PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki piec gazowy ?



Aneta7
11-10-2006, 21:41
Witam, mam pytanie czy możecie polecić firmę, która robi dobry (zależy mi na jakości) piec gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem pojemnościowym, może być w 2 cześciach, dla domu jednorodzinnego ok. 220 m2 , krążą różne opinie i już jestem skołowana. Dzięki

Prezo
11-10-2006, 22:12
Ja bym proponował piec Junkersa a co do zasobnika to są dwie wersje - albo bierzesz orginalny Junkersa albo połowe tańszy firmy Galmet. Jakościowo nie wiem jak się sprawują bo dopiero znam kilka osób co mają te zasobniki ok 6 lat i póki co trzymają
:wink: A co dalej to się okaże :)

Aneta7
11-10-2006, 22:19
dzięki za odp. :-) no właśnie dostałam wycenę od Junkersa, podobają mi się ich piece ale mój kolega nastraszył mnie, że mają podobno problem z serwisem, ale dzięki za podpowiedź że w sumie można podłączyć urządzenie od dwóch różnych produntów

Prezo
11-10-2006, 22:29
Co do serwisu to wydaje mi się ok - nie wiem z czym twój mógł mieć problem Plusem jest także że w przeciwieństwie do innych firm mają uruchomienie darmowe.

mdzalewscy
12-10-2006, 06:28
a może inaczej, ile chcesz wydać ?

amdam
12-10-2006, 06:56
Jak na złość :lol: :o jeszcze Ci namieszam pewnie zamiast pomóc.

Kiedy ja się budowałem, także szukałem pieca gazowego. Tak samo jak Ty miałem namieszane w głowie. Jedni gadali bierz jednofunkcyjny z zasobnikiem, inni dwufunkcyjny z zasobnikiem. Ale na szczęście uparty jestem. Miałem pewne wyobrażenie tego czego oczekuję po piecu. Kupiłem o połowę tańszy w porównaniu z tymi z zasobnikami kocioł dwufunkcyjny bez zasobnika z otwartą komorą spalania. Taki piec zaproponował mi Gaspol (butla na ogrodzie). Na moje wątpliwości, że bez zasobnika mogę mieć problemy z ogrzaniem bieżącym wody, przy jednoczesnym grzaniu centralnego. Gość powiedział, że większych bzdur nie słyszał, wie jakie są opinie ludzi korzystających z tych kotłów i najczęściej winę za taki stan rzeczy ponosi, źle podłączona instalacja.

Ja mam kocioł dwufunkcyjny bez zasobnika Vaillanta. Dom o pow. ca 129 m2(parter) i 80m2 (poddasze) - ogrzewanie bardzo efektywne, juz po 5 minutach od włączenia ogrzewania grzejniki są gorące. Woda do użytku bieżącego nie ma żadnych opóźnień w cieple, jeżeli kocioł jest cały czas załączony. Poprostu odkręcasz wode i leci najpierw letnia, a dosłownie po 5-10 sekundach wrzątek. Kocioł może być cały czas załączony, ponieważ w tym momencie nie spala gazu, tylko jest na czuwaniu (prąd).

Zaoszczędziłem na różnicy kotła z zasobnikiem a moim ok. 6 tys. zł. do tego dodaję promocję rabat 3500 zł. więc prawie 10 tys. zł zaoszczędziłem na kupnie tego kotła. Nawet gdybym przez najbliższe 10 lat grzał na maksa i tak będę do przodu z kasą, i jeszcze zostanie na kupno nowego kotła dwufunkcyjneg po tym okresie.


Ty jak doczytałem masz 220 m2 domu nie wiem czy liczysz z poddaszem, czy tylko parter jest taki duży, jeżeli z poddaszem to wtedy masz taką samą wielkość jak ja, jeżeli zaś na parterze, to będziesz potrzebowała kocioł o większej mocy bo łatwiej puścić np. na górę jedną rurkę i podłączyć na poddaszu podłogówkę niż na duże odległości na parterze w linii prostej.
pzdr