31
Witam
my zastosujemy hydroizolację system Izohan Izobud W - sposób stosowania zależnie od warunków gruntowych.
Ja mam glinę, nisko woda gruntowa, będę robiła opaskę drenażową z ujściem do rowu melioracyjnego, hydroizolacja ma stanowić ochronę fundamentów przed naporem wody podczas deszczu.
Będziemy robić tak: gruntowanie ścian (rozcieńczenie1:1 izohan WL), następnie od wewnątrz WL bez rozcienczenia, na zewnątrz 2warstwyx2 mm Izonah WM, na to styropian Hydromax, klejony na Izohan WM.
www.izohan.pl
pozdrawiam
Dabell

mako5
11-10-2006, 15:31
Mam pytanko, co zamiast dysperbitu (nie wiem czy dobrze piszę nazwę :oops: ) na fundamenty jako izolację? Podobno dysperbit się łuszczy.

Ja zastosowałem Penetron Admix. To dodatek do betonu który uszczelnia beton i nic nie musiałem izolować (a mam płytko wody gruntowe). Coś takiego tobi zdaje się też firma Xypex. Dysperbit dawałem na izolację poziomą pod papę pod wylewki i nic się nie łuszczyło.

Świerzak
11-10-2006, 19:03
jak sie dysperbit łuszczy to dodaj nizoralu.. po dwóch tygodniach przestanie..