PDA

Zobacz pełną wersję : Czy w TV są programy o budowaniu?



slawwoj
12-10-2006, 17:27
Zdarzają sie programy o urzadzaniu wnętrz czy też podobne. Czy są jednak programy o budowaniu polskiej produkcji.

SNCF
12-10-2006, 17:32
ty jeszcze wierzysz w tą mamonę ?

przeciez kazdy program bedzie subiektywny
pokaza ci to co chcial sponsor! niedopuszczajac konkurencji do slowa

masz internet szukaj roznych opinii zupelnie skrajnych o tym samym a nie czekaj na jedną jedynie sluszna dla kazdego.


P.S. Potem sie dziwic ze wygrywaja politycy,poglady,przedmioty ktore sie najbardziej reklamuje

slawwoj
12-10-2006, 17:47
Wielkie dzięki za rozruszanie wątku.
"zrób to sam" też był sponsorowany ?! Do dzis pamiętam jak zrobić misia Yogi, który biega.

mdzalewscy
12-10-2006, 17:52
o to jakaś nisza, przydałby się jakiś porządny program godzinny przynajmniej raz w tygodniu (najlepej 2razy)

SNCF
12-10-2006, 17:53
kiedyś....to kiedyś


kiedyś była SONDA itd

niestety ale tacy ludzie wymarli

zostala tylko socjotechnika

Heath
12-10-2006, 18:21
Poczytaj tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=55938&highlight=programy

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=51028&highlight=programy

i tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=79614&highlight=programy

anpi
12-10-2006, 22:29
Jest Monster House :D ale mają chłopaki jazdy :D

Heath
13-10-2006, 06:59
Jest Monster House :D ale mają chłopaki jazdy :D

z tym że ciężko to nazwać programem o budowaniu
To coś jakby rock n` rollowa Dekoratornia :wink:

SAVAGE7
13-10-2006, 07:11
A PAMIĘTACIE JAK CEZAREMU ŻAKOWI W RAZ Z ŻONĄ BUDOWALI DOM? JEDNYM ZE SPONSORÓW BYŁ BRASS. POŁOZYLI IM SWOJĄ DACHÓWKĘ I PO DWÓCH DNIACH PYTAJĄ SIĘ ŻAKA CZY SIĘ SPRAWDZIŁA. A ON GADA, ŻE OCZYWIŚCIE, SPRAWDZIŁA SIĘ BUHAHAHA ( PO DWÓCH DNIACH!!!!) KOMICZNE TO BYŁO. UŚMIAŁEM SIĘ WTEDY NIEŹLE.

Mirosław Kotuszewski
13-10-2006, 07:31
A co mogli by w polskiej TV puścić.? Pana "Zenka" klejącego mury, który nie jest w stanie dwoch zdań złożyć? ;) A może właśnie to byłby sposób na wysoką oglądalność. Takie polskie budowlane reality show. Myślę, że może to byłoby lepsze od programu "Usterka". Jedno jest pewne, wielu ludzi, którzy z odległości budują nie wchodząc w szczegóły i na pytanie znajomych o budowę odpowiadają, że budowa idzie świetnie, przejżałoby na oczy. I może wielu nauczyłoby się ograniczonego zaufania do fachowców. Szczególnie tych, którzy robią wszystko i na wszystkim się znają.

rafałek
13-10-2006, 08:02
Nie możemy krytykować "Pana Zenka" i jemu podobnych. Ostatnio chyba na BBC Prime "leci" (nie pierwszy raz) dom za milion funtów. Może to nie jest o budowaniu ale przynajmniej w "Eldorado" gdzie nasze majstry wyjeżdzają. I co... i widać jak do bani tam bywa i organizacja i wykonanie. Sporadycznie wpadki przytrafiają się w "Wielkich projektach". Te chyba są powtarzanie na Discovery, ale głowy nie dam. W zasadzie oba odbiegają od naszych realiów, ale przyjemnie popatrzeć jak gdzie indziej coś knocą lub coś się im udaje.

Geno
13-10-2006, 08:05
Nie możemy krytykować "Pana Zenka" i jemu podobnych. Ostatnio chyba na BBC Prime "leci" (nie pierwszy raz) dom za milion funtów. Może to nie jest o budowaniu ale przynajmniej w "Eldorado" gdzie nasze majstry wyjeżdzają. I co... i widać jak do bani tam bywa i organizacja i wykonanie. Sporadycznie wpadki przytrafiają się w "Wielkich projektach". Te chyba są powtarzanie na Discovery, ale głowy nie dam. W zasadzie oba odbiegają od naszych realiów, ale przyjemnie popatrzeć jak gdzie indziej coś knocą lub coś się im udaje.
W Wielkiej Brytanii budownictwo indywuidualne czasami przypomina nasze budowanie na wsiach ale nawet nie domów tylko budynków gospodarczych - po za tym bodjaże nie ma tam czegoś takiego jak uprawnienia i uprawniony kierownik budowy więc cuda się zdarzają czasami.

rafałek
13-10-2006, 08:09
W Wielkiej Brytanii budownictwo indywuidualne czasami przypomina nasze budowanie na wsiach ale nawet nie domów tylko budynków gospodarczych - po za tym bodjaże nie ma tam czegoś takiego jak uprawnienia i uprawniony kierownik budowy więc cuda się zdarzają czasami.

Tak to bardzo dziwny kraj...
Pamiętam odcinek w którym (w Wielkich projektach) projekt tworzono w trakcie budowy. Nadzór pełni architekt (ale to chyba nie chodzi o kierownika budowy) itp.

O jakości pracy opowiadał mi znajomy który od roku pracuje w GB w budowlance. Nie dziwię się po tym co opowiadał, że w zasadzie każdy Polak znajduje tam pracę jeśli na prawdę chce.

andk
13-10-2006, 08:38
Niestety, na TV nie ma co liczyć. Kiedyś kiedy miała tzw. "misję" pojawiało się coś sporadycznie. Teraz rządzi rynek i za darmo nikt nie odda swojej wiedzy i doświadczenia. Dlatego chwała Internetowi i Forum...

lazik
13-10-2006, 08:47
W "Wielkich projektach" (na Discovery) był kiedyś odcinek o domu ze słomy i gliny. REWELACJA.
I ta końcowa wypowiedź inwestora:
"Wreszcie mogę wziąć normalną kąpiel w ciepłej wodzie"
Poprostu chłop od lat mieszkał w zbitej wiacie a tu takie luksusy jak wanna. Ogólnie sam projekt imponujący.

andk
13-10-2006, 09:16
Co potwierdza regułę. Jeżeli ktoś wybuduje dom w kształcie np.grzyba to pokażą jak to się robi. Ale tylko dlatego, że będzie można sprzedać więcej reklam...

rafałek
13-10-2006, 12:27
W "Wielkich projektach" (na Discovery) był kiedyś odcinek o domu ze słomy i gliny. REWELACJA.
I ta końcowa wypowiedź inwestora:
"Wreszcie mogę wziąć normalną kąpiel w ciepłej wodzie"
Poprostu chłop od lat mieszkał w zbitej wiacie a tu takie luksusy jak wanna. Ogólnie sam projekt imponujący.

To był dom Bena. Większość budowy wykonywali różnic ludzie którzy mu pomagali. O ile pamiętam do konstrukcja byłą z drewna orzecha albo kasztanowca i jak piszesz wypełnienie ścian słomą zbitą kołkami i pokrytymi tynkiem z gliny (tynk własnej produkcji).
Nie wiem czy pamiętasz jak gromadził deszczówkę i miał instalację elektryczną zasilaną z akumulatorów z łodzi podwodnej i łądowanej z nałego wiatraka i kolektorów...
Dla mnie był to jeden z najciekawszych odcinków który stawiam na równi z domem z widokiem na zatokę.

Heath
13-10-2006, 12:34
W "Wielkich projektach" (na Discovery) był kiedyś odcinek o domu ze słomy i gliny. REWELACJA.
I ta końcowa wypowiedź inwestora:
"Wreszcie mogę wziąć normalną kąpiel w ciepłej wodzie"
Poprostu chłop od lat mieszkał w zbitej wiacie a tu takie luksusy jak wanna. Ogólnie sam projekt imponujący.

