PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany w projekcie



carpedijem
12-10-2006, 08:51
Przeszukuję internet żeby znaleźć jakąś ustawę lub rozporządzenie w sprawie dokonywania zmian w projektach. Niestety nie mogę znaleźć. Na wyszukiwarce muratorowej też mi wyskakują tysiące postów i nic. Czy może mi ktoś podrzucić link do jakiej ustawy tego typu, bo jak sama tego nie przeczytam, to już nikomu nie uwierzę... Tylko błagam, nie każcie mi czytać całego prawa budowlanego bo się zapłaczę.... :roll:

Nefer
12-10-2006, 08:54
Przeszukuję internet żeby znaleźć jakąś ustawę lub rozporządzenie w sprawie dokonywania zmian w projektach. Niestety nie mogę znaleźć. Na wyszukiwarce muratorowej też mi wyskakują tysiące postów i nic. Czy może mi ktoś podrzucić link do jakiej ustawy tego typu, bo jak sama tego nie przeczytam, to już nikomu nie uwierzę... Tylko błagam, nie każcie mi czytać całego prawa budowlanego bo się zapłaczę.... :roll:
W każdym projekcie masz zakres zmian, które są dopuszczane do wykonania bez zgody autora. Wszystkie inne musi zatwierdzić architekt.
Nie wiem czy o to Ci chodzi ?
NIestety w prawie budowlanym znajdziesz zmiany, które musisz zatwierdzać. Na forum znajdziesz też wiele postów o tym jakie zmiany wystarczy wpisać w dziennik ( podczas budowy) - i kierownik budowy też to wie...

carpedijem
12-10-2006, 08:57
Tak, ale ja chcę sprawdzić kierownika.... wiem też jakie zmiany dopuszcza projektant. Np - czy spokojnie możemy sobie zmienić strop monolityczny na terivę? a co za tym idzie - zbrojenie podciągów?

Geno
12-10-2006, 09:09
Możecie - zmiany konstrukcji nie wymagają zmiany pozwolenia na budowę - wpis projektanta do dziennika plus zmiany na rysunkach z podpisem i pieczątką wystarczą.

carpedijem
12-10-2006, 09:16
No to jeszcze jedno - mówisz: "wpis projektanta" - to znaczy "byle projektanta z uprawnieniami bud konstr który kuma"?

carpedijem
12-10-2006, 09:17
no i jaka jest podstawa prawna?

Geno
12-10-2006, 09:18
No to jeszcze jedno - mówisz: "wpis projektanta" - to znaczy "byle projektanta z uprawnieniami bud konstr który kuma"?
Projektanta z uprawnieniami do projektowania konstrukcji budowlanych o ile to nie koliduje z zapisami w umowie bo moze sobie autor projektu zastrzec,że wszelkie zmiany muszą być za jego zgodą.

Geno
12-10-2006, 09:39
no i jaka jest podstawa prawna?
Polecam przeczytać arytkuł z najnowszego Inżyniera Budownictwa do pobrania za darmo:

http://www.piib.org.pl/pliki/ib/ib_10_06.pdf