PDA

Zobacz pełną wersję : Pozwolenie na budowę instal. gazowej i ważne pytanko.



Adamari
11-10-2006, 09:05
Co prawda wiele juz bylo pisane na temat zbiornikow z gazem, ale odpowiedzi na moje wątpliwości nie znalazłam, więc bardzo proszę o pomoc.
Dostałam właśnie pozwolenie na budowę wewnętrznej instalacji gazu (korzystam z podziemnej butli). Chcę zgłosić rozpoczęcie budowy, ale potrzebne mi jest do tego oświadczenie kierownika budowy o podjęciu się blablabla. I tu moja wątpliwość - czy ów kierownik budowy musi posiadac uprawnienia pozwalające mu nadzorować budowę "gazociągu", czy tez może to byc ktos, kto do tej pory kierowal budową mojego domu i uprawnien gazowych raczej nie posiada? Innymi słowy - czy mogę zostać przy "starym" kierowniku budowy, czy powinnam szukać na ten etap kogoś innego, z odpowiednimi papierami?
Bardzo prosze o jakąś podpowiedź.

czajnik
11-10-2006, 09:12
Nie. Do kierowania tego rodzaju robotami budowlanymi jest upoważniona tylko osoba posiadająca uprawnienia budowlane w branży instalacyjnej - instalacje sanitarne.

Twój dotychczasowy kierownik budowy może nadzorować instalację gazową, tylko w przypadku, gdy posiada takie uprawnienia.

jadek
11-10-2006, 13:28
witaj

moższesz zatrudnić tkzw kierownika robót ale i tak dziennik musi być osobny i wpisy też

marcin714
11-10-2006, 13:37
Nie możesz a musisz, nie kierownika robót a kierownika budowy a z dziennikiem to już się zgadza. Dla ułatwienia w przyrodzie jest tak ,że firmy wykonawcze zatrudniają odpowiednie osoby toteż masz dwa w jednym. Od zasady jak zwykle są wyjątki.

edytkazet
11-10-2006, 14:41
tak tak zapytaj w firmie wykonujacej instalacje na pewno wszystkim się zajmą :lol:

Adamari
12-10-2006, 12:55
Dziękuje wszystkim za sugestie :)

jadek
12-10-2006, 21:30
właśnie przerabiam ten temat i w moim pozwoleniu na budowę instalacji gazowej wyraźnie napisano informację że ma to być kierownik budowy lub kierownik robót oczywiście z odpowiednimi uprawnieniami no i dziennik budowy również. Ponadto rozmawiałem w tej sprawie z PINB i oni również potwierdzili, że może być kierownik robót (takie pojęcie również w budownictwie funkcjonuje) lub kierownik budowy z uprawnieniami, nowy dziennik budowy (tylko na instalację gazową) i odpowiedni ptotokół z wykonania i odbioru instalacji gazowej