PDA

Zobacz pełną wersję : szukam sosnowych drzwi wewnętrznych



SAVAGE7
12-10-2006, 08:42
drzwi do pomalowania nie za drogie. doradźcie coś. jest wielu producentów ale na co zwracać uwagę. których firm nie polecacie? im więcej szukam tym większy mętlik w głowie. a może udam się standardowo do castoramy i kupię. czy to dobry pomysł?

Grzes z Krakowa
12-10-2006, 09:18
Tez szukalem wlasnie takich sosnowych do pomalowania drzwi i znalazlem w Obi. Drzwi firmi chyba REMEX??
Pomalowalem je bejca nastepnie politura i woskiem i jak dla mnie efekt jest zadawalajacy oczywiscie nie jest to jakosc dzrwi debowych zamawianych u stolarza za 1200-1500 zł ale i tak sa o niebo lepsze niz z plyty oklejanej gdzie u mojego sasiada wlasnie zlazi okleina na kantach i wyglada to paskudnie.
Koszt surowych drzwi ok 300 zł
Trzeba tylko troche poprzebierać bo czasami zdarzaja sie male niedorubki a jak maja byc jakas lakierobejca zabezpieczone to by szpachlowanie nie ladnie wygladalo

SAVAGE7
12-10-2006, 10:00
no w obi jeszcze nie byłem. bo w castoramie nie bardzo mi sie podobają. pojedziemy-zobaczymy :wink:

Zbigniew Rudnicki
12-10-2006, 13:25
Takie surowe drzwi robi też firma Dziadek

iga9
12-10-2006, 14:32
Ja ogladalam takie w Leroju. Fatalnie wykonane. JSzukam zupelnie plaskich - wiec stolarz zaproponowal mi pełne sosnowe pokryte płytą mdf. Zawołam 1000 zl za szt. z montażem. Inny sa surowe sosnowe chciał 750 zł. Mówią, że z takimi płasiki jak deska i to montowanymi bez ościeżnicy zachodzacej na mur (bo tak sobie zazyczylam) to najwiekszy problem :roll: W leroju koszt takich drzwi, ale z ferazmi lub jakimis bajerami to ok. 300 zł samo skrzydło.

aqep
12-10-2006, 20:29
W Castoramie maja surowe do wykonczenia..jakosc nie jest zla..W leeroy maja inne wzory ale jakosc wykonczenia szczegolow niedopracowana ale zeby bylo smieszniej dzieki temu wzor ladniejszy(ten sam wzor ale rozna technika np osadzania szybek)...dziadek, igielski ma niezle wzory a jakosc podobna..pisanie ze wykonanie jest fatalne jest troche smieszne; To sa drzwi SUROWE do porzadnego przeszlifowania i dopiero lakierobejca lub inne srodki..Ja tak zrobie

iga9
12-10-2006, 20:33
W Castoramie maja surowe do wykonczenia..jakosc nie jest zla..W leeroy maja inne wzory ale jakosc wykonczenia szczegolow niedopracowana ale zeby bylo smieszniej dzieki temu wzor ladniejszy(ten sam wzor ale rozna technika np osadzania szybek)...dziadek, igielski ma niezle wzory a jakosc podobna..pisanie ze wykonanie jest fatalne jest troche smieszne; To sa drzwi SUROWE do porzadnego przeszlifowania i dopiero lakierobejca lub inne srodki..Ja tak zrobie

Rozumiem, ze listewski przy szybkach tez bedziesz sobie odklejał i docinał na nowo? :roll: Fakt, ze jak cos kosztuje 300 zł to nie porownuje sie do tego za 1.300 - w kazdym razie grunt, ze smiech to zdrowie...

aqep
12-10-2006, 20:57
Po 1 jak kupisz za 300 to gratuluje bo te co ja widzialem i chce kupic zaczynaja sie od 390-420...oczywiscie sa wzory moze i za 300 ale te mnie nie interesuja ..jak nie wiesz jakie szczegoly sa niedopracowane to sie smiej...jak sie oszukujesz ze placac stolarzowi 1200 bedziesz miec cokolwiek lepszego to sie blaznisz...jak masz wyrobiona opinie nt drzwi surowych to ja przedstaw i uargumentuj a jak chcesz usprawiedliwic fakt, ze Ciebie ktos naciagnal na MDF to daruj sobie :lol: ..

SAVAGE7
13-10-2006, 06:12
Rozumiem, ze listewski przy szybkach tez bedziesz sobie odklejał i docinał na nowo? :roll: Fakt, ze jak cos kosztuje 300 zł to nie porownuje sie do tego za 1.300 - w kazdym razie grunt, ze smiech to zdrowie...[/quote]

listewki to nie problem. przecież mam dwie rączki no nie? :)

Izawi
13-10-2006, 07:22
My też mamy ochotę na drzwi sosnowe, ale obawiamy się, czy nie zaczną się po jakimś czasie wypaczać. Widzieliśmy taki egzemplarz w Leroyu. Mam co prawda od trzech lat takie w mieszkaniu,i jest wszystko w porządku, ale robiła je firma na zamowienie

iga9
13-10-2006, 08:43
Dla jasnosci- takich drzwi za 1000 czy 1200 bym nie polecala, bo to juz chyba zbyt wygorowana cena jak za drzwi surowe. Nie napisalam, ze chce takie zakupic. Wkazalam na rozne mozliwosci i rozbieznosci cenowe.

SAVAGE7
13-10-2006, 08:50
pod krakowem jest firma drewal i tam chyba jeszcze zobaczę. mają wszystko z drewna. polecam jeśli ktoś mieszka blisko.

Piotr J.
14-10-2006, 11:37
JA mam Dziadka, około 500 zł szt, od dwóch lat , bejcowałem sam , działajš bez zarzutu. POlecam , nic sie nie wypaczyły. Mam tez tanie drzwi sosnowe za około 200, tych natomiast nie polecam. NIe sš stabline i nie wyglšdajš tach ładnie, jak te pierwsze