PDA

Zobacz pełną wersję : Dylemat - kupić działkę bez wody i gazu?



fliegermaus
11-10-2006, 12:31
.

acca5
11-10-2006, 14:56
To dowiedz sie tez jakie masz szanse na prąd bo o nim nie piszesz, własna studnia to wydatek nawet do 5 tys ale sie opłaca bo jestes niezalezny od gminy- i nie płacisz za wode, kanalizacja- ?? szambo- czy miejska/ Tez to wyjasnij/ jesli ładna działka i zdązysz to załatwić przed nastepnym rokiem to chyba warto. ja tak mam i buduję juz.
Kominek z płaszczem i butla z gazem zakopana.

ppp.j
11-10-2006, 15:25
Jeżeli upust cenowy za brak mediów jest wystarczająco duży i jak piszesz działka Ci się podoba to zamiast w wyższą cenę ziemi zainwestuj w media. Do wody na ogół wszędzie można się dokopać a gaz możesz mieć z butli. Moim zdaniem największy feler to ten fundament. No ale jak chcesz go wykorzystać. Tylko sprawdź jego stan techniczny.

dode
11-10-2006, 17:44
my tez kupiliśmy działkę bez wody i gazu. Wykopaliśmy studnię ( 6 tys. + 2 tys. za filter "odżelaźniający"). Gazu nie mamy wcale ( kominek + prąd). Działka podobała nam się na tyle, ze brak przyłączy nie miał znaczenia.

efilo
11-10-2006, 18:08
Podstawowe pytanie to czy cena rekompensuje te braki. Jeśli tak, a na dodatek nie jesteś krezusem to spokojnie się możesz decydować. O ile oczywiście jest prąd - bo tego medium raczej nie da się zastąpić.

Mnie też martwi ten fundament. Daj to jakiemuś ekspertowi do obejrzenia.

fliegermaus
11-10-2006, 18:35
.

fliegermaus
11-10-2006, 18:40
.

fliegermaus
11-10-2006, 18:43
.

aneta123
11-10-2006, 19:08
Mimo wszystko zorientuj się jakiej jakości jest woda w tych okolicach. Czy nie jest np. zbyt mocno zażelaziona, bo wtedy wydasz na studnię i filtr, a i tak ci to niewiele da. W mojej okolicy sąsiedzi jeszcze do niedawna mieli filtry ( obecnie jest już woda z wodociągu), a woda w wannach była i tak totalnie żółta.

efilo
11-10-2006, 19:49
Bez upustu bym nie brała. Po co się ładować w cudzy fundament. Cholera ich wie co tam wcisneli przed zalaniem. Poza tym człowiek jest całkowicie ograniczony przez ten fundament. Trzeba do niego cały projekt dostosować. No i miejsca posadowienia domu też się nie zmieni. Zastanów się czy nie taniej i bezpieczniej wyjdzie Cie inna działka i gotowy projekt.

dode
12-10-2006, 00:07
my tez kupiliśmy działkę bez wody i gazu. Wykopaliśmy studnię ( 6 tys. + 2 tys. za filter "odżelaźniający"). Gazu nie mamy wcale ( kominek + prąd). Działka podobała nam się na tyle, ze brak przyłączy nie miał znaczenia.

Ten filtr działa na całą wodę, a więc na wannie nie ma śladów zażelazienia, czy tylko macie taki mały kranik do pobierania wody pitnej?

Swoją drogą, tu gdzie teraz mieszkam jest kominek, nawet spory (24 kW), ale nie wyobrażam sobie grzania czymś takim. Jak napalę około północy, to do rana jest zimny, a zamykam szyber i dolny dopływ powietrza. Może znaczenie ma to, że jest to sam wkład bez obudowy?
filtr jest na całość, zamontowany przy hydroforze i sprawdza się bardzo dobrze

ppp.j
12-10-2006, 08:58
No właśnie nie ma upustu, jest nawet nieco drożej niż wokół, bo działka ma już warunki zabudowy, zezwolenie na budowę itd. Budowlaniec, który ma mi to robić twierdzi, że taki fundament jest wart 15 tys. i bardzo dobrze, że jest.
To też jest jakieś tam dobro które należy cenić a jak upierdliwe są formalności związane z zezwoleniem na budowę to poczytaj na forum. Co do wartości fundamentu to musi to być fundament pod "Pałac Kultury". Ja za wykonanie całego stanu surowego z dachem, odeskowanym i papą 170sqm +45sqm garaż, cztery lata temu dałem 16kpln. Szacuję ze robocizna przy tym fundamencie to 1-2 tyś. i 3 tyś. materiały. Jeżeli tan fachowiec dalej Ci tak będzie liczył to albo zbankrutujesz albo jesteś bardzo bogaty.


Mówiąc o gazie z butli masz na myśli te wielkie butle Gaspolu, czy takie małe, ze stacji benzynowej? Czy przypadkiem ogrzewanie olejowe nie wyjdzie taniej? W sumie nie wiem, czym grzeją okoliczni mieszkańcy, no ale chyba nie wymieniają co parę dni butli z gazem, a zbiorników Gaspolu nie widziałem.
Mam na myśli zbiornik rzędu 4800l nie koniecznia Gaspolu. Jest kilka firm konkurencyjnych. Ale na to masz jeszcze czas a załatwisz to w trzy miesiące. Co do oleju się nie wypowiadam bo sam korzystam z gazu z takiej butli. Ogrzewanie olejowe podobno jest droższe, więcej z nim kłopotu np. zbiorniki muszą być w pomieszczenie ocieplanym, i podobno olej czuć. Co do szamba to na zezwoleniu zawsze daja szambo szczelne gdy brak przyłącza do kanalizacji zbiorczej ale rozważ POŚ.

acca5
12-10-2006, 09:03
Załatwianie pradu przez Enee może trwać do dwóch lat.

fliegermaus
12-10-2006, 09:35
.

agnieszkakusi
12-10-2006, 09:43
może sam chce kupić tą działkę? :lol: