PDA

Zobacz pełną wersję : Silka na Terivie



bul
11-10-2006, 12:07
Zaczynam stawiać ściany działowe na poddaszu i jedna wypada niestety pomiędzy żebrami terivy, a materiał ciężki -silka 12 cm, drążona. Stawiać czy zmieniać układ ścian - choć to będzie trudne, a może podlac jakieś wzmocnienie? Proszę o rady.

Ziarutek
11-10-2006, 12:13
Witam,

Jak strop masz ulozony i zalany to juz nie podlewaj zadnych wzmocnien.
Pod cieżką scianą działową powinny być dwie belki terivy obok siebie , ale trudno.
Porozmawiaj z kierbudem lub projektantem - niech przeliczą.
Mi doradzono cegłę dziurawkę bo lżejsza a izolacja akustyczna dość dobra.

Pozdrawiam

Geno
11-10-2006, 13:25
W projekcie nie było rozwiazania prawidłowego oparcia ścian? Właściwie to teraz powinno się zmienic układ albo0 wręcz zrezygnować z murowanych.

Ziarutek
11-10-2006, 13:28
W projekcie nie było rozwiazania prawidłowego oparcia ścian? Właściwie to teraz powinno się zmienic układ albo0 wręcz zrezygnować z murowanych.

Przypuszczam ze
bul zmienil technologie scian, u mnie byl ytong a zamienilem na silke - stad problemy z dzialowkami na poddaszu nie pokrywającymi sie ze scianami na parterze.

Pozdrawiam

Geno
11-10-2006, 13:34
W projekcie nie było rozwiazania prawidłowego oparcia ścian? Właściwie to teraz powinno się zmienic układ albo0 wręcz zrezygnować z murowanych.

Przypuszczam ze
bul zmienil technologie scian, u mnie byl ytong a zamienilem na silke - stad problemy z dzialowkami na poddaszu nie pokrywającymi sie ze scianami na parterze.

Pozdrawiam

Murowane czy Ytong czy też silka czy cegła wymagają zdublowania belek np. w przypadku terivy.

bul
11-10-2006, 13:40
W projekcie była silka. Poprostu nie dopilnowałem wykonawcy.Swoją drogą to ciekawe, że na wszystkich ścianach jest ok tylko ta jedna sie nie zgadza..Tak czy inaczej, kierbud sugeruje aby wylać płytę z prętem fi 8 lub 10 tak aby wspierała się z czterech stron, tzn z dwóch o żebra terivy, "przewiązanie stropu" ( taka zalana belka poprzeczna wiążaca żebra" oraz podciąg. Sugerował 8 cm betonu i pret - oczko co 10 cm. Inne rozwiazanie to bk 12 cm, ale ja już mam tę silkę - wniesiona na pięterko.
Za to adaptator projektu proponuje poszukać grubej blachy i oprzeć ją we wspomniany już wyżej sposób, a na tym układać ścianę.

Ziarutek
11-10-2006, 13:43
Zgadzam się, właśnie mi uswiadomiłeś ze moj projektant to jakiś przeczulony albo nie teges... , bo nie dość że mam belki zdublowane to jeszcze pomiedzy nimi HEB-200. A on sie drapał w głowe kiedy on to przeliczy :P

Echh... dobrze, że znalazłem to zanim zrobiłem strop.

Mimowolnie sam się czegoś dowiedziałem przy tym wątku :-)
Dzieki Geno ;)
Pozdrawiam

Geno
11-10-2006, 13:46
Zgadzam się, właśnie mi uswiadomiłeś ze moj projektant to jakiś przeczulony albo nie teges... , bo nie dość że mam belki zdublowane to jeszcze pomiedzy nimi HEB-200. A on sie drapał w głowe kiedy on to przeliczy :P

Echh... dobrze, że znalazłem to zanim zrobiłem strop.

Mimowolnie sam się czegoś dowiedziałem przy tym wątku :-)
Dzieki Geno ;)
Pozdrawiam

Kilka razy sam drapałem sie w głowe dlaczego projektanci stosują na belki HEBy (nie mówię o przypadkach kiedy trzeba szerokiej półki) skro strata na materiale wzgledem np. IPE to nawet i 80%

Ziarutek
11-10-2006, 14:06
... skro strata na materiale wzgledem np. IPE to nawet i 80%

Możesz jasniej ? bo nie jestem w temacie.

Pozdrawiam

Geno
11-10-2006, 14:14
... skro strata na materiale wzgledem np. IPE to nawet i 80%

Możesz jasniej ? bo nie jestem w temacie.

Pozdrawiam
Ano mogę.

HEB 200 ma wskaźnik zniszczenia czy zginania , jak zwał tak zwał równy 570 cm3 ( w płaszczyźnie x) a np. IPE 300 ma 557 cm3 , teraz ciężar 1 mb HEB 200 to 61,3 kg a IPE 300 to 42,2 kg co akurat w tym konkretnym przypadku daje około 45% różnicy zużycia stali - zaleznie ode elementów rónice mogą sie zmieniać.

bul
11-10-2006, 14:34
Sorki, ale wracam do mojego problemu, bo to dość pilne. Rozwiązanie kierbuda jest ok czy pozostaje ściana z płyt gk?

Pietrov
11-10-2006, 14:39
ściana z gk to najbezpieczniejsze rozwiązanie
między płyty można dać wełne mineralną jako wyciszenie