PDA

Zobacz pełną wersję : Kupno działki - co sprawdzić ?



Egon
11-10-2006, 11:15
Strony świata, nasłonecznienie, szerokośc frontu, etc., mam już opanowane. Pytanie dotyczy dokumentacji, którą należy przejrzeć, żeby nie wpakować się w jakieś niepotrzebne kłopoty. Wiem, że większość papierków jest w Urzędzie Gminy, ale tam często pracują miłe panie, które niewiele o tym wiedzą (podobnie jak w agencjach pośrednictwa nieruchomości), albo obcesowi panowie, mający wszystko w d.... Trzeba poznać warunki zabudowy (jaki dach, linia zabudowy), zajrzeć do księgi wieczystej w sądzie, poznać plany na przyszłość odnośnie najbliższej okolicy. Gdzieś słyszałem coś o jakimś wypisie z rejestru gruntów ... Pytanie: skąd to wszystko wyczytać ?

Pozdrawiam

Ziarutek
11-10-2006, 11:38
Witam,

1. Warunki zabudowy poznasz jezeli one istnieją dla tej działki to ma je obecny wlasciciel, jezeli nie ma warunków zobudowy to musisz o nie wystapic w gminie. Co jest wymagane do wydania warunkow jest napisane we wniosku lub zglos sie do jakiegos miejscowego architekta, on Ci pomoze to zebrac i wypelnic (oczywiscie nie za darmo). Nie musisz miec zgody własciciela nieruchomosci.
2. Wypis z Ksiąg Wieczystych w Sądzie Rejonowym (koszt jakies 6 zł - znaczek) ale u mnie potrzebowałem zgody właściciela nieruchomości na wydanie wypisu.
3. Plany na przyszłość sprawdz w dziale inwestycji w gminie - musisz znac numer działki.
4. Wypis z rejestru gruntow - gmina - Wydział Budownictwa, nieruchomosci i katastru (nie wiem czy u Ciebie sie tak nazywa) koszt jakies 9 zł.

Pozdrawiam