To był dom Bena. Większość budowy wykonywali różnic ludzie którzy mu pomagali. O ile pamiętam do konstrukcja byłą z drewna orzecha albo kasztanowca i jak piszesz wypełnienie ścian słomą zbitą kołkami i pokrytymi tynkiem z gliny (tynk własnej produkcji).
Nie wiem czy pamiętasz jak gromadził deszczówkę i miał instalację elektryczną zasilaną z akumulatorów z łodzi podwodnej i łądowanej z nałego wiatraka i kolektorów...
Dla mnie był to jeden z najciekawszych odcinków który stawiam na równi z domem z widokiem na zatokę.

Niezły był też odcinek z "domem Batmana" czyli wielką betonową kostką, gdzie w końcu inwestorzy zamieszkali w niwykończonym domu bez okien i drzwi bo musieli sprzedać mieszkanie i odcinek w szwajcarii - ciekawe że tam też inwestor jest zależny od humorów wykonawcy :wink:

rafałek
13-10-2006, 12:52
A pamiętacie odcinek gdzie facet budował dom podziemny w skarpie - to chyba był jakiś weterynarz, ale pewny nie jestem. Fajna tez byłą kobitka która niedokończyła domu tak rozwijała swoje wizje i pomysły - to był chyba pierwszy odcinek. Kobieta wydała chyba największe pieniądze a niedokończony dom sprzedała.

Mireks6
13-10-2006, 15:22
ty jeszcze wierzysz w tą mamonę ?

przeciez kazdy program bedzie subiektywny
pokaza ci to co chcial sponsor! niedopuszczajac konkurencji do slowa

Normalnie jakbym czytał o miesięczniku "MURATOR" :lol:

lazik
13-10-2006, 16:48
Jeden jeszcze ciekawszych to ten z kupnem starej wieży. Dobudowali pomieszczenia a w wieży były pokoje dla dzieci. Też bardzo fajny pomysł. Ich tropem nawet myślę nad ścianką w ogrodzie z klatki stalowej i głazów w środku. Też mi to się podobało.

martadela
13-10-2006, 20:54
W niemczech oglądałam fragment ciekawego programu - niestety tylko fragment :roll: - o "domach gotowcach", zamawiasz wg projektu, przywożą go tirem, i stawiają jak wielką płytę, ściana po ścianie, ścianki działowe też wstawiają całe, są w nich już przygotowane instalacje elektryczne itp, mocują te ściany ze sobą jakimiś kotwami. Stropy też są w postaci wielkich płyt, a potem znów pięterko.... dachu już nie widziałam niestety...

Dwa dni i mieszkasz... I to nie są domy w technologi szkieletu drewnianego.

Może trafię na ten program znowu....

lazik
13-10-2006, 21:19
No to na Discovery kiedyś leciał program jak przewozili dom/biuro (już nie pamiętam dokładnie co to było - budynek starej stacji kolejowej??). Załadowali domek na samochodzik i sobie przewieźli w inne miejsce. Największe problemy mieli z "wąskim" skrzyżowaniem i z liniami elektrycznymi, bo elektrownia zapomniała im zdjąć linie a domem zaczepiliby.
Też ciekawy programik.

Heath
16-10-2006, 07:30
W niemczech oglądałam fragment ciekawego programu - niestety tylko fragment :roll: - o "domach gotowcach", zamawiasz wg projektu, przywożą go tirem, i stawiają jak wielką płytę, ściana po ścianie, ścianki działowe też wstawiają całe, są w nich już przygotowane instalacje elektryczne itp, mocują te ściany ze sobą jakimiś kotwami. Stropy też są w postaci wielkich płyt, a potem znów pięterko.... dachu już nie widziałam niestety...

Dwa dni i mieszkasz... I to nie są domy w technologi szkieletu drewnianego.

Może trafię na ten program znowu....

Też był o tym odcinek w "Wielkich projektach". Był to Huf Haus czy jakoś tak. Niemiaszki jechali z koxem aż miło. Kiedy spóźnił się o parę godzin miejscowy dźwig , z niemiec doleciał dodatkowy robotnik żeby zmieścić się w terminie. Albo mimo protestów właścicieli, zrywali płytki w kuchni bo inspektor z niemiec dopatrzył się rożnicy w fudze o 1 mm, :o