PDA

Zobacz pełną wersję : spinki do dachowki -jak montować



I.W.
11-10-2006, 14:53
Jak się montuje spinki do dachowki, takie na tzw boczny rąbek. Jedną część tzn tą blaszkę zakładamy na dachówkę. A co z tym drucianym końcem?? Czy to się wbija do kontrłaty czy zaczacza o nią od dołu??

11-10-2006, 15:16
u mnie bili do deskowania dachu

mako5
11-10-2006, 15:43
Jak się montuje spinki do dachowki, takie na tzw boczny rąbek. Jedną część tzn tą blaszkę zakładamy na dachówkę. A co z tym drucianym końcem?? Czy to się wbija do kontrłaty czy zaczacza o nią od dołu??

Masz gdzieś fotkę tej spinki. Producent nic na stronach nie napisał? Ja mam spinki które z jednej strony się na łaty zakłada z drugiej na dachówkę. Bez żadnego przybijania czy przykręcania.

I.W.
11-10-2006, 17:32
Fotki brak. Wygląda to tak że jest blaszka w kształcie litery "U". To się zakłada na zamek dachówki. To jest jasne. Do tego U przyczepiony jest drucik w kształcie litery L. Koniec drucika wyglada na zaostrzony więc pomyślałem że może się to wbija w kontrłatę, a nie wkłada krótsze ramię tego L pod nią.

malgoss
11-10-2006, 18:13
Bo to się dokładnie wbija tam gdzie mówisz - dlatego jest zaostrzony koniec. :wink:

Zbigniew Rudnicki
11-10-2006, 20:02
Tylko przy tym wbijaniu trzeba pilnować aby spinka nie unosiła dachówki - musi być luz na spince.

benyś
11-10-2006, 21:45
Witaj Hans pewnie jakbyś miał folię dachową to by do niej przybijali ? :lol: fajnie się Was czyta znawcy :lol: [/quote]

bigmario4
12-10-2006, 05:14
Fotki brak. Wygląda to tak że jest blaszka w kształcie litery "U". To się zakłada na zamek dachówki. To jest jasne. Do tego U przyczepiony jest drucik w kształcie litery L. Koniec drucika wyglada na zaostrzony więc pomyślałem że może się to wbija w kontrłatę, a nie wkłada krótsze ramię tego L pod nią.
Koniec drucika zawija sie na wbitym papiaku(do łaty) ale takie spinki stosuje sie na dachówkać ciętych gdzie nie ma zamka!!Do dachówek nie przycinanych daje sie inne(takie U z drutu które przybija sie do łaty i zachodzi na zamek)